Autor Subiect: Pe rachete de zapada in drumetie si la o masa de stana. 22 - 24 februarie 2019  (Citit de 32565 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline maryanamarya

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 20
Re: Pe rachete de zapada in drumetie si la o masa de stana. 22 - 24 februarie 2019
« Răspuns #105 : Vineri, 22 Februarie 2019, 11:27 »
Multumesc frumos Gigi, am plecat cu cele mai bune gânduri ca de fiecare dată. Va fi supeeerr!!! O zi minunată îți doresc si ție! *|*

Offline Sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 79
  • Life is too short to be boring!
Re: Pe rachete de zapada in drumetie si la o masa de stana. 22 - 24 februarie 2019
« Răspuns #106 : Vineri, 22 Februarie 2019, 18:14 »
Eu am ratat excursia asta, am cedat locul @Cristina Mirela :smitten:.   Va rog distrati-va dublu si pentru mine  :magic: :magic: :magic:
🌻

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13222
Re: Pe rachete de zapada in drumetie si la o masa de stana. 22 - 24 februarie 2019
« Răspuns #107 : Sâmbătă, 23 Februarie 2019, 07:45 »
Primul lucru, atunci cand m-am trezit a fost sa vad cum e afara! Super! Daca ar fi si la Raul Sadului la fel! A nins ieri si un strat s-a asezat frumos, peste tot. Frigul noptii nu a lasat sa se topeasca zapada, iar dimineata a venit cu un cer senin si limpede! Cat ma bucur pentru voi!

Offline cornelina

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 90
Re: Pe rachete de zapada in drumetie si la o masa de stana. 22 - 24 februarie 2019
« Răspuns #108 : Sâmbătă, 23 Februarie 2019, 22:42 »
Gigi,

Noroiul si fulguiala de vineri ne-au ajutat sa apreciem zapada si frigul, dar si frumusetea de natura de sambata

Iar petrecerile au curs si mai curg inca!
Crezi ca ne-a oprit ceva?!
Duminica o luam de la capat! :)
Cornelia

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13222
Re: Pe rachete de zapada in drumetie si la o masa de stana. 22 - 24 februarie 2019
« Răspuns #109 : Duminică, 24 Februarie 2019, 10:55 »
Am vazut ieri cateva fotografii pe care mi le-a trimis Iulian. Poteca si vaile acoperite de zapada aratau fabulos...Cat de dor imi este si mie de o astfel de plimbare...Ma bucur pentru voi, ma bucur sa stiu ca va distrati, ca aveti zapada! 

Offline claravicula

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 34
Re: Pe rachete de zapada in drumetie si la o masa de stana. 22 - 24 februarie 2019
« Răspuns #110 : Luni, 25 Februarie 2019, 07:48 »
Totul la superlativ, un singur regret: ca s-a sfârșit.... Recomand tuturor drumețiile pe rachete, trânta cu zapada și prânzul la stana. Mulțumesc din suflet tuturor pentru bucuria acestor zile!

Offline florin69

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 96
Re: Pe rachete de zapada in drumetie si la o masa de stana. 22 - 24 februarie 2019
« Răspuns #111 : Luni, 25 Februarie 2019, 08:01 »
Buna dimineata prieteni! Sper ca v-ati intors cu bine toti. Nu de alta, dar am vazut ca la plecare cam sovaiati. Sa va intoarceti, ori sa mai stati, nu erati prea hotarati!!! Eu zic sa va bagati mintile in cap, stiu ca v-a placut, dar cineva trebuie sa mai si munceasca in tara asta.... :fight:  Asa ca hai, la treaba, faceti bani pt. urmatoarele excursii, ca ati vazut ce va mai place..... shaorma!!!! Cu de toate!!!  N-aveati somn deloc, ati fi stat pana la ziua, noroc cu Vasile ca suna stingerea! :happy:Ce sa mai incolo, incoace, a fost inca o excursie reusita. Multumesc participantilor, ati fost niste minunati si niste preaminunate. MI-ar placea sa ne mai intalnim..... Va salut domnilor si va pup doamnelor! O saptamana frumoasa...... :kissing:

Offline Nina Petre

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 177
Re: Pe rachete de zapada in drumetie si la o masa de stana. 22 - 24 februarie 2019
« Răspuns #112 : Luni, 25 Februarie 2019, 10:56 »



































Offline Nina Petre

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 177
Re: Pe rachete de zapada in drumetie si la o masa de stana. 22 - 24 februarie 2019
« Răspuns #113 : Luni, 25 Februarie 2019, 10:58 »
De data asta am asistat la Gala Oscar direct în natura la un film de 3 zile cu efecte speciale, panoarame spectaculoase, ceata, ninsoare, păduri de poveste, cer senin, nori pufoși, grup vesel, bucuria copilăriei, derdeluș ad-hoc, mieluți, bulz...și lista poate continua...
Cred că toată lumea e de acord că a face slalom printre coduri de vreme rea nu poate fi decât noroc chior :)!

