Autor Subiect: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019  (Citit de 34831 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13222
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #120 : Luni, 04 Martie 2019, 14:59 »
Ma bucur de aici, de la mii de kilometri distanta, de inca un eveniment Singles Camp cu ecouri...Sunt fericit sa stiu ca lumea se distreaza, se imprieteneste...Ati fost cred, destul de multi la prima participare, simt un val nou...Cand ajung acasa, peste doua saptamani, primul lucru dupa ce-mi intalnesc familia, este sa vad fotografii de la carnaval... Mi-a placut intotdeauna acest tip de eveniment, este haios, iar costumele ofera o pata de culoare, vesela. Ma bucur ca dupa Lidia, Gabi, Diana, Daniela, Iulian si Gusti a intrat in echipa noastra. Sunt convins ca o sa fie printre cei care o sa duca proiectul mai departe... Are insa nevoie pe langa increderea pe care i-am oferit-o eu, sa o simta si pe a voastra. Este entuziast, imi seamana si stiu ca se hraneste si dezvolta cu motivatii...

Offline maryanamarya

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 20
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #121 : Luni, 04 Martie 2019, 18:06 »
Totul la superlativ, un singur regret: că s-a sfârșit...
Au fost momente frumoase și amintiri de neuitat. Oameni frumoși și clipe minunate petrecute împreună. :smitten:
Felicitări Gusti pentru reușita acțiunii!!!  :applause:

Offline marian1204

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 18
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #122 : Luni, 04 Martie 2019, 18:45 »
Buna seara... din nou! In sfarsit am scapat si de volumul de munca aferent zilei de azi asa ca voi profita de cele cateva zeci de minute de odihna pe care le am pentru a dezvolta putin impresiile mele de calatorie.
In primul rand vreau sa multumesc SinglesCamp pentru ocazia pe care ne-a oferit-o sa ne cunoastem mai bine, pentru modul in care au organizat acest eveniment si pentru echilibrul pe care au incercat sa il pastreze in grup, reprezentatii SC!
Unii au afirmat ca au existat "bisericute"! Judecand la rece, pot afirma cu convingere deplina ca este imposibila absenta "bisericutelor"! Intr-un grup de peste 50 oameni, este imposibil sa nu apara grupuri-grupuri, formandu-se inca din momentul in care se ocupa mesele la micul dejun si cina! Instinctul fiecarui om este sa ramana alaturi de oamenii pe care i-a cunoscut in prima zi sau la evenimentele anterioare! Nu este nimic de condamnat! Si eu am avut "bisericuta" mea dar grupul nostru a acceptat orice persoana noua care a dorit sa ni se alature si nu mi-a fost jena sa ma "inoculez" in alte grupuri! De fapt, asta a fost sarea si piperul... nu conta ca exista aceste "bisericute" atata timp cat aveai dese ocazii care nu iti erau niciodata refuzate de a interactiona cu aceste grupuri!

Mai jos voi posta 3 dintre pozele mele preferate si voi incepe cu o poza de grup.....

In urmatoarea poza sunt alaturi de unul dintre oamenii minunati pe care am avut norocul sa ii scunosc la acest eveniment si... castigatoarea concursului de costume  *|*

Ultima poza dar nu si cea din urma reprezinta o alaturare destul de interesanta dintre contii central si est-europeni (austriac, dupa cum s-a recomandat) si un conte francez sau englez, viitor conte de

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #123 : Luni, 04 Martie 2019, 19:53 »
Ups, v-a luat valul...
Stiu ca sunteti sub euforia evenimentului, dar regula e sa nu se puna fotografii cu fetele participantilor.  E drept ca fotografiile sunt superbe, dar totusi...nu stiu ce sa zic :faint: :faint: :faint: :rtfm:

Marian1204, o alta recomandare e ca toata lumea sa interactioneze cu toata lumea, asa cum de altfel zici ca ai facut.

Inteleg ce spui Cristian T, dar ajuta sa nu faci comparatii, sa te raportezi la prezent. Gigi e greu de egalat, dar nici nu se cere ca toata lumea sa fie ca el. Fiecare e unic si aduce un plus in alta directie.  ;)

Sa recapitulam - povesti spumoase, impresii personale si poze in care persoanele nu pot fi recunoscute/identificate.  :strong:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline marian1204

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 18
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #124 : Luni, 04 Martie 2019, 20:03 »
Wonderland am peste 100 poze si clipuri video in telefon dar crede-ma cand iti spun ca nu am gasit nici macar o singura poza in care toti cei pozati sa aiba si masca :( Inteleg politica forumului si nu ar fi nici o suparare daca pozele postate de mine ar fi respinse! Oricum... ar fi trebuit sa cer aprobarea celor 2 persoane cu care am facut respectivele poze, pentru a posta aceste poze ;) Sper ca am aprobarea lor tacita pentru actiunea pe care am intreprins-o pe forum, fara consultarea lor, in prealabil ;)

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #125 : Luni, 04 Martie 2019, 20:17 »
Big mistake! Deci, fara consimtamantul persoanelor in cauza si impotriva regulamentelor in vigoare (al formului, GDPR-ul).  Ce inseamna aprobare tacita? Adica daca tot le-ai postat si nu le poti sterge...ce pot sa mai faca decat sa fie de acord, sau cum? Si-apoi, in poza de grup sunt mai mult de 2 persoane.

