Autor Subiect: Sarbatoarea Toamnei in Marginimea Sibiului. Editia VIII. 13 - 15 septembrie 2019  (Citit de 18437 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline DB-01-VIN

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 51
 Tgv.e la 65 km.de Buc (deci aproape). Daca nu se strang destui doritori pe lista pt.microbuz, iau masina mai incapatoare, voi putea lua 4 persoane plus bagaje. Nu e o probl.sa vin acolo sa va  iau...
 Sau poti lua un maxi taxi spre Tgv (ca sa nu vin eu acolo sa te iau).Te astept la statia lor, este ieftin, face aprox.1 ora, pleaca la fiecare 30 min.spre Tgv de la autogata IDM.

Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 861
Re: Sarbatoarea Toamnei in Marginimea Sibiului. Editia VIII. 13 - 15 septembrie 2019
« Răspuns #16 : Duminică, 25 August 2019, 18:42 »
Unde sunt vremurile in care abia gaseai un loc la transport din Bucuresti... :-\
Se pare ca va trebui sa mergem pe jos  :)
Badea Cartan a mers pe jos pana la Roma.....   :giggle:


Offline Flo76

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 12
Re: Sarbatoarea Toamnei in Marginimea Sibiului. Editia VIII. 13 - 15 septembrie 2019
« Răspuns #17 : Duminică, 25 August 2019, 19:43 »
Buna seara ma am inscris si eu la evenimentul  sarbatoarea toamnei si doresc sa mantionez ca as dori sa plec cu masina din Brasov catre Sibiu daca daca este cineva interesat mi ar face placere sa calatorim inpreuna.
Flo

Offline DB-01-VIN

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 51
Rodica & co., eu zic ca daca va mobilizati si plecati pe jos de a azi, pe 13 sunteti la destinatie  :thumbup: Doar sa ma anuntati ca vin si eu in mâini binenteles pana acolo (sunt totus si dansator acrobat  :offtopic:). Facem "jonctiunea" pe traseu, o sa fie fun :yeah:
Daca totusi nu se strang destui pt.microbuz, imi mentin oferta: pot lua 4 pers.in masina mea si daca nu vreti sa va simtiti datori prea mult mie, vă astept în Tgv.pe 13 dimineata. Incepand cu ora 6 sau 6.30 sunt maxi taxiuri din 30 in 30 min.spre Targoviste, 15 lei biletul, aprox.1 ora dureaza. Va astept la statia lor si de acolo plecam direct spre destinatie. Prefer orice varianta, sunt satul de drumuri facute singur in masina, prefer compania si dialogurile mai ales cu oameni trecuti prin viață cu care am ce discuta.

Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 861
 ;D ;D am retinut , multumim  ;) cam greu cu plecarea anticipata ...
Caut opinci pentru drumetie :)

Offline DB-01-VIN

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 51
Ce plecare anticipata?  |o  V-am explicat toate variantele posibile prin care va pot ajuta (ori va iau din Buc.ori veniti cu maxi taxi in Tg .si plecam de aici.
 :offtopic: opinci nu am, am in schimb masini.  :pleasantry: Cu asta va pot ajuta.

Offline cristina17

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Buna,

Suntem 3 persoane care venim din Bucuresti. Mai sunt doritori tot din Bucuresti care ar avea locuri disponibile in masini sau exista varianta unui microbuz?

Multumesc,
Cristina

Offline Wanderer

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 52
Re: Sarbatoarea Toamnei in Marginimea Sibiului. Editia VIII. 13 - 15 septembrie 2019
« Răspuns #22 : Marți, 03 Septembrie 2019, 00:39 »
Buna tuturor!
Gigi, mai este valabila oferta de transport Sibiu-Gura Raului si retur? Intreb pentru ca vad ca nimeni nu a deschis pana acum subiectul.
In speranta ca da, deschid aici lista numarul 2, pentru transport din Sibiu pana la pensiune.

Pentru eventualii doritori, reiau ceea ce s-a scris in prezentarea actiunii:

Transferuri: vineri ora 13.00 din Sibiu (Parcarea Garii Sibiu, in fata bisericutei), duminica  ora 12.00 din Gura Raului spre Sibiu. Cine doreste acest transfer trebuie sa ne comunice pe forum. Nu telefonic, nu Email, doar de aici ne colectam datele pentru a va ajuta.

Asadar, strict pentru transport din Sibiu pana la pensiune:

1. Mihaela C.

Nu stiu cati ar trebui sa ne strangem, dar daca mai sunt doritori dati de veste, ca sa stim cum stam.
Daca nu, vorba Rodicai, badea Cartan a batut pe jos drumul pan'la Roma. Si nu-l asteptau la capat de drum bunataturile care ne asteapta pe noi.  ::)

Era sa zic "O seara buna", dar, cum e trecut bine de miezul noptii, un "Noapte buna" e mult mai potrivit.  :)

Zile frumoase si sa ne vedem cu bine!



Not all those who wander are lost

Offline sand

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Sarbatoarea Toamnei in Marginimea Sibiului. Editia VIII. 13 - 15 septembrie 2019
« Răspuns #23 : Miercuri, 04 Septembrie 2019, 10:13 »
Buna ziua tuturor,

Referitor la transporul din Sibiu, sunt interesata si eu.
Asadar:

1. Mihaela C
2. Sanda O

Multumesc,
Sanda

Offline Wanderer

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 52
Re: Sarbatoarea Toamnei in Marginimea Sibiului. Editia VIII. 13 - 15 septembrie 2019
« Răspuns #24 : Duminică, 08 Septembrie 2019, 23:10 »
Buna seara!

Pentru Flo76: ai mai avea loc in masina pentru inca o persoana pentru drumul Brasov - Gura Raului?
Eu sunt din Bucuresti, as veni cu trenul pana la Brasov vineri dimineata, in functie de ora la care planuiesti tu sa pleci, in cazul in care oferta ta mai este de actualitate.

Din pacate, varianta tren Bucuresti - Sibiu nu este nicidecum fezabila. Sunt doar 3 (!) trenuri pe zi, iar primul pleaca abia la 9:55 din Bucuresti si ajunge aproape la ora 16 in Sibiu (in varianta mega-optimista in care nu exista intarzieri).

Astept un raspuns cand vei avea un ragaz.
Multumesc mult!

Not all those who wander are lost

Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 861
Re: Sarbatoarea Toamnei in Marginimea Sibiului. Editia VIII. 13 - 15 septembrie 2019
« Răspuns #25 : Marți, 10 Septembrie 2019, 10:22 »
Rodica & co., eu zic ca daca va mobilizati si plecati pe jos de a azi, pe 13 sunteti la destinatie  :thumbup:
Cat pe ce sa cred ca vorbesc aiurea  ;)

Eu plec din c-ta, as putea sa mai adun din drumul meu, dar inca nu stiu cu ce masina plec si cand  :( 

Offline DB-01-VIN

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 51
Re: Sarbatoarea Toamnei in Marginimea Sibiului. Editia VIII. 13 - 15 septembrie 2019
« Răspuns #26 : Marți, 10 Septembrie 2019, 15:23 »
Buna Rodica, nu am stiut de unde vii. Discutia era pt.cei din Bucuresti, am presupus ca esti in gașca lor. Ne vedem acolo. :yeah:

Offline dayana

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Re: Sarbatoarea Toamnei in Marginimea Sibiului. Editia VIII. 13 - 15 septembrie 2019
« Răspuns #27 : Marți, 10 Septembrie 2019, 18:59 »
pentru WANDERER: din Bucuresti poti ajunge la Sibiu si cu autobuzul. Din Autogara Militari pleaca un autobuz (Transmixt) la 6.30 si ajunge in Sibiu la ora 12.00. Iti poti face rezervare pe internet.

Offline Elena Dumitru

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 12
Re: Sarbatoarea Toamnei in Marginimea Sibiului. Editia VIII. 13 - 15 septembrie 2019
« Răspuns #28 : Marți, 10 Septembrie 2019, 20:58 »
Buna seara,
 Pentru  DB-01-VIN: Daca drumul tau spre Gura Raului trece prin Pitesti, te rog, ma poti lua si pe mine din Pitesti?

Offline DB-01-VIN

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 51
Re: Sarbatoarea Toamnei in Marginimea Sibiului. Editia VIII. 13 - 15 septembrie 2019
« Răspuns #29 : Marți, 10 Septembrie 2019, 21:38 »
Da Elena, te iau. Ne auzim pe FB (Radu Ropotan este numele meu) sau la telefon pt.detalii.