Autor Subiect: Pe maguri sibiene. Drumetii, locuri inedite si petreceri 10 - 12 iulie 2020  (Citit de 10282 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Ioana Preda

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Buna ziua! Daca este vreo persoana de sex feminin care nu mai poate merge in excusia 10-12 iulie, "pe Maguri Sibiene...", rog sa ma contacteze la numarul 0745094037. Multumesc, Ioana Preda

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Buna ziua , imi incerc norocul si aici...  :) Daca mai ramane un loc liber as fi bucuros sa particip  :thumbup:

Offline Rox P

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Pe maguri sibiene. Drumetii, locuri inedite si petreceri 10 - 12 iulie 2020
« Răspuns #17 : Miercuri, 01 Iulie 2020, 15:10 »
Buna ziua tuturor!
Daca este cineva interesat sa mearga in aceasta excursie, rog sa ma sune la tel. 0723429111 Roxana.

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Pe maguri sibiene. Drumetii, locuri inedite si petreceri 10 - 12 iulie 2020
« Răspuns #18 : Miercuri, 01 Iulie 2020, 22:18 »
Eu vreau dar aștept să văd dacă se poate... :magic:
Numai agenția știe... ;) :flori:
Mulțumesc , sper că se aliniază astrele :worthy:

Offline Rox P

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Pe maguri sibiene. Drumetii, locuri inedite si petreceri 10 - 12 iulie 2020
« Răspuns #19 : Miercuri, 01 Iulie 2020, 23:22 »
Costi31, nu stiu exact cum procedeaza agentia, dar e vorba de un loc la fete:)

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Mă travestesc ...  :2funny: și așa că am pierdut luna asta ,ai ceva împotrivă ?    *|*

Offline Mimi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 378
Re: Pe maguri sibiene. Drumetii, locuri inedite si petreceri 10 - 12 iulie 2020
« Răspuns #21 : Sâmbătă, 04 Iulie 2020, 16:56 »
 2-10 , 2-10 , proba de microfon . Ovidiu , cum facem cu plecarea ? Dai tu un semn cand poti ?

Offline Augustin/Gusti

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 15
Buna.
Urmează sa ne întâlnim peste cateva zile, intr-o excursie noua, lansata anul aceste. Dupa cum știți trebuie sa respectam câteva reguli pentru siguranta noastra. In link-ul de mai jos, o sa aveți scris toate lucrurile de care trebuie sa ținem cont in excursiile pe care le vom face împreună. Va rog sa citiți ce a scris Gigi în aceste text
https://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,3183.0.html

Sa ne vedem pe Maguri Sibeine sănătoși și plini de veselie.  :yeah:

Offline Mimi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 378
  Buna , Gusti ! Am citit , ma conformez. Abia stept sa ajung pe maguri sibiene .

Offline oviarad

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 417
  • barbat serios gasit prieteni, cine i-a pierdut :)
Din pacate unul din colegii de la muncă a fost confirmat cu covid astfel că nu mai pot participa la aceasta excursie . Imi pare rau . Costi daca mai vrei locul e al tău.
Va dainui doar ce-am iubit cu-adevarat , cenusa-i restul

Offline Mimi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 378
 Avand in vedere ca Ovidiu nu mai vine , vreau sa intreb daca altcineva care pleaca din Bucuresti mai are loc in masina si pentru mine ?

Offline Mimi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 378
 M-am uitat la trenuri si se pare ca primul pleaca din bucureti la 9.55 si ajunge in Sibiu la 16 si ceva .Stie cineva altceva ?

Offline oviarad

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 417
  • barbat serios gasit prieteni, cine i-a pierdut :)
Locul meu a fost ocupat.
Va dainui doar ce-am iubit cu-adevarat , cenusa-i restul

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13225
O zi frumoasa, grup fain! Ieri am povestit cu Gusti despre cateva amanunte legate de actiunea din week-end, iar unul dintre acestea este legat de pranzul de sambata, care o sa fie un soi de picnic montan. Adica nu mergem cu sandviciuri, ci acolo pregatim si acolo portionam, pentru a putea servi ceea ce Gusti o sa aprovizioneze.

Masa se va lua astfel: va veti impart pe grupuri de cate 8, pentru a da posibilitatea unei disantari la masa. L-am rugat sa cumpere 3 folii suficient de mari pe care sa va puteti aseza in cerc, iar mancarea in centru. Fiecare va avea pregatita cate o farfurie de unica folosinta, tacamuri si servetele. Iar pentru fiecare grup de 8, va exista cate un doc de lemn pentru portionare si de asemenea cateva farfurii pentru a aseza ceea ce s-a portionat.

Am povestit cu Gusti ce se poate duce in munte si servi relativ usor si am stabilit sa aveti: paine de casa, carnati de casa, slaninuta afumata, telemea, pateu, ceapa rosie si rosii. Pentru care o  sa aduca si 3 sararite...

Aceasta masa nu este inclusa in tarif, este nevoie sa i-o achitati lui Gusti dar acum nu va pot spune decat cu o larga aproximatie cat va costa. Estimez ca pe undeva pe la 25 lei/persoana. Oricum Gusti va avea bonurile la el si va va spune cu exactitate.

Nu uitati sa aveti cu voi permanent dezinfectant si servetele! In special sambata cand o sa urcati pe Magura. Despre masurile de siguranta suplimentare sunt convins ca ati citit ceea ce am scris, o sa va mai povesteasca si Gusti. Rugamintea mea este sa tineti cont de cele cateva recomandari.

Imi pare rau ca nu ne intalnim, mai ales ca veniti in orasul meu. Mi-ar fi facut mare placere sa-i revad pe cei vechi si sa-i cunosc pe cei noi. In week-end eu iau calea Germaniei, plec cu grupul de Bavaria, asa ca ramane sa va intampin pe alta data.

Drum bun pana aici si vreme faina!

Offline Mimi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 378
  Multumim , Gigi .Abia astept reintalnirea cu Gusti si picnicul pe care ni-l pregateste .Cred ca sunt in asentimentul tuturor celor vechi cand spun ca si noua ne pare rau ca nu te putem intalni .