Autor Subiect: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!  (Citit de 967130 ori)

0 Membri şi 5 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline rodica

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 41
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1515 : Miercuri, 06 Februarie 2013, 12:53 »
Bine ai venit Rodica. :applause:
NIMENI NU E SINGUR PE PAMANT!

Offline rodica popa

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 46
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1516 : Miercuri, 06 Februarie 2013, 13:04 »
Multumesc , cealalta Rodica .Bine v-am gasit !Incep sa ma simt din ce in ce mai bine doar pentru faptul ca relationez cu altii asemenea mie-adica singles- ,desi singuratatea este o notiune relativa , caci te poti simti singur si in doi , dar te poti simti impreuna si fiind singur , depinde din ce parte a paharului privesti. Sper sa ne vedem pentru a putea sa-ti multumesc si personal pentru urarile de bun venit, Vii la Carnaval ?Si .. apropo unde locuiesti ? Eu in Valcea... :smitten:

Offline rodica

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 41
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1517 : Miercuri, 06 Februarie 2013, 13:15 »
In Bucuresti locuiesc Rodica si sper sa apuc si eu pensia sa ma retrag undeva unde e liniste.
La carnaval nu pot veni dar la Sighisoara pe 28 martie fac tot posibilul sa ajung.
Si eu sunt nou venita, dar abia astept sa va cunosc.
Apropo varsta nu conteaza,
Te pup si abia astept sa ne cunoastem.
NIMENI NU E SINGUR PE PAMANT!

Offline rodica popa

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 46
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1518 : Miercuri, 06 Februarie 2013, 20:13 »
M-am inscris si eu la Sighisoara sper sa te vad atunci , Rodica . M-am mutat la Rm.Valcea fiindca sunt de loc de aici, am si o cabana la Balota unde m-am si nascut de astfel. Tu unde lucrezi ? Eu am lucrat in invatamant dar m-am pensionat si am fost plecata mai mult la copii care au si ele copii si le-am ajutat sa-i creasca , acum mi-am luat o pauza pana la vara.Pana atunci zic sa am un pic grija de mine si incerc sa imi fac un cerc de prieteni cu care sa ies , sa vorbesc , sa dau un semn ca sunt inca vie .Te sarut si eu si ne vedem la Sighisoara sper. :-*

Offline Geta D

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 331
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1519 : Miercuri, 06 Februarie 2013, 22:10 »
Geta, multumesc pentru cuvintele frumoase de intampinare ,sper si eu sa ne cunoastem nu numai virtual, am locuit si eu in Bucuresti , dar am iesit la pensie si am ales sa ma intorc la vatra , cum se spune . In ce parte de Bucuresti stai ? Eu am stat in Titan si am lucrat la scoala 11, pe Monetariei . O zi buna si o viata si mai buna   :smitten:
Locuiesc in cartierul Bucurestii Noi la Parc Bazilescu. Zona este linistata si cu putine blocuri. Stau la curte si am animale: 2 caini - un maidanez,Codita Prichindel, o catelusa  pechinez imperial, Bella si 3 pisici - un motan tare madru, Felix, un motanel, praslea Aramis si o  mata delicata, Mara. Adun pisicile de pe strada si le aduc acasam, inca de mic copil. Animalele sunt cele care ma relaxeaza si imi ofera bucurie in viata. Am activitate, nu ...  ::)

Offline rodica

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 41
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1520 : Joi, 07 Februarie 2013, 09:26 »
M-am inscris si eu la Sighisoara sper sa te vad atunci , Rodica . M-am mutat la Rm.Valcea fiindca sunt de loc de aici, am si o cabana la Balota unde m-am si nascut de astfel. Tu unde lucrezi ? Eu am lucrat in invatamant dar m-am pensionat si am fost plecata mai mult la copii care au si ele copii si le-am ajutat sa-i creasca , acum mi-am luat o pauza pana la vara.Pana atunci zic sa am un pic grija de mine si incerc sa imi fac un cerc de prieteni cu care sa ies , sa vorbesc , sa dau un semn ca sunt inca vie .Te sarut si eu si ne vedem la Sighisoara sper. :-*
Cu mare drag ne vedem la Sighisoara si vorbim atunci.
NIMENI NU E SINGUR PE PAMANT!