Offline Nina Petre

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 177
Re: Pe rachete de zapada in drumetie si la o masa de stana. 22 - 24 februarie 2019
« Răspuns #114 : Luni, 25 Februarie 2019, 11:04 »
A, Woderland, nu mai știu cine trebuia să dea mielul dar dacă tot am ajuns la stână zic să-ți alegi și tu unul :)!


Offline Gabi p

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 232
Re: Pe rachete de zapada in drumetie si la o masa de stana. 22 - 24 februarie 2019
« Răspuns #115 : Luni, 25 Februarie 2019, 15:02 »
Foarte frumoase pozele  :applause:  :applause: :applause:
"MUNTELE ne ofera tot ceea ce putem cere vietii: spatiu, maretie, liniste, asprime, frumusete, prietenie." Ionel Coman

Offline Eugena

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Re: Pe rachete de zapada in drumetie si la o masa de stana. 22 - 24 februarie 2019
« Răspuns #116 : Luni, 25 Februarie 2019, 16:46 »
Buna ziua,

Fiind nou inscrisa in grup si la prima excursie intr-o astfel de formatie, tin sa multumesc in special  celor vechi din grup, pentru faptul ca ne-ati asimilat si pe noi cei nou inscrisi si prin atitudinea voastra prietenoasa, ne-ati facut sa avem un confortabil sentiment de apartenenta .

De asemenea, doresc sa multumesc organizatorilor grupului, agentiei Bon Voyage si ghidului Iulian, pentru profesionalismul de care au dat dovada, in buna organizare a acestei vacante, care s-a dovedit a fi un mare succes.

Am petrecut trei zile minunate, alaturi de oameni pe care nu-i cunosteam, care insa mi-au placut mult....intr-o zona a tarii, absolut minunata, cu un peisaj de vis, cu o vreme superba (norocul nostru, pentru ca prognoza nu era optimista), cu multa miscare, aer curat si foarte, foarte multa veselie.

M-am inscris deja, in alte doua vacante, pe care le astept cu foarte mare nerabdare!!!

O saptamana frumoasa tuturor, cu spor in tot ceea ce faceti si cu multe realizari si impliniri.

Offline maryanamarya

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 20
Re: Pe rachete de zapada in drumetie si la o masa de stana. 22 - 24 februarie 2019
« Răspuns #117 : Luni, 25 Februarie 2019, 18:22 »
Pentru mine a fost prima experiență la o acțiune de acest gen ,,Rachete pe zăpadă” la care bineînțeles nu am fost echipată corespunzător (lipsă ghete impermeabile). Îi sfătuiesc pe cei care vor participa la o acțiune asemănătoare să nu vină fără echipament corespunzător, că nu e de glumă.
O drumeție minunată, cu foarte multă zapadă, cu peisaje de basm, cu oameni frumoși și un ghid minunat.
Petrecere, dans și voie bună, cu oameni veseli, prietenoși și un DJ de excepție. *|*
Felicitări Iulian pentru excelenta acțiune!!!  :applause:

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Pe rachete de zapada in drumetie si la o masa de stana. 22 - 24 februarie 2019
« Răspuns #118 : Marți, 26 Februarie 2019, 05:52 »
De vis, peisajele minunat importalizate de tine, Nina!
Multumesc pentru mieluti. Ala mic, alb, cu boticul stropit si privirea senina il iau sa-mi platesc datoria veche fata de tine.  :)
Se pare ca este undeva un ingeras responsabil de "slalomul printre coduri de vreme rea" pentru grupurile SCT.
Ma bucur nespus pentru voi. Si pentru noi, cei care, datorita postarilor voastre, devenim partasi la  experienta voastra.
 :thumbup: :applause:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Lila

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 21
Re: Pe rachete de zapada in drumetie si la o masa de stana. 22 - 24 februarie 2019
« Răspuns #119 : Marți, 26 Februarie 2019, 16:42 »
Salutare !

Eu am fost la a doua iesire cu SC ,aceasta la fel de reusita ca si prima.
Intr-un peisaj de basm,cu culmi domoale,vai aburite de ceata in prima zi dar stralucind acoperite de zapada pufoasa in ziua urmatoare ,am retrait bucuria copilariei de a fi liberi in natura, zburdalnici in omat si grabiti la derdelus.
Atmosfera de voie buna,rasul neintrerupt,muzica lui Iulian s-au tesut intr-o poveste de iarna ce trebuie repetata.
Cu siguranta voi mai reveni in Cindrel, sa batatoresc potecile mai cu spor si obligatoriu sa dau berea restanta lui Iulian.
Sa ne revedem cu bine, prieteni dragi ! :smitten: :smitten: