Autor Subiect: Sanatate  (Citit de 220946 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Louie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 397
Re: Sanatate
« Răspuns #960 : Sâmbătă, 23 Martie 2019, 20:19 »
Cu sinceritate, voi cum priviți o persoană care aleargă în parc?
Foarte bine! Am toata admiratia pentru aceste persoane. Este sanatos si pentru minte si pentru trup. :thumbup:

Eu am vazut, cred ca acum un an, veneam de la piata, o doamna in varsta, cred ca avea pe putin 65 de ani, care mergea pe trotineta electrica si isi pusese cele doua sacose de la piata de o parte si de alta a ghidonului. Am zis admirativ in gand "Bravo domne'!, Iata ca se poate!". Deci sunt si persoane in varsta "open mind" si binenteles care si pot face asta  :)
Pe unde stau eu, alergatul in parc si chiar pe strada a devenit ceva banal, nimeni nu se mai uita, dar'mite sa mai si comenteze. Oameni si oameni.
In locul tau as pune niste casti cu muzica si nu m-as uita nici in stanga, nici in dreapta. O0
„Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua in care te-ai nascut si ziua in care ai aflat de ce" - Mark Twain

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Sanatate
« Răspuns #961 : Duminică, 24 Martie 2019, 07:44 »
Nina, tu vrei sa renunti la alergat si cauti un motiv? :tomato:
(dragalasa de mine >:D)

Acu, serios vorbind, tu stii prea bine ca ceea ce spun oamenii cand vorbesc urat sau fac glume proaste pe seama cuiva,  are legatura cu ei nu cu "tinta" mesajelor lor.
Io zic sa stai linistita pe planeta ta roz. eventual poti sa-i saluti si sa-i zambesti. Poate chiar sa te opresti si sa le spui ca n-ai inteles prea bine, sa repete.  Desi, cred ca varianta cu ignorarea e cea mai buna. Pacat sa renunt la un obicei bun, daca iti face placere si te face sa te simti bine.

Mie imi plac alergatorii. Indiferent de sex, varsta sau costum. Ii admir si ii apreciez pentru perseverenta. Mai ales ca eu nici pe banda nu alerg :)




Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Sanatate
« Răspuns #962 : Vineri, 12 Aprilie 2019, 06:30 »
Pe 7 aprilie a fost Ziua Mondială a Sănătății! Afisul creat cu aceasta ocazie sintetizeaza foarte bine ce ar insemna un stil de viata sanatos.


sursa foto:Life box
Ce simplu pare, nu? Asta-i tot? E de ajuns? Ce-ar mai fi de adaugat?

In ultima vreme stau prost la partea cu somnul si sportul, semn ca nu prea avem ce adauga, daca nu le bifam intai pe cele prezentate.
As mai fi adaugat si ceva din categoria ”good relation”, totusi.

Sanatate!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Leia

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 69
Re: Sanatate
« Răspuns #963 : Sâmbătă, 18 Mai 2019, 20:48 »
Ar mai fi de adăugat Munca sau o activitate impusă sau autoimpusa pentru un echilibru, pentru sentimentul ca ești util, recunoscut și apreciat pentru folosul adus comunității.
Suntem tot și nimic.