Autor Subiect: Pentru sporturi de iarna si distractie: Bansko 17 - 23 februarie 2019  (Citit de 15540 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline cartex

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 152
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Pentru sporturi de iarna: Bansko 17 - 23 februarie 2019
« Răspuns #30 : Duminică, 24 Februarie 2019, 17:21 »
Olivia, draga! Ai povestit frumos si cu suflet aceasta iesire a noastra...da, e adevarat, bulgarii sunt ospitalieri si stiu sa faca turism ... dar , ca sa fim corecti, la zambetul tau irezistibil cine ar putea sa raspunda posomorat???!!!😘
Da, a fost o vacanta reusita cu oameni   veseli care au stiut sa impleteasca pasiunea pentru ski, bucuria noilor prietenii legate si euforia zbenguielii prin cluburi noaptea...AMIGO va  ramane in amintirea noastra ca efigie a Bansko ului🥰🥰🥰
Si , Lidia draga, esti o persoana nemaipomenita... implicata, vesela😉, devotata grupului si reusita acestei actiuni  , normal ca ti se datoreaza in mare parte.
La buna revedere !!!

Offline oli

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 248
Re: Pentru sporturi de iarna: Bansko 17 - 23 februarie 2019
« Răspuns #31 : Duminică, 24 Februarie 2019, 17:50 »
 :D

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Pentru sporturi de iarna: Bansko 17 - 23 februarie 2019
« Răspuns #32 : Marți, 26 Februarie 2019, 06:02 »
Mai, se pare ca a fost mare halimai la Bansko, cu voi!  Sa va fie de bine aventura!
Oli, Cartex - va imbratisez!
Cartex, acum ca te-am si cunoscut, imi imaginez usor o zana-spiridus zburand pe partiile lungi de care povestiti voi.  :kissing:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline oli

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 248
Re: Pentru sporturi de iarna: Bansko 17 - 23 februarie 2019
« Răspuns #33 : Marți, 26 Februarie 2019, 18:39 »
Da :giggle: f frumos a fost! Pupici!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Pentru sporturi de iarna: Bansko 17 - 23 februarie 2019
« Răspuns #34 : Marți, 26 Februarie 2019, 19:08 »
M-am bucurat mult sa citesc ca ati fost o gasca faina, la fel ca anul trecut, ca v-ati distrat, ca v-a placut!

Bravo si multumirile mele pentru reactiile voastre, pentru feed-back-uri, pentru fotografiile postate.  :flori: Este important pentru noi, echipa Singles Camp, pentru cei care inca nu au ajuns acolo sa existe aceste postari de impresii, de ganduri, de imagini. Suntem toti cei care lucram in acest proiect oameni entuziasti, dedicati, iar acest lucru ne imprima o stare de emotie, sensibilitate si de asteptare. Dupa excursii, dupa efort, emotii, munca, ai fara indoiala nevoie sa vezi, sa simti ceva...Nu de aprecieri, nu de confirmari, nu de lucruri de genul acesta, pentru ca nici eu, nici Lidia, nici Diana, nici Daniela, nici Gabi, nici Gusti, nu suntem genul de persoane care asteapta multumiri, ba chiar atunci cand le primim ne simtim stangeniti. Consideram ca e normal sa facem tot ce e in puterea si stiinta noastra pentru ca voi sa va simtiti bine, pentru ca aveti incredere in noi si veniti cu inima deschisa. Pentru acestea este firesc sa va rasplatim cu tot ce tine de noi! Ce asteptam noi este sa vedem ca a ramas ceva dupa ce am gandit, ce am muncit, ce am straduit.

Iar felul unora de a ne arata ca in urma noastra sunt amintiri frumoase, sunt create prietenii, trebuie sa fiu cinstit sa o sa spun, ne ajuta psihic foarte mult. Este intr-un fel motivatia noastra, recompensa noastra. Este deci firesc ca dupa o astfel de excursie, citind ce ati scris voi, Lidia, careia va spun cat se poate de corect ca i se datoreaza reusita, primeste oxigen pentru urmatoarea excursie. Altfel pleaca motivata acolo, altfel gandeste lucrurile, alta este starea ei, decat daca aici ar fi fost doar un teren arid...fara nici un comentariu, fara nici o fotografie, fara nici un gand...

Eu m-am obisnuit ca uneori sa nu existe reactii si m-am invatat sa ma automotivez, dar pentru ei in special cei noi, este vital pentru a li se dezvolta o doza de incredere. Incredere in ei, in ce fac, in relatia cu voi. Este foarte important, pentru ca doar asa li se poate dezvolta un soi de, nu stiu foarte bine sa definesc, hai sa-i zic de "apropiere" fata de oamenii cu care merg in excursii. Altfel in subconstient apare fenomenul acela periculos de a automatiza munca si chiar daca isi dicteaza singuri sa fie apropiati de voi, ceva din spate ii trage inapoi si in fata ramane doar profesionistul, nu si omul acela minunat care se ascunde in spate. Si e pacat sa nu-l aveti pe acela langa voi... :)


Offline Dana T

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 51
Re: Pentru sporturi de iarna: Bansko 17 - 23 februarie 2019
« Răspuns #35 : Marți, 26 Februarie 2019, 21:14 »
Draga Gigi si Lidia, a fost o saptamana extrem de intensa, in care am fost inconjurata de prieteni vechi si noi, am fost rasfatata cu sampanie si coctailuri la aniversare, am skiat, am baut, am dansat, am petrecut, am luat.o de la cap, ne.am bucurat in Amigo, uneori cam mult dar fara regrete, apoi iar am mai skiat, am dormit putin sau de loc si am baut, din nou, beri ...multe, afara, la masuta verde de care pomenea Oli, apoi iar am skiat, am fumat pentru un an, ca doar asa faceam sport, am luat.o de la cap ziua urmatoare....si pentru ca a fost asa solicitant, iarasi incerc norocul cu o propunere (multumim ca ai considerat-o pe cea de anul trecut) : hai sa legam saptamana de ski cu una de recuperare, prin Dubai ar fi perfect, ca tot n.a fost vreme de shopping :worthy:.....si as uita de mailuri de la servici, oboseala, probleme, recuperare acasa, Nurofen si alte alea.....pls, pls, Gigi si Lidia, va ganditi? Si multumesc pentru rememorarea unei experiente de tabara din liceu! :worthy:

Multumim Oli pentru poze, bine ca nu le.ai pus pe toate, alea pentru noi sunt cele mai faine si le tinem secrete, vorba aia: what happens in Bansko stays in Bansko! Sa ne revedem cu bine prieteni!

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Pentru sporturi de iarna: Bansko 17 - 23 februarie 2019
« Răspuns #36 : Miercuri, 27 Februarie 2019, 04:58 »
Pentru cine a mai fost, in afara de echipament, tuica si ibric, ce mai trebuie sa iau in bagaj ?   :rtfm: oO

Curiozitate:  jhay13 s-a intors sau l-ati lasat la Bansko, cu ibric cu tot? :angel: 8) Salutari, oriunde ai fi! :)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.