Autor Subiect: Sejur Creta. Plaja, baie si distractie cu prieteni vechi si noi! 22 - 29 august  (Citit de 14090 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
23.07.2019
Nu mai sunt locuri disponibile.




Tarif: 696 EUR/persoana, cazare in camera dubla (cate 2 persoane in fiecare camera)

Rezervari: https://www.singlescamp.ro/eveniment/sejur-creta-plaja-baie-si-distractie-cu-prieteni-vechi-si-noi-22-29-august/

Plecare: 22 august 2019
Sosire:  29 august 2019
Cazare: Hotel City Green 3* Hersonissos

Servicii incluse:
•   • zbor de linie, cu Aegean Airlines, cu escala: Bucuresti - Atena - Heraklion, taxe de aeroport incluse, la fel si bagaje de cala si cabina.
•      Bagaj cala 23 kg, bagaj mana 8 kg
••    7 nopti la hotel 3* mic dejun inclus

Nu sunt incluse:
•   • asigurare medicala
•   • asigurare storno
••    intrari la obiective
••    mesele de pranz si cina
•   • insotitor de grup
•   • transfer aeroport Herlaklion - Hersonissos si retur la plecare

Grup: 25 persoane

Important pentru cei care doresc sa participe la actiunile noastre. Cititi va rog, dand CLICK pe acest link: https://bit.ly/2La4tA2

Zboruri:

Plecare:

22AUG A3 961 10:55 BUCHAREST OTP      - ATHENS ATH       A3   961 12:30           

22AUG A3  7314 13:15 ATHENS ATH  - HERAKLION HER 14:05
         

Retur:

29AUG A3  7315 14:45 HERAKLION HER      - ATHENS ATH  15:35           

29AUG A3   962 18:30 ATHENS ATH         - BUCHAREST OTP 20:05


Intalnirea pentru plecare: 22 august ora 8:30, Aeroportul Henri Coanda Otopeni, Plecari Internationale, in fata cofetariei Lavazza. Nu aveti nevoie decat de carte de identitate sau pasaport. Dan va aduce si va inmana: biletele de zbor si asigurarile medicale (cei care-si incheie prin agentie). Pentru cazare va fi un voucher colectiv, care va fi prezentat de Dan la sosirea la hotel.

Nota: Nu vor exista activitati organizate de vizitare, de tur, decat cele pe care eventual le veti decide impreuna cu unul dintre vechii si cunoscatorii grupului Singles Camp si pe care cu siguranta multi il cunoasteti: Dan, din Sighisoara. El nu are rolul de insotitor de grup, nici de ghid, nici de altceva asemanator, ci doar acel de a a incerca sa tina grupul cat mai unit, de a se interesa si de va propune locurile de distractie pentru noptile de pe malul marii...Acest gen de actiune Singles Camp&Travel este o premiera ca tip de organizare, pana acum nu s-a lansat si desfasurat o actiune fara insotitor de grup. Nu exista activitati care trebuie organizate si urmarite ca program, de aceea am decis forma unui simplu sejur, fara cineva ca insotitor.

Precizari Este o excursie friendly, am tinut mult sa debutam si cu astfel de actiuni, in care sa petreceti sejurul in grup. Pentru o atmosfera placuta insistam pt un profil mediu al participantilor: tolerant, comunicativ, fara prea multe tabieturi, persoane cu rabdare, cu intelegere.

Hotelul este nominalizat, studiati-l, cititi pe portalurile de feed-back review-urile. Noi l-am ales pentru ca se afla intr-o destinatie cu cluburi si taverne si este foarte aproape de plaja.   

:oops:!!!! Inainte de inscriere si rezervare cititi va rog cu atentie serviciile incluse si cele care nu intra in tarif, programul excursiei, si particularitatile acesteia. Cantariti daca este sau nu potrivita profilului de turist pe care il aveti. Va recomandam sa va consultati cu atentie perioada de concediu, de zile libere, de disponibilitate, astfel incat sa va asigurati ca acestea coincid cu cea in care se tine excursia. Trebuie sa stiti ca din momentul rezervarii intrati intr-un regim contractual cu agentia tursitica ce ne asigura serviciile turistice. Acest lucru impune intelegerea clauzei pe care ati acceptat-o in momentul inscrierii si achitarii, referitoare la renuntarea unilaterala la o excursie. Cititi aici: http://www.singlescamp.ro/conditii-de-renuntare-la-o-actiune/. Deci in situatia renuntarii la o actiune, vechi sau noi in acest grup, avem rugamintea sa nu ne sunati, sa nu ne scrieti, solicitandu-ne restituirea sumelor achitate sau sa ne cereti mutarea acestora la alte excursii. Existand o intelegere prealabila, comunicata si cunoscuta, consideram ca nu este necesar sa avem o corespondenta in acest sens.

La actiunile noastre se pot inscrie doar persoane single (fara partener), care inteleg si respecta conditiile de calatorie si de petrecere a vacantei intr-un grup.

La fel ca la toate actiunile noastre, informatiile si detaliile legate de aceasta excursie, vor fi transmise si vor aparea DOAR pe acest topic. O sa gasiti aici detaliat si din timp tot ce aveti nevoie pt pregatirea excursiei. Comunicarile nu se fac deci telefonic si nici Email, avand in vedere ca am facut deja aceasta precizare in prezentarea actiunii avem rugamintea sa nu ne solicitati informarea in alt mod.

Inscrierile in excursie se fac pe site-ul www.singlescamp.ro. Imediat dupa inscriere veti primi un Email care contine datele agentiei si care va comunica in ce mod si unde se face plata avansului.  Toate actiunile noastre sunt organizate printr-o agentie turistica specializata pe turismul de grup Bon Voyage Sibiu, singura autorizata OSIM in Romania sa organizeze „evenimente, vacante si excursii pentru persoane single – Singles Camp”. 

Hersonissos: este considerata cea mai mare statiune din Creta. Strada principala are o lungime de 3 km, in care se gasesc o multime de magazine, restaurante, hoteluri, cluburi. Acestea se intind pina la malul marii, aflat la 100-200 de metri, paralel cu strada pricipala.

Statiunea este cea mai indicata din Creta pentru viata de noapte!  *|* :dance: :thumbup: Asa ca va veti putea distra de minune! Ziua plaja, noaptea muzica si dans.

La 2-3 kilometrii, se pot vizita 3 sate cretane: Hersonissos vilage, Piskopiano si Koutouloufari. Se pot vedea casute cretane autentice, unele paraginite, altele mai bine intretinute, stradute inguste si intortochiate. Sunt acolo si cateva taverne foarte pitoresti, dar deobicei pline.





Un filmulet de prezentare a statiunii Hersonissos, facut in limba romana:

www.youtube.com/watch?v=krWDz9BsHTU#


Hotelul in care veti fi cazati este City Green Hotel 3*, amplasat în inima orașului Hersonissos, la 600 de metri de acvariul Aquaworld.  Proprietatea are un bar și un restaurant care oferă mâncăruri europene. Muzeul Satului Lixnostatis este la 2,1 km de proprietate.

Toate camerele oferă aer condiţionat, TV cu ecran plat și canale prin satelit, frigider, fierbător electric, dulap, duş şi articole de toaletă gratuite. Fiecare cameră are baie privată cu uscător de păr.

Zilnic se oferă un mic dejun continental.

Hotelul are piscină în aer liber.

Personalul de la recepția deschisă nonstop vorbește greacă și engleză.

Aerportul Internațional Heraklion se afla situat la 23 km de hotel.

Limenas Hersonissou (Centru) este o alegere excelentă pentru călătorii interesați de viaţă de noapte, baruri și restaurante.


















Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226

Offline gmdimancea

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Buna ziua,

Sunt nou intrata in acest club si as dori sa merg cu voi in sejurul din august in Creta insa am un singur dubiu referitor la varsta participantilor, imi pueti spune cam care este media varstei persoanelor inscrise pentru aceatsa vacanta? Eu am 53 ani si nu m-as baga intr-un grup in care majoritatea persoanelor au sub 30 ani.

Multumesc frumos

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Nu au sub 30...Te asigur!  :)

Offline LUVI I

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
Cu incredere!Sunt numai oameni deosebiti in zona!Nu cred ca vei fi dazamagit, ba din contra!

Offline LUVI I

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
Scuze...dezamagita...

Offline Serena

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 72
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Eu îmi doresc foarte mult să merg! Sunt convinsă că va fi minunat! Dar depind de niște aspecte, care se vor rezolva maxim în 15 iulie. Așa că, în fiecare zi, de trei, patru ori, verific dacă mai sunt locuri disponibile. Sper ca un loc să mă aștepte pe mine!  :yeah: *|* *|* :worthy: :worthy:

Offline gmdimancea

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Buna, am realizat ca am ratat inscrierea pentru aceasta excursie, in cazul in care se poate suplimenta numarul de locuri sau renunta cineva te rog sa-mi spui. Multumesc frumos

Offline gmdimancea

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Am omis sa mentionez ca m-am inscris pe site si am primit email din partea agentiei pentru plata avansului, astept confirmarea faptului ca mai este un loc disponibil pentru a plati avansul. Multumesc.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
gmdimancea, partea cu rezervarile doar in agentie se pot rezolva. Transmite un Email agentiei si ti se va raspunde cu privire la disponibilitate. Eu vad ca inscrierile sunt inchise.

Offline gmdimancea

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Multumesc

Offline YoungM

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Sunt nou in grup si am dorit sa particip la acest sejur in Creta, am aplicat pentru rezervare văzând ca este un loc liber, ulterior am ajuns pe forum unde am vazut ca locul este pentru o femeie. Raman interesat poate intervine ceva sau se gaseste o solutie.

Offline Dana Mihu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2


Tarif: 696 EUR/persoana, cazare in camera dubla (cate 2 persoane in fiecare camera)

Rezervari: https://www.singlescamp.ro/eveniment/sejur-creta-plaja-baie-si-distractie-cu-prieteni-vechi-si-noi-22-29-august/

Plecare: 22 august 2019
Sosire:  29 august 2019
Cazare: Hotel City Green 3* Hersonissos

Servicii incluse:
•   • zbor de linie, cu Aegean Airlines, cu escala: Bucuresti - Atena - Heraklion, taxe de aeroport incluse, la fel si bagaje de cala si cabina.
••    7 nopti la hotel 3* mic dejun inclus

Nu sunt incluse:
•   • asigurare medicala
•   • asigurare storno
••    intrari la obiective
••    mesele de pranz si cina
•   • insotitor de grup
•   • transfer aeroport Herlaklion - Hersonissos si retur la plecare

Grup: 25 persoane

Important pentru cei care doresc sa participe la actiunile noastre. Cititi va rog, dand CLICK pe acest link: https://bit.ly/2La4tA2

Zboruri:

Plecare:

22AUG A3 961 10:55 BUCHAREST OTP      - ATHENS ATH       A3   961 12:30           

22AUG A3  7314 13:15 ATHENS ATH  - HERAKLION HER 14:05
         

Retur:

29AUG A3  7315 14:45 HERAKLION HER      - ATHENS ATH  15:35           

29AUG A3   962 18:30 ATHENS ATH         - BUCHAREST OTP 20:05


Intalnirea pentru plecare: 22 august ora 8:30, Aeroportul Henri Coanda Otopeni, Plecari Internationale, in fata cofetariei Lavazza. Nu aveti nevoie decat de carte de identitate sau pasaport. Dan va aduce si va inmana: biletele de zbor si asigurarile medicale (cei care-si incheie prin agentie). Pentru cazare va fi un voucher colectiv, care va fi prezentat de Dan la sosirea la hotel.

Nota: Nu vor exista activitati organizate de vizitare, de tur, decat cele pe care eventual le veti decide impreuna cu unul dintre vechii si cunoscatorii grupului Singles Camp si pe care cu siguranta multi il cunoasteti: Dan, din Sighisoara. El nu are rolul de insotitor de grup, nici de ghid, nici de altceva asemanator, ci doar acel de a a incerca sa tina grupul cat mai unit, de a se interesa si de va propune locurile de distractie pentru noptile de pe malul marii...Acest gen de actiune Singles Camp&Travel este o premiera ca tip de organizare, pana acum nu s-a lansat si desfasurat o actiune fara insotitor de grup. Nu exista activitati care trebuie organizate si urmarite ca program, de aceea am decis forma unui simplu sejur, fara cineva ca insotitor.

Precizari Este o excursie friendly, am tinut mult sa debutam si cu astfel de actiuni, in care sa petreceti sejurul in grup. Pentru o atmosfera placuta insistam pt un profil mediu al participantilor: tolerant, comunicativ, fara prea multe tabieturi, persoane cu rabdare, cu intelegere.

Hotelul este nominalizat, studiati-l, cititi pe portalurile de feed-back review-urile. Noi l-am ales pentru ca se afla intr-o destinatie cu cluburi si taverne si este foarte aproape de plaja.   

:oops:!!!! Inainte de inscriere si rezervare cititi va rog cu atentie serviciile incluse si cele care nu intra in tarif, programul excursiei, si particularitatile acesteia. Cantariti daca este sau nu potrivita profilului de turist pe care il aveti. Va recomandam sa va consultati cu atentie perioada de concediu, de zile libere, de disponibilitate, astfel incat sa va asigurati ca acestea coincid cu cea in care se tine excursia. Trebuie sa stiti ca din momentul rezervarii intrati intr-un regim contractual cu agentia tursitica ce ne asigura serviciile turistice. Acest lucru impune intelegerea clauzei pe care ati acceptat-o in momentul inscrierii si achitarii, referitoare la renuntarea unilaterala la o excursie. Cititi aici: http://www.singlescamp.ro/conditii-de-renuntare-la-o-actiune/. Deci in situatia renuntarii la o actiune, vechi sau noi in acest grup, avem rugamintea sa nu ne sunati, sa nu ne scrieti, solicitandu-ne restituirea sumelor achitate sau sa ne cereti mutarea acestora la alte excursii. Existand o intelegere prealabila, comunicata si cunoscuta, consideram ca nu este necesar sa avem o corespondenta in acest sens.

La actiunile noastre se pot inscrie doar persoane single (fara partener), care inteleg si respecta conditiile de calatorie si de petrecere a vacantei intr-un grup.

La fel ca la toate actiunile noastre, informatiile si detaliile legate de aceasta excursie, vor fi transmise si vor aparea DOAR pe acest topic. O sa gasiti aici detaliat si din timp tot ce aveti nevoie pt pregatirea excursiei. Comunicarile nu se fac deci telefonic si nici Email, avand in vedere ca am facut deja aceasta precizare in prezentarea actiunii avem rugamintea sa nu ne solicitati informarea in alt mod.

Inscrierile in excursie se fac pe site-ul www.singlescamp.ro. Imediat dupa inscriere veti primi un Email care contine datele agentiei si care va comunica in ce mod si unde se face plata avansului.  Toate actiunile noastre sunt organizate printr-o agentie turistica specializata pe turismul de grup Bon Voyage Sibiu, singura autorizata OSIM in Romania sa organizeze „evenimente, vacante si excursii pentru persoane single – Singles Camp”. 

Hersonissos: este considerata cea mai mare statiune din Creta. Strada principala are o lungime de 3 km, in care se gasesc o multime de magazine, restaurante, hoteluri, cluburi. Acestea se intind pina la malul marii, aflat la 100-200 de metri, paralel cu strada pricipala.

Statiunea este cea mai indicata din Creta pentru viata de noapte!  *|* :dance: :thumbup: Asa ca va veti putea distra de minune! Ziua plaja, noaptea muzica si dans.

La 2-3 kilometrii, se pot vizita 3 sate cretane: Hersonissos vilage, Piskopiano si Koutouloufari. Se pot vedea casute cretane autentice, unele paraginite, altele mai bine intretinute, stradute inguste si intortochiate. Sunt acolo si cateva taverne foarte pitoresti, dar deobicei pline.





Un filmulet de prezentare a statiunii Hersonissos, facut in limba romana:



Hotelul in care veti fi cazati este City Green Hotel 3*, amplasat în inima orașului Hersonissos, la 600 de metri de acvariul Aquaworld.  Proprietatea are un bar și un restaurant care oferă mâncăruri europene. Muzeul Satului Lixnostatis este la 2,1 km de proprietate.

Toate camerele oferă aer condiţionat, TV cu ecran plat și canale prin satelit, frigider, fierbător electric, dulap, duş şi articole de toaletă gratuite. Fiecare cameră are baie privată cu uscător de păr.

Zilnic se oferă un mic dejun continental.

Hotelul are piscină în aer liber.

Personalul de la recepția deschisă nonstop vorbește greacă și engleză.

Aerportul Internațional Heraklion se afla situat la 23 km de hotel.

Limenas Hersonissou (Centru) este o alegere excelentă pentru călătorii interesați de viaţă de noapte, baruri și restaurante.



















Offline Dana Mihu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Buna din motive de serviciu sunt nevoita sa renunt la rezervarea din Creta. Daca sunt doritori pentru acest loc contactatima la tel 0732016386.Multumesc

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Cateva informatii despre aceasta excursie.

In primul rand va reamintesc ca aceasta este o vacata Singles Camp&Travel FARA insotitor de grup, dar ca exista desemnata o persoana din grup care sa se ocupe de:

- imbarcare (are biletele de zbor si asigurarile medicale - a celor care si-au intocmit)
- transfer aeroport - hotel si hotel - aeroport
- repartizare pe camere (are voucher-ul colectiv pentru check in-ul la hotel)

Intalnirea pentru plecare va avea loc, asa cum anuntat, pe 22 august la ora 8:30, Aeroportul Henri Coanda Otopeni, Plecari Internationale, in partea dreapta a salii, in fata cofetariei Lavazza. Nu aveti nevoie decat de carte de identitate sau pasaport. Dan, persoana desemnata sa faca operatiunile de imbarcare, va avea lista de participanti, va face prezenta si la 8:45 o sa va deplasati cu totii la check in. Cu documentul de identitate valabil la indemana, va veti prezenta pe rand la ghiseul la care se face check-in-ul pentru zborul de Atena A3 961 10:55 BUCHAREST OTP      - ATHENS ATH       A3   961 12:30, veti ridica biletul de imbarcare (sau biletele, este posibil sa primiti unul pe care sa fie specificate ambele curse, dar asta e mai rar, sau 2 bilete pentru fiecare cursa) si apoi, cu bagajul de cabina ramas, mergeti spre zona de porti de imbarcare. Acolo vi se va face controlul bagajului de mana si evident corporal. In bagajul de mana nu aveti voi sa aveti lichide sau cremoase, obiecte ascutite, substante inflamabile. Dupa ce treceti de zona de security, va fi nevoie sa treceti si prin ghiseele de politie de frontiera. Prezentati documentul de calatorie si actul de identitate si daca totul este in regula aveti acces in zona de boarding, de imbarcare. Interesati-va de la ce poarta pleaca cursa de Atena si fiti atenti ca la ora specificata pe bilet pentru boarding, sa fiti acolo.

Va atrag atentia in mod deosebit la conexiune. Nu zburati cu charter sau low cost direct ci cu linie, cu conexiune la Atena. Acolo aveti doar 45 de minute intre aterizare si imbarcare. Nu o sa aveti treaba cu bagajele de cala, ele o sa fie transferate direct intre aparatele de zbor. La coborarea din avion fara sa pierdeti nici un minut, grabiti-va catre zona de boarding pt cealalta cursa: 22AUG A3  7314 13:15 ATHENS ATH  - HERAKLION HER 14:05. Poarta de plecare va fi afisata pe un panou de plecari. Urmariti indicatiile de "connection flights" pana ajungeti la poarta de imbarcare.

La Heraklion, pe aeroportul de destinatie, vi s-a aranjat transferul la hotel. Nu intra in tarif, va fi nevoie ca fiecare sa achite 11 euro/persoana. Banii ii strange Dan, pentru a putea achita taxiurilor si microbuzului inchiriate deja de agentie prin hotelul la care stati. Nu iesiti din aeroport, nu fiti nerabdatori ci opriti-va la linia de ridicare a bagajelor. Acolo Dan va verifica lista si veti iesi cu totii impreuna, pentru imbarcarea in masinile inchiriate. El va va repartiza si va achita pentru fiecare masina in parte. Daca iesiti din aeroport singuri sau nu aveti rabdare la linie si nu o sa fiti la strigarea listei, va asumati organizarea singuri a transferului la hotel. Mult mai complicat si evident mai scump.

La hotel, nu va buluciti pe receptioner, nu incepeti cu eu vreau parter sau etaj sau nu stiu unde. Dan, cu lista in fata va face repartizarea pe rand la camerele primite de la receptie. Va incepe cu cei care stiu deja cu cine stau si va finaliza cu cei care nu si-au ales cu cine vor imparti camera. Deci Dan face repartizarea pe camere.

Pentru drum, zburand cu linie aveti avantajul ca pe fiecare segment veti primi ceva de mancare si de baut. Poate sa fie snack sau meal, opertorul nu specifica asta. Dar oricum sa stiti ca atunci cand caruciorul va ajunge in dreptul vostru, ceea ce se ofera este fara bani.

Am discutat astazi cu Dan si mi-a spus ca o sa va comunice un loc de plaja pe care va puteti intalni, de asemenea o ora de seara cand cei pusi pe distractie pot merge impreuna in cluburi. De asemenea, in prima zi mi-a spus ca o sa se uite cam ce excursii half day se ofera si functie de asta o sa va recomande ceva colectiv. Cine doreste sa mearga, ii da banii. el ia biletele si la ora fixata va intalniti pentru activitatea optionala.

Despre vreme. M-am uitat pe forecast, vot fi maxim 29 - 30 de grade, cu minim 23 de grade. Nu am vazut nori, dar cine stie...? Deci luati-va cu voi lucruri usoare, de vara, de plaja, de seara in club. Pentru cei care vor sa se distreze hard, aici gasiti cateva sfaturi:

http://www.nightlife-cityguide.com/ro/viata-de-noapte-ghid/viata-de-noapte-viata-de-noapte-lut-discoteci-locale-Hersonissos-malia-heraklion-chania-Rethimno/

Am ales special Hersonissos pt vacanta aceasta, pentru ca acolo distractia este la ea acasa. Hersonissos este renumit pentru viata de noapte no limit. Puteți alege dintre bouzouki folk, muzică greacă și străină, ritmuri și atmosferă. Puteți gasi aici câteva dintre cele mai faimoase si animate  locuri animate. Va asteapta o mulțime de cluburi, baruri, pub-uri, cafenele, restaurante, taverne etc. Puteți ieși la clubbing sau puteți merge la un restaurant pentru a gusta bucătăria locală.

Referitor la mese. Este foarte greu de adunat oamenii aflati in vacanta pentru un anumit moment al zilei. Asa ca va ramane la latitudinea fiecarui ce vrea sa manance, unde si cand...

Mai jos, aveti pe categorii, localurile care apar pe tripadvisor: https://www.tripadvisor.com/Restaurants-g503710-Hersonissos_Crete.html

Aici cateva sugestii de half day excursion, dar cu siguranta la fata locului o sa aflati mai multe: https://www.visitcrete.com/uk/article/book-online-hersonissos-excursions-tours-events

Experienta aceasta, de sejur impreuna, este prima in Singles Camp&Travel. Daca totul iasa asa cum imi doresc si e normal sa se intample, anul viitor la promit ca o sa mai adaugam o destinatie ca aceasta, astfel incat daca se formeaza un nucleu aici, puteti merge la anul ...impreuna.

Imi doresc mult ca spiritul acesta minunat care exista in multe grupuri Singles Camp sa se regaseasca si acolo, sa fiti o gasca faina, sa va distrati impreuna, sa va relaxati, sa petreceti o vacanta minunata la plaja, la mare, in taverne, prin cluburi.

Distractie faina si sa veniti cu poze multe!