Autor Subiect: Cheile Nerei, cascada Beusnita, Ochiul Beiului si distractie! 1 - 4 august 2019  (Citit de 35655 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Cristina V.

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
Am inteles! Multumesc pentru orar. Am sa incerc sa ma organizez in functie de acesta. Inteleg ca orele sunt orientative, insa pentru a definitiva rezervarile pentru transportul dus-intors am marea rugaminte sa postati orarul si pentru intoarcere cat mai repede posibil. Va multumesc!

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Am discutat acum in agentie referitor la trei intrebari care s-au pus aici:

cosmina.a M-ai intrebat daca esti pe lista de transport de Bucuresti, pentru ca acolo apare Cosmina R in loc de Cosmina A. In Răspuns #96, chiar anterior postarii tale apare Cosmina A. Deci esti pe lista, am inteles ca intre timp ai si discutat in agentie. Dar atentie, pt a confirma transportul trebuie sa-l achiti. Inca in agentie nu s-a primit informarea ca ai platit acest serviciu optional.

Cogi M-ai intrebat daca pe lista refacuta in agentie, Ecaterina I. C este acelasi lucru cu Ioana C. Te numesti si Ecaterina, iar in lista de rezervare asa erai identificata. Deci esti inscrisa ..."nu o sa te trezesti" ca nu poti veni cu noi... :)

magda68 M-ai intrebat daca esti la pozitia 5, Magdalena I si daca cineva te-a inscris pe lista. Da, tu esti la pozitia 5, si cred ca adaugarea s-a facut din agentie, probabil dupa ce au vazut ca ai achitat transportul.

Astazi va aparea inca o lista aici pe forum, in care Nicoleta, din agentie, o sa treaca si observatiile ei, tot ce a putut afla de aici si din convorbirile telefonice. Va verifica am inteles si daca toata lumea a platit si va afisa cine are astfel confirmat transportul.

Offline micky

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Buna ziua. In lista finala de transport din Bucuresti, va rog confirmati-mi pe ce pozitie sunt inscrisa intrucat eu ma inscrisesem pe pozitia 17 pe numele Micky C.

Offline Dana Hd

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 100
am pierdut informatia cu achitarea transportului :( cat trebuie sa achit, daca ma urc din Orastie? ca fac plata dupa masa.

Offline Bon Voyage - interne

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Mesaje postate: 90
Buna ziua. In lista finala de transport din Bucuresti, va rog confirmati-mi pe ce pozitie sunt inscrisa intrucat eu ma inscrisesem pe pozitia 17 pe numele Micky C.

Buna ziua! Sunteti trecuta la numarul 8. Mihaela C.

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Pentru a putea fi identificati de catre agentie, este foarte important sa va inscrieti asa cum am solicitat: prenumele + initiala numelui. Asa va veti pastra anonimatul si proteja identitatea, dar ne dati si noua posibilitatea sa va identificam pentru a transmite soferului lista de imbarcare. Acolo unde in agentie se intalneste o situatie ca cea de mai sus, fetele inlocuiesc nickname-ul cu prenumele. Poate unora li se pare mai putin important, dar asa cum am explicat, munca din spate de a corecta, modifica, controla cere timp si efort, pe care din pacate nu avem de unde-l oferi. Va ajutam cu cat putem, dar trebuie sa ne ajutati si voi, respectand exact si cu atentie, ceea ce solicitam. Este foarte simplu: se ia lista anterioara cu copy/paste, se introduce in chenarul de raspuns si se adauga prenumele si initiala numelui. Daca va retrageti luati ultima lista cu copy/paste, asezati-o in chenar si scoateti inscrierea facuta anterior. Asa lista va fi mereu curata.

Trebuie sa intelegeti ca Singles Camp este o actiune nationala, vin oameni din toata tara, nu doar din Bucuresti de exemplu. Daca ar veni dintr-un singur loc ar fi foarte simplu: am comunica tariful de excursie cu transportul inclus, locul de imbarcare, data si ora si asta ar fi tot. Asa insa vin oameni din toata tara si din Iasi si din Timisoara si din Constanta si din Bucuresti. Incercam sa creem rute la care sa se poata face conexiunea, comunicam puncte de imbarcare multiple. Dar pentru asta avem nevoie de o comunicare corecta din partea voastra. Altfel trebuie sa facem supozitii, sa vedem mereu daca lista este corecta si corectata de modificari...

Offline Gabi sb

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 89
am pierdut informatia cu achitarea transportului :( cat trebuie sa achit, daca ma urc din Orastie? ca fac plata dupa masa.
[/quote

Buna Dana.
Nu ai `pierdut` nici o informatie. Pe prima pagina se specifica o valoare aproximativa a transportului pe ruta Sibiu-Sasca Romana, aceata suma depinzand de gradul de ocupare al microbuzului. Tot acolo (in descrierea excursiei) se specifica
ca `Tarifele de transport se vor achita insotitorului de grup, in prima seara, urmand ca aceasta sa achite insumat cele doua transporturi de la Bucuresti si de la Sibiu.`
Deci banii ii vom da Lidiei cand ajungem la destinatie, in functie de numarul de kilometrii pe care ii parcurgem cu microbuzul.

