Autor Subiect: Viata si valoarea ei  (Citit de 101704 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Saturnianul

  • Vizitator
Răspuns: Viata si valoarea ei
« Răspuns #60 : Miercuri, 07 Iulie 2010, 19:03 »
 Va pup pe toti.  :-*

Si pe mine, cu tot cu umorul negru?  ;D

Offline EUGENIA110

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 482
Răspuns: Viata si valoarea ei
« Răspuns #61 : Miercuri, 07 Iulie 2010, 19:08 »
   Da, Bogdan, si pe tine, pentru ca si eu am un umor mai "special", pe care multi din jurul meu nu prea l-au inteles, s-au simtit ironizati si mi-au intors spatele. Si?!? Oricum, nu-mi plac oamenii fara simtul umorului.  :-*

Saturnianul

  • Vizitator
Răspuns: Viata si valoarea ei
« Răspuns #62 : Miercuri, 07 Iulie 2010, 19:13 »
 :-*

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Răspuns: Viata si valoarea ei
« Răspuns #63 : Miercuri, 07 Iulie 2010, 20:09 »
 
Ideea este ca in aceasta poveste sotul devine acea piatra a rabdarii.

Pina crapa, nu?  :D

PS: No offence, dar umorul meu negru nu s-a putut abtine  ;D

dear dear saturnis, nu e umor negru, este o observatie justa pentru o realitate neagra. pai asta era si ideea: sa crape!
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Răspuns: Viata si valoarea ei
« Răspuns #64 : Miercuri, 07 Iulie 2010, 20:20 »
    Ayouni, cred ca as sta si te-as asculta la nesfirsit povestind despre locuri in care eu n-am fost si nu voi fi niciodata si despre oameni pe care nu i-am cunoscut si nici nu-i voi putea cunoaste. Sint fericita ca forumul SC mi-a dat posibilitatea sa te intilnesc pe tine si pe multi altii ca tine care-mi insenineaza serile. Va pup pe toti.  :-*

eugenia draga mea, iti multumesc pentru aceste cuvinte bune. ma bucur enorm ca umilele mele notite iti aduc o raza de visare. Life is a journey, and love is what makes that journey worthwhile... viata este o calatorie si iubirea este ceea care-i da valoare, nu-mi vine o alta traducere in acest moment.  si eu am avut parte de amandoua. in fiecare moment al zilei traiesc cu un sentiment foarte puternic de recunostinta fata de tot ceea ce ma inconjoara, parte din creatia divina... si implicit s mie insami.  pentru ca lucrurile bune sa ni se intample avem nevoie de un imbold interior, de o scanteie. trebuie sa le gandim si sa le atragem. vezi, sunt recunoscatoare si acestui forum pentru ca ne-a dat ocazia sa ne intalnim, sa stabilim niste curente, niste fire de argint virtuale care circula de la unul la altul si ne aduc impreuna.  :-* tie si tuturor.
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Viata si valoarea ei
« Răspuns #65 : Miercuri, 07 Iulie 2010, 20:59 »
     Ce este viata cand planeta a luat-o razna? Faptul că o tara e sub apa, alta in flacari, ca un uragan alunga un milion de oameni de la casele lor, nu mai mira pe nimeni. Desigur, lumea e in continua schimbare, tanara generatie e crescuta cu computer si uneori, in fum de cannabis, in loc de carti de povesti si bilete la Teatrul Ţăndărica. Ne schimbam si noi, si vremea, si vremurile... Totul are un inceput si un sfarsit, nu-i asa?

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Viata si valoarea ei
« Răspuns #66 : Miercuri, 07 Iulie 2010, 21:06 »
tandarica inlocuit de cannabis? groaznic! >:(

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Viata si valoarea ei
« Răspuns #67 : Miercuri, 07 Iulie 2010, 21:07 »
Silviu, tu vorbesti in numele copiilor sau in numele tau?

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Viata si valoarea ei
« Răspuns #68 : Miercuri, 07 Iulie 2010, 21:10 »
si-n numele meu, ca parinte >:(

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Viata si valoarea ei
« Răspuns #69 : Miercuri, 07 Iulie 2010, 21:14 »
Silviu, ma bucur ca esti parinte, sa-ti traiasca copilul sau copiii!

adria

  • Vizitator
Răspuns: Viata si valoarea ei
« Răspuns #70 : Miercuri, 07 Iulie 2010, 21:18 »
ayouni, raman la parerea mea in legatura cu tine, chiar s-a adancit
o stii si tu, ti-am spus-o
subscriu celor spuse de eugenia, sunt bucuroasa ca te-am cunoscut

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Viata si valoarea ei
« Răspuns #71 : Miercuri, 07 Iulie 2010, 21:21 »
Ayouni, subscriu celor scrise de Adria si Eugenia si spun din tot sufletul: ma bucur ca te-am cunoscut!

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Viata si valoarea ei
« Răspuns #72 : Miercuri, 07 Iulie 2010, 21:25 »
Silviu, ma bucur ca esti parinte, sa-ti traiasca copilul sau copiii!
multumesc. cu ceva ani in urma, am intrat in dormitorul fiului si m-a izbit un puternic miros de iarba. am ramas consternat! fumase toata tigara, fara sa-mi dea si mie sa trag cateva fumuri :( >:(

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Viata si valoarea ei
« Răspuns #73 : Miercuri, 07 Iulie 2010, 21:26 »
Nu stiu ce sa spun, Silviu, poate a fost o simpla curiozitate si atat, nu mai mult...

carmentoma

  • Vizitator
Răspuns: Viata si valoarea ei
« Răspuns #74 : Miercuri, 07 Iulie 2010, 21:31 »
     Ce este viata cand planeta a luat-o razna? Faptul că o tara e sub apa, alta in flacari, ca un uragan alunga un milion de oameni de la casele lor, nu mai mira pe nimeni. Desigur, lumea e in continua schimbare, tanara generatie e crescuta cu computer si uneori, in fum de cannabis, in loc de carti de povesti si bilete la Teatrul Ţăndărica. Ne schimbam si noi, si vremea, si vremurile... Totul are un inceput si un sfarsit, nu-i asa?


    Eu cred ca intotdeauna au fost calamitati si evenimente nefericite! Deosebirea e ca nu erau atatea modalitati de mediatizare live ca azi! Si pe urma noi suntem cosumatori de stiri gen tabloid! Cui ii pasa de stirile asazis "bune"?!? Trec neobservate si nu "vand"! Cat priveste scaparea din mana a tinerei generatii, nu e vina lor, ci a noastra, a parintilor , ca nu am inteles cum sa ii educam in spiritul unor valori reale si i-am lasat la voia mass media si a anturajului, pentru care banul si distractiile extreme inseamna un mod de viata "modern", in spirit "democratic"!!!! De schimbat nu stiu in ce masura ne pot schimba vremurile, daca avem un sisterm de valori bine pus la punct si un optimism care nu poate fi daramat de nici o nenorocire din lume! Iar martor la inceput nu am fost, deci nu voi fi nici la sfarsit!!! Decat la ale mele!