Autor Subiect: Petrecere Singles Camp la Baile Felix, pentru zona Vest! 29 iunie - 2 iulie 2018  (Citit de 21687 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Armyman1907

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Am stat si m-am gandit daca merita sa replic la comentariul Gabrielei. Trebuie sa clarific cateva lucruri> sunt nou, chiar foarte nou in SC, la a doua actiune. Spre norocul meu prima actiune la care am participat a fost deosebita. Doi: in afara de Dan, fiecare persoana care am intalnit-o la Felix era total necunoscuta pentru mine.  Trei: am avut sansa sa particip la aceasta actiune datorita unei DOAMNE (nu e greseala, merita litere mari) care nu a putut participa si mi-a oferit mie locul.
 Acum despre feedback-ul  Gabrielei:
- poate au fost printre cei veniti doar pentru petrecere unii care s-au comportat nepotrivit, poate....... Dar nu toti.
- nu vreau sa vorbesc despre mine, dar spre deosebire de ce spune Gabriela eu am primit reprosuri ca prea socializez cu :Grupul persteristilor: chiar de la liderul autoimpus (se stie cine) nu le-am primit direct dar totusi.
- Diana (RESPECT) a facut eforturi deosebite sa ne tina impreuna  si sa ne simtim bine, dar factorul uman a functionat contra. Nu este vina nimanui.
Dar, sa pui o eticheta unor persoane care nu au avut sansa sa faca parte din grupul tau mi se pare inechitabil. Asa cum mi se pare tot inechitabil sa te consideri ca facand parte din un anume grup ceea ce nu este in spiritul SC

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Eu sunt in Portugalia acum, cu un grup. Inainte de a pleca am tinut mult sa stiu cum s-a distrat lumea la Felix, cum a fost, daca aoanenii prezenti acolo au reusit sa socializeze, sa comunice, daca s-a reusit “adunarea” unui nucleu, care sa fie un fel de piatra de temelie pentru formarea unui grup zonal. Ar fi extraordinar daca s-ar intampla asta, pt ca ne-ar permite, noua organizatorilor, sa organizam plecari si de acolo.
Am reusit sa aflu doar foarte putine lucruri, ceea ce primisem negativ. Ceea ce am priceput a fost ca iar au aparut 3-4 persoane care nu nimic in comun cu profilul SC, cu ceea ce ce se organizeaza aici. N-am stiut in ce masura aceste persoane au afectat actiunea, am crezut si sperat ca ceilalti au reusit sa le izoleze si sa atenueze orice efect venit de la ele. Vad insa ca m-am inselat, vad ca tot egortul meu, al agentiei, al Dianei a fost in zadar...Ma magnesc licrurile astea si ma fac mai circumspect inainte de a lansa ceva. Atat acum, trebuie sa ies de aici, am de prefatit o zi de excursie...

Offline PGabriela

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 273
Armyman: Nu am etichetat pe nimeni, am spus exact ceea ce a fost. Nu cunosc frecusurile dintre voi si nici nu ma intereseaza.
Regret doar ca nu ne-ati oferit sansa sa ne cunoastem. In fond am mers in actiune cu sufletul deschis pentru a cunoaste oamenii singuri din zona noastra, pentru a putea pe viitor sa comunicam sau chiar organiza mici iesiri prin imprejurimi.
Asta e! data viitoare.

Offline Armyman1907

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Apropo, Gabriela eu sunt de fapt "George de la Targu Secuiesc", asa cum am avut parte de prezentare. Iar noi doi ne-am inteles destul de bine. Cred.....

Offline PGabriela

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 273
Corect! Asa este Armyman :) Sper sa ne reintalnim in alte actiuni.

Offline oviarad

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 417
  • barbat serios gasit prieteni, cine i-a pierdut :)
Un grup mare inseamna automat mai multe personalitati, mai multe asteptari, unele imposibil de atins prin organizare sau componenta a grupului, e greu ca cei veniti in excursia organizata sa se fi simtit altfel cata vreme ei au stat in general grupati, erau  singuri sositi ca si grup, toti ceilalti an ajuns individual, cam greu sa fim un grup. Reprosurile mi se par incorecte din acest punct de vedere, in alta ordine de idei grupul de watsapp a fost facut doar pentru voi, eu am fost eliminat imediat ce a-ti parasit Felixul, deci cine e cel care nu s-a integrat, eu si ceilalti am fost eliminati si acum observ ca tot din vina mea 😎😀😀
Va dainui doar ce-am iubit cu-adevarat , cenusa-i restul

Offline oviarad

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 417
  • barbat serios gasit prieteni, cine i-a pierdut :)
 Apropo Ioana cred ca s-a simtit bine intre noi, la masa noastra  si locuri la masa inca erau .😀 O zi buna tuturor.
Va dainui doar ce-am iubit cu-adevarat , cenusa-i restul

Offline Armyman1907

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Dreptate ai Ovidiu! Eu personal m-am simtit extraordinar, am mai spus-o si inainte. Chiar daca SC va deveni pentru mine o amintire placuta, si atata tot, oamenii extraordinari pe care i-am cunoscut vor fi mereu in memoria mea si nu numai a mea.   

Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 861
Maaa ce discutii.... :box:  "pesteristi " ::) ... regrete ... ultimaturi ... grupuri grupulete ...
Dragilor la petreceri cam asa se intampla grupuri grupulete ...dar cred ca ati ajuns la discutii prea aprinse ...
Cine a venit sa se distreze , s-a distrat cine a venit la carcotit a carcotit...
Recunosc ca mi-a parut rau ca nu au fost mai multi la baia nocturna...... noi chiar cerusem voie sa putem si dansa cine dorea ...

Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 861
George, cum sa te retragi, bine in conditiile in care ai gasit o fata minunata iti doresc cu tot dragul sa te retragi, noi am mai fost pe la nunti .... si venim cu drag sa-ti cantam,



Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 861
 ;D ;D eu citesc invers ... "lider auto impus"   n-am prea inteles de unde era liderul ... ::) ,  recunosc ca mi-a scapat asta , eram prea preocupata sa ma sint bine  :2funny: .... terminati cu prostiile suntem oameni in toata firea ...

Oviarad, greseala a fost a celui care te-a adaugat grupului fara sa aiba acceptul membrilor, in SC este o regula , adresele de email , fotografiile , numarul de tel , nu se dau decat personal. Ai fost asa de cuminte la petrecere ca nici nu te-am prea vazut dansand. :) , nu cred ca avea cineva ceva impotriva ta daca ar fi fost intrebat...

Luati partea frumoasa din tot ce a fost acolo , marea majoritate oameni minunati , distractivi , nu conta ca nu stim sa dansam ...am dansat ... priviti cum s-am dansat brasoveanaca
Nu stiu ce este 'turca' dar imi place cum suna ...cam asa s-a dansat brasoveanca  *|* *|*

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1481
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/9j_6Y4rX5UU?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Acum o saptamana la ora asta tocmai coboraseram din turnul Primariei din Oradea, insotiti de marsul lui Iancu care se poate auzi la ora fixa. Claudiu a avut inspiratia sa imortalizeze momentul, puteti urmari un fragment mai sus.
Acestea sunt o parte din clipele frumoase pe care mi le amintesc eu din ultimele zile ale minivacantei la Felix.

M-a surprins totodata placut faptul ca la turul pietonal de sambata am fost peste treizeci de persoane. Ne-am plimbat impreuna timp de aproape trei ore si am vazut mare parte din obiectivele reprezentative ale orasului. La Biserica cu Luna am avut sansa sa fim insotiti pana in turn pentru a vedea de aproape mecanismul unic in Europa care, prin globul sau jumatate auriu, jumatate negru, indica fazele lunare. La Sinagoga Ortodoxa am primit permisiunea de a asista cateva minute la serviciul religios, un moment unic, as spune eu. Am ajuns apoi si la cetate, am povestit despre regele Ladislau, fondatorul cetatii oradane. In ulltima parte a turului ne-am plimbat de-a lungul Crisului Repede, am aflat si una dintre legendele Crisurilor dupa care am traversat celebrul Pod al Paralelor.
Mi-a placut Oradea, este un oras curat, cu aer occidental, Piata Unirii si mare parte din centrul vechi arata acum foarte bine, s-a investit mult in renovarea cladirilor simbol, adevarate bijuterii de arta.

La petrecerea de seara baietii chiar au fost sufletul distractiei si nu cred ca le-a fost tocmai usor  ;) La un moment dat am observat un domn din afara grupului care dansa alaturi de noi si care m-a intrebat, ulterior, ce actiuni mai organizam pentru ca vrea sa se inscrie si el. Cred ca asta spune totul despre atmosfera care a fost la petrecere.

In rest, cei care au venit pentru prima oara vor decide singuri daca vor mai veni cu noi si la alte actiuni, cu mentiunea ca in grupurile mai mici legaturile se creeaza mai usor si atmosfera este mai intima.
 Sa ne vedem cu voie buna si in alte excursii!

upload png















Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Curat si improspatat! Asta imi sugereaza imaginile postate de tine.
Multumim, krondia!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 861
Asa si este , foarte curata Oradea si au stiut sa scoata in evinedta fiecare obiectiv turistic.  :flori:

Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 861
Rasfoind "amintirile" am gasit si cateva poze cu niste baieti superbi ,  ;) ...