Autor Subiect: Povesti in natura si distractie. 1 - 5 mai 2019  (Citit de 13635 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1481
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Povesti in natura si distractie. 1 - 5 mai 2019
« Răspuns #15 : Marți, 02 Aprilie 2019, 10:05 »
Salutare! Merge cineva din nordul tarii? (Bistrita, Botosani, Suceava, Iasi, Bacau)  :)

Am primit azi un telefon de la o doamna care doreste sa vina din Iasi si nu are masina personala. I-am recomandat sa scrie aici, e cel mai bun mod de a afla din ce zone veniti.
Eu voi cunoaste componenta grupului doar cu cateva zile inainte de actiune.

Offline Angelique

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Povesti in natura si distractie. 1 - 5 mai 2019
« Răspuns #16 : Sâmbătă, 06 Aprilie 2019, 10:54 »
Buna tuturor! Eu vin de la Iasi, mai este cineva din zona? Ar trebui sa ajungem la Sibiu, inteleg.

Offline giculino

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 22
Re: Povesti in natura si distractie. 1 - 5 mai 2019
« Răspuns #17 : Joi, 11 Aprilie 2019, 21:58 »
dacă ajungeți în BRAȘOV , vă pot duce eu mai departe până la destinație, pentru că eu am să merg pe cont propriu, fără microbuz

Offline Irina_G

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Povesti in natura si distractie. 1 - 5 mai 2019
« Răspuns #18 : Joi, 18 Aprilie 2019, 10:06 »
Lista transport din Bucuresti:

1. Angela T.
2. Irina G

Offline Dannyel

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Povesti in natura si distractie. 1 - 5 mai 2019
« Răspuns #19 : Miercuri, 24 Aprilie 2019, 00:40 »
Salutare. Dacă e cineva de pe lângă Târgu Jiu care merge in excursie eu am masina goală si caut o companie.

Offline RaduM

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 71
Re: Povesti in natura si distractie. 1 - 5 mai 2019
« Răspuns #20 : Miercuri, 24 Aprilie 2019, 08:48 »
Mai vine cineva din Cluj sau de linga Cluj ?

Offline PGabriela

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 273
Re: Povesti in natura si distractie. 1 - 5 mai 2019
« Răspuns #21 : Miercuri, 24 Aprilie 2019, 11:53 »
Eu din TG MURES. Ajung la 9 in Brasov.

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1481
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Povesti in natura si distractie. 1 - 5 mai 2019
« Răspuns #22 : Sâmbătă, 27 Aprilie 2019, 11:11 »
Atentie, informatii importante privind programul actiunii!

Intalnirea cu grupul se va face la pensiune in 1 mai la orele 15:00.
 La Deva vom merge in ultima zi, 5 mai.

Eu voi urca la Sibiu si apoi vom merge cu microbuzul direct la pensiune, nu mai mergem la Deva in prima zi. Estimez sa ajungem la Costesti in jur de orele 14:00 - 15:00 in functie de trafic.
Pentru cei care doresc, exista posibilitatea de a lua masa de pranz la pensiune, contra cost. Vom face apoi o plimbare in zona, urmand sa revenim seara la pensiune pentru cina.

In ultima zi, 5 mai, dupa micul dejun, vom merge impreuna la Deva sa vizitam cetatea si Muzeul Civilizatiei Dacice. La Deva se va incheia programul comun, urmand ca cei care au venit cu microbuzul sa se indrepte spre Bucuresti pe traseul pe care au venit din Sibiu. Nu vom mai reveni la pensiune.
Programul in celelalte zile este cel anuntat.

Aceasta decizie s-a luat, in primul rand, pentru a putea vedea si muzeul Civilizatiei Dacice din Deva care este inchis in 1 mai dar si pentru ca sunteti mai multi care veniti cu masinile personale, cu ore diferite de sosire.

Referitor la echipament, pentru drumetii va rog sa respectati recomandarile si sa aveti echipament de drumetie: incaltaminte cu talpa care nu aluneca, impermeabila (exclus adidas), o haina de ploaie (exclus umbrela), pantalon lung elastic (exclus blugi), pelerina, un rucsac mic (exclus alta geanta).
Prea multe magazine in zona nu sunt, pentru drumetii va puteti aduce de acasa alimente neperisabile, usor de transportat sau putem comanda sandviciuri la pensiune.
Curtea pensiunii este generoasa, daca aveti, puteti aduce o minge de fotbal, volei, sunt binevenite si alte idei privind timpul liber.
Vremea se anunta, in general, placuta, 15-17 grade dar sunt anuntate si averse. La munte este mai rece seara, sa aveti si o haina mai groasa gen polar.

Localizarea pensiunii
Pensiunea Cotiso se gaseste in localitatea Costesti, judetul Hunedoara!
Din Orastie sunt aproximativ 20 km, urmati indicatorul spre cetatile dacice Costesti si Blidaru. Se trece prin Castau, Beriu, Orastioara de Jos.
In Costesti mergeti pana ajungeti la o poarta situata pe sosea pe care sunt sculptati doi daci, vizavi de centrul de informare turistica. Treceti podul si urmati indicatorul spre pensiunea Cotiso, in dreapta, pe un drum pietruit.
La intersectia cu drumul care duce la cetatea Costesti faceti din nou dreapta si in 300 de metri ajungeti la pensiune.

Daca mai aveti intrebari, nelamuriri, va raspund cu placere.

Sa ne vedem cu bine, sarbatori linistite sa aveti!

Diana


Offline Alina Tomescu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Povesti in natura si distractie. 1 - 5 mai 2019
« Răspuns #23 : Sâmbătă, 27 Aprilie 2019, 18:34 »
Din Pitești merge cineva ?

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1481
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Povesti in natura si distractie. 1 - 5 mai 2019
« Răspuns #24 : Sâmbătă, 27 Aprilie 2019, 18:53 »
Nu, nu mai este inscris altcineva din Pitești.

Offline PGabriela

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 273
Re: Povesti in natura si distractie. 1 - 5 mai 2019
« Răspuns #25 : Duminică, 28 Aprilie 2019, 21:55 »
Am luat la cunoștință. La întoarcere nu mai merg la Sibiu cum era inițial, rămân în Deva, am legătura directă.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Povesti in natura si distractie. 1 - 5 mai 2019
« Răspuns #26 : Marți, 30 Aprilie 2019, 06:13 »
Plecare 01.05.2019 din Bucuresti, 07:00 Mol Pacii Bulevardul Iuliu Maniu

Nume si nr de telefon sofer: SORIN Tel 0761/669812
Nr masina: B 384NEW

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1481
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Povesti in natura si distractie. 1 - 5 mai 2019
« Răspuns #27 : Luni, 06 Mai 2019, 19:46 »
Vreme buna, un grup fain, vesel si locuri de poveste... Am hoinarit, am cantat si am dansat impreuna, am mai facut si cate o spirala...
Ansamblul de dans SinglesCamp a fost din nou la inaltime si a fost rasplatit cu o jumatate de tort de catre alti oaspeți ai pensiunii prezenti la o aniversare...
M-as bucura sa ne mai intalnim si cu alte ocazii, sa mai imbunatatim repertoriul...
«Mac-mac», prietenii stiu de ce...
































































Offline PGabriela

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 273
Re: Povesti in natura si distractie. 1 - 5 mai 2019
« Răspuns #28 : Luni, 06 Mai 2019, 21:15 »
O acțiune valoroasa. Mi-a placut la maxim discutiile si informatiile primite.
Grupul foarte deschis la comunicare, vesel, tolerant.
Mulțumesc! Diana, Claudia, Angela 1, Angela 2, Carmen, Liliana, Irina, Călin, Tibi, Gicu, Dan, Daniel, Radu, Florin pentru aceste zile calme si vesele (sper ca nu am omis pe nimeni).
A fost cea mai faina lectie de istorie din viata mea tinuta in aer liber, in plina ploaie sub adapostul frunzelor.
Nu ne-a speriat ploaia, asa ca a doua zi ne-a lasat in pace sa ne putem desfasura programul in voie.
In incercarea mea de a juca tenis de masa pt prima oara , multumesc baietilor ca mi-au acordat aceasta sansa. Regret ca nu am avut mai mult timp pt asta.
Diana, DA! De acord sa ne regrupam sa dantuim, sa largim repertoriul. Promit sa-mi fac tema de casa până la următoarea ora de dans  :) mac-mac !

Offline RaduM

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 71
Re: Povesti in natura si distractie. 1 - 5 mai 2019
« Răspuns #29 : Marți, 07 Mai 2019, 16:44 »
 Desi miercuri a plouat zilele urmatoare a fost o vreme numai buna de calatorit , innorat dar nu a plouat , temperatura placuta . Am descoperit niste locuri de poveste la care vroiam mai de mult sa ajung . Ii multumesc Dianei ca a avut intuitia sa ne duca sa vizitam castelul corvinilor in haine de sarbatoare si a ales momentul potrivit pentru toate vizitele. Am incheiat vizitarea cetatilor cu Sarmisegetusa Ulpia Traiana unde am avut parte de o prezentare frumoasa facuta de directorul muzeului din Sarmisegetusa cu care am avut parte si de discutii pe teme istorice care ne-au ramas in suflet , singurul regret este ca nu l-am avut ca si ghid pe acest om la toate cetatile vizitate . A fost o excursie mai frumoasa decit mi-am imaginat .