Autor Subiect: Sarbatoarea Toamnei in Marginimea Sibiului. Editia VIII. 13 - 15 septembrie 2019  (Citit de 18394 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Wanderer

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 52
Re: Sarbatoarea Toamnei in Marginimea Sibiului. Editia VIII. 13 - 15 septembrie 2019
« Răspuns #30 : Marți, 10 Septembrie 2019, 21:45 »
@Dayana - Multumesc mult! Asa suna mai bine.  :bow:
Maine trebuie neaparat sa rezolv cu transportul.
Not all those who wander are lost

Offline dayana

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Re: Sarbatoarea Toamnei in Marginimea Sibiului. Editia VIII. 13 - 15 septembrie 2019
« Răspuns #31 : Miercuri, 11 Septembrie 2019, 18:41 »
pentru transporul din Sibiu, sunt interesata si eu.


1. Mihaela C
2. Sanda O
3. Diana P

Offline elenahamza123

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 17
Re: Sarbatoarea Toamnei in Marginimea Sibiului. Editia VIII. 13 - 15 septembrie 2019
« Răspuns #32 : Miercuri, 11 Septembrie 2019, 20:26 »
Seara buna ,
Plecare din Bucureşti cu Camit(0727954435) 2 (doua) locuri disponibile , daca doreste cineva.

Offline DB-01-VIN

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 51
Bună tuturor. Din Mioveni (Pitesti) o voi lui pe Elena Dumitru, mai am 3 locuri libere pt.cei din Sibiu. Ne auzim pe FB (Radu Ropotan este numele meu) pt.detalii.

Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 861
Daca mai este careva care inca nu si-a aranjat transportul, eu trec prin Bucuresti in jurul orelor  11-12 :)  si o iau prin Targoviste. :smitten:

Offline DB-01-VIN

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 51
Rodica, cate locuri ai libere? Pot sa las masina acasa iar pe Elena o luam din Pitesti :dance:.

Offline DB-01-VIN

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 51
 :thumbup Good joke.

Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 861
Re: Sarbatoarea Toamnei in Marginimea Sibiului. Editia VIII. 13 - 15 septembrie 2019
« Răspuns #37 : Vineri, 13 Septembrie 2019, 09:14 »
RADU TE ROG CONTACTEAZA-MA PE NR  0723.830.444

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Sarbatoarea Toamnei in Marginimea Sibiului. Editia VIII. 13 - 15 septembrie 2019
« Răspuns #38 : Duminică, 15 Septembrie 2019, 16:53 »
Surpriza gazdelor: o parte din ansamblul "Bujorul de Munte" Gura Raului. Minunati copii si nu doar la joc, ci la munca! Doua zile au ajutat gazdele ca noi cei care ne-am petrecut 3 zile in Marginime, sa ne simtim excelent. Bravo copii, multumim mult gazdelor!

www.youtu.be/xU3asPlepUY

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Sarbatoarea Toamnei in Marginimea Sibiului. Editia VIII. 13 - 15 septembrie 2019
« Răspuns #39 : Duminică, 15 Septembrie 2019, 17:10 »
Unora le place jazz-ul...Sibiul, orasul meu minunat! Are o istorie fantastica, o arhitectura medievala unica, a deschis calea atator si atator lucruri in Romania: primul spital, prima farmacie, prima gradinita si as mai putea adauga aici vreo 30 de "primul"...

Dar mai este ceva care personalizeaza Sibiul: jazz-ul. Aici se afla unul dintre leaganele acestui gen muzical in Romania, aici de 47 de ani se desfasoara un important festival de profil, de aici au plecat o multime de artisti. In Sibiu exista o cultura muzicala puternica, iar apetenta pentru jazz confirma pe deplin acest lucru.

Am bucuria sa fi copilarit, sa fi invatat, sa fiu prieten cu unul dintre cei mai inimosi pasionati de jazz, un promotor neobosit acestui gen muzical: Radu Popescu Laurentiu Dan, un basist exceptional. Am avut ocazia sa-l ascult de-a lungul anilor cu artisti de mare valoare si am fost fericit sa-l avem acum ca invitat la Gura Raului, la Sarbatoarea Toamnei, astfel incat sa-l asculte si cei care au participat la acest eveniment.

www.youtu.be/KhlC4MjGL9o

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Sarbatoarea Toamnei in Marginimea Sibiului. Editia VIII. 13 - 15 septembrie 2019
« Răspuns #40 : Duminică, 15 Septembrie 2019, 17:43 »
Adrian si Simona, doua gazde exceptionale, cum rar, foarte rar gasesti. Ne-au primit si de aceasta data minunat, asa cum stiu ei sa te faca sa te simti nu intr-o locatie turistica, ci acasa la ei. De la decor pana la pregatirea mancarii, de la curatenie pana la prezentarea preparatelor, de caldura primirii, pana la atentia fata de fiecare...

Iata cateva imagini:




























Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Sarbatoarea Toamnei in Marginimea Sibiului. Editia VIII. 13 - 15 septembrie 2019
« Răspuns #41 : Duminică, 15 Septembrie 2019, 17:52 »
Toata ziua de sambata au fiert ceaunurile si s-a invartit batalul la protap. In timpul asta in bucatarie se coceau placinte si ciolanul se rumenea la cuptor...


























Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Sarbatoarea Toamnei in Marginimea Sibiului. Editia VIII. 13 - 15 septembrie 2019
« Răspuns #42 : Duminică, 15 Septembrie 2019, 17:59 »
La praz si cina a fost un adevarat festin. Iar prezentarea seara a bufetului cu preparate, din nou nota 10 pentru Adrian&Simona.






























Offline ANCUTA66

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 58
Re: Sarbatoarea Toamnei in Marginimea Sibiului. Editia VIII. 13 - 15 septembrie 2019
« Răspuns #43 : Duminică, 15 Septembrie 2019, 20:35 »
Buna seara de la Cluj ( Gigi sper ca "auzi si pronuntia"). M-am intors dintr-un loc de vis unde trei zile am avut parte de tot ce mi-am dorit: liniste, miscare, socializare, distracție maxima si nu in ultimul rand mâncare(si ce mâncare!!!). Am avut parte de un grup care in cea mai mare parte era vechi si cu toate astea nici o clipă nu m-am simțit stingheră pentru ca eram nou venită. Samiza si Gigi, va multumesc pentru grija de a fi totul perfect. In privinta gazdelor , pozele ( desi sunt superbe) nu reusesc sa arate cat de frumos si de bine am fost primiți. Si " cireasa de pe tort" a fost finalul cu concertul de jazz. Nu pot sa spun decat ca mi-am "incarcat bateriile din plin" si sper sa-mi ajunga pana la taiatul porcului in decembrie. Sa aveti zile frumoase.

Offline Louie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 397
Re: Sarbatoarea Toamnei in Marginimea Sibiului. Editia VIII. 13 - 15 septembrie 2019
« Răspuns #44 : Duminică, 15 Septembrie 2019, 21:07 »
La anul merg si eu!  O0
„Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua in care te-ai nascut si ziua in care ai aflat de ce" - Mark Twain