Autor Subiect: Vacanta in Delta Dunarii. 06 - 10 septembrie 2020  (Citit de 11629 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Vacanta in Delta Dunarii. 06 - 10 septembrie 2020
« : Duminică, 12 Ianuarie 2020, 20:12 »
MICROBUZ BUCURESTI: B -249 NEW sofer: BOGDAN  tel 0756/070783
Plecare Bucuresti 06.09.2020  ora 9.00 din statia Mol Calea Vacaresti 132-134 .
Bucuresti-Slobozia -Dunavatul de Jos
Pentru conexiuni si ora exacta puteti contacta soferul  sau pe Gabi,insotitorul grupului.



24.08.2020
NU MAI SUNT LOCURI DISPONIBILE.



Tarif: 890 lei/persoana transport inclus

Rezervari: https://www.singlescamp.ro/eveniment/vacanta-delta-dunarii-06-10-septembrie-2020/

Plecare:  06 septembrie 2020
Sosire:   10 septembrie 2020

Cazare: 4 nopti la Pensiunea La Lipoveanu 4* https://www.lalipoveanu.ro/

Numar de locuri: 33

Servicii incluse:
•  cazare 4 nopti la pensiune 4*, mic dejun inclus
•  transport dus si intors pe ruta: Bucuresti - Slobozia - Harsova - Dunavatul de Jos
•  insotitor de grup pe toata perioada excursiei

Servicii care nu sunt incluse:
x   pranzuri si cine*
x   excursii optionale cu barca**
x   permis de acces in Rezervatia Delta Dunarii (este obligatoriu, barcile turistice nu pot intra in zona de protectie cu persoane care nu au permis). Costa in jur de 5 lei/zi.

* Pranzurile se vor servi la pensiune, un meniu care contine preparate de peste sau la solicitare porc sau pui costa 40 lei, sau pe traseul pe care il aveti cu barca. O sa fiti anuntati pt fiecare excursie optionala unde si ce puteti servi.

Cinele se iau in sistem grup, cu un meniu care costa 55 lei. Si in cazul acestui servici, in fiecare seara precedenta, Gabi Lala o sa va anunte ce contine meniul, urmand sa faceti optiunea "carne" sau "peste" si sa achitati contravaloarea.

**In fiecare dintre cele 3 zile pline va fi organizata o excursie pe apa, cu traseu care sa va conduca in locurile mai interesante, mai pitoresti, dar evident accesibile. In prima seara Gabi Lala, insotitorul de grup va va comunica traseele, obiectivele, particularitatile fiecaruia si tarifele aferente, urmand sa va decideti asupra participarii.

Insotitor de grup: Gabi Lala

Numar de locuri: 33

Program de excursie

Duminica 6 septembrie Plecare din Bucuresti ora 09:00. Locul de intalnire: statia de benzina Mol,  Calea Văcărești 132-134, București. Numarul masinii, numele soferului si nu marul de telefon al acestuia se vor comunica DOAR aici pe forum cu 1-2 zile inainte de plecare. Am rugamintea sa aveti intelegerea sa nu sunati in agentie sau insotitorul de grup si  ca ne este fizic posibil sa avem doar aceasta forma unica de comunicare.Luati-va masurile necesare pentru a ava asigura ca ajungeti cu 15 minute mai devreme decat ora de plecare, astfel incat sa nu pierdeti microbuzul. Trebuie sa stiti ca drumul este lung, nerabdarea celor care inteleg sa vina la timp este mare, asa ca nu putem astepta pe cei intarziati.

Va recomandam de asemenea sa aveti la voi sandviciuri, pentru ca pe traseul microbuzului pana la Dunavata vor exista opriri doar pentru odihna legala a soferului si pentru necesitati fiziologice, nu va exista deci planificata o oprire pentru pranz. Apreciem ca o sa ajungeti in paradisul Deltei, la Dunavatul de Jos in jur de orele 16:00 - 17:00.

Insotitorul de grup va va repartiza pe camere si urmeaza apoi sa va intalniti cu totii in restaurant pentru cina si informatii cu privire la excursiile optionale cu barca. In fiecare zi vor exista astfel de iesiri cu barca, in prima zi vi se prezinta fiecare ca program si tarif, urmand sa fie achitate in aceiasi seara.

