Autor Subiect: Babele, Sfinxul, Varfurile Omu si Caraiman, Valea Cerbului 12 -13 octombrie 2019  (Citit de 18449 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Sanda Cimpeanu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 20
Re: Babele, Sfinxul, Varfurile Omu si Caraiman, Valea Cerbului 12 -13 octombrie 2019
« Răspuns #15 : Vineri, 13 Septembrie 2019, 09:28 »
Salutare dragilor!
Daca este cineva care nu mai poate merge in aceasta excursie, eu sunt interesată si va rog sa ma contactați la nr. 0741 29 41 51. Mulțumesc! O zi faina! 🤗

Offline Serena

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 72
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Babele, Sfinxul, Varfurile Omu si Caraiman, Valea Cerbului 12 -13 octombrie 2019
« Răspuns #16 : Sâmbătă, 14 Septembrie 2019, 09:52 »
Salutare!
 Dacă renunță cineva și eu sunt dornică să merg! Grupul din Constanța, includeți-mă și pe mine, vă rog!  :flori:
0766443911  *|*
Mulțumesc!  :)

Offline Ame_La

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 15
Re: Babele, Sfinxul, Varfurile Omu si Caraiman, Valea Cerbului 12 -13 octombrie 2019
« Răspuns #17 : Sâmbătă, 14 Septembrie 2019, 12:01 »

mergem  ;)

Imi puteti oferi va rog un sfat despre cum as putea sa ajung din Constanța? Ce varianta credeti ca ar fi mai buna, Direct la Busteni sau Bucuresti? Tinand cont ca trenul ajunge la Busteni la 9.45 iar pt Bucuresti nu exista varianta de noapte.  ::) Voi cum ajungeti?

Mulțumesc doamne scumpe  :flori:

Offline Emilia

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 43
Re: Babele, Sfinxul, Varfurile Omu si Caraiman, Valea Cerbului 12 -13 octombrie 2019
« Răspuns #18 : Sâmbătă, 14 Septembrie 2019, 15:08 »
Buna tuturor,as dori sa merg cu voi in aceasta excursie,daca renunta cineva,tel meu e 0726183730,multumesc

Offline VERONA

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 28
Re: Babele, Sfinxul, Varfurile Omu si Caraiman, Valea Cerbului 12 -13 octombrie 2019
« Răspuns #19 : Sâmbătă, 14 Septembrie 2019, 22:46 »
Imi puteti oferi va rog un sfat despre cum as putea sa ajung din Constanța? Ce varianta credeti ca ar fi mai buna, Direct la Busteni sau Bucuresti? Tinand cont ca trenul ajunge la Busteni la 9.45 iar pt Bucuresti nu exista varianta de noapte.  ::) Voi cum ajungeti?

Mulțumesc doamne scumpe  :flori:


Buna, Ame!

 Eu voi merge direct la Busteni, plec vineri din Constanta.   :)

Offline Emilia

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 43
Re: Babele, Sfinxul, Varfurile Omu si Caraiman, Valea Cerbului 12 -13 octombrie 2019
« Răspuns #20 : Duminică, 15 Septembrie 2019, 16:09 »
Buna,avand in vedere ca cel puțin eu si Serena dorim f mult sa mergem cu voi avem niste intrebari:1)daca se pot suplimenta locurile?2)daca nu ne putem alatura grupului pt drumeția pe Bucegi 3)incapem in telecabina alături de ceilalti si daca nu ne așteaptă grupul la următoarea telecabina?Achitam costurile aferente pt ghidaj si orice altceva .Multumim,asteptam raspuns

Offline Serena

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 72
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Babele, Sfinxul, Varfurile Omu si Caraiman, Valea Cerbului 12 -13 octombrie 2019
« Răspuns #21 : Duminică, 15 Septembrie 2019, 17:24 »
Buna,avand in vedere ca cel puțin eu si Serena dorim f mult sa mergem cu voi avem niste intrebari:1)daca se pot suplimenta locurile?2)daca nu ne putem alatura grupului pt drumeția pe Bucegi 3)incapem in telecabina alături de ceilalti si daca nu ne așteaptă grupul la următoarea telecabina?Achitam costurile aferente pt ghidaj si orice altceva .Multumim,asteptam raspuns
 Așteptăm răspuns, Gigi!  *|*
Mulțumim!  :flori:

Offline Ame_La

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 15
Re: Babele, Sfinxul, Varfurile Omu si Caraiman, Valea Cerbului 12 -13 octombrie 2019
« Răspuns #22 : Duminică, 15 Septembrie 2019, 21:20 »

Buna, Ame!

 Eu voi merge direct la Busteni, plec vineri din Constanta.   :)

Am inteles. Da, este o idee.
Cea mai buna varianta pentru mine ar fi fost sa ajung direct la Busteni la ora 9 din Constanța. Fara înnoptări inainte. Daca as sti ca mai sunt intarzieri si din alte parti(adică ca mai intarzie si altii). ..si s-ar accepta, as putea veni cu trenul care ajunge la ora 9.43 in gara din Busteni.
Variantele de înnoptări sunt destul de greu de gasit pt mine. Mai astept...poate apar si alte soluții. Doar daca nu am noroc de vreo cursa cu blablacar de dimineata  ::)

Offline Augustin/Gusti

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 15
Re: Babele, Sfinxul, Varfurile Omu si Caraiman, Valea Cerbului 12 -13 octombrie 2019
« Răspuns #23 : Duminică, 15 Septembrie 2019, 21:44 »
Ame_la întâlnirea cu grupul este la ora 9:00. Dacă ajungi in gara Busteni la 9:45 la telecabina o sa ajungi la 10:00.  Imi pare rau dar nu putem astepta.
INTALNIREA CU GRUPUL  ESTE LA ORA 9:00 TELECABINA BUSTENI

Offline Ame_La

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 15
Re: Babele, Sfinxul, Varfurile Omu si Caraiman, Valea Cerbului 12 -13 octombrie 2019
« Răspuns #24 : Duminică, 15 Septembrie 2019, 22:02 »
Ame_la întâlnirea cu grupul este la ora 9:00. Dacă ajungi in gara Busteni la 9:45 la telecabina o sa ajungi la 10:00.  Imi pare rau dar nu putem astepta.
INTALNIREA CU GRUPUL  ESTE LA ORA 9:00 TELECABINA BUSTENI

Am înțeles. Sigur. Merci pentru clarificare.

Offline Camelia M

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 54
Ame_La eu vin direct la Busteni de vineri seara. Am rezervat cazare pentru noaptea de vineri la o pensiune din Busteni. Daca vrei mai multe amanunte adresa mea de email este camelia_munteanu@yahoo.com

Offline Angela B

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 85
   
  Eu insist cu intrebarea mea. Sper sa nu supar pe nimeni ....


 ... ne inalnim la 4.15 la staia de metrou Aurel Vlaicu si ajungem la Busteni numai la ora 9, mai avem si altceva in program pe traseu ?

Sunt sigura ca pana la plecare toate lucrurile o sa fie clare....

Sa ne vedem cu bine !

 *|* *|* *|*

Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 861
Re: Babele, Sfinxul, Varfurile Omu si Caraiman, Valea Cerbului 12 -13 octombrie 2019
« Răspuns #27 : Miercuri, 18 Septembrie 2019, 13:12 »
Or fi luat in calcul cozile interminabile de la telecabina! ::)
O fi ca pe vremuri la coada de la lactate... si cum nu avem sacosi cu sticle ... stam noi.

Offline Angela B

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 85
Buna Rodica. Ma bucur ca ne revedem...

 *|*

Offline Rainbow24

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 15
Re: Babele, Sfinxul, Varfurile Omu si Caraiman, Valea Cerbului 12 -13 octombrie 2019
« Răspuns #29 : Vineri, 20 Septembrie 2019, 16:02 »
Buna tuturor,
Pentru intarziatii care nu au prins locuri disponibile, exista posibilitatea de a participa doar la traseul montan si cina festiva, fara cazare?