Autor Subiect: Lovech – distractie, plaja si vizite in "Orasul de Liliac" 19 - 21 iulie 2019  (Citit de 14476 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Si foarte rau din partea ta si a lor....la un moment dat ( eu sper ca nu  :-[ ) nu o sa mai posteze nimeni ce si cum a fost, prin urmare nu o sa mai aveti cu ce va delecta  :sorry:
Seara faina si ganduri senine !  :bow:

Offline Louie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 397
Si foarte rau din partea ta si a lor....la un moment dat ( eu sper ca nu  :-[ ) nu o sa mai posteze nimeni ce si cum a fost, prin urmare nu o sa mai aveti cu ce va delecta  :sorry:
Seara faina si ganduri senine !  :bow:
Costi, ai pus punctul pe i ! Bravo!  :applause:
Si eu ma numar printre cei care ar vrea sa afle impresii din excursiile la care nu am participat. Eu sunt genul care imi place sa impartasesc pareri, idei, poze pentru ca pur si simplu imi este drag Singles Camp.
Incerc sa-i inteleg si sa nu-i judec pe cei care doar "viziteaza" fara sa posteze nici o opinie. Imi este greu sa postez mereu intrebandu-ma de fiecare data daca de data asta voi primi vreun raspuns, sau macar un simplu  :) sau  :(
E ca si cand as vorbi in vint. De multe ori mi-am zis ca nu mai scriu nimic, dar revin de fiecare data, probabil pana intr-o zi...
„Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua in care te-ai nascut si ziua in care ai aflat de ce" - Mark Twain

Offline LiaI

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
Ma bucur! Mi-as dori sa avem ocazia sa ne si intalnim si sa ne distram. Sunt Lia (draga, nu dragule :) )

Offline ela muresan

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Buna tuturor! As vrea sa ma inscriu si eu la aceasta iesire, dar inca ezit pt ca locuiesc la 500 km de Bucuresti!!! Din partea organizatorilor as dori o estimare aproximativa a costurilor suplimentare ( dejun, cina, etc ), Deci cam cate leva ar trebui sa schimb? Multumesc anticipat pt raspuns! Zi frumoasa si sper sa ne cunoastem !  :smitten:

Offline ada81

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 71
Si foarte rau din partea ta si a lor....la un moment dat ( eu sper ca nu  :-[ ) nu o sa mai posteze nimeni ce si cum a fost, prin urmare nu o sa mai aveti cu ce va delecta  :sorry:
Seara faina si ganduri senine !  :bow:
O sa te superi pe mine, dar tin sa te informez ca , daca nu am activitate pe forum , nu inseamna ca nu postez. Da , intotdeauna mi-am scris impresiile avute la iesirile execptionale cu SC , dar strict la excursia respectiva. Nu mi se pare nornal sa postez vrute si nevrute doar ca sa am activitate. Sa vada unul si altul ce "tare" sunt.  Daca Admin sau altcineva considera ca gresesc , imi asum greseala .  :-[
Andreea

Offline danieladimitrescu

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 176
Buna tuturor
As aprecia ca Lovech este destinatia ideala cu care poate incepe un "new entry" excursiile externe cu Singles Camp&Travel, oferind parametrii de organizare si componenta unui grup Singles Camp.Pe langa natura uimitoare din Bulgaria, se adauga dupa cum spuneam, acea atmosfera de pace, liniste si pitoresc, care ofera intr-un week-end senzatia de vacanta intreaga. Pentru amanunte va invit sa cititi la capitolul din Forum Feed-back excursii, impresiile de la Lovech din aprilie acest an. Veti avea surpriza sa gasiti o Bulgarie traditionala, care stie sa-si puna in valoare mostenirea si sa faca turism. Ne vom opri in timp pe Podul Acoperit, unde vom admira mestesugarii si vom manca prajituri facute dupa retete vechi de peste 100 de ani.Atmosfera Turciei rurale descrie cel mai bine atmosfera locului, cu hamamul vechi al "nebunului", Deli Hamam, si strazile pietruite, acoperisurile de ardezie.Doar bisericile vechi ne vor aminti ca suntem de fapt, in Bulgaria.Veti fi impresionati de cascade, de ochiurile de apa si veti crede pentru cateva minute ca sunteti la Plitvite, dar in miniatura fata de cele din Croatia.Ne vom bucura de un hotel foarte frumos si comfortabil, aflat intr-o gradina de trandafiri, dar mai ales in aporpiere de cativa pasi, de o catedrala care va va uimi.Odata intrati, albul si atmosfera va vor face sa va simtiti usori si fericiti, veti vedea.

Vom schimba bani la frontiera Bulgariei.Cel mai bine este sa schimbam leva din euro.Cursul era in 14-16 iunie, cand am mers la Balcik, 1 euro= 1,9250 leva.Este bine sa avem bani suficienti, fiindca duminica casele de schimb valutar sunt inchise.
Ca si cheltuieli vom achita cca 4 leva Cetatea Hysaria, 6 leva Deli Hamam, 5 leva Muzeul Etnografic. O masa simpla snitel, salata, bere costa in jur de 10 leva.O masa mai bogata 18-20 leva. 1 leva = 2,50 lei. Desigur cine doreste sa cumpere ceva suveniruri pentru cei de acasa, obiecte mestesugaresti lucrate manual de artizanii de pe Podul Acoperit, dulceata de trandafiri, sapunuri de lavanda, trandafiri sau liliac, obiecte traditionale din ceramica si margele norocoase ( cititi "Magazinul de margele"din Povestile de calatorie ale Danielei). NU vom rata inghetata si prajituri facute dupa retete vechi de la cofetaria cu perdelute de pe Podul Acoperit.
O suma normala necesara ca bani de buzunar consider 50-100 euro.
Nu uitati costumul de baie si prosopul pentru plata in zona cascadelor, unde avem o piscina semiolimpica la indemana.
La cascade incaltamintea trebuie sa fie una potrivita la plimbarea pe poteci in padure si unele locuri pot fi alunecoase, unde pamantul e jilav datorita umiditatii. Palarie si sapca de soare dar si pelerina de ploaie, ar trebuie sa fie cu voi. Nu e cazul de bete, traseul este unul usor de distractie, sub cotlii Starei Planina.

Pentru cei ce sunt din tara si vin cu o zi inainte in Bucuresti, sau doresc sa si ramane a doua zi dupa excursie, le propun cazare in Pensiunea Daniela, apartament inchiriat de catre mine in regim hotelier si ne putem deplasa desigur impreuna la locul de intalnire pentru plecarea in excursii. Amanunte in privat, pe telefon, WhatsApp sau Messinger.

Cu drag, Daniela insotitor de grup al excursiei Lovech iulie 2019

Offline CristinaIonescu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 36
Multumim Daniela de amanunte! mai este un picut si plecam!!!!

Offline LiaI

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
Buna, Daniela, ma bucur de cunostinta! ❤
Am citit mesajul tau si imi dau seama ca am facut o alegere foarte buna cu aceasta destinatie, pentru ca sunt convinsa ca Bulgaria, ca multe alte tari, are lucruri minunate de oferit, in afara de litoral. Recunosc, eu nu am fost nici pe litoralul Bulgariei...😉😐
Abia astept sa mergem impreuna in vacanta asta si sa ne bucuram de tot.
Tinem legatura aici. Astept orice informatie pe care o consideri necesara in legatura cu excursia.
Imbratisari calde din Brasov! Brrr 🤣🤗🤗


Cristina, ma poti contacta pe adresa de mail, te rog?

Offline Cristina73

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 24
Buna, Lia, da, eu sunt din Brasov.
Nu putem vorbii pe mail, sau pe alte retele, nici la telefon, pentru ca asa este specificul acestui grup. Va trebui sa ai rabdare sa ne cunoastem cu totii la punctul de intalnire, apoi, dupa excursie, putem lega prietenii, putem schimba nr de telefon, adrese de mail si altele... :)
Dar te asigur ca totul este ok, insa este absolut normal sa ne conformam regulilor grupului si anume sa vorbim aici, pe forum.
🤗😘

Offline Cristina73

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 24
In privinta excursiei eu sunt foarte nerabdatoare sa merg, cred ca va fi minunat, aceasta ar fi a doua iesire cu ei, pt mine, am mai fost in mai in Cinque Terre si a fost super fain.
Eu voi pleca din data de 18 si ma cazez la Daniela, pt ca mi-e mai comod asa. Si la intoarcere voi face la fel.
Voi pleca cu un tren din Brasov, dar inca nu m-am hotarat la ce ora, voi vedea.
🤗😘

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1482
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Buna, Lia, da, eu sunt din Brasov.
Nu putem vorbii pe mail, sau pe alte retele, nici la telefon, pentru ca asa este specificul acestui grup. Va trebui sa ai rabdare sa ne cunoastem cu totii la punctul de intalnire, apoi, dupa excursie, putem lega prietenii, putem schimba nr de telefon, adrese de mail si altele... :)
Dar te asigur ca totul este ok, insa este absolut normal sa ne conformam regulilor grupului si anume sa vorbim aici, pe forum.

Cristina,  schimbul de contacte este permis in vederea organizarii calatoriei impreuna cu alti participanti la o actiune. Este mai placut si uneori mai ieftin, mai ales ca veniti din acelasi oras.
 Nu este permis schimbul de contacte in orice alta situatie.

Offline LiaI

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
Buna Cristina, sper sa vezi mesajul, trebuie sa ma familiarizez cu forumul. Pana acum am trimis mesaje de pe telefon si este mai greu sa vad tot.Te intrebasem in ideea de a ne grupa cumva, pentru ca nu avem cum ajunge la acea ora in Bucuresti.
Nu stiu cum sa fac, inca nu m-am inscris, mai sunt 3 locuri, dar nu stiu cum voi putea ajunge.

Offline ANCUTA66

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 58
Buna Cristina, sunt din Cluj si m-am inscris in aceasta excursie. Din intamplare voi pleca din Brasov in 18.07, cu trenul dar nu stiu cu care si ma voi caza la Daniela  inainte si dupa excursie. Am inteles ca faci la fel. Daca vrei sa calatorim impreuna din Brasov suna-ma la tel. 0741196722. O seara frumoasa.

Offline ANCUTA66

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 58
Buna ziua tuturor! Din pacate excursia la Lovech s-a terminat. A trecut așa repede..... Prima mea excursie cu SC. A fost excepțional. Am intalnit oameni foarte frumosi, deschiși, sociabili  încât nici o clipă nu m-am simțit singura dar in acelasi timp am avut si liniste si libertate.  Acest grup minunat a fost insotit de Daniela care pe langa frumoasele prezentari ale traseului a fost tot timpul atentă sa ne fie bine. Bogdan, șoferul ne-a făcut călătoria cat mai plăcută si fara evenimente. Multumesc tuturor pentru aceasta minunata iesire. Deja le astept pe urmatoarele. Zile frumoase.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Bravo, un grup fain inteleg! Asta ma bucura enorm si da din nou incredere Danielei. Avea nevoie de asa ceva!  :) Grupul este extrem de important, atat de mult conteaza calitatea omaenilor, modul lor de a interactiona, de a se comporta, pentru ca face mai mult de 50% dintr-o excursie.

Cat de faina sa fie excursia, cat de bine sa fie pregatit totul, conteaza mult cu cine mergi...Am avut acum cateva zile bucuria sa primesc un mesaj de la o noua pereche formata in Singles Camp. Isi petrec luna de miere in Ischia, acolo unde au fost in prima lor experienta impreuna cu mine. M-am gandit imediat de ce acel loc...Si raspunsul a venit imediat:

"Ceau Gigi,
Salutari din Ischia unde am revenit cu mult drag impreuna cu .... care te saluta si ea! Pentru mine a fost cred ca cea mai frumoasa excursie cu Singlecamps ... poate fiindca a fost prima mea excursie cu voi,... poate datorita grupului super fain cu care am fost impreuna si locurile minunate pe unde ne-ai dus... ❤️👍 ... ce amintiri faine...
Multumesc draga Gigi! Sper sa ne revedem cu bine!
.... te pupa si ea!"

Cel care mi-a scris aceste cuvinte a fost in mai multe excursii cu mine. Poate mai faine decat cea in Amalfi&Ischia&Capri&Napoli. Eu am fost acelasi, entuziast, atent si responsabil. Poate ca un pic mai batran... ::) :) Totul a fost foarte bine pregatit ca de fiecare data si totusi acea excursie a fost preferata lor. Da, poate pt ca era prima oara, dar motivul principal, acela pe care il amintesc si ei sunt oamenii, cei cu care au fost atunci in vacanta. Imi amintesc si eu cu drag de gasca aceea nemaipomenita. 

De atatea ori cad dezamagit cand aud de cate cineva care se trezeste ca "prostu' in porumb" cu comentarii, cu tabieturi si nevoi de te si miri cum omul ala mai poate sta cu picioarele pe pamant, cum de nu incepe sa pluteasca impoderabil... :-[ De nu stiu cate mi-am spus ca trebuie sa inchid portile Singles Camp si sa pastrez, filtrat, doar pe cei care sunt acum aici...De zeci de ori mi-am propus sa nu ma mai enervez, sa nu ma mai las afectat...Si sa ma uit doar in fata, ca acesti oameni care-ti zdruncina increderea, te demotiveaza, te fac sa mai dai un pas in spate, dispar de la sine, ca un praf stelar, meteoritic...Ca personaje de genul asta nu conteaza...Sa ma uit doar la miile de oameni faini care s-au strans aici, sa ma motivez de reusite, de cuvinte asa sunt ale Ancutei...

Cu siguranta Singles Camp&Travel va merge mai departe, va mai bucura inca multi oameni de aici incolo!