Autor Subiect: Croaziera cu goeleta in paradisul apelor de smarald 12 - 19 septembrie 2020  (Citit de 11210 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Diana7

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
  • Salut!
Re: Croaziera cu goeleta in paradisul apelor de smarald 12 - 19 septembrie 2020
« Răspuns #30 : Vineri, 11 Septembrie 2020, 08:55 »
Si al meu. Sper sa fie la fel la toata lumea.

Diana
🌹✨

Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: Croaziera cu goeleta in paradisul apelor de smarald 12 - 19 septembrie 2020
« Răspuns #31 : Vineri, 11 Septembrie 2020, 09:42 »
Si eu sunt in regula. Inca o informatie-cei care aveti/luati papuci/incaltaminte de apa (se gasesc in magazine gen Decathlon,Sportissimo,etc..) sunt buni !

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Croaziera cu goeleta in paradisul apelor de smarald 12 - 19 septembrie 2020
« Răspuns #32 : Duminică, 13 Septembrie 2020, 08:43 »
Deja sunteti pe aeroport, la 2 ore de plecare. Va doresc o calatorie cat mai usoara, sa ajungeti cu bine la vas. Iar apoi sa va bucurati de fiecare moment petrecut pe mare, sa va distrati, sa va faceti prieteni. Sper ca toata lumea a lasat acasa problemele, tabieturile, criticile si comentariile si ca intelege ca face parte dintr-un grup, ca ceilalti au venit sa-si petreaca o vacanta minunata, sa se distreze, nu sa asculte prostiile altora. Gabi este cu voi, stie bine cum trebuie sa fie atmosfera din SC, ce trebuie facut pentru asta, este atent si sunt convins ca va face tot ce ii sta lui in putere pentru ca excursia asta sa fie din nou o super-reusita, la fel ca anii trecuti. Dar, asa cum spuneam, depinde si de voi, cei din grup. Fiti veseli, destinsi, plecati intr-o minunata calatorie pe mare!

Offline LILIANA N

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
Re: Croaziera cu goeleta in paradisul apelor de smarald 12 - 19 septembrie 2020
« Răspuns #33 : Sâmbătă, 19 Septembrie 2020, 14:59 »
Inca placut ametita de avioane si balansul de pe punte...
Am ajuns aici intamplator(s-a amanat Italia-Coasta Amalfi pentru 2021)...si acum ii inteleg pe cei care au revenit in Croaziera albastra pentru a doua oara...Poate, daca timpul si timpurile vor permite, o voi face si eu...
O excursie frumoasa... Punct.
Distractie, oameni faini, peisaje cuceritoare...Daca iti place apa, aici te vei simti ca pestele in Mediterana...

ps1 Poze, cand ne vom trezi din socul revenirii la realitate :)
ps 2 Gabi(acum l-am cunoscut), superghid, sa-ti inregistrezi rasul la Osim!  :D :D :D Este viral...

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Croaziera cu goeleta in paradisul apelor de smarald 12 - 19 septembrie 2020
« Răspuns #34 : Duminică, 20 Septembrie 2020, 09:28 »
Da, tin minte ca si eu cand am fost acum 5 ani in aceasta excursie, aproape o zi incercam sa ma echilibrez chiar si pe uscat. Aveam mereu senzatia ca sunt leganat si ca e nevoie sa ma stabilizez.  :)

Din fotografiile de pe facebook am vazut ca vremea a fost minunata, sunt convins ca si apa marii a fost ok. Sper ca ati avut ocazia noaptea sa ramaneti pe punte sunb umbrela instelata. Mie mi-au ramas in minte noptile petrecute in acest fel. Rasaritul ma trezea, iar apusurile tin minte, erau fabuloase.

Vacanta asta este intradevar pentru oamenii care iubesc marea, care isi doresc ceva inedit si in acelasi timp vor sa stea deoparte de forfota statiunilor, a plajelor. Se potriveste extraordinar de bine pentru profilul Singles Camp, este intimizata ca spatiu, ca numar de participanti. Tot ceea ce conteaza insa in astfel de vacante este ca toata lumea sa fie faina. Fara figuri, fara mofturi, fara tabieturi din alea care sa scoata din sarite pe ceilalti, fara razgaieli "eu vreau aia, nu aia". Oameni comunicativi, veseli, cu intelegere, deschisi. Adica tot ceea ce scriu si mentionez eu ca necesar in profilul Singles Camp. Sper ca la voi toata lumea a fost...in profil.  :) Ar fi fost pacat sa se fi strecurat si cineva "mai altfel".

