Autor Subiect: Poveste cu cai si prieteni noi 2 - 5 iulie 2020  (Citit de 11204 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Gidea Mihai

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 30
Re: Poveste cu cai si prieteni noi 2 - 5 iulie 2020
« Răspuns #15 : Miercuri, 17 Iunie 2020, 21:14 »
Buna , eu sunt din Targu Neamt , si putem merge impreuna , daca mai e cineva din zona sa scrie , o seara placuta !

Offline ElenaSimona

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 7
Re: Poveste cu cai si prieteni noi 2 - 5 iulie 2020
« Răspuns #16 : Joi, 18 Iunie 2020, 09:54 »
Mihai, îmi poți da, te rog, numărul tău de telefon? Multumesc

Offline Gidea Mihai

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 30
Re: Poveste cu cai si prieteni noi 2 - 5 iulie 2020
« Răspuns #17 : Joi, 18 Iunie 2020, 19:05 »
Sigur, 0744633900, suna-ma sa vorbim , sa ne punem deacord cu plecarea ,o sesra placuta !

Offline ROXANA POPA

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
Re: Poveste cu cai si prieteni noi 2 - 5 iulie 2020
« Răspuns #18 : Luni, 22 Iunie 2020, 18:31 »
Buna !!!  Mai pleaca cineva din Bucuresti ? Ne-am putea grupa in masina mea ! 0722654377

Offline Dana T

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 51
Re: Poveste cu cai si prieteni noi 2 - 5 iulie 2020
« Răspuns #19 : Vineri, 26 Iunie 2020, 13:57 »
Din pacate, datorita unor probleme aparute brusc, nu mai pot participa la aceasta actiune. Am platit costul integral, mai putin pachetul de echitatie. Daca mai este cineva interesat va rog sa ma contactati la 0744380770. Va urez distractie placuta si sa va bucurati de natura si caluti! :sorry: :sorry: :sorry:

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Poveste cu cai si prieteni noi 2 - 5 iulie 2020
« Răspuns #20 : Vineri, 26 Iunie 2020, 17:12 »
Eu...eu vreau !  *|*
Dar nu stiu daca se poate ...  :giggle:  :worthy:
Poate stie de la agentie cineva... multumesc anticipat !

Offline Dana T

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 51
Re: Poveste cu cai si prieteni noi 2 - 5 iulie 2020
« Răspuns #21 : Vineri, 26 Iunie 2020, 20:04 »
Am gasit o inlocuitoare draguta! Voi contacta si agentia pentru detalii!

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Poveste cu cai si prieteni noi 2 - 5 iulie 2020
« Răspuns #22 : Vineri, 26 Iunie 2020, 22:23 »
Și drăguță și frumoasă și norocoasă... ;)
Cin' să fie...cin' să fie ?   :laugh:
Seară făină !   :giggle:

Offline lidia.Iasi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 359
Re: Poveste cu cai si prieteni noi 2 - 5 iulie 2020
« Răspuns #23 : Duminică, 28 Iunie 2020, 17:14 »
Buna tuturor,

Iata ca dupa 4 luni in care nu am putut calatori impreuna, ne vom intalni peste cateva zile la Slanic Prahova, intr-o excursie cu tematica noua in Singles Camp.Obisnuiti sa fim apropiati unii de altii, sa ne imbratisam atunci cand ne revedem sau ne despartim, sa dansam hore, ne vedem in fata unei noi provocari si anume aceea de a pastra distanta sociala si de a respecta cateva reguli pentru siguranta noastra. 
Gigi a sintetizat in pagina pe care o puteti accesa mai jos, toate lucrurile de care trebuie sa tinem cont in calatoriile pe care le facem impreuna.  Va rog sa parcurgeti tot textul si sa tineti cont de recomandari.
https://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,3183.0.html 

Fata de programul prezentat la lansarea excursiei a aparut o mica modificare, astfel, echitatia se va desfasura pe 2 grupe, in zilele de:
joi, 2 iulie: lucru la manej cu accent pe activitatile calare si traseu de 1h.
vineri, 3 iulie: lucru la manej cu accent pe activitatile calare si traseu 2h.
duminica, 5 iulie: lucru la manej, cu accent pe activitatile de la sol.     
Daca ati optat pentru programul de echitatie de 3 zile, trebuie sa ajumgeti la pensiune, joi, pana la ora 14.00.  In cazul in care, din motive obiective, nu puteti ajunge jla timp, va rog sa-mi trimiteti mesaj pe mail sau telefon 0743 122214 cu ora la care preconizati ca veti sosi.
Sambata, 4 iulie, vom merge in statiune sa vizitam salina si sa ne relaxam la plaja/baie in zona lacurilor sarate. Inainte de cina vom avea timp si pentru o drumetie scurta in imprejurimi. 

Echipament echitatie:
- pantaloni lungi, elastici, in care sa va puteti misca cu usurinta- tricou tehnic- incaltaminte sport (nu bocanci de munte, ideea e sa nu fie botul incaltarii foarte lat).  
In plus, sa aveti in bagaj haina de ploaie, sapca, un polar (pentru serile racoroase, pe care le vom petrece afara), costum de baie, prosop plaja, rucsacel in care sa incapa apa, o gustare, haina de ploaie

Orice intrebari aveti, le puteti pune pe forum, poate sunt de interes si pentru alti participanti

Sa ne vedem sanatosi si veseli!  *|*

Offline lidia.Iasi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 359
Re: Poveste cu cai si prieteni noi 2 - 5 iulie 2020
« Răspuns #24 : Marți, 30 Iunie 2020, 18:26 »
Salutare! Eu plec din Iasi, impreuna cu 3 persoane din grup, la ora 6.00 si voi ajunge la pensiunea Casa Padurii pe la 12.30. Pentru cei care incepeti de joi echitatia, va astept pana la ora 14.00 sa va cazati si sa plecam impreuna spre manej (sunt 15 min de mers pe jos).
Daca ajungeti mai tarziu de ora 14.00, veti gasi la receptie cheia si nr camerei.

Despre mese:
Mesele le vom servi afara, pe terasa, cate 4 persoane la o masa
Micul dejun si cina sunt asigurate. Cina este tip grup, cu un fel pincipal si desert. Veti putea opta intre un meniu cu carne si unul fara.
Pranzul se poate servi tot la pensiune, a la carte, fiind achitat individual, ca si bauturile

Spor la bagaje si drum bun! :thumbup:

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Poveste cu cai si prieteni noi 2 - 5 iulie 2020
« Răspuns #25 : Joi, 02 Iulie 2020, 11:43 »
Este prima actiune care se va desfasura dupa aproape 4 luni. Astazi ne reluam excursiile si vacantele, o sa fiti primii care va reintalniti. Drum bun pana la destinatie, zile frumoase si aveti grija de voi! Eu stau cu emotii acasa, imi pregatesc insa si eu bagajul, urmeaza ca saptamana viitoare sa plec cu grupul de Bavaria.

Offline Ciaglic Alexandru

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 28
Re: Poveste cu cai si prieteni noi 2 - 5 iulie 2020
« Răspuns #26 : Duminică, 05 Iulie 2020, 21:11 »
Am ajuns acasă, cu amintiri de neuitat: Alex, care s-a ocupat de programul de călărie, un profesionist nu doar răbdător cu noi, dar și un bun psiholog. Ne-a oferit atat un program de călărie dar ne-a învățat si ce înseamnă interacțiune cal-calaret. Mulțumim Lidiei pentru revenirea la normalul acțiunilor Singles Camp: bună dispoziție, program atractiv, chiar adrenalina. Și evident, lucruri noi, precum Baia Verde, unde înotul în apa sărată, capătă alte valente fata de ce stim despre înot. Trăgând linie: o acțiune de neuitat!

Offline Gidea Mihai

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 30
Re: Poveste cu cai si prieteni noi 2 - 5 iulie 2020
« Răspuns #27 : Duminică, 05 Iulie 2020, 23:35 »
O poveste cu cai și prieteni noi de neuitat organizata ireproșabil de Lidia ,recomand, o seara frumoasa tuturor !

Offline Miss Lia

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 57
  • "Avem nevoie de bucurie ca de painea cea zilnica."
Re: Poveste cu cai si prieteni noi 2 - 5 iulie 2020
« Răspuns #28 : Marți, 07 Iulie 2020, 11:18 »
Poveste cu cai.... poveste ce a devenit realitate ! O experienta neasteptat de frumoasa, cu oameni deosebit de prietenosi si rabdatori, care ne-au incarcat cu energie pozitiva si incredere. Caii au fost la inaltime!!!  O0  (caci noi eram oricum ca niste pitici in preajma lor  :D :pleasantry: ). Am primit nu mai lectii de calarie, ci si de eleganta, prestanta si maxima toleranta. Lidiei, multumiri pentru tot efortul de a organiza cat mai diversificat timpul petrecut in Slanic, dar si pentru ajutorul privind transportul (rapid, la timp si in cele mai bune conditii  :-* ).  N-am gresit niciodata alegand Singles C. !   :thumbup:  Imbratisari pentru fiecare!

Offline RaduM

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 71
Re: Poveste cu cai si prieteni noi 2 - 5 iulie 2020
« Răspuns #29 : Marți, 07 Iulie 2020, 16:10 »
Felicitari Lidiei pentru ideea acestei excursii ! A fost altceva , ceva frumos si incitant , un nou loc frumos din  Romania si o initiere in echitatie cu un om pasionat si care a reusit sa ne transmita dragostea fata de cai .