Autor Subiect: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!  (Citit de 967529 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Geta D

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 331
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1695 : Luni, 08 Aprilie 2013, 09:49 »
Bogdan, m-am blocat cand am vazut raspunsul tau cu privire la carduri. Sunt un om foarte sensibil si nu am gasit cuvinte iar de aici si reactia de a-mi cere scuze pentru ca ti-am amintit de o perioada grea.
Tatal meu a avut sansa sa-i reuseasca operatia in 2004 si sa-i prelungeasca viata mult timp.Traieste si acum.
Iti doresc numai bine.  :)

Offline Soare

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 24
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1696 : Luni, 08 Aprilie 2013, 12:44 »
Toate ca toate,nu renuntati la umor, chiar in vremuri grele umorul ne ajuta sa trecem de greutatile vietii,
 nu-i asa?

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1697 : Luni, 08 Aprilie 2013, 18:54 »
(acum pot să te iau de braț și să-ți spun ''tu''?) :)

”Tu” - îmi șade foarte bine.  :)
Umorul, cum zice și Soare - ne face inima mai ușoară și mai puternică în vâltoarea vieții. :kissing:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Caroline

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1698 : Luni, 08 Aprilie 2013, 19:19 »
bog 68, mai ales nu taia umorul. :) ma bucur de cate ori vad/citesc pe cineva care-l practica inteligent, inspirat si cu naturalete.
si-apoi, e un good tool pentru kilarit melancolia. :)
si fiindca ai amintit...

Exacta asta am simtit si eu sa spun ieri, cand am citit postul, da' n-am gasit cuvintele potrivite... Imi veneau in minte tot lucruri de genu' "Si nu mai luati viata asa de tare in serios, ca si-asa nu iesim vii din ea", ceea ce suna ca si cum as fi pus gaz pe foc la discutia despre emoticoane (desi Silviu ne informeaza, pe un alt topic, ca, intre timp, oamenii de stiinta au dovedit ca nu exista moarte).
Ei, comunicarea asta online... need skils:giggle:
Asa ca... gand la gand cu bucurie. Multumesc, micaela!  :kissing:

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1699 : Luni, 08 Aprilie 2013, 23:22 »
Les grands esprits se rencontrent, fie-ne de bine atata modestie, Caro. :)
Nu stiu cum se face, dar in ultima vreme n-am mai prea intalnit oameni cu umor autentic si am o senzatie amara ca traim intr-o lume posaca si searbada. Cred ca tre' sa mai ies cu gasca vesela SC. :)
Undeva in mintea oamenilor lipsiti de umor, seriozitatea e asociata gresit cu o sobrietate excesiva in mimica, exprimare, ton, rostire "prunuita" (adica aceea care-ti da impresia ca personul in cauza tine cu limba o pruna pe cerul gurii :) ).
Numai cei cu simtul umorului (ce dar frumos e acesta! ) stiu bine ca un umor adevarat nu se naste decat intr-o minte foarte ascutita, creativa, ludica. De aceea, intotdeauna cand intalnesc o persoana cu haz bucuria mea e dublata de aprecire: stiu ca omul acela este sigur si foarte inteligent. :)

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1700 : Luni, 08 Aprilie 2013, 23:26 »
De Matei mai stie ceva, cineva? Si el avea Haz. :)

Offline Geta D

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 331
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1701 : Luni, 08 Aprilie 2013, 23:38 »
Micaela, sti ca noi doua locuim in acelasi cartier. Cred ca la distanta de cateva strazi.
Mi-ar place sa te cunosc, iar daca vrei si tu ...  :flori:
Nu stiu cat iti permite timpul, nici eu nu prea stau bine cu timpul liber, dar daca vrei atunci se poate.
Poti sa imi dai un semn pe adresa de mail: dinu.geta3@gmail.com

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1702 : Marți, 09 Aprilie 2013, 00:00 »
N-am stiut. :) cu mare placere ne intalnim, intr-o zi, numai ca ceva mai incolo, pentru ca, asa cum ai intuit, sunt intr-o mare si continua pana de timp. Am o lista (fara exagerare) de promisiuni de intalnire (cu colegi de liceu, amici vechi, prieteni buni care-mi bat obrazul intr-una :) pe care nu reusesc sa le onorez. Nush' ce sa mai cred...Ori universul chiar ma-ngroapa in probleme cronofage, ori am eu o deficienta de gestionare a timpului. :) Si cand mai prind cate-o zi "light" tot ce-mi doresc e sa ma odihnesc... sau sa mai fac cate-o trebusoara casnica amanata cu lunile. :))

Offline achile

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 37
  • Sincer,nu as fi vrut!Dar ,noi dam cu noi de pamant
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1703 : Miercuri, 10 Aprilie 2013, 16:33 »
Sa te prezinti singur,...complicat,dar este realitatea vietii virtuale care ne sufoca precum caracatita care-si sufoca  prada. Toti de aici avem o istorie si un trecut....ne aducem aminte ca faceam cunostinta cu alte persoane in cercurile in care existam, dar acolo eram...prezentati.Simplu,banal....din tot sufletul sau din obligatie....trebuie sa fim realisti ca au existat si asemenea momente.Aici totul pare complicat ....cum sa ma prezint singur?....