Ma gandeam la voi, la ce faceti, pe unde sunteti, ce simtiti. As fi tare curios sa aflu mai multe, sa vad si mai multe fotografii. Nu este o provocare pt feed-back, este efectiv o curiozitate si in acelasi timp o dorinta de a rememora o vacanta minunata pe care am avut-o in urma cu 5 ani...

Offline mirela123

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 58
Re: Croaziera cu goeleta in paradisul apelor de smarald 12 - 19 septembrie 2020
« Răspuns #35 : Marți, 22 Septembrie 2020, 11:47 »
Asa e, inca incerc sa-mi revin. O excursie pe care nu o voi uita usor, chiar daca am fost a doua oara. Si voi mai merge.......
Atmosfera faina, a la turk bre, mesele imbelsugate (Mehmet, Mehmet....), un grup nou pe care nu-l poti uita usor, iar despre dormitul pe punte....nu m-as exprima in cuvinte, trebuie sa incerci, ca sa simti ce-ti ofera natura. Singura mea suparare: nu am gasit Carul Mare in nicio noapte. il voi mai cauta..... In schimb, am vazut stele cazatoare....
Am avut excursii noi care au reusit sa intregeasca atmosfera de grup, iar Gabi....a fost de milioane....atent la detalii, diplomat in orice situatie, bun organizator.

Multumim pentru tot.  Datorita acestei excursii, am inceput toamna cu zambetul pe buze.
Sa fim sanatosi si sa ne revedem cu drag !
Mirela / Iasi

Offline CristinaIonescu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 36
Re: Croaziera cu goeleta in paradisul apelor de smarald 12 - 19 septembrie 2020
« Răspuns #36 : Miercuri, 23 Septembrie 2020, 13:52 »
Pentru mine a fost un adevat concediu, asa cum mi-am dorit mereu: peisaje de-a dreptul minunate, apa asa de limpede, perfecta chiar, mancarea excelenta (Mehmed, bucatarul, o mana de om, gatea, servea, inota, dansa), grupul emana o energie pozitiva, veseli, deschisi, ghidul o dulceata, are o poveste mereu pe buze.
si sa dorm 7 zile sub cerul instelat mi se pare ceva pe care daca nu-l traiam nici nu aveam cum sa stiu ce pierdeam...si as fi piedut enorm.
ai mare dreptate Mirela, eu la fel simt: am tot timpul zambetul pe buze.
inca o data multumesc din suflet, tuturor!

Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: Croaziera cu goeleta in paradisul apelor de smarald 12 - 19 septembrie 2020
« Răspuns #37 : Luni, 28 Septembrie 2020, 11:05 »
Croaziera in paradisul apelor de smarald !
Zile si nopti de septembrie cu guleta pe mare in Turcia- Egee & Mediterana- regiuni minunate unde albastrul imbratiseaza verdele-Marmaris,Datca,Bozburun, munti, insule, golfuri si golfulete, plaje, nopti instelate, rasarituri si apusuri de soare, vreme excelenta pentru inot, minunatii locale, safari jeep, situl antic Knidos, peisaje si turism de mare stil,veselie, socializare & more-Multumim tuturor pentru participare si prietenie, am avut parte de o atmosfera excelenta !
































Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Croaziera cu goeleta in paradisul apelor de smarald 12 - 19 septembrie 2020
« Răspuns #38 : Luni, 28 Septembrie 2020, 16:29 »
Vacanta aceasta pe mare ramane una dintre cele mai frumoase pe care le organizam in SC. Are toate ingredientele: mare, soare, intimitatea vasului, mancare buna si usoara (eu in 7 zile, desi am fost "constiincios si am mancat tot ceea ce mi s-a pus in fata.. :-[, am slabit 3 kg!!! :dance:). Dai de aerul acela usor exotic care pe mine cel putin ma incanta, apoi comoditatea cu care circuli, n-ai treaba cu bagaje, cu prea multe haine, apoi dormitul pe punte, ceva ce rar ai ocazia sa faci in viata...

Cred ca lumea nu intelege cu adevarat ce frumos e...Am povestit si prietenilor - pt ca mi-as fi dorit sa le ofer si lor posibilitatea unei astfel de calatorii pe apa si din reactia lor am realizat ca sau nu povestesc si descriu cum trebuie aceasta vacanta, sau e greu de inchipuit cum e...

Din ianuarie nu am mai vazut marea si mi-e tare dor de ea...Astept sa se termine nebunia asta odata, sa se deschida din nou lumea, sa pot ajunge din nou in Tailanda, in Indonezia, in Cuba...Si de o vacanta pe marea Turciei cu goeleta mi-e dor...