Autor Subiect: Drumetii din Transfagarasan. 7 - 9 august 2020  (Citit de 11843 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Stadler Monica

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
Re: Drumetii din Transfagarasan. 7 - 9 august 2020
« Răspuns #30 : Miercuri, 05 August 2020, 07:52 »
 *|* :applause:
Monica

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Drumetii din Transfagarasan. 7 - 9 august 2020
« Răspuns #31 : Miercuri, 05 August 2020, 08:23 »
Da, evident ca se va desfasura. Doar atunci cand mentionam "IN ANALIZA" sau "IN CONSULTARE" este posibil ca o actiune sa nu se tina. Numarul mai mic de inscrisi din Bucuresti inscrisi pe lista de transport nu inseamna ca grupul nu este format. Stiu ca in agentie sa cauta solutii pentru redimensionarea microbuzului de Bucuresti, astfel incat cei inscrisi la transport sa poata ajunge la Balea Cascada.


Offline Stadler Monica

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
Re: Drumetii din Transfagarasan. 7 - 9 august 2020
« Răspuns #32 : Miercuri, 05 August 2020, 09:17 »
   Buna ziua. Cei care vin individual, intalnirea cu grupul este la Balea Lac sau Balea Cascada, ora 11?
Monica

Offline mina

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Re: Drumetii din Transfagarasan. 7 - 9 august 2020
« Răspuns #33 : Miercuri, 05 August 2020, 10:06 »
Gusti,la cat ar trebui sa ajung? Sa stiu cand plec din Alba.

Offline Augustin/Gusti

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 15
Re: Drumetii din Transfagarasan. 7 - 9 august 2020
« Răspuns #34 : Miercuri, 05 August 2020, 12:11 »
Buna ziua !
 Întâlnirea va avea loc Vineri 7.08.2020 la Bâlea Lac, ora 11:00, (conform programului de mai sus, scris de Gigi), echipati de munte. Exista  posibilitatea sa ne schimbam și la Bâlea Cascada unde o sa fim cazati.

 Echipament:
               -  bocanci de munte, ( NU ADIDASI, NU BOCANCI DE ORAS,)
               -  Rucsac
               -  pelerina de ploaie
               - o bluza / tricou de schimb
               - șapcă / palarie de soare
               - frontala( lanterna de cap)
               - o geaca de vant
               - bete trekking ( cine are nevoie)
               - apa
               - batoane energizahte, ceva dulce
               - fructe
               

Offline Bon Voyage

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 547
Re: Drumetii din Transfagarasan. 7 - 9 august 2020
« Răspuns #35 : Miercuri, 05 August 2020, 13:51 »
Pentru ca avem un nr f mic de persoane care vor veni cu microbuzul (conform listei 5 pers din Bucuresti,una din Ploiesti si o persoana din Brasov )am inchiriat un microbuz de 9 locuri  de la aceeeasi firma transportatoare cu care lucram .


Offline Mihaela-Rodica

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Re: Drumetii din Transfagarasan. 7 - 9 august 2020
« Răspuns #36 : Miercuri, 05 August 2020, 14:09 »
Salutare tuturor ,

Eu vin din Sibiu .

Vreau sa ajung inainte de 11 . Vin la Balea lac sau ma duc la Balea Cascada?

Offline Mada_Avr

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 21
Re: Drumetii din Transfagarasan. 7 - 9 august 2020
« Răspuns #37 : Miercuri, 05 August 2020, 14:23 »
Daca se redimensioneaza microbuzul, costul lui va fi mai mic?
:)

Offline Bon Voyage

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 547
Re: Drumetii din Transfagarasan. 7 - 9 august 2020
« Răspuns #38 : Miercuri, 05 August 2020, 15:58 »
INFORMATII TRANSPORT:

MICROBUZ BUCURESTI:
Plecare 07.08.2020  ora 7.00 din statia Petrom Aurel Vlaicu.
Nume si nr de telefon sofer: BOGDAN tel 0756/070783

Pentru conexiuni la traseu, sunati soferul si stabiliti locul de imbarcare si ora.