Locatia este rezervata exclusiv de noi, asa ca serile puteti ramane in local, asculta muzica, dansa.

Luni 7 septembrie Exploram Delta.

Marti 8 septembrie Exploram Delta.

Miercuri 9 septembrie Exploram Delta.

Joi 10 septembrie Micul dejun, check out la ora 09:00 si imbarcarea in microbuz si plecare spre casa. Cu pauzele aferente unui asemenea drum veti ajunge la Bucuresti la cca 16:00.

Precizari
Actiunea aceasta se adreseaza celor carora le place natura, care vor sa decopere zone mai salbatice. O sa vedem o multime de pasari, nuferi, trecem prin sate vechi pescaresti. Zona salbatica evident ca are pe langa frumuseti si disconforturile sale date de izolare, acces, etc. Trebuie intelese si acceptate.

Organizarea si desfasurarea excursiilor de vizitare a florei si faunei Deltei Suntem oaspetii Deltei Dunarii de 10 ani. Incepand cu 2010 am fost cu Singles Camp, an de an in Delta, cel putin cate o data...Eu sunt un bun cunoscator al Deltei, fiind si pescar am ajuns incepand cu anii '80 acolo... Si stiu foarte bine ce inseamna acel taram minunat, ce este interesant de vazut, de gustat, de admirat...Stiu si inconvenientele, miturile si povestile...De aceea am sa incerc sa vi le explic, pt a fi pregatiti cand ajungeti acolo.

Mitul tantarilor din Delta. Toata lumea se asteapta sa fie atacata, intepata, de aceea in bagajul turistilor nu lipseste tona de autan si alte din astea. Este adevarat, este bine si recomandat sa aveti asa ceva la voi, dar nu exagerat. Pentru ca pe timpul zilei nu o sa aveti absolut deloc nevoie de asa ceva. Tantarii ies si roiesc doar dimineata devreme 5.30 - 7.30 si seara 19.00 - 21.00. Daca evitati aceste ore, va spun ca o sa veniti fara nici o intepatura, fara a avea nevoie de autan. Daca insa faceti imprudenta sa iesiti atunci si nu este un pic de vant (care alunga roiurile) atunci... :-[ Eu personal am fost poate de 30 ori in Delta si nu stiu daca am acumulat in total 20 de intepaturi...Si asta pt ca nu am ascultat de recomandarile...mele. In schimb intr-o seara, in Viena, pe malul Dunarii, am fost intepat de 10 ori!

Ambarcatiunile cu care o sa mergem in excursii, sunt de tip barci cu motor de 12 locuri, deci ceva usor. Nu va asteptati la nu stiu ce salupe cu scaune capitonate si tapitate in alb, de 2 - 4 locuri asa cum vedeti in...filme. Acelea sunt exclusiviste, ar costa o gramada de bani...De ce nu ambarcatiuni mai mari si mai comode? Raspunsul este simplu: pentru a intra pe canale e nevoie de ambarcatiuni usoare sa nu faca mult zgomot...Asa pasarile nu se sperie, va puteti apropia de ele. Intradevar nu au confortul unei ambarcatiuni de mari dimensiuni, au unul mediu, dar suficient pentru a te simti bine, cine  mai fost cu barca stie ce inseamna acest lucru. Distantele pe care le parcurgem sunt scurte, iar timpul de mars este de cca 2 ore (chiar daca excursia dureaza cca 5-6 ore), deci nu o sa ramaneti intepeniti nu stiu cate ore...

Imagini din paradisul nuferilor, pasarilor si al pestilor:













 :oops: Inainte de inscriere, va rog sa cititi cu atentie toate cele 3 materiale prezentate pe site-ul nostru:

Important pentru cei care doresc sa participe la excursiile Singles Camp: https://bit.ly/2La4tA2

Modul de informare asupra detaliilor, modificarilor, precizarilor, recomandarilor: http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2978.0.html

Conditii de renuntare la o excursie: https://www.singlescamp.ro/conditii-de-renuntare-la-o-actiune/

Daca nu va incadrati in conditiile noastre de profil, daca nu sunteti de acord cu anumite clauze si reguli, va rugam NU VA INSCRIETI. In situatia in care v-ati inscris, consideram ca ati luat act, ati inteles cele prezentate si urmeaza sa respectati si sa va asumati tot ceea ce este mentionat.

