Autor Subiect: Petreceri in Marginimea Sibiului si Targul de Craciun Sibiu 21 - 23 decembrie  (Citit de 16660 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Tarif: 485 lei
Deoarece marea majoritate a participantilor inscrisi la acest eveniment sunt din toata tara nu va fi posibil sa inchiriem un mijloc de transport.
Deaceea am rugamintea sa luati initiativa pe forum incercind sa va grupati  pe masini pina la destinatie .
Cei care nu vor avea  posibilitate sa ajunga cu un mijloc propriu vor fi asteptati la Sibiu (in parcarea garii centrale-in fata bisericutei la ora 13:00)si li se va face transferul la Gura Raului.


19.12.2018
Nu mai sunt locuri disponibile.


Rezervari: http://www.singlescamp.ro/eveniment/petreceri-marginimea-sibiului-si-targul-de-craciun-sibiu-21-23-decembrie/

Check in: 21 decembrie, incepand cu orele 14.00 pana la 18.00
Check out: 23 decembrie ora 10.00 - locatia urmeaza sa fie ocupata in aceiasi zi de turisti care au pachetul de Craciun

Cazare: Pensiunea Lacul de Argint, Gura Raului

Servicii incluse:
-• cazare 2 nopti, mic dejun inclus
•- doua cine, una tip grup si una bufet
•-  pranz - pomana porcului
- • palinca, afinata, vin fiert
-• entertainment cu muzica

Nu sunt incluse:
- • transport pana la locatie.
- • bauturi, decat cele de wellcome si de la taiatul porcului

Locuri: 22 de locuri in Pensiunea Lacul de Argint,

INSOTITORI GRUP: GIGI & SAMIZA CINDEA

Program

Vineri 21 decembrie
Wellcome cu palinca, afinata si de'ale porcului
Cina, incepand cu ora 18.00:
• gustari traditionale: zacusca, salata de vinete, slaninuta de casa, fasole batuta, untura, ceapa rosie, telemea
• platou taranesc: coaste afumate la gratar, carnati la gratar, cotlet  haiducesc, cartofi copti, mamaliga si legume la gratar
• placinta cu mere
Totul stropit cu palinca si vin!
Si apoi petrecere!  *|* :dance: *|*

Sambata  22 decembrie    
8.00 – 10.00 Taiatul porcului… cu sorici si tuica fiarta, ! Preparea se va face traditional, mare parte in fata participantilor. Parte din produse vor fi consummate la pomana porcului, restul preparatelor vor putea fi achizitionate de la bucataria restaurantului
Mic dejun tip bufet 8.00 – 10.00   
11.00 - 13.00 plecam intr-o plimbare pana la pastravarie, apoi pana la Barajul de la Lacul de Acumulare Gura Raului.
Pranz 14.30 – 16.00
• ciorba de cartofi cu afumatura
• pomana porcului pregatita la ceaun
• balmos
• placinta cu branza si fructe de padure

18.00 – 19.00 – concert cu copiii din formatia CPO

Cina :
• gustari cu de-ale porcului: toba, carnati, caltabos, jumeri, slanina si cu branzeturi din Marginime: burduf, telemea, ceapa rosie, rosii.
• ciolan la cuptor
• muschiulet de porc impanat
• cartofi sote, varza calita, dovlecei
• salata de muraturi si de cruditati
• tort de ciocolata cu visine
• tuica, afinata si vin fiert
Petrecere!!!  *|* *|* *|*

Duminica 23 decembrie
8.00 – 10.00 mic dejun
10.00 check out si mergem la Sibiu pentru *|* :dance: :thumbup:

Tip excursie. Este o iesire de tip eveniment. Cu mult, mult dans si muzica. Asa ca daca stiti ca nu va place asta si sunteti mereu pe capul DJ-ului sa dea mai incet, nu va recomand aceasta actiune. Nici celor carora nu le place partea asta de traditie cu porc taiat, preparat, gustat. Daca mergem la pomana porcului, apai mancam de-ale porcului, nu supa de legume!  :). Deci nu va inscrieti ca dupa aceea sa ne intrebati daca se poate sa serviti si altceva. Nu, va spun de acum, nu se poate! E o pensiune mica, nu are posibilitatea in situatia unui grup sa faca ceva separat, a la carte! 
Programul este unul dens si interactiv, astfel incat sa va puteti cunoaste, sa puteti socializa. Este o iesire deschisa tuturor membrilor Singles Camp, noi sau vechi.
 
Profil: vesel, petrecaret, comunicativ, deschis. Nu vrem printre noi persoane imbufnate, care au mereu ceva de spus, de comentat, carora nu le place nici aia, nici aialalta. Mergem acolo sa ne distram, nu sa ascultam lamentarile si susotelile unora carora nu le intra nimeni in voie. Asa ca daca va stiti tabietari, pretentiosi, "gingasi", va rog mult nu veniti cu noi, nu va inscrieti! 

