Autor Subiect: Cum petreceti sarbatorile de Pasti?  (Citit de 12695 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline capsuna

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 724
Răspuns: Cum petreceti sarbatorile de Pasti?
« Răspuns #15 : Marți, 30 Martie 2010, 23:48 »
 "La cine te referi, capsuna?
Cine e din lumea asta buna de care ti se rupe tie? Poti sa ma lamuresti, ca nu pot sa plec la culcare!!  "
Scuze Carmen, n-am vazut mesajul tau. Eu mai intru pe forum in general la servici, deoarece aici imi petrec cea mai mare parte a timpului, mai trag cu ochiul, mai dau si cate un mesaj cand am timp.

Sa incerc o exemplificare a exemplarelor care fac parte din "lumea buna": Doamnele aranjate, parfumate carora le pute urma, care nu sunt capabile nici sa spele un pahar. Si crede-ma am fost intr-o casa de mare doamna, directoare, cu niste pretentii la servici....nu am putut sa beau un pahar cu apa, mi-a fost scarba, la baie mirosea ca wc-ul din gara de nord, in bucatarie, resturi de mancare pe jos, peste tot un slin de nedescris. Si nu avea nici cea mai vaga urma de jena, era chiar mandra de casa ei, care adevarat, candva fusese f fumoasa. E o casa boiereasca veche, in zona unirii. Iar eu nu sunt o persoana obsedata de curatenie, pentru ca nu am timp. Dar a fost ceva ce nu mi-as fi putut imagina!
Si ar mai fi si alte prototipuri, dar mi-e somn acum.
Noapte buna
 

Offline Catherinna

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 631
Răspuns: Cum petreceti sarbatorile de Pasti?
« Răspuns #16 : Miercuri, 31 Martie 2010, 00:50 »
toata lumea care vrea sa fie prietenul meu sa se grupeze la dreaaaaaaa-pta!
ailalti sa nu se grupeze..

va admir/iubesc pe toti, grupati sau negrupati si abia astept sa ne vedem cumva, prin lastarisul de la Sibiel, ca locuri la pensiune am inteles ca nu mai sunt..

seara buna!
revin dupa 22.00




Sper sa ma primesti in grupa pe dreapta; chiar daca  la Sibinel nu ne vom intalni , din pacate ramanem prietene doar pe forum. Nu sunt plimbareata de felul meu. :( O fi bine , o fi rau, asa sunt eu.

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: Cum petreceti sarbatorile de Pasti?
« Răspuns #17 : Miercuri, 31 Martie 2010, 11:44 »
Mai singură decât Catherina. Nu o am nici pe mama. Copii pe la casele lor...Eu pe la a mea.
Pot spune şi mele... pt că am o casa de vacanţă pe lângă Piteşti.
Poate tragem un chef acolo... mai pe vară.
Văd eu cum petrec. Nimic nu îmi stă în cale să mă simt bine. Şi cred că asta contează.
nihil sine deo

pe_jumate

  • Vizitator
Răspuns: Cum petreceti sarbatorile de Pasti?
« Răspuns #18 : Miercuri, 31 Martie 2010, 13:09 »
Sper sa ma primesti in grupa pe dreapta; chiar daca  la Sibinel nu ne vom intalni , din pacate ramanem prietene doar pe forum. Nu sunt plimbareata de felul meu. :( O fi bine , o fi rau, asa sunt eu.
[/quote]

cum de nu, cum de nu, scumpa prietena !?
ceata isi strange randurile.. :)

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: Cum petreceti sarbatorile de Pasti?
« Răspuns #19 : Miercuri, 31 Martie 2010, 13:27 »
Nu implică multă mişcare să asculţi cum creşte iarba şi să vezi cum se mută umbra.
Eu asta fac mai mereu când merg acolo.
Când plec din betoanele din Bucureşti... şi acolo pun capul pe pământ.....nu pot descrie ca să nu deformez
nihil sine deo

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Cum petreceti sarbatorile de Pasti?
« Răspuns #20 : Joi, 01 Aprilie 2010, 20:33 »
Sarbatorile de Pasti le petrec alaturi de prieteni si de cei dragi!

Va urez tututror un Paste fericit cu sanatate si toate cele bune!


Offline Crista

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 230
Răspuns: Cum petreceti sarbatorile de Pasti?
« Răspuns #21 : Joi, 01 Aprilie 2010, 20:43 »
Copiii,mama,animalute,eu... cam asa e ordinea,dar imi place.E un fel de singuratate plina.Si,sunt perfect de acord : o experienta dura in viata iti deschide ochii ca sa vezi ce frumoase sunt diminetile,cerul,cum iti aranjezi florile in vaza.Mai greu e cu ce vor cei din afara cercului de la tine...

ioanaxxl

  • Vizitator
Răspuns: Cum petreceti sarbatorile de Pasti?
« Răspuns #22 : Joi, 01 Aprilie 2010, 21:04 »
Acasa, cu baietelul meu, cu maica-mea , iar dupa amiaza s-ar putea sa plecam la cineva la curte, la tara, unde sper sa avem vreme buna pentru un gratarel!

ioanaxxl

  • Vizitator
Răspuns: Cum petreceti sarbatorile de Pasti?
« Răspuns #23 : Joi, 01 Aprilie 2010, 21:10 »
 Sarbatoarea Sfanta a Invierii Domnului sa reverse asupra voastra sanatate, belsug si bucurii, iar Lumina din Noaptea Sfanta sa va ridice sufletele spre noi trepte spirituale si sa va insoteasca pasii pe drumul vietii.

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Cum petreceti sarbatorile de Pasti?
« Răspuns #24 : Vineri, 02 Aprilie 2010, 12:07 »
multumim pt ganduri si urari @ ioanaxxl asemena si tie :)

Cum imi voi petrece Sarbatorile Pascale? acasa, singura, fara pregatiri, fara nimic specific acestui ritual.

Sa aveti un Paste plin de caldura, lumina si intelegere !

carmentoma

  • Vizitator
Răspuns: Cum petreceti sarbatorile de Pasti?
« Răspuns #25 : Vineri, 02 Aprilie 2010, 14:13 »
     Noaptea de Inviere, o petrec bineinteles la Biserica! Dimineata vin acasa si ma odihnesc pana cand imi trece oboseala, dupa care mananc ceva specific Sarbatorii (dar cu moderatie dupa atat post) si apoi plec intr-o calatorie virtuala alaturi noii mei prieteni, care nu au alte variante de distractie! A doua zi ma intalnesc cu prietenii si mergem la o plimbare! Relaxare la maxim! Ceea ce va doresc si voua!

ioanaxxl

  • Vizitator
Răspuns: Cum petreceti sarbatorile de Pasti?
« Răspuns #26 : Sâmbătă, 03 Aprilie 2010, 17:45 »
 :-* :-* :-*

ioanaxxl

  • Vizitator
Răspuns: Cum petreceti sarbatorile de Pasti?
« Răspuns #27 : Sâmbătă, 03 Aprilie 2010, 17:46 »
scuze, am incarcat de doua ori!

maria171

  • Vizitator
Răspuns: Cum petreceti sarbatorile de Pasti?
« Răspuns #28 : Sâmbătă, 03 Aprilie 2010, 18:12 »
PASTE FERICIT TUTUROR
SANATATEA MAXIMA SI NUMAI BINE PESTE TOT

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Cum petreceti sarbatorile de Pasti?
« Răspuns #29 : Sâmbătă, 03 Aprilie 2010, 18:14 »
sanatate, caldura si sarbatori pascale pline de iertare, @maria171 !