Offline rodica popa

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 46
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1521 : Vineri, 08 Februarie 2013, 14:13 »
 Vad ca sunteti multi din Bucuresti , bine, daca nu ma mutam acum 3 ani din Bucuresti se putea spune ca sunt si eu bucuresteanca . Uite am stat aproape 20 de ani in Bucuresti si in zona unde stai tu nu am ajuns , mi se pare ca am trecut o singura data cu un autocar veneam dintr-o excursie cu elevii . Ai de lucru cu animalele , fiindca necesita multa ingrijire si afectiune. Din pacate , sunt multi ce  care doar le gazduiesc temporar si apoi se descotorosesc de ele , cand vad cat de greu este sa le porti de grija. Am avut si eu caine de 2 ori , unul mi-a murit si am suferit enorm , iar altul a fugit in Parcul Kiseleff si dus a fost , ca nu l-am mai recuperat veci, mama , asa ca de atunci m-am lecuit , desi imi plac tare mult cainii , mai ales terrierii.Iti doresc multa putere in incercarea ta de a face viata frumoasa necuvantatoarelor din ograda  ta. Cred ca esti un om bun, caci se spune ca cei care iubesc animalele sunt oameni buni . Zi buna , omule bun! :flori:

Offline TORICOSU

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 47
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1522 : Sâmbătă, 09 Februarie 2013, 11:27 »
Buna ziua la toata lumea si bine v-am gasit.
 Ma numesc Serban, am 44 ani,  locuiesc in Bucuresti , sunt singur de ceva timp,  pasionat de teatru, film, spectacole, plimbari cu bicicleta , barca , pescuit, auto  ...ce-as putea sa mai spun ?!
Sper sa fiu acceptat de catre dvs., in prezent am o perioada proasta din punctul de vedere al socializarii, am trecut  recent  printr-o colecistectomia laparoscopica . :help:
Va multumesc pt. intelegere, imi cer scuze daca v-am plictisit . :)

silviu

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1523 : Sâmbătă, 09 Februarie 2013, 11:50 »
bine ai venit!
pe unde pescuiesti si ce pesti vizezi? pasnici, rapitori?

Offline TORICOSU

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 47
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1524 : Sâmbătă, 09 Februarie 2013, 12:09 »
Mersi Silviu ,eu in general dau la "pasnici" ,ultima data in Balotesti (sunt intr-o gasca de vecinosi si plecam de obicei miercuri) cu auto propriu prin rotatie.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1525 : Sâmbătă, 09 Februarie 2013, 12:22 »
Oooh, v-ati gasit pescarii! Imi place si mie mult pescuitul, dar din pacate anul trecut n-am reusit sa ajung la balta decat de 2-3 ori, plus Delta dar acolo asa printre ele...
Si la Sibiel pe raul din fata, cam gata cu pastravii. Sunt niste flamanzi in zona care i-a innebunit cu furculita si chiar in perioada de depunere. Ce mai este, marunt rau... Cred ca la toamna am sa fac un efort financiar sa iau cateva kilograme de puiet de la o ferma si sa mai populez un pic valea...

Offline TORICOSU

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 47
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1526 : Sâmbătă, 09 Februarie 2013, 13:10 »
Oooh, v-ati gasit pescarii! Imi place si mie mult pescuitul, ..................Cred ca la toamna am sa fac un efort financiar sa iau cateva kilograme de puiet de la o ferma si sa mai populez un pic valea...

Cred ca te asteapta braconieri ca "painea calda", asa am auzit de un cetatean care fiind pescar de Dunare, aducea puiet pe cont propriu in niste butoaie de "muraturi" pt. Lacul Mori .
Surpriza, nimic nu s-a schimbat , doar au aparut in plus noile generatii de braconieri, ca dee...se inmultesc ca si ei "e oameni"
Mai trec pe acolo din cand in cand sa-mi  "evaluez" sansele ,......am un sonar wireless !

Offline Mugur

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1527 : Sâmbătă, 09 Februarie 2013, 14:45 »
Buna ziua bine v-am gasit nu sunt timid. Dar sunt singur...:)

Offline ceccyll

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 42
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1528 : Sâmbătă, 09 Februarie 2013, 14:53 »
Bine ati venit Serban si Mugur! Join the club!

Offline Mugur

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1529 : Sâmbătă, 09 Februarie 2013, 14:55 »
 Care suntet  din Deva ?