Adresabilitate. La actiunile noastre se pot inscrie doar persoane single (fara partener), care inteleg si respecta conditiile de calatorie si de petrecere a vacantei intr-un grup. Respecta orele de intalnire, pe cei cu care au plecat in excursie, armonizeaza cu cei din jur, sunt toleranti, nu au tabieturi excesive care pot deranja sau care nu pot fi satisfacute in conditiile unui grup. Care nu sunt genul „eu vreau acolo nu acolo”, care au mereu critici, remarci…Dorim sa oferim o atmosfera de vacanta cu prietenii, nu ceva rigid, formal si pur turistic. Asteptam oameni veseli, deschisi, care armonizeaza usor intr-un colectiv. Asta pentru ca atmosfera sa fie la fel ca in toate actiunile noastre. Trebuie sa stiti ca nu acceptam in grup persoane care nu se potrivesc profilului prezentat si la comunicarea insotitorului de grup, excludem pe cei care au manifestari nepotrivite.

 :oops:!!!! Inainte de inscriere si rezervare cititi va rog cu atentie serviciile incluse si cele care nu intra in tarif, programul excursiei, si particularitatile acesteia. Cantariti daca este sau nu potrivita profilului de turist pe care il aveti. Va recomandam sa va consultati cu atentie perioada de concediu, de zile libere, de disponibilitate, astfel incat sa va asigurati ca acestea coincid cu cea in care se tine excursia. Trebuie sa stiti ca din momentul rezervarii intrati intr-un regim contractual cu agentia turistica ce ne asigura serviciile turistice. Acest lucru impune intelegerea clauzei pe care ati acceptat-o in momentul inscrierii si achitarii, referitoare la renuntarea unilaterala la o excursie. Cititi aici: http://www.singlescamp.ro/conditii-de-renuntare-la-o-actiune/. In situatia renuntarii la o actiune, vechi sau noi in acest grup, avem rugamintea sa nu ne sunati, sa nu ne scrieti, solicitandu-ne restituirea sumelor achitate sau sa ne cereti mutarea acestora la alte excursii. Existand o intelegere prealabila, comunicata si cunoscuta, consideram ca nu este necesar sa avem o corespondenta in acest sens.

La fel ca la toate actiunile noastre, informatiile si detaliile legate de aceasta excursie, vor fi transmise si vor aparea DOAR pe acest topic. O sa gasiti aici detaliat si din timp tot ce aveti nevoie pt pregatirea excursiei. Comunicarile nu se fac deci telefonic si nici Email, avand in vedere ca am facut deja aceasta precizare in prezentarea actiunii avem rugamintea sa nu ne solicitati informarea in alt mod.

Inscrierile in excursie se fac pe site-ul: http://www.singlescamp.ro/ Imediat si automat, dupa inscriere, veti primi un Email care contine datele agentiei si care va comunica in ce mod si unde se face plata avansului.  Daca nu ati primit acest Email inseamna ca: ati completat gresit adresa de Email sau raspunsul nostru automat a intrat in SPAM. Verificati si acolo si daca nu l-ati gasit, repetati inscrierea in excursie, cu atentie mai mare in completarea adresei de Email.

Toate actiunile noastre sunt organizate de Singles Camp, partea logistic turistica fiind realizata printr-o agentie specializata pe turismul de grup: Bon Voyage Sibiu, singura autorizata OSIM in Romania sa organizeze „evenimente, vacante si excursii pentru persoane single – Singles Camp”. Bon Voyage are prin contractul de colaborare cu Singles Camp obligativitatea oferirii urmatoarelor servicii turistice: cazare, transport, ghidaj local si de asemenea de a face rezervari pentru membrii acceptati la participare. Singles Camp, ca organizator si grup, poate cere agentiei anularea unei rezervari, in conditiile in care un inscris isi pierde calitatea de membru Singles Camp.

Daca sunteti la prima inscriere intr-o actiune Singles Camp&Travel, este foarte posibil sa fiti contactat(a) de o persoana din agentie. Veti fi intrebat(a) daca ati citit pe site (asa cum recomandam la inscrierea in grup) despre adresabilitatea noastra, despre modul de organizare a Singles Camp, felul in care transmitem informatiile. Nu e vorba de un test, nu dam examene aici, dar dorim sa ne asiguram ca cei care vor sa intre activ in grup au inteles exact despre ce este vorba.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Petreceri in Marginimea Sibiului si Targul de Craciun Sibiu 21 - 23 decembrie
« Răspuns #1 : Miercuri, 03 Octombrie 2018, 09:36 »
Pentru ca la petrecerile din week-end-ul 14 - 16 decembrie nu mai erau locuri si pentru ca am primit multe cereri de a se repeta evenimentul, lansam inca unul! Rezervarile sunt deschise, va puteti inscrie aici:

http://www.singlescamp.ro/eveniment/petreceri-marginimea-sibiului-si-targul-de-craciun-sibiu-21-23-decembrie/

Offline giculino

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 22
Re: Petreceri in Marginimea Sibiului si Targul de Craciun Sibiu 21 - 23 decembrie
« Răspuns #2 : Miercuri, 03 Octombrie 2018, 20:14 »
înscris, mai ales că am rămas pe dinafară la cealaltă excursie din 14

