Autor Subiect: Babele, Sfinxul, Varfurile Omu si Caraiman, Valea Cerbului 12 -13 octombrie 2019  (Citit de 18452 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline oli

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 248
Re: Babele, Sfinxul, Varfurile Omu si Caraiman, Valea Cerbului 12 -13 octombrie 2019
« Răspuns #45 : Vineri, 11 Octombrie 2019, 17:03 »
Ceva de la Cricova!

Offline IORDAN

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 55
Re: Babele, Sfinxul, Varfurile Omu si Caraiman, Valea Cerbului 12 -13 octombrie 2019
« Răspuns #46 : Vineri, 11 Octombrie 2019, 17:47 »
Bună ziua.
Sosesc cu trenul la Bușteni sâmbătă la ora 8. Unde trebuie sa vin pentru a lăsa bagajul in sutocar ?
O seară frumoasă și mâine și poimaine sa avem doua zile minunate👍😊

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Babele, Sfinxul, Varfurile Omu si Caraiman, Valea Cerbului 12 -13 octombrie 2019
« Răspuns #47 : Vineri, 11 Octombrie 2019, 18:47 »
Iordan, ia legatura direct cu Gusti sau cu soferul.

Offline IORDAN

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 55
Re: Babele, Sfinxul, Varfurile Omu si Caraiman, Valea Cerbului 12 -13 octombrie 2019
« Răspuns #48 : Vineri, 11 Octombrie 2019, 19:21 »
Mulțumesc.

Offline oli

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 248
Re: Babele, Sfinxul, Varfurile Omu si Caraiman, Valea Cerbului 12 -13 octombrie 2019
« Răspuns #49 : Duminică, 13 Octombrie 2019, 20:37 »
Dragilor, a fost o excursie extraordinara! In prima zi, dupa ce am colindat pe platoul Bucegi, cabana Omu, am tot coborat diferenta de nivel vreo 1600m :o ce au solicitat genunchii celor fara exercitiu fizic. Bocancii desi prieteni de mai multe excursii s-au suparat si au avut intentii agresive asupra purtatorilor. Prinsi in valtoarea coborarii, ajunsi la civilizatie la Gura Diham, am realizat ca am traversat Valea Cerbului, un templu al naturii, aproape neatinsa de mana omului, cu copacii inca verzi, un tinut de zmarald.
Am revazut Babele, Sfinxul, Crucea. Am fost un grup de oameni f frumosi, iubitori de munte, deja unii dintre noi prieteni vechi, am cunoscut oameni noi, la fel de frumosi. Gusti a fost f rabdator cu toata lumea si la inaltime.
Trag eu concluzia ca ar mai merge niste exercitiu fizic si niste dieta; muntii ar parea mai josi.

Offline oli

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 248
Re: Babele, Sfinxul, Varfurile Omu si Caraiman, Valea Cerbului 12 -13 octombrie 2019
« Răspuns #50 : Duminică, 13 Octombrie 2019, 20:42 »





















Offline oli

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 248
Re: Babele, Sfinxul, Varfurile Omu si Caraiman, Valea Cerbului 12 -13 octombrie 2019
« Răspuns #51 : Duminică, 13 Octombrie 2019, 21:04 »
Flora este de neegalat, fauna, in afara de insecte ce zburau in razele soarelui si caini ciobanesti, nu prea am vazut, doar o turma de vreo 20 de capre negre ce a traversat o culme in fuga, speriate. Sigur se ascund si alte animale in linistea padurii.

Offline laura_irina

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
Foarte frumos totul, colegele si colegii de excursie, locurile, atmosfera...am ramas super incantata!

Offline Angela B

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 85

          Cat de repede trec zilele ...   Imi propusesem sa scriu cateva cuvinte imediat dupa intoarcere dar ...  au tecut atatea zile .
A fost o iesire tare placuta cu prieteni vechi, cu prieteni noi. Ne-am bucurat de peisajele acestei toamne minunate .
Mi-a placut mult grupul , conducatorul de grup si mi-a placut mult si pensiunea unde am fost cazati. Sa ne vedem cu bine ....