Excursii si evenimente > Feed-back-uri, impresii, fotografii din excursiile si vacantele noastre

Poiana Narciselor - Vulcanul Racos - Cheile Rasnoavei - Sinca. 7 - 9 mai 2021

<< < (6/6)

krondia:
Grozava privelistea de la pensiunea Roua Muntelui din Dejani. Si un aer curat, puternic ozonat. Toata noaptea au cantat pasarile iar dimineata am auzit si cucul  :smitten:

Frumoasa pensiunea, bine intretinuta, lucru ce nu e tocmai simplu in conditiile actuale. Oameni calzi, primitori, cu mult bun simt. Mancarea excelenta, gustoasa,ciorbele, pastravul, papanasii, totul proaspat, facut in casa.
 Mai treceti pe, la ei, povestiti mai departe, e bine de stiut ca mai exista servicii de calitate si in zone mai retrase, departe de agitatie si galagie.

Dar, pentru ca lucrurile frumoase se termina repede, duminica dimineata ne-am pregatit de plecare. Am mers intai la Ohaba, satul natal al lui Radu Anton Roman, sa vedem cea mai veche apa de moara functionala din Țara Făgarasului. Am aflat povestea zbuciumata a acestui loc, ne-am cumparat fiecare cate ceva de-ale gurii: faina de grau si de malai integrala, gemuri, dulceturi, tuica.

Am ajuns apoi si la manastirea rupestra de la Șinca Veche, un loc misterios, cu multe legende. Dincolo de povesti, este un loc frumos, ingrijit, placut pentru o plimbare.
Aici ne-am despartit, cu promisiunea ca ne vom mai revedea.

Un grup tare fain, m-am simtit bine cu voi, nici nu mi-am dat seama ca erau si cativa "noi". Bravo voua  *|*
Eu voi mai ajunge in zona, imi voi aminti cu placere de zilele frumoase petrecute impreuna.

Numai bine, continuati sa iesiti, bucurati-va de natura, de prieteni, viata este frumoasa :dance: *|* :thumbup:



















admin:
Nu am apucat sa va transmit nici voua, nici celor care au calatorit pe Valea Cernei, asa cum fac de obicei, drum si vreme faina, oameni veseli in jur! Sunt intr-un vartej acum, stau pe comunicate oficiale, pe stiri, pe forumuri, pe grupuri de facebook, pentru ca se apropie iesirile afara si trebuie sa stiu toate amanuntele...

Dar va spun acum la sosire, bine ati venit,  :flori: sunt fericit ca pentru fiecare grup care se intoarce bogat in amintiri in prietenii! Am auzit ca vremea a fost frumoasa, ca v-ati distrat, ca lumea a fost vesela si destinsa. Imi pare rau ca n-ati gasit narcisele in floare, de regula in aceasta perioada sunt in plina culoare, ba chiar spre terminate. E un an ciudat, totul e intarziat, culmea nu doar afara, vad si in sera...

Toata agitatia pe care o simtim acum in noi, si eu si Samiza, cu emotiile plecarii, cu asteptarea vestilor de porti deschise, e recompensata pe de alta parte de ceea ce primim de la voi.

Scriu acum ceva pentru toti cei care au stat aproape de Singles Camp&Travel, care au venit, care au anuntat si pe altii, este foarte important ca ati mentinut spiritul si atmosfera!  :love: :flori: Ma cunoasteti ca nu sunt omul vorbelor mangaietoare si frumoase, tocmai de aceea ma gandesc ca o sa ma credeti ce va spun: sunteti pentru mine la fel de minunati ca cei 25 cu care am plecat in aceasta aventura numita Singles Camp. Stiu ca exista nu stiu variante de a calatori prin tara, in grupuri, in gasca, singuri, ati fi putut alege altceva. Dar ati stat aici cu noi,, ati pastrat spiritul si vreau sa va spun ca apreciez mult fidelitatatea voastra, intelegerea ca e nevoie de continuitate pentru ca acest proiect sa mearga mai departe. Ganditi-va fiecare, ca si datorita voua proiectul acesta poate merge mai departe, ca atmosfera ramane aceiasi, minunata.

