Autor Subiect: Pe rachete de zapada in drumetie si la o masa de stana. 22 - 24 februarie 2019  (Citit de 32569 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13222
Re: Pe rachete de zapada in drumetie si la o masa de stana. 22 - 24 februarie 2019
« Răspuns #75 : Duminică, 17 Februarie 2019, 06:45 »
Dana-dana, trebuie sa va amintesc ca transportul pana la destinatie nu se afla la “servicii incluse”. La actiunile noastre vin oameni din toata tara, nu doar din Bucuresti sau mai stiu eu ce slt oras. Astfel ca nu se poate oferi un transport in grupaj. Daca ati urmarit pe site explicatiile noastre deja cunoasteti acest lucru. Cu ce incercam noi sa ajutam este sa propunem pe forum un transport din locul de unde se presupune ca vin cei mai multi participanti: Bucuresti. Dar daca nu se strang suficienti incat sa fie rentabil pt cei care vin de acolo ramane doar varianta grupajului pe masini sau a organizarii transportului individual. Pt grupaje exista forumul, subliniez, SINGURUL LOC IN CARE SE FAC ANUNTURILE SI COMUNICARILE. Acest lucru este scris foarte explicit la fiecare excursie si pentru ca inscrierea si rezervarea inseamna parcurgerea detaliilor organizatorice, acceptarea si asumarea acestora, intelegem ca stiati ca DOAR pe forum se fac comunicari. Atunci nu inteleg de ce ati sunat la 21.45 seara... :-\ Am explicat pe site, acolo unde mi-am dat numarul de telefon sa fiu sunat DOAR in situatii de urgenta. Realizati ca puteti panica pe cineva cu un telefon nocturn? Ca sunati ne putem gandi pentru moment la ce este mai rau, ca s-a intamplat ceva cu parintii nostri? Pentru ca la acea ora nimeni altcineva nu ar avea de ce sa sune. Norocul meu (daca poate fi numit asa) si al sotiei este ca de cateva zile sunt bolnav si am lasat tf pe silent, urmand sa mai uit doar din cand in cand sa vad daca este ceva urgent. Asa ca am vazut doar dimineata apelul nepreluat si am observat ca este acelasi trecut aici pentru a fi contactata.

Deci Dana-dana, nu comunicam telefonic, nici eu, care sunt plecat mai mult de jumatate din zilele din an, nici agentia, care la fel am explicat clar pe site, lucreaza DOAR in sistemul online. Nu este nimeni acolo care sa astepte telefoane, sa le redirijeze, sau sa dea informatii.

La mii de oameni care participa impreuna cu noi, din timp in timp mai aapre cineva care isi doreste alte reguli, neintelegand ca ele sunt deja fixate si ca decurg din altele impuse pe care trebuie sa le respectam. Cum este de exemplu GDPR. Ati auzit de protectia datelor personale? Noi aplicam GDPR de acum 10 ani, nepunand la dispozitia nimanui telefoane sau date despre alti participanti. Acum ESTE INTERZIS PRIN LEGE. Ramane deci forumul, o platforma moderna, care poate, daca este inteleasa, sa ajute foarte mult. Credeti ca sunt persoane pe aici care ar accepta sa le dau numerele de telefon, indiferent pentru ce? Va spun eu ca nici o persoana responsabila si care tine la intimitatea ei, nu ar accepta asa ceva.

Am vazut ca agentia a scris ca ajuta (trebuie inteles ca ajutor nu inseamna obligatie, asa cum am vazut ca tratati acest lucru din moment ce ne dati un telefon la care sa fiti apelata si un loc din care sa va ia "autocarul agentiei") cu organizarea unui transfer pana la locatie, daca inca nu au comunicat felul in care o s-o faca inseamna ca mai asteapta niste detalii sau analizeaza optimul, astfel incat sa platiti cat mai putin. Dar cu siguranta raspunsul va veni aici pe forum in timp util. Rezolvarea nu inseamna insa un autocar care sa adune persoanele de prin oras, nu stiu de unde s-a inteles asa ceva, am recitit ce a scris agentia si nu apare o asemenea informatie. O sa fie un punct de intalnire de unde o sa se plece spre Raul Sadului, la o ora care sa permita ajungerea la timp la programul excursiei. Iar telefonul de contact o sa fie cel al insotitorului de grup, de aceea este trecut la informatii pentru ca in situatii de urgenta sa poata fi apelat.

Offline Monicuta

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 55
Re: Pe rachete de zapada in drumetie si la o masa de stana. 22 - 24 februarie 2019
« Răspuns #76 : Duminică, 17 Februarie 2019, 08:07 »
Buna dimineata.

Eu vin din Pitesti si , din cate am inteles, imi ramane DOAR varianta autocarelor ce pleaca din Bucuresti si tranziteaza Pitestiul. Sunt doua :
-  primul  pleaca la 6.30 si ajunge la 12.06
- al doilea  pleaca la 7.30 si ajunge la 12.30.
 In ambele situatii trebuie sa ne asteptam unii pe altii deoarece  e posibil sa existe intarzieri.

Ar fi de preferat sa venim toti cu cel de 6.30 din Bucuresti ( Transmixt ). Eu mi-am facut rezervare pentru el si retur la 15.30.

Transport din Sibiu, ora 12:
1.Delia J
2. dana_dana
3.Monica M
4.

