Autor Subiect: Padurea de liliac, Podul lui Dumnezeu si minunata Vale a Cernei 7 - 9 mai 2021  (Citit de 14419 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Emilia

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 43
  Bună, eu vin din Ploiești cu trenul vineri dimineață și sunt  pe lista de transport  din București pe numele Emilia. Trenul meu sosește la 6 20 in Gară de Nord.

Offline Emilia

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 43
  Răspunsul e pt Carmen Gortoescu:mai sunt și alte variante de transport?Dacă da,nr meu de tel e  0726 183 730. Poate reușim să luam legătura pana la ora 19 00. Mulțumesc

Offline Gortoescu Carmen

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Mulțumesc mult Emilia.Va sun

Offline claravicula

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 34
Bună tuturor,

Din păcate nu mai pot participa la excursie din motive medicale. Prietena mea renunță și ea :( Am scris agenției acum dar probabil au încheiat programul și nu am un nr de telefon. Sper ca nu cream nici un fel de inconvenient sau întârziere grupului. Eram înscrise și pe lista de transport

10. Clara B
11. Tudorița I

Va doresc tuturor un weekend de poveste de care va veți aminti oricând cu placere!
Drum bun!

Offline oli

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 248
Valea Cernei e o zona atat de diferita fata de ce am mai vizitat pana acum, cu o clima f placuta, podis cu plante ca de varf de munte, paraie care sapa in stanca si merg kilometrii pe sub pamant pt a iesi mai apoi la suprafata, pesteri, pod netural de stanca, ne-am incarcat bateriile la maxim si parca a trecut mult de cand am plecat in calatorie.
Colegii de excursie mari iubitori de natura, rangerul, ghizii persoane  f interesante, nea Luca din satul Inelet, om bun si cald, ne-a rasfatat cu mancare ca la mama acasa, din satul lui.
Am tras o escapada si in Baile Herculane, o bijuterie, o pagina de istorie minunat incadrata intre munti, speram sa se renoveze.
Duminica am mers pe cheile Tasnei, care au aparut in toata splendoarea la picioarele nostre dupa un urcus mai tern prin padure. Pereti netezi , abrupti, flori de liliac, raze de soare printre stanci, peisaje fantastice.
Recomand cu toata caldura aceasta excursie.

Offline oli

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 248

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Oameni faini si dragi mie!  :flori: Cate momente frumoase imi puteti oferi cand vad poze, cand aud ca v-ati simtit bine, ca ati avut vreme buna, cand v-ati bucurat unii de ceilalti, ca a fost intelegere pentru tot. Astea sunt momente pentru care merita sa faci orice!  :thumbup: