Autor Subiect: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 25 - 27 octombrie 2019  (Citit de 33384 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Hono

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 25 - 27 octombrie 2019
« Răspuns #75 : Miercuri, 23 Octombrie 2019, 01:20 »
Am un loc liber în maşină. Plec din Piatra Neamț spre Sighişoara vineri în jurul orei 9 a.m. 0766-650437

Offline Bon Voyage - interne

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Mesaje postate: 90
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 25 - 27 octombrie 2019
« Răspuns #76 : Miercuri, 23 Octombrie 2019, 09:33 »
1. Florentina N.
2. Cristina L.
3. Ramona R.
4. Tommy (Ion A.)
5. Petruta I.
6. Florinela-Luminita C.
7. Marilena-Gabriela V.
8. Anca M.
9. Georgeta  S.
10. Elena I.(Bucuresti)
11. Clara B.
12. Nelu M.
13. Mariana Soh.
14. Carmen B.
15. Camelia Ouatu
16. Lavinia N. - Ploiesti
17. Valentina L.
18. Maria D. M.
19. Cristina C. (Brasov)
20. Cristina Ca. Bucuresti
21. Liliana N
22. Daniela S.

Offline Mike

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 25 - 27 octombrie 2019
« Răspuns #77 : Miercuri, 23 Octombrie 2019, 12:15 »
Hello!Traseul meu este Barlad-Onesti-Brasov-Sighisoara...!In cazul in care cineva a ramas la modul de deplasare pedestru, ma ofer sa-l salvez de la chinuri, cine stie, sa nu  ii sara in cale vreo jivina...!Cu stima, pentru toata lumea...!

Offline Bon Voyage - interne

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Mesaje postate: 90
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 25 - 27 octombrie 2019
« Răspuns #78 : Joi, 24 Octombrie 2019, 12:25 »
INFORMATII TRANSPORT:
Vineri 25 octombrie, ora 07:30 dimineata, intalnirea grupului la Statia Petrom Aurel Vlaicu, plecare ora 8:00
Nume si nr de telefon sofer: DAN 0756/070782
Numar masina: B-237-NEW

Offline Cristina73

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 24
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 25 - 27 octombrie 2019
« Răspuns #79 : Joi, 24 Octombrie 2019, 12:31 »
Va multumim pt tot!
🤗😘

Offline Rainbow24

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 15
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 25 - 27 octombrie 2019
« Răspuns #80 : Luni, 28 Octombrie 2019, 14:36 »
O actiune superba cu ingrediente atent selectionate, cu implicare, organizare, indrumare, oameni frumosi si veseli si condimentata cu zambete si voie buna, momente de calitate muzicale si artistice!   Superb! Inca o activitate reusita, marca Singles Camp, la care ma bucur ca am participat!




Offline Ramona Revencu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 34
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 25 - 27 octombrie 2019
« Răspuns #81 : Marți, 29 Octombrie 2019, 17:58 »
A fost un week-end magic!!!  :love: :love: :love: M-am simtit ca in povestile cu printese si cavaleri, nici nu stiu cand au trecut cele trei zile... Am ras in hohote, m-am costumat, plimbat, dansat, socializat, am intalnit oameni noi absolut minunati si m-am bucurat sa revad prieteni vechi, din alte excursii!
Multumesc Singles Camp ca existi! Multumesc organizatorilor pt programul intens si atent ales, lui Gusti care a avut rabdare cu noi :), lui Dan (soferul) care ne-a condus in siguranta de la/catre Bucuresti, lui Dan (Sighisoara) care ne surprinde mereu cu tinutele si cu energia lui molipsitoare si nu in ultimul rand, oamenilor din acest grup minunat care m-au facut sa ma simt ca intr-o mare familie! :smitten:
Si inca ceva, sa nu uit... am fost foarte incantata, dar si surprinsa sa vad cati oameni talentati sunt in comunitatea Singles!
FELICITARI tuturor! :applause:

Seara minunata, va salut si ma inclin!

Offline Cristina73

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 24
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 25 - 27 octombrie 2019
« Răspuns #82 : Marți, 29 Octombrie 2019, 18:29 »
Subscriu la tot ce a spus Ramona, aici, a fost minunata toata experienta de la Sighisoara, asa cum sunt toate experientele cu Singels Camp. Adaug ca ar trebui sa multumim si Cavalerului Romulus, ale carui costume ne-au desavarsit seara medievala si cu ajutorul caruia ne-am putut transpune in timpuri demult apuse, gustand putin din nostalgia acelor ani. La fel si tobosarului care a anuntat cu mare fast parada costumelor si care a fost "ghidul" nostru prin cetate.
Ramona, pentru ca e clar ca nu te vei lauda singura, o sa spun eu...atmosfera acestor zile a fost minunata pentru ca ai facut si tu parte din ea, impreuna cu noi toti, fiecare contribuind cu felul sau de a fi la definirea acelei atmosfere.  :smitten: :love: Si mai trebuie sa dau ceva din casa...ai absolvit cu "magna cum laude" scoala de domnite si printese ,Sighisoara, promotia octombrie 2019.  :surrender: :P
🤗😘