Offline Augustin/Gusti

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 15
Re: Drumetii din Transfagarasan. 7 - 9 august 2020
« Răspuns #39 : Miercuri, 05 August 2020, 16:06 »
Imi cer scuze, întâlnite este la Balea Cascada ora 11:00.  O zi faina sa aveți.  :)

Offline Mada_Avr

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 21
Re: Drumetii din Transfagarasan. 7 - 9 august 2020
« Răspuns #40 : Miercuri, 05 August 2020, 16:37 »
Sigur ora 7:00?? Initial a fost vorba de ora 6:00.... Sa nu fie o greseala?  ??? :-\
:)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Drumetii din Transfagarasan. 7 - 9 august 2020
« Răspuns #41 : Miercuri, 05 August 2020, 18:28 »
Mada_Avr, plecarea va fi la ora 07:00 cea comunicata. In ceea ce priveste tariful as raspunde, dar nu inteleg logica intrebarii. Poate te-ai gandit la un tarif mai mare. Costurile/persoana sunt aceleasi in cazurile redimensionarilor si adaptarilor grup, ba chiar mai mari la vehiculele mai mici.

Offline Mada_Avr

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 21
Re: Drumetii din Transfagarasan. 7 - 9 august 2020
« Răspuns #42 : Joi, 06 August 2020, 09:07 »
Legat de costul microbuzului si dimensiunea lui, n-as fi zis niciodata ca un microbuz mai mic inseamna un cost mai mare... ideea era de spatiu. Dar... never mind! :) Multumesc!
:)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Drumetii din Transfagarasan. 7 - 9 august 2020
« Răspuns #43 : Joi, 06 August 2020, 09:50 »
Per persoana da, Mada_Avr, este logic si rational ca la un auto mai mic, costul/persoana sa fie mai mare. De aceea agentiile comerciale isi doresc grupuri cat mai mari. Am explicat asta de mai multe ori chiar si pe informatiile de pe site. Anyway, discutiile astea legate de tarife nu isi au rostul si sensul. La fel si explicatiile. Am facut-o insa pentru ca am vazut ca esti inca in zona asta de neclaritate sau de neintelegere.  :)

Pentru tot grupul: aceasta actiune este una dintre primele pe care le-am organizat acum 10 ani in SC. De aceea tin mult la ea si imi face multa placere sa ma gandesc la ea. Iubesc locul acela, atat de mult incat chiar si Revelionul mi le-am petrecut anul acesta la Cabana Balea. A fost de vis: zapada multa, brazii incarcati cu nea, atmosfera de sarbatoare.

Vara este un adevarat refugiu, o evadare din fierbinteala oraselor, din nebunia de zi cu zi. Cu conditia insa sa nu te opresti la lac, acolo unde se umple de oameni care nu au nimic in comun cu natura, ci doar cu micii, carnatii si selfie. Uneori locul acela devine un soi de targ din ala de duminica, cu de toate. Dar care se pierde in urma, imediat ce ai facut primii pasi spre Saua Doamnei. Vacarmul se stinge incet-incet, si se mai aud doar respiratiile celor din grup. Imaginea din sa, daca este senin este extraordinara, la fel si cea deasupra lacului. Imi place mult ma traseul acela Lacul Capra, este ca o lacrima cazuta din cer si cuibarita intre culmile Fagarasilor.

Ca orice actiune Singles Camp totul depinde de oamenii din grup. Cu cat sunt mai deschisi, mai sociabili, mai firesti, cu cat stiu mai bine sa-si lase tabieturile si ceea ce poate deranja acasa, cu atat este mai fain. Locurile sunt superbe, Gusti este un foarte bun ghid de munte, cabana ne-a primit intotdeauna foarte bine, serile petrecute afara in munte sunt superbe, sper ca si vremea sa fie potrivita pentru drumetie.

Va urez tuturor sa ajungeti cu bine, sa va simtiti grozav! Si nu uitati de echipament! Nu puteti urca cu grupul daca nu aveti ghete de munte, pelerina, si toate celelalte ce le-am mentionat ca necesare intr-o astfel de drumetie. Ce va recomand si in acelasi timp va rog: sa cititi, sa va insusiti si sa respectati indrumarile noastre, in contextul situatiei actuale:  https://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,3183.0.html Gusti o sa vi le repete acolo, dar e bine sa le insusiti inainte de plecare. Este important pentru voi si cei din jur!

Zile faine!

Daca va sunt cat de cat drag sau simpatic,  :-[ beti un pahar de vin si pentru mine.  :love: In 8 august este ziua mea... :)


Offline Adriana Iulia

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 26
Re: Drumetii din Transfagarasan. 7 - 9 august 2020
« Răspuns #44 : Joi, 06 August 2020, 10:54 »
Imi cer scuze, întâlnite este la Balea Cascada ora 11:00.  O zi faina sa aveți.  :)
Buna ziua !
Rog clarificare intrucat vin cu masina personala : Intalnirea este la ora 11 la hotel Balea Cascada ? Pe site scrie maxim la ora 11.00 la Cabana Balea Lac ???.Unde avem cazarea  si unde ne vedem la ora 11 ?  :-[