Autor Subiect: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!  (Citit de 968143 ori)

0 Membri şi 6 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Ioana Maria

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3435 : Duminică, 07 Ianuarie 2018, 13:05 »
Buna ziua si la multi ani . Ma numesc Ioana si sunt noua aici. La prima vedere mi se pare deosbit acest site fata de altele de matrimoniale , unde nu gasesti altceva decat glume si aiureli. Sper sa ma obisnuiesc repede cu modul de comunicare aici. O duminica frumoasa in continuare.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3436 : Duminică, 07 Ianuarie 2018, 13:16 »
La prima vedere mi se pare deosbit acest site fata de altele de matrimoniale
:faint: :slap:

Ioana ai dreptate e deosebit. Total deosebit, dat fiind ca NU e un site de matrimoniale. 

Pana mai citesti si te lamuresti ce e, iti urez bine ai venit!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline vexy1891

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3437 : Luni, 08 Ianuarie 2018, 02:10 »
Buna. Sunt Horea am 37 de ani in curand, sunt din Sibiu, am ezitat ceva vreme sa ma inscriu la vreo actiune pana cand am vazut Ski la Bansko. Atunci n-am mai rezistat  :D :D :D. Abia astept sa ajung pe partie si sa cunosc o parte dintre voi. Salutare la toata lumea si  La Multi Ani pentru 2018.
Horea-Alexandru

Offline ioanabil

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 240
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3438 : Luni, 08 Ianuarie 2018, 10:24 »
Bun venit vexy 1891 :flori:
Te mai asteptam si in alte actiuini, sper  prima actiune sa fie atat de frumoasa incat sa mai vrei sa mai participi si la alte actiuni.

Offline Gidea Mihai

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 30
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3439 : Luni, 08 Ianuarie 2018, 16:02 »
Multumesc, Wonderland, o sa studiez oferta de excursii si o sa vad ce mi se potriveste in functie si de timpul disponibil

Offline Bootcut

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3440 : Luni, 08 Ianuarie 2018, 19:26 »
Buna seara singlescamperi! Ma numesc Costin si va salut de la malul marii. :thumbup:

Offline Matias Camelia

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 76
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3441 : Luni, 08 Ianuarie 2018, 23:16 »
Costin, bine ai venit!

Unde vrei sa calatoresti in 2018?

Offline Dana Caragea

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 82
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3442 : Luni, 08 Ianuarie 2018, 23:21 »
Mesaj pentru Dite!

Am scris aici ca sa nu fiu  :offtopic: la Legenda lalelei.

Bine ai venit, suntem mai multi din Galati, va fi chiar si o petrecere in zona noastra Galati Braila in primavara, la care pot participa doar cei care indeplinesc niste criterii. Poti cauta pe site la evenimentele de anul trecut.
Excursia din Ungaria e super, mergi cu toata increderea, eu am fost in 2015 tot pentru prima oara si a fost o foarte frumoasa surpriza.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3443 : Marți, 09 Ianuarie 2018, 05:34 »
Cu drag, Mihai. Am raspuns si la comentariul tau de aici:http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,1146.msg129664/topicseen.html#msg129664

Costin, bine ai venit. Dupa emoticon zici ca-i soare si veselie mare...la mare! Sunteti un grup frumusel si din ce in ce mai mare din zona   :thumbup: :applause:

Horea, bun venit si tie. E bine ca va prezentati aici, dar nu uitati sa o faceti si pe topicul excursiei la care v-ati inscris. Mai ales ca acolo gasiti informatii utile oferte/cereri de grupaj la transport, puteti sa puneti intrebari...
(recomandare generala, in cazul tau, Horea am vazut ca deja ai facut-o pe topicul cu Bansko, unde de altfel ti-am citat si postarea entuziasta de aici  ;))
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Ela 47

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3444 : Marți, 09 Ianuarie 2018, 15:10 »
Si eu sunt din judetul Constanta. Daca este vreun eveniment prin apropiere, va rog, anuntati ma si pe mine.!

Offline relami

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 24
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3445 : Marți, 09 Ianuarie 2018, 15:27 »
Salutari tuturor!
Mirela ma numesc, am 40 de ani si sunt din Bucuresti. Am descoperit cumva intamplator Singles Camp si mi s-a parut interesant si inedit conceptul si tentanta ideea de a vedea locuri noi intr-o maniera atat de accesibila. Mi-a placut faptul ca lucrurile par a fi organizate in cele mai mici detalii (zic „par” doar pentru ca nu am participat inca la nicio actiune), mi-au placut modul de prezentare si claritatea precizarilor. Sunt foarte tentata de excursia la Cheile Nerei, sper sa platesc avansul zilele acestea (singurul dezavantaj mi se pare drumul lung). Si pentru drumetia in Fagaras ma cam mananca degetelele sa ma inscriu...o sa ma simt ca la 20 de ani, cand ”hoinaream” frecvent pe munte. Ma bucur ca am facut deocamdata pasul de a ma alatura comunitatii on-line si salut pe toata lumea, mai noua sau mai veche.
(am gresit initial topicul, asa, ca de inceput)
Sometimes you get the best light from a burning bridge

Offline Dite

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 27
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3446 : Marți, 09 Ianuarie 2018, 18:43 »
Dana Caragea,
Sunt incantata de cunostinta, pe moment doar virtuala. Dar sper sa ne cunoastem si fata-n-fata, poate chiar inainte de a participa la vreo actiune a SCT. In ceea ce priveste petrecerea planificata pentru primavara pentru zona Galati-Braila, am vazut pe forum ca la astfel de evenimente se pot inscrie numai membri care au participat in prealabil la cel putin o excursie Singlescamp. Cu alte cuvinte, daca vreau petrecere, intai trebuie sa merit  :)!!!

Offline danieladimitrescu

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 176
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3447 : Marți, 09 Ianuarie 2018, 21:00 »
Draga Dite, ai toata increderea ca petrecerile la care se cere a mai fi participat macar la una anterioara, este ca sa nu te simti stinghera, deoarece la inceput tu nu cunosti pe nimeni.
De aceea organizatorii au facut si actiuni new entry, ca sa se simta toti in largul lor. De exemplu, noi, anul trecut am facut o petrecere super la Galati. Care s-ar fi  declarat prima data venit l-am  fi inconjurat cu caldura. Eu personal chiar invit la masa mea daca am ocazia sa aud ca e nou.Dat fiind faptul ca participa multe persoane, doamne as zice, se cunosc intre ele si fac grupuri de distractie si vin de acasa toate pentru socializare si voie buna.Atunci se poate ca cei new entry sa ramana izolati, nu pentru ca ii izolam, ci pt ca nu cunosc pe nmeni. Nu e vorba ca meriti, ca precis meriti. Daca mergi pe la Piata Unirii si privesti oamenii, majoritatea grabiti, imbufnati , tristi ,majoritatea , asta e pe strada.La servicu care mai de care in concurenta de posturi. Aici nu e ca in viata, e mult mai bine. Lasam acasa stres, tristeti, intrebari si venim sa intalnim alte persoane ca noi, cu alte preocupari, sa capatam o gura de oxigen.Singles cam este ca un spectacol.La spectacol nu poate fi mai urat ca in viata. In final o mica excursie poate aduce multe lamuriri. Stiu fete care au plecat singure efectiv in Senegal si scriu blogur de calatorie. Dar sa vina la o petrecere , nu e asa o povara. Organizarea este ceas, nu uita ca in spatele ei sta o agentie de turism nu altceva. O sa intalnesti persoane care au reusit in viata, caci numai ele pot deveni atat de selective.....
Daca tot te gandesti poti veni intr-o excursie de week end Lovech Bulgaria de exemplu.Sunt numai doua zile.Te lamuresti.
Te asteptam printe noi cu mult drag!

Offline Matias Camelia

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 76
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3448 : Marți, 09 Ianuarie 2018, 21:26 »
Mirela, bine ai venit!

 Sunt cateva excursii in munti, si mie mi-e greu sa ma decid, te inteleg perfect!

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3449 : Miercuri, 10 Ianuarie 2018, 06:11 »
Si eu sunt din judetul Constanta. Daca este vreun eveniment prin apropiere, va rog, anuntati ma si pe mine.!

Bine ai venit, Ela47.
Sunt cateva actiuni in Delta, in zona Dobrogei si, daca nu ma insel,  2 petreceri  la care pot participa doar cei care au fost macar intr-o excursie.

Acuma depinde si ce consideri tu ca fiind..."prin apropiere"  :magic:, de aceea cel mai sigur e sa urmaresti Calendarul/Catalogul excursiilor, pe site, sau topicurile de la Excursii 2018, pe forum.
Enjoy!

Relami, bun venit si tie. La oricare te vei hotari, va fi minunat. Este pe aici un grup de iubitori/iubitoare de munte, cu care ai sanse mari sa te simti ca la 20 de ani.  E adevarat drumul spre Cheile Nerei e lung, dar merita! (gandeste-te cum ar fi sa pleci din Iasi.  :magic:  ^-^)
Enjoy!

Dite, tu ai fost intampinata deja, iti spun si eu bun venit. Incet-incet, gasesti si topicul potrivit ;D
E adevarat ca sunt si actiuni dedicate pentru cei nou-intrati, dar, asa cum ai intuit deja, ei se pot inscrie in orice alta excursie doresc.

 :offtopic: Gigi, acu imi dau seama, ca "topic" e varianta din engleza. (de fapt stiam, dar acuma m-a incurcat, ca am vrut sa scriu la plural si mi-am dat seama ca nu e ok). Eu cred ca o sa incep sa spun - subiect. Sau cum zice krondia, pe firul discutiei.
 Are cineva alta varianta? Este cineva impotriva? Se abtine cineva?  :giggle:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.