Autor Subiect: Vacanta in Delta Dunarii. 06 - 10 septembrie 2020  (Citit de 11634 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline rox

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 36
Re: Vacanta in Delta Dunarii. 06 - 10 septembrie 2020
« Răspuns #15 : Marți, 18 August 2020, 22:22 »
 :ban:Buna  seara! As vrea sa stiu daca se poate opta fara transport, dat fiind ca voi fi la mare deja si as putea veni direct. Multumesc!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Vacanta in Delta Dunarii. 06 - 10 septembrie 2020
« Răspuns #16 : Miercuri, 19 August 2020, 07:56 »
Rox, in cazuri particulare, asa cum este al tau, se poate rezolva. Scrie-mi pe office@singlescamp.ro si transmit mai departe in agentie.

Offline rox

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 36
Re: Vacanta in Delta Dunarii. 06 - 10 septembrie 2020
« Răspuns #17 : Miercuri, 19 August 2020, 10:15 »
Multumesc mult!

Offline magda68

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 24
Re: Vacanta in Delta Dunarii. 06 - 10 septembrie 2020
« Răspuns #18 : Duminică, 23 August 2020, 07:49 »
Pentru Nelu din Călărași. Am o soluție pentru mașina ta. Am vorbit cu Jeni din Slobozia (vine și ea) si o poți lăsa la în siguranță. Suna-ma si vorbim 0728871250

Offline MihaiLungu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Vacanta in Delta Dunarii. 06 - 10 septembrie 2020
« Răspuns #19 : Luni, 24 August 2020, 10:27 »
Exista vreun participant care pleaca cu autoturismul din Brasov spre Bucuresti, duminica 6 septembrie, si m-ar ingadui in masina ? Multumesc.

Mi-am propus sa plec fie cu https://bilete.cfrcalatori.ro/en-GB/Train/3002?Date=06/09/2020&SelectedBranchCode=292323 , cam prea devreme si lent sau cu https://bilete.cfrcalatori.ro/en-GB/Train/1742?Date=05/09/2020&SelectedBranchCode=1721323 , dar care vine dinspre Satu Mare si exista un risc de intarziere . Din Gara de Nord as lua un Uber sau Bolt.

Offline MihaiLungu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Vacanta in Delta Dunarii. 06 - 10 septembrie 2020
« Răspuns #20 : Luni, 24 August 2020, 10:31 »
Locuri libere in masina din Brasov pentru cei care pleaca in Delta in 06.09.20. Tel 0723 308 144

Valentin_BV

  • Vizitator
Re: Vacanta in Delta Dunarii. 06 - 10 septembrie 2020
« Răspuns #21 : Luni, 24 August 2020, 22:37 »
Locuri libere in masina din Brasov pentru cei care pleaca in Delta in 06.09.20. Tel 0723 308 144

Am vorbit deja cu Mihai si tin sa-i multumesc si aici. De la Bon Voyage mi s-a spus la telefon ca mai sunt 2 participanti din Brasov, iar Mihai se ofera in continuare sa mergem cu masina plina.

Offline Bcool

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Vacanta in Delta Dunarii. 06 - 10 septembrie 2020
« Răspuns #22 : Sâmbătă, 29 August 2020, 10:02 »
Buna tuturor. :) Abia astept sa revad Delta si sa ne cunostem  *|*

Punctul de plecare, statia Mol, este aproape de statia de Metrou Timpuri Noi? Este vreo parcare in zona, unde as putea sa las masina?

Valentin_BV

  • Vizitator
Re: Vacanta in Delta Dunarii. 06 - 10 septembrie 2020
« Răspuns #23 : Sâmbătă, 29 August 2020, 22:09 »
Buna seara dragilor,

Am creat o pagina de grup privata pe Facebook cu titlul Singles Camp Delta 2020 Septembrie :
Daca vi se pare potrivita ideea, va invit sa va inscrieti si sa o folosim pentru fotografii, filmari, impresii, messenger ...

Pe whatsapp se poate crea un grup in acelasi scop daca exista numere de contact. Eu am numai doua numere de telefon, Mihai si Bon Voyage. Daca vi se par idei potrivite, i-as invita pe cei care se cunosc mai bine si au vechime cu evenimentele Singles Camp sa creeze si acest grup de contact.

Duminica placuta si inspirata sa aveti !

Offline magda68

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 24
Re: Vacanta in Delta Dunarii. 06 - 10 septembrie 2020
« Răspuns #24 : Duminică, 30 August 2020, 09:16 »
Buna. In general in excursiile Singles Camp se fac grupuri de whatssapp cu toti participantii si acolo punem pozele pe care le facem.
Eu n-am nimic impotriva unei pagini de fb dar stiu ca procedura uzuala este whatssapp.
Zi frumoasa si abia astept sa ne vedem in Delta!

Valentin_BV

  • Vizitator
Re: Vacanta in Delta Dunarii. 06 - 10 septembrie 2020
« Răspuns #25 : Duminică, 30 August 2020, 21:25 »
Buna. In general in excursiile Singles Camp se fac grupuri de whatssapp cu toti participantii si acolo punem pozele pe care le facem.
Eu n-am nimic impotriva unei pagini de fb dar stiu ca procedura uzuala este whatssapp.
Zi frumoasa si abia astept sa ne vedem in Delta!

Multumesc Magda pentru informatie, nu am stiut de uzanta asta, sunt la prima participare si cred ca este o idee foarte buna asa.

Eu m-am cam repezit cu treaba asta, fiind obisnuit de la voluntariate, competitii si alte evenimente la care am fost si se faceau grupuri si colo si colo.

Ne vedem duminica.

O saptamana reusita tuturor !

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Vacanta in Delta Dunarii. 06 - 10 septembrie 2020
« Răspuns #26 : Luni, 31 August 2020, 07:13 »
Valentin, platforma de dialog, locul in care cei care o sa mearga sau se intorc din actiuni interactioneaza si isi scriu impresii, este FORUMUL. Poate nu toata lumea crede in importanta si existenta forumului, dar eu va pot spune ca este una dintre formele prin care oamenii pot intelege ceea ce inseamna acest grup, cum se desfasoara lucrurile etc. Ori lucrul acest este extrem de important in filtrare.

Mai folosim 2 pagini de facebook, Singles Camp si Singles Travel, unde incerc in masura timpului pe care il am sa prezint fotografii din excursiile care s-au desfasurat sau cu cele care o sa urmeze. Tot acolo anunt excursiile care au sunt in plan, cele nou lansate, sau cele care sunt in desfasurare.

Alte pagini nu exista si NU sunt permise sub numele Singles Camp. Am explicat ca aceasta este o marca inregistrata si nu se poate folosi DECAT de noi organizatorii acestui club. Folosirea in spatiul public a acestei marci, poate crea confuzii si nu putem accepta asa ceva. Deci daca tot ai deschis in grup, te rog sa-i modifici numele. Pana atunci sterg acea informatie. Legat de partea asta de reguli: am vazut ca ti-ai pus numarul in semnatura de pe forum, pe profilul tau. Nici asta nu e voie, exista un regulament pe care fiecare l-a citit (sau ar fi trebuit sa o faca) la inscriere. In momentul in care cineva isi posteaza numarul, in alt scop decat cel pt grupaje auto, unde este permisa afisarea, invita intr-un fel la discutii  PERSONALE. Ori nu asta e ideea aici. Am corectat si aceasta greseala la contul tau.

Pe whatsapp se formeaza, de regula, in timpul sau la sfarsitul excursiilor grupuri care ajuta la informare, schimb de poze si mai tarziu pt a tine legatura. Asta intretine intr-un fel legatura care s-a format in timpul actiunilor. Am inteles ca s-au format si megagrupuri, la care din pacate nu le-am inteles rostul, din momentul in care sunt adaugati oameni care nu se cunosc cu ceilalti. Este si aici o discutie, pentru ca astfel de actiuni, de a se crea online comunitati majore, pot duce la fractionarea grupului SC, ori asta este unul dintre lucrurile ce poate afecta munca noastra de a tine tine SC sudat.

Eu invit la fel cum o fac insotitorii de grup, sa intrati pe forum, sa interactionati, sa povestititi, in felul asta Singles Camp poate sa mearga mai departe. O sa vina un moment in care eu o sa fac inca un pas mare in spatele scenei si atunci, fara flacara asta pe care o intretin eu mereu, va fi greu sa se mentina UNITAR SI VIU totul. Asa cum a fost pana acum cand ati gasit acest loc. Ar fi pacat ca ideea asta sa nu continue sa existe si dupa retragerea mea. Exista oameni care inteleg deja tot ceea ce trebuie facut mai departe, am sa-i sprijin si eu o vreme din back-stage si exista sanse mari sa continue si sa existe chiar si peste 20 ani.  :)

Valentin_BV

  • Vizitator
Re: Vacanta in Delta Dunarii. 06 - 10 septembrie 2020
« Răspuns #27 : Luni, 31 August 2020, 08:21 »
Scuze pentru neplacerile create si multumesc pentru intelegere.

Chiar nu am perceput corect spiritul grupului, am fost superficial si grabit. Imi voi pastra entuziasmul pentru evenimentele la care voi participa.

Am rectificat situatia.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Vacanta in Delta Dunarii. 06 - 10 septembrie 2020
« Răspuns #28 : Luni, 31 August 2020, 08:25 »
Valentin, te rog sa-ti pastrezi entuziasmul. Intuiesc la tine o doza puternica de asa ceva, ori de ingredientul asta este mare nevoie pe aici. Stiu si ca micile greseli vin tot din asta, asa ca daca le-am corectat, nu mai este nici o problema. Have fun here!

Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: Vacanta in Delta Dunarii. 06 - 10 septembrie 2020
« Răspuns #29 : Marți, 01 Septembrie 2020, 08:52 »
Buna tuturor, sunt Gabriel, insotitorul de grup in minunata Delta a Dunarii.Ma bucur sa ne intalnim intr-o atmosfera deosebita, asa cum este Rezervatia Biosferei Delta Dunarii, vom efectua plimbari in Delta cu ambarcatiuni cu motor,muzica in aer liber (voi aduce si chitara), socializare....atmosfera super !
Referitor la taxa de intrare in Rezervatia Delta Dunarii, este de 5 lei/zi si se poate achita online de pe siteul http://ddbra.abt.ro/  ( nu platesc pensionarii, cei care locuiesc in anumite localitati din jud.Tulcea,jud.Constanta-Năvodari, Mihai Viteazu, Istria, Nuntași, Săcele, Corbu, Vadu,jud.Galati-orasul Galati). Mai convenabil este sa luati cu 15 lei/permisul- acces turist- pe 7 zile,selectati perioada noastra,se iese mai ok la pret. Am fost si acum 2 zile in Delta,iar barcagiul mi-a spus ca a fost oprit de cateva ori de catre cei de la Rezervatie pentru a se controla permisele de acces turist.
Dupa cum bine stiti,avem cateva recomandari si masuri noi,astfel incat sa ne putem bucura de natura si o atmosfera super.
https://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,3183.0.html