Autor Subiect: Viata si valoarea ei  (Citit de 100654 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Viata si valoarea ei
« Răspuns #75 : Miercuri, 07 Iulie 2010, 21:44 »
Cum trebuie sa fie femeia ideala la romani? Grasa, frumoasa si devreme acasa? Dar barbatul roman? Cica trebuie sa fie putin mai frumos decat dracu' si daca nu are burtica, chelie si pantalonii prinsi cu, cureaua sub "mingea de fotbal" pitita sub camasa, atunci nu-i de-adevaratelea... e taiat cu o foarfeca dintr-un jurnal de moda!!!

Offline EUGENIA110

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 482
Răspuns: Viata si valoarea ei
« Răspuns #76 : Miercuri, 07 Iulie 2010, 22:22 »
   Lucia draga, din cind in cind tu mai aduci in discutie cite ceva si ne indemni sa ne spunem parerea. Dar nu inteleg de ce atunci cind te referi la femeia sau barbatul ideal faci trimitere numai la partea fizica; altceva nu conteaza? E mult de vorbit pe tema asta. Eu am citit odata  ce a spus o femeie inteleapta: " pentru mine barbatul ideal e acela pentru care eu reprezint femeia ideala" si inclin sa-i dau dreptate.

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Viata si valoarea ei
« Răspuns #77 : Miercuri, 07 Iulie 2010, 23:34 »
sufletul conteaza, nu partea fizica :D

Saturnianul

  • Vizitator
Răspuns: Viata si valoarea ei
« Răspuns #78 : Joi, 08 Iulie 2010, 00:07 »
Cum trebuie sa fie femeia ideala la romani?

În primul rînd tre' să fie!  ;D

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Viata si valoarea ei
« Răspuns #79 : Joi, 08 Iulie 2010, 08:46 »
Eugenia, Silviu si Saturnis, sufletul conteaza cel mai mult intr-o relatie. Chiar daca nu esti atras din punct de vedere fizic de cineva, in timp, prin comportament, stare de spirit, prin frumusetea sufleteasca, ajungi sa il iubesti pe acel cineva si constaţi că este o iubire puternică. Eu vorbesc din punctul meu de vedere. Ceea ce ma apropie cel mai mult de un posibil partener de viata este comunicarea, sinceritatea si implicarea in relatie, in adevaratul sens al cuvantulului.

Offline EUGENIA110

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 482
Răspuns: Viata si valoarea ei
« Răspuns #80 : Joi, 08 Iulie 2010, 13:46 »
sufletul conteaza, nu partea fizica :D

   Nu incerca sa fii ironic, nu-ti iese .......
   Am uitat ca tu ai un ideal al oamenilor doar d p d v al sexului, noi discutam despre omul ideal din toate punctele de vedere.  :P

pe_jumate

  • Vizitator
Răspuns: Viata si valoarea ei
« Răspuns #81 : Joi, 08 Iulie 2010, 14:06 »
din pacate, tind sa ii dau dreptate lui @silviu.. daca cel cu care ma intalnesc prima oara pica la "testul de chimie" la prima vedere.. adio curiozitate de a-i intelege sufletul, care, nu de putine ori, e unul sensibil si delicat iar omul probabil are inca multe de spus ..
.. vorbesc din propria experienta.. am comunicat exceptional cu cativa oameni pe internet, iar cand ne-am vazut in sfarsit pentru o cafea, intr-un loc public .. mi-a disparut brusc entuziasmul, s-a rupt visarea si aveam o nevoie ingrozitoare sa merg acasa urgent.. :-\

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Viata si valoarea ei
« Răspuns #82 : Joi, 08 Iulie 2010, 15:42 »
nu inteleg de ce mi-a disparut un mesaj, fara nicio explicatie :-\
daca asta-i obiceiul moderatorilor, eu ma retrag.
va doresc toate cele bune.

pe_jumate

  • Vizitator
Răspuns: Viata si valoarea ei
« Răspuns #83 : Joi, 08 Iulie 2010, 15:53 »
@silviu dear, nu fi atat de nefericit pentru lipsa explicatiei pe tema mesajului disparut  .. ...  nu era nevoie de nici o explicatie pentru ca mesajul ala era el insusi prea explicit, ma-ntelegi...
..hai inapoi sa combatem, don't give up atat de copilareste, ca suntem copii mari, ce naiba?!?! :-* :-*

Saturnianul

  • Vizitator
Răspuns: Viata si valoarea ei
« Răspuns #84 : Joi, 08 Iulie 2010, 17:18 »
Silviu, si mie mi-au disparut niste mesaje prin arhivarea unor topic-uri care nu mai erau folosite. Poate e unul din acele mesaje.

Daca era un mesaj (prea) explicit, cum zice Carmen, atunci explicatia exista cel mai probabil in regulamentul forumului. Daca incalca unul din punctele de-acolo legate de conduita, atunci nu mai era nevoie de nici o explicatie suplimentara :)

Acum, nu stiu in ce situatie te afli tu dar, oricare ar fi, ma asteptam la o abordare mai matura din partea ta. Asta daca nu cumva te joci cu noi, sa vezi cit de mult te iubim  ;)


pe_jumate

  • Vizitator
Răspuns: Viata si valoarea ei
« Răspuns #85 : Joi, 08 Iulie 2010, 17:37 »
@silviu: daca iubirea era the issue aici, ok, hai s-o zic si pe asta: hai inapoi, ca te iubesc! :-*

carmentoma

  • Vizitator
Răspuns: Viata si valoarea ei
« Răspuns #86 : Joi, 08 Iulie 2010, 19:31 »
          Silviu, mie din peste 2250 de mesaje mi-au mai ramas putin peste 1600! Unul dintre motive este faptul ca s-au mutat topicuri intregi in arhiva! Iar celalalt este faptul ca anumita mesaje degenerasera intr-o discutie care nu facea bine nimanui, cu atat mai putin forumului! Eu una chiar ma bucur ca adminul m-a ajutat in acest fel! Cat priveste renuntarea ta, eu ca mama a ta aici pe forum te sfatuiesc sa te mai gandesti! Daca tii cat de putin la noi, cei cu care ti-ai petrecut ultimele luni, nu ar trebui sa ne abandonezi!

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Viata si valoarea ei
« Răspuns #87 : Joi, 08 Iulie 2010, 19:33 »
Silviu, fii barbat! Sa stii ca aduci acestui forum, sarea si piperul de care are nevoie.  De multe ori m-am amuzat si chiar m-am entuziasmat de jocul cuvintelor tale, de mesajele tale directe, sincere. Nu este pacat sa ne parasesti astfel? Nici macar nu ne-ai pupat inainte de a ne spune "la revedere".  Uite, si mie mi-au disparut o serie de mesaje cu ocazia regandirii organizatorice a forumului. Foarte bine.Te astept sa revii. Da? Sa nu ma dezamagesti. Astept mereu,sa stii...Cu drag si dor, a ta confidenta

Offline EUGENIA110

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 482
Răspuns: Viata si valoarea ei
« Răspuns #88 : Joi, 08 Iulie 2010, 19:44 »
Silviu, nu pleca!!!!!  :-*

Saturnianul

  • Vizitator
Răspuns: Viata si valoarea ei
« Răspuns #89 : Joi, 08 Iulie 2010, 20:22 »
Ok dragilor, hai sa revenim totusi la tema acestui topic. Am divagat, inclusiv eu, ca de, oameni suntem, dar sa intram pe linia de plutire. Daca se vrea totusi continuarea discutiei, s-o mutam va rog pe alt topic. Cel de Anunturi ale userilor e cel mai potrivit.

Va rog asta, fiindca nu pot fi mutate mesajele fiecaruia in parte la topicul potrivit. Si vreau sa cred ca nici nu e cazul sa se faca asta, chiar daca s-ar putea :)