Autor Subiect: Religie vs ateism, "crede si nu cerceta" vs stiinta  (Citit de 89484 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

marcutza

  • Vizitator
Re: Religie vs ateism, "crede si nu cerceta" vs stiinta
« Răspuns #60 : Luni, 12 Aprilie 2010, 20:52 »
pe mine m-au ajutat enorm 2 persoane in momentele cumplite ale vietii mele(si am avut slava Domnului si eu) si anume: copilul meu si Cel de Sus.


Offline Catherinna

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 631
Re: Religie vs ateism, "crede si nu cerceta" vs stiinta
« Răspuns #61 : Luni, 12 Aprilie 2010, 21:49 »
   Binainteles   @marcuza !    aici  discutam   :)   in  modul  cel  mai  placut . 

   ...imi  place  sa  vorbesc despre  lucrurile  lui Dumezeu .

   ...nicidecum , nu sunt persoana credincioasa, care  se  trezeste  dis-de-dimineata   si  se  roaga .  Nu  sunt  usa  de  biserica .

     

   


Ok. M-am linistit, cat pe ce sa te pun in rama. Te credeam un ingeras printre noi  ;)



Offline krissunu

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 445
  • ...credinta face totul posibil ...
Re: Religie vs ateism, "crede si nu cerceta" vs stiinta
« Răspuns #62 : Luni, 12 Aprilie 2010, 22:35 »
   Binainteles   @marcuza !    aici  discutam   :)   in  modul  cel  mai  placut . 

   ...imi  place  sa  vorbesc despre  lucrurile  lui Dumezeu .

   ...nicidecum , nu sunt persoana credincioasa, care  se  trezeste  dis-de-dimineata   si  se  roaga .  Nu  sunt  usa  de  biserica .

     

   


Ok. M-am linistit, cat pe ce sa te pun in rama. Te credeam un ingeras printre noi  ;)






    ..oricum, ...rama  o  faceam  eu,.. din  cel  mai  frumos  lemn ,...si  anume  din  trandafir japonez  ;)

Offline Catherinna

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 631
Re: Religie vs ateism, "crede si nu cerceta" vs stiinta
« Răspuns #63 : Marți, 13 Aprilie 2010, 00:30 »
Robbye79,bine ai venit . Ma simteam "singur"printre atatia "preafericiti".


Ai trecut la aliante, cauti forte noi, nici o problema, va pup pe frunte crestineste pe amandoi  :-* :-*

robbye79

  • Vizitator
Re: Religie vs ateism, "crede si nu cerceta" vs stiinta
« Răspuns #64 : Marți, 13 Aprilie 2010, 11:19 »
Merci, Sile.....inainte sa citesc toate comentariile ma gandeam ca o sa fiu singurul Gica Contra pe subiectul asta.. :)
Fii cu ochii pe Catherinna, e sireata...a inceput "convertirea" cu saruturi pe frunte. ;)
Glumeam....multumesc, Catherinna.

Offline krissunu

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 445
  • ...credinta face totul posibil ...
Re: Religie vs ateism, "crede si nu cerceta" vs stiinta
« Răspuns #65 : Marți, 13 Aprilie 2010, 18:43 »
....nici  eu  nu  stiu  cum  este  ???

....sa  ne  invete @Catherinna   :)

Offline Catherinna

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 631
Re: Religie vs ateism, "crede si nu cerceta" vs stiinta
« Răspuns #66 : Marți, 13 Aprilie 2010, 21:37 »
....nici  eu  nu  stiu  cum  este  ???

....sa  ne  invete @Catherinna   :)

Sunteti rai, dar eu ca o buna crestina ce sunt, am sa va explic prin cuvinte asa;
Pupatul crestinesc pe frunte consta intr-o atingere cu buzele mele a doua degete ale mele( aratatorul si mijlociul ) si aplicate apoi la voi pe frunte printr-o atingere usoara.
Se mai poate intampla, ca si cu buzele sa ating direct fruntea voastra , dar fiind precauta, nestiind cat de inalti sunteti , ma tem ca poate nu ajung pana la frunte si voi fii nevoita sa pup mai jos, unde ajung, dar cu mana sunt sigura ca va ating fruntea oricat de inalti sunteti.
V-am lamurit ! hi. hi, hi,  :D :D

Offline krissunu

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 445
  • ...credinta face totul posibil ...
Re: Religie vs ateism, "crede si nu cerceta" vs stiinta
« Răspuns #67 : Marți, 13 Aprilie 2010, 21:56 »
...hai  sa  va  spun  :

      Pe  strada  unde  stau  eu  vine  cu  botezul un popa ( acum este mai  in varsta ).
      El are  obiceiul  sa dea  cu  busuiocul  in  stanga  si  in  dreapta ,...iar  cand  ajunge in dreptul tau iti da cu crucia ( de  marime  mai  mica ) pe frunte, ..imediat ti-o lipeste de buze,..si automat dosul palmei lui te " stampileaza" pe gura. Toate miscarile decurg rapid . Acest lucru mi s-a intamplat pe  la  varsta  de  7 ani .  De atunci  eu fug  de  acest popa .   

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Religie vs ateism, "crede si nu cerceta" vs stiinta
« Răspuns #68 : Miercuri, 14 Aprilie 2010, 18:40 »
Sile de la cazane  :D :D :D You're the man!

Offline Utopie

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Religie vs ateism, "crede si nu cerceta" vs stiinta
« Răspuns #69 : Miercuri, 14 Aprilie 2010, 19:33 »


Sunt si eu membra de aproape doua luni pe acest forum care initial promitea mult si credeti-ma ca au urmarit mai toate discutiile purtate si mi-am facut o parere despre multi dintre utilizatori. Totusi, nu nteleg de ce s-a inchis topicul despre Eminescu, unde s-au discutat multe lucruri interesante, multe necunoscute mie, doar din cauza exagerarilor unor membri?  Acolo macar puteam afla lucruri interesante, nu doar trivialitati  prtecum cea de mai sus, creata, daca nu ma insel, de unul dintre impricinati, de cel acuzat, de mai multi, ca ar fi agramat si vulgar. A crescut decenta forumului prin renuntarea la discutia despre Eminescu si Istrati si a sporit prin postarea unor trivialitati jenante precum cea de mai sus, demna de blogul Laurei Andresan? Ma mai gandesc

Offline capsuna

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 724
Re: Religie vs ateism, "crede si nu cerceta" vs stiinta
« Răspuns #70 : Miercuri, 14 Aprilie 2010, 19:48 »
Mi- placut nickname-ul pe care ti l-ai ales si as vrea sa-l vad in continuare pe forum. Topicul cu Eminescu a fost inchis doar momentan pentru ca se incinsesera niste discutii pe acolo...eu am inteles ca va fi redeschis :)

sile43

  • Vizitator
Re: Religie vs ateism, "crede si nu cerceta" vs stiinta
« Răspuns #71 : Miercuri, 14 Aprilie 2010, 19:58 »
Unde e trivialitatea?,chiar nu inteleg. Am multe defecte dar trivial nu am fost niciodata.

Offline capsuna

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 724
Re: Religie vs ateism, "crede si nu cerceta" vs stiinta
« Răspuns #72 : Miercuri, 14 Aprilie 2010, 20:03 »
Esti off-topic ??? Pe aratura rau de tot!!!

Offline capsuna

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 724
Re: Religie vs ateism, "crede si nu cerceta" vs stiinta
« Răspuns #73 : Miercuri, 14 Aprilie 2010, 20:05 »

Am auzit multe despre tine,mi-ar placea sa ne intalnim intr-o zi,doar ca eu nu-s bautoare de palinca:)
As putea sa te antrenez, desi eu sunt o bautoare de divizia C! Putin, dar bun!

Offline Utopie

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Religie vs ateism, "crede si nu cerceta" vs stiinta
« Răspuns #74 : Miercuri, 14 Aprilie 2010, 20:06 »
Eu prefer vinul alb demisec,Capsuno.