Autor Subiect: Piese de teatru  (Citit de 6487 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

luciamanta

  • Vizitator
Piese de teatru
« : Duminică, 28 Martie 2010, 08:50 »
As dori sa stiu ce piese de teatru ati mai vazut in ultimul timp? Eu am fost ultima data anul trecut. Am vazut multe piese de teatru: "Cum gandeste Amy?"-f.frumoasa, "Cum iubeste cealata jumatate?" -f.f.f.f frumoasa, "Scandal la opera"- comedie f.f.reusita, etc. De multe ori as dori enorm sa merg la teatru si nu am cu cine merge. Sunt trista din acest punct de vedere. Numai bine

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: piese de teatru
« Răspuns #1 : Luni, 29 Martie 2010, 10:18 »
Am vazut de curand piesa "Cafeneaua" - la teatrul Masca, un muzical italian.
Actiunea se petrece intro cafenea in Italia unde soseste o americanca care impresioneaza toti obisnuitii cafenelei.
Este o comedie placuta!


maria171

  • Vizitator
Răspuns: piese de teatru
« Răspuns #2 : Luni, 29 Martie 2010, 11:21 »
si eu vreau sa o vad dar nu pot face rost de bilete
tu de unde ai luat?

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: piese de teatru
« Răspuns #3 : Luni, 29 Martie 2010, 20:56 »
si eu vreau sa o vad dar nu pot face rost de bilete
tu de unde ai luat?


Maria eu le-am castigat la un concurs.

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: piese de teatru
« Răspuns #4 : Luni, 29 Martie 2010, 21:02 »
si eu vreau sa o vad dar nu pot face rost de bilete
tu de unde ai luat?

Buna seara. Imi cer scuze daca te deranjez, as dori sa iti spun ca daca esti decisa sa vezi o piesa buna de teatru, eu ma pot oferi sa cumpar bilete. Sunt o persoana de incredere, parolista. Am mai fost la piesa Asteptandu-l pe Godot, la T. National - f.buna, Regina mama - la T.National-f.buna, Neintelegerea-la T.National - f.f.trista....., Uzina de placeri S.A. -T. Nottara-o piesa buna. Numai bine, iti doresc o seara frumoasa, linistita

maria171

  • Vizitator
Răspuns: piese de teatru
« Răspuns #5 : Marți, 30 Martie 2010, 11:09 »
multumesc
vorbim dupa paste

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: piese de teatru
« Răspuns #6 : Joi, 01 Aprilie 2010, 21:06 »
...... as dori sa iti spun ca daca esti decisa sa vezi o piesa buna de teatru, eu ma pot oferi sa cumpar bilete. Sunt o persoana de incredere, parolista. Am mai fost la piesa Asteptandu-l pe Godot, la T. National - f.buna, Regina mama - la T.National-f.buna, Neintelegerea-la T.National - f.f.trista....., Uzina de placeri S.A. -T. Nottara-o piesa buna. Numai bine, iti doresc o seara frumoasa, linistita

Am vazut Regina Mama - la Teatrul National - o comedie placuta sustinuta de doi artisti de mare calibru -Olga Tudorache si Marius Bodochi.

Daca ma primiti ma bag si eu la un teatru cu voi fetelor.
 :D

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: piese de teatru
« Răspuns #7 : Duminică, 04 Aprilie 2010, 18:21 »
...... as dori sa iti spun ca daca esti decisa sa vezi o piesa buna de teatru, eu ma pot oferi sa cumpar bilete. Sunt o persoana de incredere, parolista. Am mai fost la piesa Asteptandu-l pe Godot, la T. National - f.buna, Regina mama - la T.National-f.buna, Neintelegerea-la T.National - f.f.trista....., Uzina de placeri S.A. -T. Nottara-o piesa buna. Numai bine, iti doresc o seara frumoasa, linistita

Am vazut Regina Mama - la Teatrul National - o comedie placuta sustinuta de doi artisti de mare calibru -Olga Tudorache si Marius Bodochi.