Pare in ton cu ...semnatura ta. Intai actionezi, apoi astepti sa vezi daca te inalti sau cazi. ;D Scuze, prea mi-ai dat-o la fileu.  ::)

La carnaval mereu a fost greu de gasit poze potrivite pentru forum. Data viitoare cand mergeti in orice alta  excursie, o sa stiti sa aveti grija sa faceti poze pentru forum. Pana atunci, evitati sau...blurati in prealabil.

Enjoy! Nu va descurajati, mai povestiti!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline marian1204

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 18
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #126 : Luni, 04 Martie 2019, 20:46 »
Wonderland Poza de grup este.... poza de grup. Cat despre celelalte 2.. le poti sterge! Eu nu mai am acces la butonul "modifica" :(

Offline Iasmina

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 119
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #127 : Luni, 04 Martie 2019, 21:03 »
Bună seara,  cred ca toată lumea sa simțit bine..... a fost super faină atmosfera.
Singurul lucru mare ma deranjat un pic a fost ca o persoana a filmat încontinuu toată noaptea chiar si cand l-am  rugat să nu mai filmeze. Ma refer la filmările de pe ringul de dans,  cand acțiunea nu mai are legătură cu carnavalul.  Adică mi se pare normal ca sa faci poze cu cine dorești,  sau sa filmezi un eveniment anume..... dar noaptea pe la 12 - 1 sa filmezi ringul de dans... Si mai ales cand ești rugat sa nu mai filmezi....  nu vad rostul acestor filmări,  si nici nu înțeleg ce face cu ele.  Sper sa nu ma vad pe internet pe undeva fără acordul meu. 

O seară frumoasă!
„Fii fericit cât trăiești, pentru că mort o să fii mult timp.”

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13222
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #128 : Luni, 04 Martie 2019, 22:22 »
O regula pe care o avem aici de mult este sa nu postam fotografii cu persoane. Nici aici, nici pe facebook, nici in alte zone publice. Intotdeauna am insistat pe respectarea intimitatatii celor care participa. Deci cu masti sau fara, va rog nu difuzati imagini fara acordul celorlalti.

Am sters ceea ce am vazut...

Despre filmat si fotografiat: daca sunt persoane care nu doresc sa fie fotografiate, filmate, am rugamintea sa intelegeti regula de pastrare a intimitatii si sa nu o faceti. Si chiar daca vi se permite asta, nu o faceti in exces. Nimanui nu-i convine, cat de intelegator, vesel, disponibil ar fi, sa fie filmat mereu... Mergem sa ne simtim bine, sa nu fim constransi de prea multe reguli, de ideea de a fi permanent atenti la ce facem, sa fim in control permanent...Ori filmat fiind devi la un moment dat stresat... Asa ca...

Inca o data o spun, sunt fericit! Ma bucur mult pentru toti aceia care vin si stiu sa se distreze, care gasesc in ceea ce gandim si organizam un spatiu placut! Sunt atat de multumit citind reactiile voastre! Am primit mesaje de feed-back care mi-au incantat ziua!

Offline florin69

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 96
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #129 : Marți, 05 Martie 2019, 08:38 »
Frumos, elegant ,..... misto Sighisoara! Insa , stiti si voi, prima dragoste nu se uita niciodata. In materie de carnaval, raman un nostalgic si un atasat de Sibiel..... Imi  lipseste si imi pare rau ca nu se mai face acolo....
 Incerc sa ma adaptez la noua locatie..... In rest totul ok, ca de obicei!  Salutari la domni si sarutari la doamne..... :kissing:

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #130 : Miercuri, 06 Martie 2019, 08:00 »
florin69, stii melodia aia: "Lasa nostalgia, Timpului trecut, Canta bucuria... " si in continuare poti pune ce vrei, ca nu se mai potrivesc versurile din cantec  ;D
Iti dai seama cat de putini dintre noi stiu si inteleg despre ce vorbesti? A fost o data, iar unii dintre noi sunt, cum spuneam, stra-vechi.
Castigati sunt cei noi, care apreciaza ce este.  Si bine fac. Fiecare etapa are specificul si farmecul ei. :)

marian1204, fiecare dintre noi are acces la butonul Modifica - dar e activ doar vreo 5-10 minute dupa ce ai postat si e valabil doar pentru propria postare. Doar Admin are acces la butonul "Sterge".
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.