Autor Subiect: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!  (Citit de 973698 ori)

0 Membri şi 9 Vizitatori vizualizează acest subiect.

iulia17

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #450 : Duminică, 15 Mai 2011, 12:06 »

ce tare...
m-a binedispus instantaneu poza asta!!


Offline francesca777

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 793
  • after all...tomorrow is another day..:)
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #451 : Duminică, 15 Mai 2011, 12:07 »
 :-* ;)...ma bucur...si pe mine in acel moment..

Offline alventani

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 115
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #452 : Sâmbătă, 28 Mai 2011, 01:08 »
Buna seara, dragilor!

Sunt inca in asteptarea urarii de "bun venit!", dar nu ma grabesc. Am sa mai stau aici la voi. Imi place; e caldut, dar cam intuneric totusi. Ar prinde bine cateva zambete sa mai lumineze sufletul asta colectiv. Vorbiti in soapta, cu vocea stinsa, despre tristeti si resemnare. De ce?! Singuratatea, ca orice altceva, este relativa. Apartinem cel putin unui grup: grupul oamenilor singuri. Nu, nu e trist. Ne putem intalni, putem petrece timp impreuna, ne putem descarca sufletul si ne putem inveseli reciproc. Si vreau sa cred ca asta va urma.
Deci, Bine v-am gasit!

optimus sum

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #453 : Sâmbătă, 28 Mai 2011, 01:11 »
 :)
bine ai venit ... ma bucur ca ai decis sa-ti faci prieteni noi , deocamdata virtuali si cat de curand "pe teren"

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #454 : Sâmbătă, 28 Mai 2011, 01:40 »
deci, bun venit alventani!

stii sa crezi, pentru ca la fiecare intalnire a noastra veselia si armonia au facut nota ;)
si daca nu ma crezi, intreaba pe cine vrei
ce ai zice daca te-am "boteza" pe wk-end 3-5 iunie? :D
nihil sine deo

carmentoma

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #455 : Sâmbătă, 28 Mai 2011, 03:00 »
  Bine ai venit, @alventani! Am remarcat curajul de a posta imediat ce te-ai inscris pe forum, si mai ales lipsa de inhibitii, asta dupa ce ti-m citit bancul! Poate asa il scoatem din pasa neagra pe @opti!

Offline alventani

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 115
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #456 : Sâmbătă, 28 Mai 2011, 03:08 »
Multumesc, Optimus si Steliana!

Mi-ar face placere sa va insotesc, dar nu cred ca va fi posibil. Abia se termina concediul meu si nu imi permit sa imi mai iau liber. In plus, Iasul este destul de departe de locatia aleasa de voi. Dar, cu cea mai mare placere, am sa particip la urmatoarea intalnire. Imi pare rau ca nu v-am descoperit inainte de concediu; l-ar fi facut poate mai distractiv.
Oricum sunt sigura ca vom petrece momente frumoase si de acum inainte. ;)

Offline alventani

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 115
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #457 : Sâmbătă, 28 Mai 2011, 03:14 »
Precum vezi, suntem singurele cucuvele la ora asta, ceilalti doi vizitatori neavand curajul sa se autentifice si sa sporovaiasca cu noi!

Merci pt primire, Carmen!
In legatura cu ora.. nu-mi dau seama daca e tarziu sau e prea devreme  ??? Dar e o ora buna sa-ti faci prieteni si sa zambesti. Probabil ar fi fost o ora buna si pentru facut proiecte (spre exemplu cel pe care am promis sa-l termin pana maine si la care am scris doar o pagina)  :D
[ma bucur ca ti-a placut bancul; dupa cum imi spunea mama: nu ai voie sa vorbesti prostii, dar ai dezlegare cand spui un banc]

carmentoma

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #458 : Sâmbătă, 28 Mai 2011, 03:27 »
 Asa e! E o ora ideala pentru prieteni! Putini si buni! ...Bine ca ma laud singura!... Si glumesc, desigur, sa nu ii supar pe cei care acum dorm ca niste oameni normali si maine dimineata ( de fapt.. deja azi!), se vor  simti vizati! Dar se stie ca am renume de noctambul(a)! Cat priveste proiectul... sa stepte! Avem treburi mai importante! Pai nu?!?

Offline alventani

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 115
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #459 : Sâmbătă, 28 Mai 2011, 03:43 »
Proiectul va astepta, ca nu mai are de ales. Mi se cam inchid ochii deja, eu avand obiceiul sa ma culc pe la miezul noptii in cursul saptamanii. Deci, am sa ma astern in pat si am sa ma fac una cu perna pana maine dimineata (cand voi avea timp si energia necesara sa le rezolv pe toate)

Pe maine!

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #460 : Sâmbătă, 28 Mai 2011, 07:43 »
bun venit alventani, in sufletul nostru colectiv, cum frumos ne-ai numit. L-ai prins intr-o pasa melancolica, dar cel mai adesea e nebun si frumos.  ;) :D

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #461 : Sâmbătă, 28 Mai 2011, 10:48 »
bine ai venit alventani!  ne gasesti si ziua pe aici.

Offline fortuna777

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 864
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #462 : Sâmbătă, 28 Mai 2011, 11:44 »
 iasul e aproape de piatra neamt, de unde sunt eu :D....poate organizam noi ceva si-i aducem pe toti aici ;)

bun venit si din partea mea si ai grija...forumul asta creaza dependenta!!! ;) ;)

marcutza

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #463 : Sâmbătă, 28 Mai 2011, 15:05 »
Bun venit printre noi, @alventani !

cu speranta ca vei participa virtual dar mai ales real la toate actiunile SC-ulu, toate cele bune !i!

Offline alventani

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 115
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #464 : Sâmbătă, 28 Mai 2011, 20:49 »
Multumesc! Multumesc!

Foarte frumos m-ati primit.  :-* Cu cea mai mare placere voi participa la intalniri daca voi avea posibilitatea. Imi surade mai ales idea unei intalniri prin NE tarii. Piatra Neamt e un oras chiar foarte frumos si zona merita vizitata.  ;)