Offline Leonard

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 47
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 25 - 27 octombrie 2019
« Răspuns #83 : Miercuri, 30 Octombrie 2019, 09:51 »
Ca si cum ar fi fost prima oara, Sighisoara m-a surprins cu zambetul ei cald , primitor si sincer; ; era , oare , de la vreme  sau de la voiosia oamenilor cu care am interactionat?Cu siguranta , de la amandoua. Dar nu, nu era prima oara, nu.Dar m-a surprins iar!
 Sighisoara este la ... inaltime. Isi conserva pozitia cu trecerea timpului, drept rezultat al unui lucru bine facut. Dar nu despre Sighisoara -cetate este vorba aici. Este despre oamenii care-i dau viata de fiecare data; este despre implicare, daruire, efort, pasiune ; este despre dragoste. Pentru ca aici, intre treptele 67-70 stii- nu stii daca esti dat sau nu ; este despre mestesug, arta , bunavointa,ospitatlitate. Este despre fiecare dintre noi.
Sunt privilegiat ca v-am cunoscut, ca v-am intalnit ca faceti, cumva, parte din viata mea.
Multumesc gazdelor noastre ,Gusti si Dan ,  multumesc tuturor.

Offline Gaby1234

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 19
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 25 - 27 octombrie 2019
« Răspuns #84 : Miercuri, 30 Octombrie 2019, 10:16 »
O excursie reusita, un weekend plin de veselie si buna voie, marturie stau pozele si filmuletele pe care le revad si ma bine dispun. Mulltumim tuturor organizatorilor, atat prezenti
(Gusti si Dan), precum si a celor neprezenti- din back office, pentru aceasta excursie minunata!
Sper sa ne revedem, cat mai curand, la urmatoarele evenimente, marca Single Camp.

Marilena

PS: chiar daca in autocar nu ati dorit caldura, cu toate acestea, eu m-am simtit minunat. Va imbratisez cu drag pe toti! :thumbup:

Offline LILIANA N

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 25 - 27 octombrie 2019
« Răspuns #85 : Miercuri, 30 Octombrie 2019, 10:28 »
Salutare tuturor!

Prima excursie interna cu Singles Camp...Diferita de cele externe(pentru mine)...dar foarte frumoasa...

O toamna superba in Sighisoara, un grup vesel si pus pe distractie, o excursie frumos organizata...Ne-am simtit foarte bine.

Mi-a facut placere sa-l cunosc pe Gusti, iar Dan a fost cu glumele la el (ca de obicei).
Multumesc pentru momentele placute petrecute impreuna!

Numai bine,

Liliana

Offline Luca Valentina

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 12
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 25 - 27 octombrie 2019
« Răspuns #86 : Miercuri, 30 Octombrie 2019, 15:54 »
Am petrecut 3 zile magice, totul a fost foarte frumos, organizarea, locația, Gusti, felicitări pentru tot ce faceți, mulțumesc mult!

Offline getaravi13

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 31
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 25 - 27 octombrie 2019
« Răspuns #87 : Miercuri, 30 Octombrie 2019, 16:06 »
Salutare gasca nazdravana  *|*

Inca rad copios :giggle: cand ma uit la filmuletele din seara de sambata. A fost o experienta inedita pt mine, prima excursie de acest gen cu single.
Este diferit fata de drumetiile montane si micile petreceri ce se incing seara dupa ce ai mers ceva km pe munte

Acum absolut toata lumea era cu chef de dans, distractie si cum am ras in excursia asta nu am ras in alta.
Multumesc Gusti ca ai avut incredere sa imi dai un rol in sceneta , multumesc Dan (Sighisoara) pt sustinere , multumesc Cavalerului Romulus pt sfaturi si pt ca m-a invatat sa suflu in trompeta, multumesc tuturor celor prezenti pt incurajare si pt aplauze.
 Plimbarea prin cetate , imbracati toti atat de frumos a fost cea mai frumoasa parte a excursiei-pentru mine.
Chiar am simtit pt cateva clipe ca m-am intors in timp si ca noi toti eram cavaleri si domnite cu adevarat.

Inca un saculet cu amintiri frumoase din Singlescamp .
Anul acesta nu voi mai avea ocazia sa va intalnesc , dar abia astept anul viitor cu alte intalniri la fel de savuroase .

Va pup pe toti ! :giggle:
Geta S
Mirandolina  :thumbup:

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 25 - 27 octombrie 2019
« Răspuns #88 : Sâmbătă, 02 Noiembrie 2019, 13:59 »
Formatul acesta de eveniment se adreseaza persoanelor vesele, deschise si gata de distractie. Este gandit sa ofere cat mai multa interactivitate, sa creeze o atmosfera cat mai placuta. Gusti s-a rutinat pe astfel de evenimente si foarte important, inainte a fost participant, deci stie exact cum este si de o parte si de alta, intelege perfect ce se doreste...Este un entuziast, asa ca fara indoiala va placut...Pe Romi il cunosc de multa vreme, a fost un profesionist adevarat in tot ce a facut in viata, iar partea asta cu entertainment-ul ii vine ca o manusa...Are sarm, este placut, stie sa faca lumea sa se distreze...Locatia este ideala pentru astfel de evenimente, este excelent amplasata pentru a simti atmosfera de cetate. Dorin tobosarul, completeaza si insufleteste tabloul, iar de "Dan al' nostru" ce sa mai zicem!  :) O sa repetam deci acest eveniment si o sa incercam pt anul viitor sa mai creem unele similare. Anul acesta nu am facut nimic de Halloween, pt ca am fost prea ocupati cu organizarile altor evenimente...Asteptam din partea voastra sugestii de locatii cares a ofere intimitate grupului, sa aiba camere twin, sa se preteze la tematici...