Autor Subiect: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!  (Citit de 966950 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #60 : Sâmbătă, 23 Ianuarie 2010, 13:00 »
Invitatie la o cafea virtuala?Ce zici de isteria asta mediatica cu flacara violet? Oare pana unde duce penibilitatea unora sa vorbeasca de ceva care chiar n-au habar? Sunt lucruri care efectiv nu se dezbat, nu se discuta. Nu stiu daca ai urmarit o emisiune pe B1, unde era invitat Dan Puric, un tip absolut genial. Intrebat de ce parere are despre Dumnezeu, a mimat consternare sau afront, n-am putut deslusi foarte clar si a raspuns printr-o intrebare: "Ce parere ai de mama dumneatale?". A fost dur de direct, dar foarte clar. De Dumnezeu, de mama, de tehnici si fenomene paranormale, nu se discuta, sunt tabu. Sunt subiecte care pot fi abordate, intim, de initiate, in nici un caz in presa.
In taberele pe care am sa le organizez am pregatit deja doua contacte pentru prezentare de tehnici primare. Astept sa gasesc si grupul cu profilul potrivit unui astfel de contact.
Am postat tema zilei, "Ambitia simetriei", pentru maine pregatesc "Jurnalul intim"
Va astept pe Tema zilei, Ambitia simetriei.

capsuna

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #61 : Sâmbătă, 23 Ianuarie 2010, 13:07 »
Draga Gigi vrei sa-mi dai un premiu virtual. Nu se poate asa ceva. Cafeluta adevarata vreau.
La televizor nu ma uit, poate odata la cateva luni, aberatii gen flacara violet le aud in masina la radio, altfel as fi complet rupta de realitate. Sunt atat de putine emisiuni pentru care merita sa pierzi timpul incat televizorul a devenit pentru mine aproape inexistent.
La teatru recunosc ca nu am ajuns cam de mult si spre rusinea mea acum lucrez la 500m de TNB.

marcutza

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #62 : Marți, 16 Martie 2010, 09:18 »
Buna ziua

Numele meu este Elena, am 40 de ani, sunt nou sosita pe acest forum.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #63 : Marți, 16 Martie 2010, 09:25 »
Buna ziua Marcutza, bine ai venit in comunitatea Singles Camp si pe forumul nostru. Aici ai posibilitatea sa citesti, sa conversezi cu alti membrii si sa propui subiecte care pot interesa pe ceilalti.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #64 : Marți, 16 Martie 2010, 09:35 »
Va salut pe toţi, de bun venit! ;D
Sper să găsim subiecte în comun. Am 42 de ani, sunt din Bucureşti. Îmi plac muzica, călătoriile, cărţile şi civilizaţţile antice.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #65 : Marți, 16 Martie 2010, 10:19 »
Bine ai venit si tie Awana!
Cu civilizatia antica m-ai atins in punctul sensibil. De cand in clasa a V-a am atins manualul de istorie, am stiut ca asta va fi una dintre marile mele pasiuni. Imi amintesc ca am ajuns acasa si am citit tot manualul in 2 zile. Tata care este un mare devorator de istorie, nu doar antica, mi-a incurajat pasiunea. Pana la Istoria Evului Mediu, care deja nu m-a mai incitat atat si am citit dar nu foarte interesat. Sunt sigur ca o sa gasim subiecte interesante si pentru ceilalti din acest domeniu!

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #66 : Marți, 16 Martie 2010, 11:18 »
Bine ai venit si tie Awana!
Cu civilizatia antica m-ai atins in punctul sensibil. De cand in clasa a V-a am atins manualul de istorie, am stiut ca asta va fi una dintre marile mele pasiuni. Imi amintesc ca am ajuns acasa si am citit tot manualul in 2 zile. Tata care este un mare devorator de istorie, nu doar antica, mi-a incurajat pasiunea. Pana la Istoria Evului Mediu, care deja nu m-a mai incitat atat si am citit dar nu foarte interesat. Sunt sigur ca o sa gasim subiecte interesante si pentru ceilalti din acest domeniu!

Multumesc pentru urările de bun venit şi pentru mesajul primit pe e-mail.
Sper să găsesc pe acest forum, pentru început, un sprijin moral, prietenesc.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #67 : Marți, 16 Martie 2010, 11:32 »
Intreg conceptul Singles Camp este gandit pentru a sprijini, a ajuta si in special a influenta pozitiv. Starea si atmosfera pe care incerc sa le imprim in acest spatiu deocamdata doar virtual (unde este mult mai greu de influentat cineva prin actiunea ta directa) sunt de optimism si de participativitate. Din pacate societatea asta a noastra, afectata si domiunata doar de lipsuri, dorinte neimplinite si de dezamagiri are un efect nociv asupra individului. Cum niciodata nu am putut privi pasiv la ceva care nu functioneaza cum trebuie, am incercat si incerc sa fac atat cat pot pentru a schimba ceva in bine. Mi-ar face mare placere si mi-ar aduce satisfactie sa stiu ca si reusesc, dar nu rezultatele sunt cele care ma motiveaza. Pentru ca asteptarea lor poate sa afecteze sau sa intrerupa actiunea mea. De aceea tot ce fac este voluntar si neconditionat, ma feresc astfel de vreo dezamagire de orice natura ar fi ea.

Offline iudith

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 26
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #68 : Marți, 16 Martie 2010, 13:35 »
servus,
mi-a placut ce am vazut pe-aici, mult diferit fata de site-urile de socializare, matrimoniale etc.
bine v-am gasit!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #69 : Marți, 16 Martie 2010, 14:01 »
Bine ai venit Iudith in Singles Camp! Ma bucur ca-ti place cadrul comunitatii noastre si forumul ei. Am incercat ca discutiile sa se poarte in jurul unor subiecte care sa intereseze si sa ajute cu adevarat, oamenii singuri. Am eliminat din start ceea ce am considerat ca este trivial si mult prea mult folosit. Oricum am nevoie si de sprijinul vostru, pentru ca impreuna putem sa propunem, sa dezvoltam si sa prezentam materiale care sa fie interesante pentru celilalti membrii.

silviu

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #70 : Marți, 16 Martie 2010, 14:15 »
bine v-am gasit!
40 si de ani... iubesc orice activitate cu conditia sa nu degenereze-n munca.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #71 : Marți, 16 Martie 2010, 14:41 »
Ah Silviu, sa stii ca iubesc de-a dreptul lenesii si nu glumesc cu nimic. Nu cei prefacuti sau patologici, ci cei nativ lenesi. Au alta unitate si perceptie a timpului, au un rafinament al eschivarii de a face ceva, au o stiita a evitarii oricarui efort si un extraordinar instinct de conservare. Lenea, paradoxal, creaza si genereaza, lucruri cu adevarat deosebite, superioare celor obtinute prin munca dedicata, motivatia constand prin faptul ca permite "dospirea" si "coacerea", ori cei ce muncesc au nerabdarea lucrului terminat rapid. Multe din operele care ni se par obinute prin munca asidua, sunt in fapt rezultatul unei leni inspirative. De aceea iubesc lenesii!

silviu

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #72 : Marți, 16 Martie 2010, 15:20 »
pai decat cocosat de munca, mai bine umflat de bere :D

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #73 : Marți, 16 Martie 2010, 15:41 »
Apropo de burta (ca doar asta este singurul efect pe care-l face berea!), am un amic care are o vorba: barbatul fara burta, este ca Mercedes-ul fara emblema de pe capota!

Offline fifi

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #74 : Marți, 16 Martie 2010, 16:05 »
Ma bucur ca intamplator am gasit acest loc al celor singuri si felicitari administratorului pentru ca a indraznit sa creeze un loc al celor poate nu intotdeauna singuri din cauza timiditatii ci si a timpurilor noi pe care le traim,goana dupa existenta,destramarea colectivitatilor datorita falimentului firmelor deci implicit se pierd si relatiile dintre colegi si multe alte motive,cum e pentru mine recunosc timiditatea si teama de necunoscut.
As dori sa discut cu persoane cu varsat de peste 55 ani,barbati,femei pentru a mai risipi din monotonia unui vesnic monolog.