Autor Subiect: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!  (Citit de 967219 ori)

0 Membri şi 9 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #795 : Miercuri, 01 Februarie 2012, 22:27 »
Nu prelucrez inscrierile, decat la anumite intervale de timp. Acum sunt atent si trimit spre agentie taberele apropiate. De aceea nu apari. Ti-am vazut inscrierile, este ok.

anyasolo

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #796 : Miercuri, 01 Februarie 2012, 22:41 »
Merci! Gata "programarea" pentru 2012 ! :)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #797 : Joi, 02 Februarie 2012, 17:37 »
M-am tot invartit prin forum, n-am stiut insa unde sa postez filmuletul primit in link. Pe mine m-a emotionat foarte tare si chiar daca sensibilitatea nu este latura mea forte, trebuie sa recunosc ca uitandu-ma la filmuletul Sevastitei, am ramas adancit in ganduri.
Filmul se numeste "Curajul de a fi batran", iar cea care l-a realizat se prezinta singura.

Curajul de a fi batran 0001 1 1

Caroline

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #798 : Joi, 02 Februarie 2012, 17:53 »
Admin... ma supar, parca era vorba sa fie fun in SC.
Mie mi-au dat lacrimile, citindu-ma prin ea in gand, de una singura, pe mine...

Mari_a

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #799 : Joi, 02 Februarie 2012, 18:14 »
Eu cred ca admin in alta viata a fost femeie. Daca cumva nu, atunci sigur in urmatoarea va fi!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #800 : Joi, 02 Februarie 2012, 18:17 »
Sunt in corespondenta Email cu Sevastita, chiar acum ii raspundeam. Intrasem aici sa-i dau link-ul spre locul in care am postat filmuletul. I-am cerut initial permisunea de posta "viata ei" si acum aflu ca mai are in lucru si alte astfel de filmulete. Inca unul este postat pe youtube, Slobozia - Trasfer.ro.

Offline valaura11

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 322
  • Socoteste fiecare zi o viata
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #801 : Joi, 02 Februarie 2012, 18:55 »
   Bun venit tuturor noi venitilor! Va doresc sa va simtiti bine alaturi de noi si sa comunicam cat mai bine atat virtual cat si in viu grai... :)

Offline deli_a

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 185
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #802 : Vineri, 03 Februarie 2012, 21:46 »
Servus si bine v-am gasit !
Am dat peste site-ul SC exact la momentul potrivit pt. mine. Sau, cum se spune, oportunitatea apare doar atunci cand esti pregatit sa o vezi... De o luna ma tot foiesc prin forum, citesc si iar citesc, ma minunez ce oameni de calitate comunica pe aici... eu nu prea sunt fana socializarii in virtual... de fapt, chiar speram sa pot "sari" direct la o prezentare "pe viu", la carnaval, unde, ma gandeam eu, o sa-mi fie mai usor... Nici macar nu stiu de ce mi-e asa de greu... sunt o persoana foarte sociabila, cu mult simt al umorului, asa ma stiu toti prietenii... Acum revin in societate dupa o imensa tragedie... si incerc sa-mi dau seama de rostul meu pe-aicea..
O seara buna tutror !
P.S. am putin peste 50 si sunt brasoveanca, inginera (la origine, ca muuulte altele-am mai facut...), iubitoare de caini, schi, excursii si...societate, zodie de apa (de unde avatarul meu cu picaturi de ploaie pe o panza de paianjen)
"Viseaza ca si cand ai trai vesnic si traieste ca si cand ai muri azi, caci nu conteaza anii din viata ta, ci viata din anii tai."

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #803 : Vineri, 03 Februarie 2012, 21:52 »
Servus, Delia, si bine ai venit. Daca joaca noastra de aici iti e de un cat de mic ajutor, nu putem fi decat fericiti.  :) Ni se intampla sa vorbim si serios, ca niste oameni mari.  :)

Offline deli_a

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 185
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #804 : Vineri, 03 Februarie 2012, 21:54 »
Multumesc de primire, sunt sigura ca vom face echipa buna impreuna ! :)
"Viseaza ca si cand ai trai vesnic si traieste ca si cand ai muri azi, caci nu conteaza anii din viata ta, ci viata din anii tai."

Caroline

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #805 : Vineri, 03 Februarie 2012, 23:06 »
Deli_a, si eu sunt zodie de apa si cred ca e o frecventa destul de mare pe-aici de asa ceva. Sper sa te-ajute!  ;)

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #806 : Vineri, 03 Februarie 2012, 23:15 »
da, sunteti multi "de apa" aici, si stii ce e curios? in realitate, zodiile de apa sunt, sau eu le percep ca fiind mai rezervate, mai introvertite. n-as fi banuit jamais ca sunt atat de vorbarete virtual.   :)

Caroline

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #807 : Vineri, 03 Februarie 2012, 23:41 »
 ;D Micaela, era un bluff... habar n-aveam ce zodii ar fi pe-aici, dar era asa era logic dupa intuitia mea.
E adevarat si ce spui tu. Exemplu: eu, cel putin cand eram copil, eram de o izolare si de o timiditate aproape patologice... noroc cu viata, desi nici acum nu pot sa spun ca momente ca acelea au disparut de tot. Insa ai auzit de curajul timidului? Nu exista asa ceva... se numeste, de fapt, inconstienta. Sa nu uitam ca apele, desi par cele mai linistite, ascund in adancurile lor cea mai diversificata viata pe pamant.  :coolsmiley:

Offline valaura11

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 322
  • Socoteste fiecare zi o viata
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #808 : Sâmbătă, 04 Februarie 2012, 01:12 »
       Bine ai venit Deli_a! O sa ai o comunicare f. buna cu noi, cei mai vechi si noi. Cu siguranta. Numai bine!

Offline rocky

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 362
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #809 : Sâmbătă, 04 Februarie 2012, 12:38 »
Salutare!

Sint Liviu (sau Rocky dupa cum am fost botezat de prieteni inca de pe vremurile liceulului) si din pura intimplare am aflat de aceasta comunitate; dupa citeva minute de citit aleator site-ul sa-mi fac o idee despre organizare si ce se intimpla, pot sa zic ca imi place conceptul si pare a fi foarte interesant.

Citeva cuvinte despre mine: am 31 de ani, fost ploiestean (de vreo 6 ani m-am mutat in afara orasului pt un confort mai bun), inginer, lucrez in IT, pasionat de multe lucruri, dar cu prea putin timp liber sa ma ocup de ele. Ca si hobby-uri principale sint calatoriile si muzica, imi place sa cint la chitara bass si anul acesta chiar sper sa-mi pot pune o oarecare ordine in program sa ma tin de studiul corespunzator pentru acest instrument. In general sint deschis la lucruri si experiente noi, calculat in toate deciziile pe care le iau si consecvent in ceea ce fac, apreciez intodeauna timpul petrecut cu persoane care nu ma plictisesc si ma decid pe loc daca e sa particip la ceva sau nu fara sa ma rasgindesc dupa aceea ... ma consider o companie placuta si imi plac foarte mult iesirile in grup

In caz ca e cineva curios de zodie, sint scorpion!