Autor Subiect: Pe rachete de zapada in drumetie si la o masa de stana. 22 - 24 februarie 2019  (Citit de 32818 ori)

0 Membri şi 5 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Pe rachete de zapada in drumetie si la o masa de stana. 22 - 24 februarie 2019
« Răspuns #120 : Marți, 26 Februarie 2019, 19:15 »
Am scris acum cateva momente pe topicul de Bansko si pentru ca simt aceiasi bucurie ca si atunci cand am aflat cum a fost in Bulgaria, vazand ca ati fost o gasca faina, ca v-ati distrat, ca v-a placut, repet textul si aici. Completand spunandu-va ca va sunt recunoscator ca mi-ati vizitat zona, locurile din jurul Sibiului care imi sunt atat de dragi! 

Bravo si multumirile mele pentru reactiile voastre, pentru feed-back-uri, pentru fotografiile postate.  :flori: Este important pentru noi, echipa Singles Camp, pentru cei care inca nu au ajuns acolo sa existe aceste postari de impresii, de ganduri, de imagini. Suntem toti cei care lucram in acest proiect oameni entuziasti, dedicati, iar acest lucru ne imprima o stare de emotie, sensibilitate si de asteptare. Dupa excursii, dupa efort, emotii, munca, ai fara indoiala nevoie sa vezi, sa simti ceva...Nu de aprecieri, nu de confirmari, nu de lucruri de genul acesta, pentru ca nici eu, nici Lidia, nici Diana, nici Iulian, nici Daniela, nici Gabi, nici Gusti, nu suntem genul de persoane care asteapta multumiri, ba chiar atunci cand le primim ne simtim stangeniti. Consideram ca e normal sa facem tot ce e in puterea si stiinta noastra pentru ca voi sa va simtiti bine, pentru ca aveti incredere in noi si veniti cu inima deschisa. Pentru acestea este firesc sa va rasplatim cu tot ce tine de noi! Ce asteptam noi este sa vedem ca a ramas ceva dupa ce am gandit, ce am muncit, ce am straduit.

Iar felul unora de a ne arata ca in urma noastra sunt amintiri frumoase, sunt create prietenii, trebuie sa fiu cinstit sa o sa spun, ne ajuta psihic foarte mult. Este intr-un fel motivatia noastra, recompensa noastra. Este deci firesc ca dupa o astfel de excursie, citind ce ati scris voi, Iulian, caruia va spun cat se poate de corect ca i se datoreaza reusita, primeste oxigen pentru urmatoarea excursie. Altfel pleaca motivata acolo, altfel gandeste lucrurile, alta este starea ei, decat daca aici ar fi fost doar un teren arid...fara nici un comentariu, fara nici o fotografie, fara nici un gand...

Eu m-am obisnuit ca uneori sa nu existe reactii si m-am invatat sa ma automotivez, dar pentru ei in special cei noi, este vital pentru a li se dezvolta o doza de incredere. Incredere in ei, in ce fac, in relatia cu voi. Este foarte important, pentru ca doar asa li se poate dezvolta un soi de, nu stiu foarte bine sa definesc, hai sa-i zic de "apropiere" fata de oamenii cu care merg in excursii. Altfel in subconstient apare fenomenul acela periculos de a automatiza munca si chiar daca isi dicteaza singuri sa fie apropiati de voi, ceva din spate ii trage inapoi si in fata ramane doar profesionistul, nu si omul acela minunat care se ascunde in spate. Si e pacat sa nu-l aveti pe acela langa voi... :)

Offline florin69

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 96
Re: Pe rachete de zapada in drumetie si la o masa de stana. 22 - 24 februarie 2019
« Răspuns #121 : Marți, 26 Februarie 2019, 20:32 »
 :applause: :applause: :applause:
Asa de frumos scrii Gigi, ca nu stiu cum sa te apreciez mai mult, ca organizator de excursii sau ca scriitor! Ti-am mai spus-o si in trecut, cand vei dori sa te reprofilezi, scriitor scrie pe tine. Daca faci asta, iti garantez  eu, Coelho ramane mic copil..... Pana atunci iti multumim pt. toate cele si abia astept sa ne revedem. Apropos, vezi ca am prins un loc de fata la Sighisoara, sper ca vii.... sa ne tragem un pic de par.....  :giggle:         :dance:

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Pe rachete de zapada in drumetie si la o masa de stana. 22 - 24 februarie 2019
« Răspuns #122 : Miercuri, 27 Februarie 2019, 08:29 »
Gusti o sa fie la Sighisoara, eu sunt departe atunci, la mii si mii de kilometri...Dar si el este ca noi, asa ca... ;D ;D

Despre carte, da, imi doresc mult sa scriu, nu asa in vajaiala cum o fac cand incerc sa va povestesc cat mai multe intr-un timp scurt...Mi-ar placea s-o fac pe indelete, la o masa undeva langa mare, sau intr-o cabana de munte...Stiu ca am atatea de povestit, am vazut si intalnit atatea lucruri, atatia oameni...Promit ca toate aceastea sa nu ramana doar pentru mine, imi doresc mult sa le impartasesc, sa pot arata lumea si oameni prin ochii mei...

Offline florin69

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 96
Re: Pe rachete de zapada in drumetie si la o masa de stana. 22 - 24 februarie 2019
« Răspuns #123 : Miercuri, 27 Februarie 2019, 19:27 »
Eu te astept. Sper ca imi vei acorda privilegiul primului exemplar, cu autograf..... :thumbup: