Autor Subiect: Croaziera in paradisul apelor de smarald. 8 - 15 septembrie 2019  (Citit de 17484 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Necula Mihaela

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 90
Re: Croaziera in paradisul apelor de smarald. 8 - 15 septembrie 2019
« Răspuns #30 : Luni, 02 Septembrie 2019, 11:16 »

    Incepem usor, usor sa intram in atmosfera de vacanta... :dance:

     

Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: Croaziera in paradisul apelor de smarald. 8 - 15 septembrie 2019
« Răspuns #31 : Joi, 05 Septembrie 2019, 18:03 »
Buna tuturor.Mai avem putine zile si ne pregatim de experienta Croaziera albastra ! Ne intalnim pe data de  8 septembrie Ora 14:30 pe aeroportul Henri Coanda, Plecari Internationale, in zona din dreapta fata de cum intrati, vis a vis de Cofetaria Lavazza.. Referitor la carduri, se pot scoate bani atat din Marmaris, dar si din Fetyie,unde vom poposi miercuri. Pentru excursiile optionale,recomand un mic rucsacel pentru a va pune obiecte necesare (ex-prosop,sticla apa,tricou schimb,etc) ! Daca aveti anumite preferinte muzicale,pentru serile de pe guleta,puteti lua stick-uri cu muzica (voi aduce si eu cateva stick-uri cu muzica !)

Offline cristian t

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 21
Re: Croaziera in paradisul apelor de smarald. 8 - 15 septembrie 2019
« Răspuns #32 : Vineri, 06 Septembrie 2019, 11:58 »
Am vazut ca avem doar 6 mic-dejunuri in serviciile achitate si 7 prinzuri. Nu sunt cumva inversate? Daca e corect inseamna ca duminica suntem pe cont propriu. Si cind e al 7-lea prinz caci duminica nu suntem acolo?

Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: Croaziera in paradisul apelor de smarald. 8 - 15 septembrie 2019
« Răspuns #33 : Vineri, 06 Septembrie 2019, 17:17 »
da.este inversat.avem 7 mic-dejun si 6 pranzuri (luni-sambata)+ cina .Duminica, la intoarcere,dupa micul dejun plecam catre aeroport.

Offline Ade

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Re: Croaziera in paradisul apelor de smarald. 8 - 15 septembrie 2019
« Răspuns #34 : Marți, 17 Septembrie 2019, 20:21 »
"E bineee,e minunaaat" - vorbele Mihaelei!  :love:

  Asa a si fost! Un grup de oameni super faini,care au interactionat foarte bine ca grup si au legat prietenii! O goeleta si o familie foarte frumoasa ca echipaj care au avut grija de noi in largul marii!
  Peisaje de vis,balaceala multa in ape cristaline de un albastru ametitor! Baile de namol si in apa termala,aventura prin canion si cascada,dormitul pe punte sub cerul instelat si petrecerile noastre din fiecare seara ne-au facut vacanta sa fie deosebita!!!
  Mancarea a fost minunata si variata in fiecare zi! Sotia capitanului gatea excelent! Un adevarat festin!
  Unii dintre noi s-au distrat facand parasailing,altii au mers cu skyjet-ul sau la hammam...
  O croaziera superba,o experienta de neuitat pe care multi dintre noi dorim sa o repetam!  ;D
  Multumesc celor care s-au ocupat de organizarea excelenta,iar voua,celor care ati participat,nu va pot spune decat ca va am pe toti la suflet! Ati fost minunati,multumesc!  :love: :love: :love:

                    Çok teşekkür ederim!!!

Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: Croaziera in paradisul apelor de smarald. 8 - 15 septembrie 2019
« Răspuns #35 : Marți, 17 Septembrie 2019, 22:09 »
Croaziera albastra in paradisul apelor de smarald -septembrie 2019- inceputa din Marmaris-pe care l-am descoperit noaptea, intampinati pe vas de echipajul guletei si o masa in miez de noapte, dar si dimineata urmatoare....










...si am plecat cu gandul la prima baie in mare in golful Ekincik....






........si prima excursie- in tinutul Dalyan,delta & satul pescaresc Dalyan,bai de namol,ape termale











Guleta pregatita pentru noi golfuri si golfulete....pentru zile de relaxare si atmosfera de prietenie.....











superbul port Fethiye, canionul Saklikent si Gizlikent,Oludeniz,sute de ambarcatiuni,istorie si cultura locurilor..........














......noi golfuri si locuri  minunate unde albastrul imbratiseaza verdele-cu apusuri si rasarituri de soare, cu un curcubeu superb dupa o ploaie...de vara.....























Va multumesc tuturor pentru superbele zile si nopti petrecute impreuna pe mare, in golfuri, in locuri  si porturi deosebite, pentru atmosfera de veselie si optimismul creat in toate momentele Croazierei albastre ! Nu voi uita ziua de 11 septembrie,pe care am sarbatorit-o alaturi de voi, oameni minunati, in Fetyie, mai ales momentele emotionante si dulci de la terasa Cafe Genis Restaurant. Ma bucur ca am reusit sa va cant si la chitara live in Marmaris si Fetyie,sper ca au fost momente frumoase si emotionante.





Offline SANDU1965

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Re: Croaziera in paradisul apelor de smarald. 8 - 15 septembrie 2019
« Răspuns #36 : Miercuri, 18 Septembrie 2019, 08:34 »
MULTUMIM GABI, ESTI UN OM DEOSEBIT , ESTE O PLACERE SA STEA OMUL CU TINE, CHIAR AI FORMAT DINTR-O MULTIME DE OAMENI UN GRUP. FELICITARI..

Offline elimsy

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Croaziera in paradisul apelor de smarald. 8 - 15 septembrie 2019
« Răspuns #37 : Miercuri, 18 Septembrie 2019, 22:38 »
Ce vacanta superba! Ce prietenii minunate! Ce viata pe mare... Ce rasarituri, ce apusuri.... ce somn minunat pe un vas in balans... ce mirosuri de golf si apa si mare si sare si ploaie... ce mancaruri gustoase.... ce balaceala si ce joaca in apa...  Din copilarie nu a mai fost asa: sa canti in apa, sa te joci in apa, sa inoti sincron in apa, sa te prostesti in apa, sa povestesti in apa.... si ce de saritori in apa, care de care mai buni.... Doamne, ce minunatie de vacanta. Parca am retrait, in doar 7 zile, o intreaga adolescenta... Mai vreau. A fost prea putin.   :thumbup:

Offline cristian t

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 21
Re: Croaziera in paradisul apelor de smarald. 8 - 15 septembrie 2019
« Răspuns #38 : Duminică, 22 Septembrie 2019, 21:55 »
Gigi am o sugestie ptr excursia aceasta care este foarte frumoasa. Daca tot organizezi doua croaziere din Marmaris pe an fa-le pe doua trasee diferite.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Croaziera in paradisul apelor de smarald. 8 - 15 septembrie 2019
« Răspuns #39 : Luni, 30 Septembrie 2019, 15:48 »
Da, anul viitor am comunicat deja, o sa fie doua trasee. Am facut si celalalt traseu, anul trecut dupa cate imi amintesc.

Offline cristian t

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 21
Re: Croaziera in paradisul apelor de smarald. 8 - 15 septembrie 2019
« Răspuns #40 : Luni, 30 Septembrie 2019, 16:27 »
 :applause: