Autor Subiect: In inima Deltei Dunarii. 26 - 30 iulie 2020  (Citit de 8675 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: In inima Deltei Dunarii. 26 - 30 iulie 2020
« Răspuns #15 : Sâmbătă, 18 Iulie 2020, 09:31 »
Buna tuturor, sunt Gabriel, insotitorul de grup in minunata Delta a Dunarii.Ma bucur sa ne intalnim intr-o atmosfera deosebita, asa cum este Rezervatia Biosferei Delta Dunarii. Locatia este situata intr-o zona linistita, vom efectua plimbari in Delta cu ambarcatiuni cu motor, dar si pe canalele si lacurile din apropierea pensiunii ( pentru rasarit de soare sau apusul de soare+anul trecut era 20 lei/pers),muzica in aer liber (voi aduce si chitara), socializare....atmosfera super !

Info utile despre excursie- O SCHIMBARE DE ORA PRIVIND INTALNIREA IN TULCEA, ORA DE INTALNIRE IN FATA HOTELULUI DELTA (zona sens giratoriu,fantana tip papadie)- este ORA 15.00, nu ora 12 cum era postata initial ( asa am fost informat de cei de la pensiune,plecam dupa ora 15,30 spre delta).Eu voi ajunge mai devreme in Tulcea, asa ca ne putem intalni cu cei care ati programat deja sa ajungeti in jurul orei 12- putem merge la o inghetata/suc/etc.

Pentru cei care veniti cu masini personale, acestea se pot lasa in zona de unde ne imbarcam catre locatia din Delta-se numeste STUF PARKING din Tulcea. Aceasta poate fi usor introdusa pe Google Maps. Aici va puteti lasa atat autoturismele, 20 lei/zi,hale pazite si acoperite. Mai intai ne intalnim tot grupul duminica 26 iulie,ora 15,00, in fata Hotelului Delta.De aici plecam catre locul de imbarcare spre Delta si locul unde se lasa masinile ( cei care nu aveti masini vom lua 1-2 taxi-uri pana acolo). Referitor la taxa de intrare in Rezervatia Delta Dunarii, este de 5 lei/zi si se poate achita online de pe siteul http://ddbra.abt.ro/ sau la casieria Administratiei Rezervatiei Delta Dunarii din Tulcea de pe faleza Tulcea ( nu platesc pensionarii, cei care locuiesc in anumite localitati din jud.Tulcea,jud.Constanta-Năvodari, Mihai Viteazu, Istria, Nuntași, Săcele, Corbu, Vadu,jud.Galati-orasul Galati). Mai convenabil este sa luati cu 15 lei/permisul pe 7 zile,selectati perioada noastra,se iese mai ok la pret.
Dupa cum bine stiti,avem cateva recomandari si masuri noi,astfel incat sa ne putem bucura de natura si o atmosfera super.
https://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,3183.0.html

Offline ada81

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 71
Re: In inima Deltei Dunarii. 26 - 30 iulie 2020
« Răspuns #16 : Duminică, 19 Iulie 2020, 19:27 »
 Buna seara, a reușit cineva sa plateasca taxa online ? Eu am incercat de cateva ori si nu reusesc. Si site-ul apare ca fiind în construcție. AMR 7 zile 🥳🥳🥳
Andreea

Offline elena stuparu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 28
Re: In inima Deltei Dunarii. 26 - 30 iulie 2020
« Răspuns #17 : Luni, 20 Iulie 2020, 08:30 »
Buna dimineata
Am reusit eu in aceasta dimineata.
Multumesc pentru schimbarea orei de intalnire.
Abia astept sa intalnesc din nou Delta

Offline Voicu Nicolae

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 7
Re: In inima Deltei Dunarii. 26 - 30 iulie 2020
« Răspuns #18 : Luni, 20 Iulie 2020, 14:05 »
buna ziua la toata lumea,
Daca cineva renunta ma poate suna la nr. 0756682020 sau nicvoicu@yahoo.com

Offline GT_Oana

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 14
Re: In inima Deltei Dunarii. 26 - 30 iulie 2020
« Răspuns #19 : Luni, 20 Iulie 2020, 16:42 »
Buna,

eu m-am hotarat sa plec din Bucuresti cu masina. Daca vrea cineva sa ma insoteasca  sa ma sune sune: 0721260277
Ora si locul de intalnire din Bucuresti il stabilim impreuna.

Zi frumoasa!

Offline ada81

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 71
Re: In inima Deltei Dunarii. 26 - 30 iulie 2020
« Răspuns #20 : Marți, 21 Iulie 2020, 18:56 »
Eu tot nu reusesc sa plătesc taxa online  :'( :'(. Oare nu ma descurc cu tehnologia ??? 😭😭😭
Andreea

Offline RaduM

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 71
Re: In inima Deltei Dunarii. 26 - 30 iulie 2020
« Răspuns #21 : Joi, 23 Iulie 2020, 07:58 »
 Buna ziua , in excursiile la Letea si la Sulina avem.inclus si prinzul ?

Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: In inima Deltei Dunarii. 26 - 30 iulie 2020
« Răspuns #22 : Joi, 23 Iulie 2020, 13:25 »
Buna ziua,excursiile in Delta nu au prevazut pranzul, de exemplu anul trecut excursia la Letea s-a efectuat dupa-amiaza si ne-am intors la cina.La excursia catre Sulina se sta cateva ore, timp pentru vizitat orasul si obiective (Cimitirul Maritim-cu povesti cu pirati,printese,indragostiti,etc...,faleza si case vechi,dar si plaja si baie in Marea Neagra,exista magazine si supermarket in Sulina, dar si terase cu mancare atat in zona plajei sau in oras).Oricum,referitor la excursii si info despre acestea,programare pe zile,preturi,ore de plecare le veti afla la pensiune in momentul cand ajungem.
Va reamintesc ca s-a modificat ora de intalnire- ora 15.00 in fata Hotelului Delta, de acolo plecam cu masini sau taxi catre locul de imbarcare in Delta- STUF PARKING,aici se pot lasa si masinile personale !

Offline ancaj

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Re: In inima Deltei Dunarii. 26 - 30 iulie 2020
« Răspuns #23 : Vineri, 24 Iulie 2020, 11:20 »
ok ne vedem la ora 15 la hotel delta

Offline ada81

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 71
Re: In inima Deltei Dunarii. 26 - 30 iulie 2020
« Răspuns #24 : Sâmbătă, 25 Iulie 2020, 11:03 »
Buna tuturor,  am reusit si am achitat taxa direct la automatele de la sediul Administrației. Dacă aveți careva nevoie trimite-mi mesaj si va achit cu plăcere si va dau chitantele maine cand ne vedem.
Andreea

Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: In inima Deltei Dunarii. 26 - 30 iulie 2020
« Răspuns #25 : Vineri, 31 Iulie 2020, 19:44 »
Cinci zile de iulie in Delta Dunarii cu peisajele unice,canale si lacuri, pasari,plante,sate pescaresti,oameni ai Deltei, povesti dobrogene,varsarea Dunarii in Marea Neagra la Sulina dar si la Sf. Gheorghe,apus si rasarit de soare pe lacuri,Sulina,Sf.Gheorghe,Mila 23,Letea, muzica live la chitara, veselie, socializare & more- Multumim tuturor pentru participare si voia buna !


Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: In inima Deltei Dunarii. 26 - 30 iulie 2020
« Răspuns #26 : Vineri, 31 Iulie 2020, 19:46 »

Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: In inima Deltei Dunarii. 26 - 30 iulie 2020
« Răspuns #27 : Vineri, 31 Iulie 2020, 19:47 »

























Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: In inima Deltei Dunarii. 26 - 30 iulie 2020
« Răspuns #28 : Vineri, 31 Iulie 2020, 19:48 »
.......si pelicanii...vedete de Delta ........







Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: In inima Deltei Dunarii. 26 - 30 iulie 2020
« Răspuns #29 : Sâmbătă, 01 August 2020, 07:19 »
Foarte faine poze Gabi! Am vazut pe facebook, ca lumea s-a simtit grozav in Delta, ma bucur mult pentru grup si pentru tine! Ati prins vreme faina, nu ati fost multi, locatia e super si am inteles ca au o bucatarie, adevarat rasfat culinar.