Daca ma primiti ma bag si eu la un teatru cu voi fetelor.

Ma bucur nespus de mult ca esti o iubitoare de teatru, acest lucru inseamna ca esti o persoana sensibila, deosebita. O sa consult programul teatrelor si in functie de piesele care se vor juca, o sa te anunt neintarziat. Paste Fericit, sanatate, bucurii, liniste sufleteasca si ganduri bune!
 :D

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: piese de teatru
« Răspuns #8 : Duminică, 04 Aprilie 2010, 20:16 »
...... as dori sa iti spun ca daca esti decisa sa vezi o piesa buna de teatru, eu ma pot oferi sa cumpar bilete. Sunt o persoana de incredere, parolista. Am mai fost la piesa Asteptandu-l pe Godot, la T. National - f.buna, Regina mama - la T.National-f.buna, Neintelegerea-la T.National - f.f.trista....., Uzina de placeri S.A. -T. Nottara-o piesa buna. Numai bine, iti doresc o seara frumoasa, linistita

Am vazut Regina Mama - la Teatrul National - o comedie placuta sustinuta de doi artisti de mare calibru -Olga Tudorache si Marius Bodochi.

Daca ma primiti ma bag si eu la un teatru cu voi fetelor.

Duminica,11.04.2010, la Teatrul Nottara, ora 19.30, va juca piesa de teatru "Aniversarea"; vineri, 09.04.2010, la Teatrul National, Sala Amfitreatru, ora 19.00, va juca piesa "Egoistul" cu Radu Beligan. Te gandesti, te orientezi si te decizi daca doresti sau nu sa vezi unul din aceste spectacole. Imi cer scuze daca te-am deranjat, daca am fost prea indrazneata. O seara buna
 :D

carmentoma

  • Vizitator
Răspuns: Piese de teatru
« Răspuns #9 : Duminică, 04 Aprilie 2010, 20:24 »
   De pe 9 pana pe 11. 04. 2010 awana e cu noi la Sibiel! Deci pica din start!

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Piese de teatru
« Răspuns #10 : Duminică, 04 Aprilie 2010, 20:31 »
   De pe 9 pana pe 11. 04. 2010 awana e cu noi la Sibiel! Deci pica din start!

Multumesc pentru raspuns. Sa ai parte numai de bucurii, sanatate si reusite!

carmentoma

  • Vizitator
Răspuns: Piese de teatru
« Răspuns #11 : Duminică, 04 Aprilie 2010, 20:33 »
  Sa fii sanatoasa si tu, ca, dupa cat ai scris despre tine, de sanatate ai cea mai mare nevoie! Si sa fii iubita!

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Piese de teatru
« Răspuns #12 : Duminică, 04 Aprilie 2010, 20:37 »
  Sa fii sanatoasa si tu, ca, dupa cat ai scris despre tine, de sanatate ai cea mai mare nevoie! Si sa fii iubita!
Asa este, m-ai inteles perfect. De sanatate am nevoie in primul rand.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Piese de teatru
« Răspuns #13 : Duminică, 04 Aprilie 2010, 21:48 »
Multumesc luciamanta pentru cele 2 spectacole, poate reusim sa le vedem alta data. Intradevar asa cum zicea carmen intre 9-11 aprile 2010 sunt la Sibiel. As fi acceptat cu placere.

Pupici!
 :D

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Piese de teatru
« Răspuns #14 : Duminică, 04 Aprilie 2010, 21:58 »
Multumesc luciamanta pentru cele 2 spectacole, poate reusim sa le vedem alta data. Intradevar asa cum zicea carmen intre 9-11 aprile 2010 sunt la Sibiel. As fi acceptat cu placere.

Pupici!
 :D
Cu multa placere. Iti doresc sa te simti foare bine la Sibiel.