Autor Subiect: Viata si valoarea ei  (Citit de 101589 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Saturnianul

  • Vizitator
Răspuns: Viata si valoarea ei
« Răspuns #150 : Duminică, 13 Martie 2011, 12:29 »
sa intelegem, cu maaare tristete, ca am trecut de ea.  :). "tinara spiritual" e ca esti tu dragut, mi-e mi-e teama de cvasi-sinonime ca infantila si imatura.  :D ca despre fizic...mi se spune mereu ca par mai tanara cu 10 ani, dar realitatea din buletin e cruda, cruda rau....ramane intre noi (nu spui nimanui, da?) am 44, deci tocmai ce-am pasit din middl-age spre startul senectutii.  :D :D

Multumesc de compliment. Cred ca doar am zis atat cat am putut sa observ.
Off, nemultumite mai sunt femeile! Nicicum nu va convine!  :D Mai devreme spuneai de spiritul tanar pe care-l da de gol carcasa expirata. Cand tu ai o carcasa cu 10 ani mai tanara te mai legi de varsta din buletin!? Asta e carcoteala! Ce mai conteaza aia? Nu-ti cere nimeni buletinul cand te invita la o cafea :) Apoi, aia din buletin e varsta temporala. De interes e varsta spirituala si aia biologica. Iar pe tine si aia biologica te arata mai tanara. Asa ca nu stiu ce mai vrei   ;D

Cat despre imaturitate. Ce intelegi tu prin asta? Ca e relativa treaba. Asa cum sunt persoane care se supraapreciaza, sunt si persoane care se subapreciaza :) Ce faci/gandesti de te consideri ca esti imatura? Si ce crezi c-ar trebui sa faci/gandesti ca sa nu mai fii? Daca nu e ok aici, imi poti raspunde pe mesaje personale.

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Viata si valoarea ei
« Răspuns #151 : Marți, 15 Martie 2011, 12:43 »
Citat din: micaela
mi se spune mereu ca par mai tanara cu 10 ani, dar realitatea din buletin e cruda, cruda rau....ramane intre noi (nu spui nimanui, da?) am 44
multi inainte cu sanatate si bafta! poate esti suparata ca nu ti se spune ca pari mai tanara cu 20 de ani :-\

iulia17

  • Vizitator
Răspuns: Viata si valoarea ei
« Răspuns #152 : Marți, 29 Martie 2011, 22:58 »

pai cica de la 29 ani femeile incep sa numere anii inapoi. daca ma gindesc bine eu sunt deja minora…!!


Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: Viata si valoarea ei
« Răspuns #153 : Miercuri, 30 Martie 2011, 07:42 »
si eu! adolecenta! :D
nihil sine deo

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Viata si valoarea ei
« Răspuns #154 : Miercuri, 30 Martie 2011, 08:08 »
eheee, maica ce vremuri in liceu ~ si cate traznai mai faceam ~ cum ne prindeau profesorii fumand in toaleta, chiulind de la ore ~ asata da viata cu valoare ... a tineretii !!

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Viata si valoarea ei
« Răspuns #155 : Miercuri, 30 Martie 2011, 11:38 »
viata asta-i bun pierdut cand n-o traiesti cum ai fi vrut :(

iulia17

  • Vizitator
Răspuns: Viata si valoarea ei
« Răspuns #156 : Miercuri, 30 Martie 2011, 23:16 »
imi place cosbuc asa si asa; insa arghezi e mai pe sufletul meu:

Cu ochi-inchisi in zimbet, copil abia-nflorit,
Cu fruntea rasturnată, cu visul risipit,
Ca o dantela scumpa pe trupu-ti adormit,
Dar spune-mi, la crepuscul, incet, sunt fericit?…



Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Viata si valoarea ei
« Răspuns #157 : Luni, 04 Aprilie 2011, 22:24 »
parca oamenii din Bucovina au o viziune diferita de viata si ii dau valoare prin felul lor de a fi.

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Viata si valoarea ei
« Răspuns #158 : Marți, 05 Aprilie 2011, 08:40 »
sa intelegem, cu maaare tristete, ca am trecut de ea.  :). "tinara spiritual" e ca esti tu dragut, mi-e mi-e teama de cvasi-sinonime ca infantila si imatura.  :D ca despre fizic...mi se spune mereu ca par mai tanara cu 10 ani, dar realitatea din buletin e cruda, cruda rau....ramane intre noi (nu spui nimanui, da?) am 44, deci tocmai ce-am pasit din middl-age spre startul senectutii.  :D :D

Multumesc de compliment. Cred ca doar am zis atat cat am putut sa observ.
Off, nemultumite mai sunt femeile! Nicicum nu va convine!  :D Mai devreme spuneai de spiritul tanar pe care-l da de gol carcasa expirata. Cand tu ai o carcasa cu 10 ani mai tanara te mai legi de varsta din buletin!? Asta e carcoteala! Ce mai conteaza aia? Nu-ti cere nimeni buletinul cand te invita la o cafea :) Apoi, aia din buletin e varsta temporala. De interes e varsta spirituala si aia biologica. Iar pe tine si aia biologica te arata mai tanara. Asa ca nu stiu ce mai vrei   ;D

Cat despre imaturitate. Ce intelegi tu prin asta? Ca e relativa treaba. Asa cum sunt persoane care se supraapreciaza, sunt si persoane care se subapreciaza :) Ce faci/gandesti de te consideri ca esti imatura? Si ce crezi c-ar trebui sa faci/gandesti ca sa nu mai fii? Daca nu e ok aici, imi poti raspunde pe mesaje personale.


acum am vazut interogatia ta, tinere de pe Saturn. :)

ei, glumeam... nu sunt chiar asa imatura cum pot parea, uneori... doar ca n-am si nu pot afisa blazarea si "seriozitatea" la care societatea se asteapta de la o fiinta "biologic avansata".  :D :D :D sunt prizoniera sufletului de copil si ma chinuie spiritul ludic. ;):D

P.S. erata: middle-age

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Viata si valoarea ei
« Răspuns #159 : Marți, 05 Aprilie 2011, 08:43 »
Citat din: micaela
mi se spune mereu ca par mai tanara cu 10 ani, dar realitatea din buletin e cruda, cruda rau....ramane intre noi (nu spui nimanui, da?) am 44
multi inainte cu sanatate si bafta! poate esti suparata ca nu ti se spune ca pari mai tanara cu 20 de ani :-\

multam de urare, cu reciprocitate.  ;) nu-s suparata ca nu mi se spune, sunt suparata ca nu SUNT cu 20 de ani mai tanara.  :D desi...daca e sa fac o analiza serioasa, nu mi-as mai dori sa ma-ntorc, in timp.

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Viata si valoarea ei
« Răspuns #160 : Marți, 05 Aprilie 2011, 10:11 »
si eu as vrea sa fiu cu 20 de ani mai tanar ;D iar daca e sa fac o analiza serioasa, mi-as dori sa ma intorc in timp.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Viata si valoarea ei
« Răspuns #161 : Marți, 05 Aprilie 2011, 11:38 »

as vrea sa fiu mai tanara ~ vreo 15 ani ~ dar nu as dori sa dau timpul inapoi sa mai trec o data prin ce a fost ~ as vrea sa merg de aici mai departe cu tineretea de atunci si viata de acum

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Viata si valoarea ei
« Răspuns #162 : Marți, 05 Aprilie 2011, 21:01 »
Eu as vrea sa recuperez timpul pierdut!

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Viata si valoarea ei
« Răspuns #163 : Marți, 05 Aprilie 2011, 22:26 »

niciodata nu e timpul pierdut ~ incepi chiar de acum

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: Viata si valoarea ei
« Răspuns #164 : Marți, 05 Aprilie 2011, 22:26 »
Raman asa cum sunt!
Conteaza doar ce poti trai, astfel ca viata sa nu doreasca o intoarcere ...
Cat voi trai, ii voi darui vietii tot ceea ce ... avem nevoie!
nihil sine deo