Singles Camp&Travel NU este o agentie, ci un grup format in cadrul unui proiect lansat in 2010 si care se refera la turism de socializare. Programele, alegerea hotelurilor, insotitorii de grup tin de Singles Camp, iar partea de inscriere si rezervare este realizata de o agentie tour-operator, specializata in turismul de grup, licentiata, solvabila, auditata si asigurata. Este vorba de Bon Voyage srl Sibiu.

Rezervarile se fac DOAR online, nu in sedii, nu prin intermediul unor agentii revanzatoare.


Locatia in care vom sta: Un filmulet de prezentare si cateva poze:

www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=JkrQVTvC_pY&feature=emb_logo






























Va rugam mult sa tineti cont si sa respectati conditia si regula locatiei: Nu este permis accesul cu alimente și băuturi din exterior

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Vacanta in Delta Dunarii. 17 - 21 iunie 2020
« Răspuns #1 : Luni, 13 Ianuarie 2020, 08:23 »
Aceasta excursie a fost initial programata in iunie. Am relansat-o la inceput de septembrie, intr-un sezon similar cu cel anterior. 

S-au redeschis rezervarile, inscrierile se fac aici: https://www.singlescamp.ro/eveniment/vacanta-delta-dunarii-06-10-septembrie-2020/[/b][/size][/color]

Offline elem

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Vacanta in Delta Dunarii. 06 - 10 septembrie 2020
« Răspuns #2 : Luni, 15 Iunie 2020, 15:57 »
Buna tuturor!
Sunt nou intrata in grupul Singles Camp si e prima excursie in care ma inscriu. Ma numesc Elena, am 47 de ani si relativ recent, dupa multi, multi ani in care am uitat (de fapt nici n-am apucat sa stiu) cum e sa fii single, am aflat acum. Ceea ce nu e rau deloc, doar ca, pana sa va descopar, nu-mi imaginam cum voi gestiona vacantele. Si propriile mele preferinte. Mi-am propus de ani de zile sa ajung in delta si abia acum se va intampla asta, cu voi. Nu am vazut pana acum Delta.
Am emotii si, in acelasi timp, ma simt de ai zice ca am aventura vietii.  :)
Abia astept si multumesc pentru ocazie!

Offline elenahamza123

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 17
Re: Vacanta in Delta Dunarii. 06 - 10 septembrie 2020
« Răspuns #3 : Marți, 11 August 2020, 15:39 »
Ma interesează sa stiu daca se pune sigur transport din București ; condiție majora in cazul meu. Mersi!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Vacanta in Delta Dunarii. 06 - 10 septembrie 2020
« Răspuns #4 : Marți, 11 August 2020, 16:38 »
Da, va fi transport din Bucuresti si retur.

Offline Nelu M

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Re: Vacanta in Delta Dunarii. 06 - 10 septembrie 2020
« Răspuns #5 : Joi, 13 August 2020, 10:49 »
Bună ziua !Eu sunt din Călărași  și aș dori ,să știu, unde oprește autocarul în Slobozia,pentru că vreau să-mi parchez  mașina ,acolo.Trebuie ,să mă interesez din timp unde este permisă parcarea.Mulțumesc anticipat !

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Vacanta in Delta Dunarii. 06 - 10 septembrie 2020
« Răspuns #6 : Joi, 13 August 2020, 11:52 »
Nelu, nu exista un loc fix de parcare pentru conexiuni. Cei care se conecteaza la trasee, asta este general valabil la toate excursiile, discuta cu soferul si stabilesc un loc de intalnire pe traseul acestuia. Pentru a se intelege mai bine: masinile nu intra prin orase sau in aglomeratii, pentru a prelua pe cineva ci cel care se conecteaza vine la locul de intalnire pe care i-l comunica acesta. Soferul se comunica cu 1-2 zile inainte de plecare, atunci primim informatia de la dispeceri.

Offline Nelu M

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Re: Vacanta in Delta Dunarii. 06 - 10 septembrie 2020
« Răspuns #7 : Joi, 13 August 2020, 14:08 »
Ok,mulțumesc frumos !