Offline tommi_f1master

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 12
  • Wondering and wandering
Suntem multi si asta mi se pare super  :smitten: pare ca o sa fie o excursie cu toate ingredientele necesare pentru ceva bun, bun!  :angel:

Cat priveste numele din microbuz (autocar mai degraba la cati suntem), apare si la mine o mica diferenta intre lista pe care m-am trecut singur (Ion A.) si lista de la agentie (Alexandru I.), dar nu ma indoiesc ca tot de mine e vorba. Avand in vedere ca numele meu de familie seamana cu un prenume obisnuit, toata viata lumea care a intrat in contact cu mine le-a incurcat, deci m-am obisnuit  :bow:

Offline tomy

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Salutare!
De unde se pleaca din Bucuresti?
Probabil ca nu am observat eu acest detaliu pe site.... ?? :
Multumesc anticipat pentru raspuns,
Tomy

Online lidia.Iasi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 359
Tommi, ai dreptate, are toate ingredientele pentru a iesi ceva bun. :thumbup: Este una din excursiile mele de suflet, o zona tare frumoasa, cu o natura unica si imi doresc sa petrecem 3 zile de drumetii si voie buna in raiul din Parcul National Cheile Nerei – Beusnita.
Traseele sunt destul de lungi dar daca iubiti natura, aveti putin antrenament, echipament si perseverenta, le vom parcurge fara probleme.
Echipament:
-   Bocanci sau pantofi de trekking cu talpa aderenta. Este important sa aveti incaltaminte comoda si purtata pentru a nu face bataturi.
-   Pantofi/sandale de apa. Traversam albia Nerei care e plina de pietre
-   Pantaloni lungi elastici, lejeri
-   Tricouri tehnice de drumetie. Bumbacul nu este indicat pt ca o sa transpirati mult si se usuca f greu asa ca o sa simtiti in permanenta senzatia de umezeala.
-   Haina de ploaie
-   Sapca/crema protectie solara
-   Recipiente pt apa (1,5 – 2l). Nu prea avem izvoare pe traseu
-   Lanterna
-   Rucsacel de tura in care sa va incapa haina de ploaie, un tricou de schimb, o pereche de pantaloni scurti, apa, gustarile pt pranz)
-   Costum de baie (pensiunea are o piscine)
Mese:
-   Micul dejun si cina sunt tip grup
-   Pranzul va fi pe traseu (este un magazine in sat de unde ne mai putem aproviziona sau puteti comanda sendvisuri la pensiune(4lei)
Transportul:
Agentia va afisa cel tarziu maine dimineata detaliile si datele de contact ale soferilor


Eu voi insoti grupul din Sibiu. Pentru conexiunile de pe traseul Sibiu _ Sasca Romana aveti orele si locurile unde oprim. Nr meu este 0743122214. Ma puteti contacta daca vreti sa urcati din alta parte de pe traseu.

Sibiu - ora 9.00 Piata Garii (parcarea de vis-a-vis de bisericuta)
Orastie - ora 10.15 (benzinaria MOLde pe Bd. Armatei)
Caransebes - 12.15 (Parcul G. Dragalina de pe Bd N. Balcescu)
Resita - 13.30 (Rompetrol, langa Muzeul Locomotivelor)

Drum bun, ne vedem joi la Pensiunea Cheile Nerei.  :dance:


Offline getaravi13

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 31
 :yeah: :dance: *|* :applause:
mai este mult pana joi ???

Cu siguranta va fi o excursie plina cu de toate
astept cu nerabdare sa ii revad pe cei cunoscuti si sa cunosc pe cei necunoscuti  ;D

Si pe tine Lidia sa te imbratisez  :kissing:

Offline tomy

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Buna ziua,
Referitor la disparitia numelui meu (Acsente Tomy) din lista de transport din Bucuresti:

Pe pag 7 din forum:
- numele meu apare la pozitia a 13 a la lista postata de Crisrot « Răspuns #96 : Miercuri, 24 Iulie 2019, 08:35 » i
- in lista imediat urmatoare, postata de Bon Voyage interne (« Răspuns #97 : Miercuri, 24 Iulie 2019, 09:41 ») numele meu nu mai apare.
Se mentioneaza de asemenea ca nu mai sunt locuri pentru microbuzul de Bucuresti.
Am platit transportul si m-am inscris in lista din timp.
Sigur a aparut o eroare si va rog sa o corectati.

Tomy

Offline Cati_Stuparu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Bună dimineața,  tuturor! Pentru plecarea din București aflăm și noi detaliile privind locul de unde se pleacă? Vin din provincie, aproximativ 75 km distanță,  și trebuie să îmi stabilesc modul și timpul necesar pentru a ajunge la timp. Mulțumesc frumos!

Online lidia.Iasi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 359
Informatiile au fost afisate pe prima pagina
INFORMATII TRANSPORT:
MICROBUZ BUCURESTI:
Plecare  ora 7.00 din statia de benzina MOL PACII
Nume si nr de telefon sofer: BOGDAN tel 0753/878454
Nr masina ( microbuz 30 locuri): B 284 NEW

MICROBUZ SIBIU:
Plecare la ora 9.00 din Piata Garii
Nume si nr de telefon sofer: se va comunica
Masina: ROX&IULI

Eu voi insoti grupul din Sibiu. Pentru conexiunile de pe traseul Sibiu _ Sasca Romana aveti orele si locurile unde oprim. Nr meu este 0743122214. Ma puteti contacta daca vreti sa urcati din alta parte de pe traseu.

Sibiu - ora 9.00 Piata Garii (parcarea de vis-a-vis de bisericuta)
Orastie - ora 10.15 (benzinaria MOLde pe Bd. Armatei)
Caransebes - 12.15 (Parcul G. Dragalina de pe Bd N. Balcescu)
Resita - 13.30 (Rompetrol, langa Muzeul Locomotivelor)

Offline getaravi13

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 31
Tommy
cu siguranta esti cel de la nr 27 din lista facuta de AGENTIE -Tony A 8)

Nu exista sa platesti si sa nu fii in lista de transport

ne vedem la Autocar  :surrender: