Autor Subiect: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019  (Citit de 35122 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Sebastian

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 20
  • Life is good !
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #105 : Joi, 28 Februarie 2019, 12:57 »
Ahoy !

Mai e cineva din Constanta care pleaca din Cta spre marea  :crazy2: *|*  ? Poate mergem impreuna pt a trece timpul mai usor . 0722313153

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #106 : Joi, 28 Februarie 2019, 14:18 »
Atentie la schimburile de locuri: pot fi facute doar femeie - femeie, barbat cu barbat. Altfel nu se pot aranja in camere...

Offline marian1204

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 18
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #107 : Joi, 28 Februarie 2019, 18:50 »
Mesaj pentru cei care pleaca dinspre Bucuresti spre Sighisoara :D Eu voi pleca de pe Ritmului, cu microbuzul de 07.30. Daca vreti sa ne treaca timpul mai repede, tuturor (sunt vreo 5 ore de mers cu mirobuzul), si sa facem cunostiinta inaintea intalnirii din holul hotelului, ma puteti contacta la nr. 0721786021 pentru a planifica parcurgerea drumului, impreuna ;) In rest... abia astept sa ajung in Sighisoara si sa cunosc grupul! Presimt o minivacanta pe cinste  *|* *|* *|*

Offline aurtig

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #108 : Vineri, 01 Martie 2019, 10:42 »
Thanks! Particip prima data si nu stiu prea bine ce si cum. Intreb mai bine :coolsmiley: Am rezolvat cu transportul, vin cu masina personala, am facut rost de costumatie si abia astept sa vin, iar daca tot se mai face vreo excursie vreau sa merg. Multumesc de informatii!
Treci prin Bistrita?

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #109 : Vineri, 01 Martie 2019, 20:12 »
:(( :(( :(( hey, am platit tot, mi-am inchiriat costum insa nu mai pot ajunge la carnaval  |o |o
vrea cineva sa ia locul meu?  :worthy: :worthy:
rog lasati mesaj aici :bow:
Sunny, draga mea, intr-un timp foarte scurt,  e a doua excursie la care te inscrii si renunti inainte de plecare. Incep sa cred ca, desi vrei sa participi, iti pierzi curajul. >:D
Asta asa ca sa te cert...glumet.
Dar, serios vorbind sa stii ca e un principiu la care Gigi tine tare mult - sa ne asiguram inainte de a ne inscrie ca avem ~certitudinea concediului sau zilelor libere necesare in perioada respectiva." E mare bataie de cap cu inlocuirile.
Chiar, daca sunteti curiosi, o sa vedeti ca nu prea apar renuntari la cei vechi (macar de 1 an :) )

Stiu ca pot interveni multe. Desi, obiectiv vorbind, in afara de boala sau moarte, doamne fereste, cam orice are o solutie....
Zic si io...
Hai, data viitoare nu mai renunta, ca e pacat! Ai sa vezi cu ce povesti se lasa dupa Carnaval...  *|*



Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 79
  • Life is too short to be boring!
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #110 : Sâmbătă, 02 Martie 2019, 11:52 »
Woderland, draga mea, cred ca e a doua oara cand ma certi... glumet.
Nu am urmarit comportamentul celorlalti membri si, personal, nu obisnuiesc sa trag concluzii pripite.
Daca esti curioasa sa afli ce m-a determinat sa renunt, iti pot spune in privat.
Multumesc pentru recomandare/sfat.
In ceea ce priveste efortul pe care il depun Gigi si ceilalti din staff, te asigur ca il apreciez la justa valoare.


🌻

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #111 : Duminică, 03 Martie 2019, 08:35 »
Sunny, chiar asa curioasa sau bagareata, nu sunt!  :(

Dar, da, poate ca am fost putin superficiala, gandindu-ma ca e greu ca intr-o singura luna sa apara doua situatii grave, insurmontabile. Scuze.  :slap: :bow:

Recomandarea/sfatul pentru toti cei aflati la inceput de calatorie cu SCT raman valabile, pentru ca nu-mi apartin, sunt ale organizatorilor. Eu doar le aduc la vedere.