Offline Carmen Dor

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 16
Re: Petreceri in Marginimea Sibiului si Targul de Craciun Sibiu 21 - 23 decembrie
« Răspuns #3 : Sâmbătă, 20 Octombrie 2018, 21:58 »
 *|*
Nu am cum sa lipsesc ....
“Nimeni nu îmi datorează îndeplinirea dorințelor mele. Asumarea responsabilității pentru propria fericire este un gest ce îți dă putere. Acest gest plasează viața ta înapoi în mâinile tale. N. Branden”

Offline Elena70

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Petreceri in Marginimea Sibiului si Targul de Craciun Sibiu 21 - 23 decembrie
« Răspuns #4 : Sâmbătă, 27 Octombrie 2018, 09:40 »
 :help: Pleaca cineva cu auto din Bucuresti care sa ma accepte ca pasager si sa impartim cheltuielile de transport

Offline giculino

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 22
Re: Petreceri in Marginimea Sibiului si Targul de Craciun Sibiu 21 - 23 decembrie
« Răspuns #5 : Miercuri, 31 Octombrie 2018, 21:19 »
din Brașov sunt disponibil pentru 3 locuri. dacă sunt persoane care sunt pe acest itinerar, să apeleze cu încredere la mine

Offline AnaBv

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Petreceri in Marginimea Sibiului si Targul de Craciun Sibiu 21 - 23 decembrie
« Răspuns #6 : Vineri, 09 Noiembrie 2018, 19:21 »
din Brașov sunt disponibil pentru 3 locuri. dacă sunt persoane care sunt pe acest itinerar, să apeleze cu încredere la mine


Buna

Eu sunt din brasov. As avea nevoie de loc daca mai este disponibil.
Numarul meu de telefon este 0758.112.210.

Multumesc. O seara placuta.

Delia 27

  • Vizitator
Re: Petreceri in Marginimea Sibiului si Targul de Craciun Sibiu 21 - 23 decembrie
« Răspuns #7 : Duminică, 11 Noiembrie 2018, 07:54 »
Buna! Sunt Delia! Sunt de la Fagaras si abia astept sa va cunosc! Este prima experienta de acest fel si sunt extrem de entuziasmata. O duminica frumoasa, tuturor!

Offline giculino

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 22
Re: Petreceri in Marginimea Sibiului si Targul de Craciun Sibiu 21 - 23 decembrie
« Răspuns #8 : Miercuri, 21 Noiembrie 2018, 22:15 »

Buna

Eu sunt din brasov. As avea nevoie de loc daca mai este disponibil.
Numarul meu de telefon este 0758.112.210.

Multumesc. O seara placuta.
ok, sun eu în curând pentru a stabili detalii... doamna din Făgăraș vine și ea , sau doar a salutat?!

Delia 27

  • Vizitator
Buna dimineata! sunt Delia, „doamna din Fagaras”  :)
Vin si eu la aceasta petrecere. Am salutat, am spus si ca este prima experienta de acest fel si abia astept sa se inample!
Petrecereeeee!!!!   *|* *|* *|*

Offline giculino

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 22
Re: Petreceri in Marginimea Sibiului si Targul de Craciun Sibiu 21 - 23 decembrie
« Răspuns #10 : Luni, 26 Noiembrie 2018, 22:32 »
ok delia,  :worthy:, am locuri disponibile, cu date de contact corespunzătoare ne putem întâlni pe 21 decembrie. *|* *|*

Delia 27

  • Vizitator
Re: Petreceri in Marginimea Sibiului si Targul de Craciun Sibiu 21 - 23 decembrie
« Răspuns #11 : Marți, 27 Noiembrie 2018, 06:51 »
Multumesc! Nr. meu de telefon este 0724547674.  *|* *|*

Offline giculino

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 22
Re: Petreceri in Marginimea Sibiului si Targul de Craciun Sibiu 21 - 23 decembrie
« Răspuns #12 : Marți, 27 Noiembrie 2018, 21:03 »
ok

Offline simonika

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Re: Petreceri in Marginimea Sibiului si Targul de Craciun Sibiu 21 - 23 decembrie
« Răspuns #13 : Miercuri, 28 Noiembrie 2018, 07:28 »
Buna ziua,

Vreau si eu sa vin daca se mai elibrreaza vreun loc sau apare vreo renuntare.
   Sunt din Brasov si deci as putea sa ma alatur si transportului daca mai sunt locuri.

Offline giculino

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 22
Re: Petreceri in Marginimea Sibiului si Targul de Craciun Sibiu 21 - 23 decembrie
« Răspuns #14 : Marți, 04 Decembrie 2018, 20:06 »
Buna ziua,

Vreau si eu sa vin daca se mai elibrreaza vreun loc sau apare vreo renuntare.
   Sunt din Brasov si deci as putea sa ma alatur si transportului daca mai sunt locuri.

mai am un loc.. renunțare??? la petrecere, nu cred că e bine, ....o cunoști pe ana din brașov, ca să iei legătura cu ea, pentru a stabili întâlnirea?