Offline claravicula

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 34
Re: Pe rachete de zapada in drumetie si la o masa de stana. 22 - 24 februarie 2019
« Răspuns #77 : Duminică, 17 Februarie 2019, 08:43 »
Bună tuturor,
Am făcut și eu rezervare dus-intors la autocarul Transmixt din București.

Transport din Sibiu, ora 12:
1.Delia J
2. dana_dana
3.Monica M
4.Clara B
5.

Offline dana_dana

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
Re: Pe rachete de zapada in drumetie si la o masa de stana. 22 - 24 februarie 2019
« Răspuns #78 : Duminică, 17 Februarie 2019, 08:56 »
Buna dimineata
Multumesc pentru raspuns si va rog sa ma scuzati ca v am apelat telefonic. Speram sa intelegeti ingrijorarea unui boboc. Nu mi as fi lasat nr. de telefon daca nu as fi vazut pe forum un precedent. Am intees perfect conditiile de transport, rugamintea era sa fim asteptati la autocar, nu preluati de unde ajunge fiecare. Voi astepta pe forum alte detalii.
O zi frumoasa😊

Offline Nina Petre

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 177
Re: Pe rachete de zapada in drumetie si la o masa de stana. 22 - 24 februarie 2019
« Răspuns #79 : Duminică, 17 Februarie 2019, 12:49 »
Transport din Sibiu, ora 12:

1. Delia J
2. Daniela R
3. Monica M
4. Clara B
5. Nina P

Offline Claudia Nacu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 30
Re: Pe rachete de zapada in drumetie si la o masa de stana. 22 - 24 februarie 2019
« Răspuns #80 : Duminică, 17 Februarie 2019, 19:51 »
Buna! Eu innoptez pe undeva prin Brasov joi spre vineri. Cine doreste sa plece dimineata din Brasov, vineri, sa ma anunte pe claudia.nacu@yahoo.com.

Offline Vis

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 31
Re: Pe rachete de zapada in drumetie si la o masa de stana. 22 - 24 februarie 2019
« Răspuns #81 : Duminică, 17 Februarie 2019, 21:58 »
Transport din Sibiu, ora 12:

1. Delia J
2. Daniela R
3. Monica M
4. Clara B
5. Nina P
6. Vistiana

Offline Vis

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 31
Re: Pe rachete de zapada in drumetie si la o masa de stana. 22 - 24 februarie 2019
« Răspuns #82 : Duminică, 17 Februarie 2019, 23:48 »
Dragi colegi mai experimentati, am nevoie de un sfat: ghete goretex sunt potrivite?
Multumesc!
A, si bețele sunt obligatorii?

Offline cornelina

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 90
Re: Pe rachete de zapada in drumetie si la o masa de stana. 22 - 24 februarie 2019
« Răspuns #83 : Duminică, 17 Februarie 2019, 23:54 »
Vis: dn proprie experienta, recomand ghete cu glezne. Daca se poate de iarna. Daca nu, macar sa fie waterproof. Ah, si parazapezi.
Betele ajuta mult. Da nu sunt musai.

Care mai veniti din Turda/Cluj?!
Cornelia

Offline Eugena

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Buna ziua,

Zilele trecute, a aparut o problema si m-am temut ca nu o sa mai pot merge in vacanta, de aceea nu am dat nici un semn.
Din fericire am rezolvat-o, asa ca aseara mi-am facut si eu rezervare dus-intors, la autocarul Transmixt din Bucuresti, fiind astfel a saptea persoana, pe lista de Transport din Sibiu, ora 12:

1. Delia J
2. Daniela R
3. Monica M
4. Clara B
5. Nina P
6. Vistiana
7. Cornelia P

Offline Lila

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 21
Buna ziua !

Colegii din Cta aveti vreo propunere in ceea ce priveste transportul ,pentru a putea calatori impreuna ? sau ne descurcam fiecare cum putem.
 

Offline florin69

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 96
Re: Pe rachete de zapada in drumetie si la o masa de stana. 22 - 24 februarie 2019
« Răspuns #86 : Marți, 19 Februarie 2019, 20:46 »
 Lista transport  Sibiu , ora 12, 12 si un pic....
1. Delia J
2. Daniela R
3. Monica M
4. Clara B
5. Nina P
6. Vistiana
7. Cornelia P
8. Florin I.

Offline Bon Voyage - interne

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Mesaje postate: 90
Re: Pe rachete de zapada in drumetie si la o masa de stana. 22 - 24 februarie 2019
« Răspuns #87 : Miercuri, 20 Februarie 2019, 09:24 »
INFORMATII TRANSPORT:

Intalnire 22.02.2019 in parcarea GARII Sibiu, ora 12
Sofer : Iulian
Microbuz 8 locuri + sofer
Nr Masina:  AB - 28 - MGS

Tarif 30 lei/ dus intors


Offline Lila

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 21
Re: Pe rachete de zapada in drumetie si la o masa de stana. 22 - 24 februarie 2019
« Răspuns #88 : Miercuri, 20 Februarie 2019, 10:12 »
Buna ziua!

Doresc sa ma adaug si eu pe lista de transport din SIBIU,ora 12.
Din ce stiu doreste si Sebastian sa vina cu acest transport.

Offline Lila

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 21
Re: Pe rachete de zapada in drumetie si la o masa de stana. 22 - 24 februarie 2019
« Răspuns #89 : Miercuri, 20 Februarie 2019, 10:20 »
Lista de transport, Sibiu ,ora 12

1.Delia J
2.Daniela R
3.Monica M
4.Clara B
5.Nina P
6.Vistiana
7.Cornelia P
8.Florin I
9.Laura G