On topic - cred ca mastile si costumele sunt deja in bagaje, purtand in ele parfumul si povestea petrecerii. Deci, dragilor, astetam cuminti sa ne povestiti cum ati speriat iarna cu veselia voastra... *|*
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 79
  • Life is too short to be boring!
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #112 : Luni, 04 Martie 2019, 10:32 »
Wonderland, multumesc!  :flori:
🌻

Offline marian1204

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 18
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #113 : Luni, 04 Martie 2019, 11:08 »
IMPRESII POST-CARNAVAL

Ca o prima impresie post-carnaval, pot spune ca a fost una dintre cele mai frumoase experiente traite pana acum! Sunteti oameni cu o valoare exceptionala si mi-a facut o deosebita onoare si placere sa oribtez in jurul vostru! In alta ordine de idei, v-am vazut "infofoliti", in martie; sper sa va vad si partial dezbracati, in vara, la mare, cat si "semiimbracati" in toamna, la o posibila revenire in Sighisoara! Ati fost minunati si va multumesc pentru faptul ca mi-ati dat ocazia sa ma mandresc cu aceasta scurta vacanta, in compania unor oameni minunati!

Offline rox

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 36
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #114 : Luni, 04 Martie 2019, 11:39 »
Un eveniment minunat, de neuitat! Distractie la maxim, prietenii noi si vechi, un loc minunat! Multumim din suflet Singlescamp!

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #115 : Luni, 04 Martie 2019, 11:45 »
Eu stiu ca ce se intampla la Carnaval, ramane la Carnaval. Dar, totusi vrem si noi ceva detalii - ce masti, ce costume, ce impresii va lasat turul prin cetate. Niste poze, ceva ar fi si mai bune! >:D
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline cristian t

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 21
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #116 : Luni, 04 Martie 2019, 12:38 »
Mie mi-a cam lipsit prezenta lui Gigi si a atmosferei de pe vremuri. Cam multe bisericute.
Altfel un loc minunat ales si conditii foarte bune.

Offline rox

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 36
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #117 : Luni, 04 Martie 2019, 13:15 »
Wonderland, costumele au fost minunate! Pirati, marchizi si ducese, femei fatale si cadane, cardinali si faraoni, sarazini si servitoare, calai si indience, pe scurt o imaginatie debordanta si o energie nespusa! Nu sunt priceputa la vorbe....  Eu am fost Cleopatra si am avut de ales intre faraonul Gusti si Cezar! Desigur, am ales sa-mi salvez imperiul si l-am ales pe Cezar.... :D
Din pacate nu-mi accepta sistemul sa incarc poze, am extensie neacceptata... am reusit una deocamdata

Offline Sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 79
  • Life is too short to be boring!
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #118 : Luni, 04 Martie 2019, 13:27 »
ce draguti sunteti.  :applause:
🌻

Offline Misona

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 290
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #119 : Luni, 04 Martie 2019, 14:25 »
Wonderland, costumele au fost minunate! Pirati, marchizi si ducese, femei fatale si cadane, cardinali si faraoni, sarazini si servitoare, calai si indience, pe scurt o imaginatie debordanta si o energie nespusa! Nu sunt priceputa la vorbe....  Eu am fost Cleopatra si am avut de ales intre faraonul Gusti si Cezar! Desigur, am ales sa-mi salvez imperiul si l-am ales pe Cezar.... :D
Din pacate nu-mi accepta sistemul sa incarc poze, am extensie neacceptata... am reusit una deocamdata

Parca nu era voie sa se puna poze in care sa se vada fetele celorlalti participant...fie ei si costumati... :-X
Viata e ca o piesa de teatru - nu conteaza cat de mult dureaza, ci cum se desfasoara. (Seneca)