Valentin_BV

  • Vizitator
Re: Vacanta in Delta Dunarii. 06 - 10 septembrie 2020
« Răspuns #8 : Luni, 17 August 2020, 11:59 »
Exista vreun participant care pleaca cu autoturismul din Brasov spre Bucuresti, duminica 6 septembrie, si m-ar ingadui in masina ? Multumesc.

Mi-am propus sa plec fie cu https://bilete.cfrcalatori.ro/en-GB/Train/3002?Date=06/09/2020&SelectedBranchCode=292323 , cam prea devreme si lent sau cu https://bilete.cfrcalatori.ro/en-GB/Train/1742?Date=05/09/2020&SelectedBranchCode=1721323 , dar care vine dinspre Satu Mare si exista un risc de intarziere . Din Gara de Nord as lua un Uber sau Bolt.

Offline ada81

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 71
Re: Vacanta in Delta Dunarii. 06 - 10 septembrie 2020
« Răspuns #9 : Luni, 17 August 2020, 16:09 »
Valentin_BV , ca fosta participantă la Delta ,dar cea din iulie,te-aș sfătui să nu iei trenul de Satu Mare, deoarece , la data plecării mele din Brasov spre București, acea rută avea întârziere peste 140 minute la Brasov. Asa ca daca poti cauta unul ce se formeaza direct din Gara Brasov. Eu am plecat cu cel de 3.47, dar aveam legătură spre Tulcea imediat la 6.40.
Indiferent cu ce pleci, Delta  superba, eu abia astept sa ma reîntorc.
Andreea

Offline albastrica

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Vacanta in Delta Dunarii. 06 - 10 septembrie 2020
« Răspuns #10 : Luni, 17 August 2020, 16:28 »
As vrea sa stiu daca mai sunt locuri pt 6-10 septembrie?

Valentin_BV

  • Vizitator
Re: Vacanta in Delta Dunarii. 06 - 10 septembrie 2020
« Răspuns #11 : Luni, 17 August 2020, 18:08 »
Multumesc pentru sfat.  :)

Daca ar fi sa merg cu trenul, voi lua regio de la 4:07. Am fost de 2 ori in tura de bicicleta la mare, cu plecare din Bucuresti, si am observat aceasta intarziere clasica a trenurilor de Satu Mare, Baia Mare. Oricum, o ora de trezire mai devreme nu este un capat de tara, imi permite o cafea si o gustare calda in Gara de Nord, duminica dimineata este mai linistita si mai curata zona.

Offline ada81

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 71
Re: Vacanta in Delta Dunarii. 06 - 10 septembrie 2020
« Răspuns #12 : Luni, 17 August 2020, 18:14 »
Si parca si aerul e mult mai respirabil la asa ora. Si cu o cafea lângă nici nu simti cand trece timpul. Doar la final vei regreta ca deja e 10 septembrie si va intoarceti( asta o spun din experienta mea) Repet Delta e superba.
Andreea

Valentin_BV

  • Vizitator
Re: Vacanta in Delta Dunarii. 06 - 10 septembrie 2020
« Răspuns #13 : Luni, 17 August 2020, 18:23 »
Andreea ai dreptate, Delta este un loc minunat si mai deosebit pentru noi, cei mai de la munte. Eu am mai fost, cu cortul, in casa de pescari, la hotel. Dupa ce am vazut pensiunea mi-am zis ca o iesire de boier in delta ar fi potrivita, iar cu o vreme cu soare, totul va fi perfect.  O0 O0 O0

Offline gstochian

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Re: Vacanta in Delta Dunarii. 06 - 10 septembrie 2020
« Răspuns #14 : Marți, 18 August 2020, 15:40 »
Buna ziua numele meu este Fruntes Raluca nr. de tel 0727199773 , am facut plata avansului pentru excursia in Delta Dunarii din perioada 06.09.2020-10.09.2020 si nu am primit niciun raspuns de confirmare.
Dovada platii am trimis-o  ieri 17.08.2020 pe cele doua adrese de email disponible .
Va rog sa-mi spuneti cum ne informati pentru urmatoarea rata.