Am descoperit astazi, citindu-va,...ca exista viata dupa....dupa orice!Nu discutam despre teoriile "stiintifice" ca nu exista moarte si deci exista viata si dupa moarte.Ci ma refer strict la faptul ce exista viata si dupa.....o etapa,un mod de viata,un mod de gandire,un mod de-a aborda lucrurile.Apoi totul se darama (voluntar sau involuntar noi daramam acea etapa trecuta) dar cred ca o facem pentru a ne regasi echilibrul...a deveni ceea ce suntem in realitate si a ajunge acolo unde ne dorim.Banal....dar real!M-am mutat din centrul tarii in urma cu 3 ani, in locul in care am zis ca voi simti tumultul vietii.Concluzia.....m-am nisipit.Dar ma zbat sa ma regasesc.Ca v-a fi mai greu...ca va fi usor, nu stiu.Sunt convins ca prietenia voastra inseamna mult pentru aceia care au momente in viata ca ale mele.Varsta....sufleteasca, pe la 18...sa pot sa o iau de la inceput(cu experienta de acum),biologica....pe la 45 ... dupa poze ,sub 40 vorbeste lumea.Modest,nu?.Mandru?...nu am momentan puterea!Calm......caracteristic zonei din care ma trag.Nivel de instruire...vedem cand voi termina.Chef de prieteni....DOAMNE...cat de multi!Obligatii?....ce-as cauta aici!...doar acel suflet plamadit de mine in urma cu 17 ani caruia ii port si acum de grija chiar daca el nu simte prea mult acest lucru.Montaniard.....of...nu aveam pasiunea pozelor pe atunci dar va pot povesti de trasee de 12 ore facute in 6.Acum...amestec cand am cu cine si DE CE mai ales cate un rapitor cu cate un stationar...sau cate o canasta dar si aia trebuie sa ai cu cine.Filme...trebuie sa ai cu cine comenta....o terasa?...sa vina vara,RECUNOSC...nu am mai pus mana pe o carte de ani de zile...noroc cu netul.Am descoperit ca am de vazut o gramada de muzee ....cu cine?Si mai am si prin Europa de mers.....Sunt atat de multe de vorbit.....dar am incercat sa dau niste repere.Bine v-am gasit,...dragi ,poate prieteni.(speranta moare ultima)

Offline deli_a

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 185
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1704 : Miercuri, 10 Aprilie 2013, 16:36 »
Les grands esprits se rencontrent, fie-ne de bine atata modestie, Caro. :)
Nu stiu cum se face, dar in ultima vreme n-am mai prea intalnit oameni cu umor autentic si am o senzatie amara ca traim intr-o lume posaca si searbada. Cred ca tre' sa mai ies cu gasca vesela SC. :)

Mica, bine ai revenit printre noi, macar virtual, caci ti-am simtit lipsa !!!

Iertare, stiu ca sunt  :offtopic:
"Viseaza ca si cand ai trai vesnic si traieste ca si cand ai muri azi, caci nu conteaza anii din viata ta, ci viata din anii tai."

Offline dauina

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 642
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1705 : Miercuri, 10 Aprilie 2013, 16:51 »
...complicat....
Nimic nu este complicat, achile.....noi le facem/vedem asa....in rest....gasesti aici cam toate activitatile enumerate; timp si deschidere sa fie....
bine ai venit printre noi!
Nu ceea ce aduni, ci ceea ce raspandesti spune ce fel de viata ai trait!

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1706 : Miercuri, 10 Aprilie 2013, 18:18 »
Multumesc, Delia, si eu ma bucur sa te / va regasesc.  :kissing:
La cat timp am lipsit, ma puteti considera (re)new entry, deci nu esti off-topic (I hate this word, ca-mi sugruma spontaneitatea. :) )
Sper sa nu mai deranjeze umorul meu. :)

silviu

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1707 : Miercuri, 10 Aprilie 2013, 20:08 »
Acum...amestec cand am cu cine si DE CE mai ales cate un rapitor cu cate un stationar...
pescuiesti? pe unde? ???

Offline achile

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 37
  • Sincer,nu as fi vrut!Dar ,noi dam cu noi de pamant
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1708 : Miercuri, 10 Aprilie 2013, 21:57 »
Acum....in ape tulburi!

Offline clara39

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 128
  • ..si maine va fi o noua zi.....
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1709 : Miercuri, 10 Aprilie 2013, 22:27 »
te asteptam cu noi in excursii...sa gasesti limpezimea ..apei...