Imi doresc mult, ca dupa ce lucrurile se aseaza de tot, cand putem face din nou megapetreceri sa ma intalnesc cu voi cei care ati stat aproape de Singles Camp. Doresc sa va ofer si sa va arat bucuria mea, multumirea ca ideea asta are continuitate si merge la fel, mai departe.

Rami:
Buna dimineata Gigi, buna dimineata tuturor!
Eu, am descoperit Singles Camp in august 2016, cand m-am " virusat"  :giggle: la Azuga cu " Sampanie, castele, muzee..." si de atunci nu m-am mai putut opri  :yeah:
Pentru mine, voi, sunteti unul dintre cele mai faine lucruri, care mi s-au intamplat.
Alaturi de voi am descoperit locuri minunate, mi-am facut prieteni in toata tara, am amintiri de neuitat  :smitten:
Abia astept revederile cu voi, visez la urmatoarea, urmatoarele  :giggle: excursii la care pot participa :dance: *|*
Asta ma ajuta sa-mi incarc bateriile si sa visez la lucruri faine, si asta mi-a prins tare bine, pentru ca, anul care a trecut, pe mine m-a transformat, m-a marcat :'(, dar, gandul la ce am trait alaturi de voi in toti anii acestia, gandul la urmatoarele aventuri, m-au facut sa mai pot indulci ultimul an, au fost un adevarat xanax bio :thumbup: :giggle:
Asa ca, VA MULTUMESC TUTUROR, Samiza, Gigi, Diana, Lidia, Gabi, fetelor de la agentie, TUTUROR, ca ne faceti viata mai frumoasa  :bow:  :applause:  :flori:
DIN TOT SUFLETUL VA DORESC MULTA, MULTA SANATATE TUTUROR :angel: SI EXCURSII FARA NUMAR  :giggle:  :yeah:

krondia:
Gigi, inteleg atat de bine ce simti, ce am simtit si eu cand a trebuit, brusc, sa ne oprim, la inceput cu speranta ca totul se va sfarsi foarte repede si apoi deziluzia ca totul va dura mult mai mult decat ne puteam imagina... Atata munca pentru a opri planuri, proiecte cladite cu multa truda...

Țin minte prima iesire la Sânpetru, parca nici nu puteam sa ne bucuram cu restrictiile de care trebuia sa tinem seama. Apoi, treptat, lucrurile si-au mai revenit, ne-am invatat si noi cu noile reguli. Vorba ta, cât sa stai inchis in casa? Viata merge mai departe, cu sau fara pandemie.

Multumesc si eu tuturor celor care au continuat sa vina cu noi, pentru incredere. Si, mai ales, multumesc celor care si-au facut timp sa lase cateva cuvinte si pe forum. Conteaza mult, o tot spunem noi, impartasiti-va impresiile, spuneti cum v-ati simtit, cum vi s-au parut locurile vizitate. Spun asta pentru ca, din pacate, se scrie preponderent pe grupurile de WApp create dupa excursii si tot mai putin sau chiar deloc pe forum. Sunt excursii care se incheie fara niciun feedback... Oricat am scrie noi, cei din echipa, impresiile noastre nu suplinesc absenta reactiilor din partea voastra.

Si atmosfera din grupurile noastre chiar este unica. Merita sa dati vestea mai departe. Programele mai pot fi copiate, dar atmosfera faina, nu. Oamenii chiar sunt altfel decat in alte grupuri, e acea dorinta de a fi parte dintr-un grup de prieteni, cu oameni care ti se aseamana, nu doar de a bifa o destinatie turistica.

Ma bucur ca de acum ne vom vedea tot mai mult, poate prind curaj si cei mai tematori. Sa ne vedem cu bine, avem atata de recuperat.. Comunitatea SinglesCamp merge mai departe.. *|* :worship: :yeah:

Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[*] Pagina precedentă

Du-te la versiunea completă