Autor Subiect: Amfiteatrul Transilvaniei. Sanpetru, Brasov 3- 5 iulie 2020  (Citit de 19763 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1480
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Amfiteatrul Transilvaniei. Sanpetru, Brasov 3- 5 iulie 2020
« Răspuns #45 : Joi, 25 Iunie 2020, 10:23 »
Centralizez situatia masinilor personale:

Iasi
Bogdan Leonte  telefon 0773891562

03.07 Tarnaveni (Targu Mures)-Sanpetru si pe 05.07 Sanpetru-Bucuresti.
Oana, telefon: 0721260277

Bucuresti
Cristian, 3 locuri

Constanța - București -Sânpetru
 Rodica, Telefon 0723830444

Au solicitat transfer din Bucuresti: Vali, Marcela, Gabi

Transfer de la gara din Brasov: Luminita (sau poate te grupezi cu cei care vin cu masina din Bucuresti) si Gabriela - ajunge aprox la ora 9 la gara din Brasov

Ii incurajez si pe ceilalti sa anunte cum intentionează să se deplaseze la Sânpetru si,  daca au nevoie de transfer pana la pensiune, ora la care ajung in Brasov

Am vorbit pentru transfer de la gara din Brasov la pensiune, 3 locuri pe un transfer.

Offline CristianB

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 27
Re: Amfiteatrul Transilvaniei. Sanpetru, Brasov 3- 5 iulie 2020
« Răspuns #46 : Joi, 25 Iunie 2020, 21:42 »
Vali,Marcela,Gabi 0770 569273 3 locuri

Offline Vali14

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Re: Amfiteatrul Transilvaniei. Sanpetru, Brasov 3- 5 iulie 2020
« Răspuns #47 : Joi, 25 Iunie 2020, 22:29 »

Buna seara,

CristianB, multumesc frumos. O sa te contactez pentru a stabili detaliile legate de drum.

O seara frumoasa,

Offline PGabriela

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 273
Re: Amfiteatrul Transilvaniei. Sanpetru, Brasov 3- 5 iulie 2020
« Răspuns #48 : Vineri, 26 Iunie 2020, 18:26 »
Rodi, ne afisam "botnitele", ne scoatem "betele" din teaca si tot jucam o hora, doua, trei.... vedem noi la cat ne oprim :)
Dintre "pesteristi" suntem doar noi doua si Diana?

Offline Marcela Topliceanu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 34
Re: Amfiteatrul Transilvaniei. Sanpetru, Brasov 3- 5 iulie 2020
« Răspuns #49 : Vineri, 26 Iunie 2020, 23:28 »
Multumesc Cristian!

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1480
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Amfiteatrul Transilvaniei. Sanpetru, Brasov 3- 5 iulie 2020
« Răspuns #50 : Vineri, 26 Iunie 2020, 23:55 »
Da, Gabi,  din grupul de "peșteristi", care am văzut pesterile din Apuseni acum 2 ani sunt eu cu tine si Rodica.
Bine spui de bețe, le puteți lua dacă aveți dar in alt scop..

Am și o veste bună, îl vom avea șofer pe traseul local pe Adi din Brașov cu care am făcut mai multe actiuni, inclusiv Cheile Vârghisului acum doi ani. Vom avea un microbuz de 20 de locuri + șofer si, cel mai probabil, si o masina mică, ne ajuta la capetele de traseu, deci încă 3 locuri disponibile. Purtarea mastii va fi obligatorie in toate mijloacele de transport.

Masina lui Cristian din București s-a ocupat, mai sunt locuri la Rodica.

Pentru transfer din Brasov s-a mai anuntat o persoană, deci 3 până acum.

Altfel, la Moeciu pajistile sunt colorate, bujori, cimbrisor, miroase a soc.. să tot drumetești. Desi a plouat mult nu sunt multe portiuni cu noroi, mai mult in zonele umbrite, pe după grădini dar si in zona Amfiteatrului unde se lucrează la drum.
Se lucrează încă si la restaurant, ei speră să fie gata weekendul viitor.

Mai revin zilele viitoare, mai sunt câteva lucruri importante pe care le voi anunta, vă rog să urmăriți forumul.





Offline magda68

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 24
Re: Amfiteatrul Transilvaniei. Sanpetru, Brasov 3- 5 iulie 2020
« Răspuns #51 : Sâmbătă, 27 Iunie 2020, 05:50 »
Buna dimineata!
Eu vin din Bucuresti cu masina. Pot lua încă 2 persoane.
0728871250 - Magda

Offline luminitaciobanu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 44
Re: Amfiteatrul Transilvaniei. Sanpetru, Brasov 3- 5 iulie 2020
« Răspuns #52 : Sâmbătă, 27 Iunie 2020, 12:33 »
Buna, oameni frumosi! Da, asa cum am mai scris pe forum, si eu vin din Bucuresti. Deci, cum facem? Astept cu nerabdare aceasta excursie, care deja se anunta tare faina! Hai la drum🤗😀

Offline luminitaciobanu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 44
Re: Amfiteatrul Transilvaniei. Sanpetru, Brasov 3- 5 iulie 2020
« Răspuns #53 : Sâmbătă, 27 Iunie 2020, 12:45 »
Gata, rezolvat si eu cu transportul Bucuresti-Sanpetru si retur. Multumesc mult, Magda!🤗Deci, Diana draga,  un om mai putin la transferul din gara Brasov. Salutare tuturor!

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1480
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Amfiteatrul Transilvaniei. Sanpetru, Brasov 3- 5 iulie 2020
« Răspuns #54 : Luni, 29 Iunie 2020, 07:58 »
A fost foarte cald ieri și la Brașov așa că am dat o fugă în cheile Vârghișului, o oază de răcoare, totul era verde.
 A plouat și aici foarte mult în ultimele zile și, pentru că se anunță ploi și în weekend, revin asupra echipamentului.

Vă rog frumos să aveți echipamentul obligatoriu indicat: gheată de drumeție care nu alunecă și care acoperă glezna, pe cât posibil impermeabilă, ceva de soare dar și de ploaie, ce v-am mai spus. Nu adidas de oraș!
Precizez că cei care nu respectă echipamentul își asumă întreaga responsabilitate pentru eventualele accidentări.

Referitor la situația sanitară din țară și de la Brașov, vă asigur că sunt la curent cu toate informațiile oficiale.
Eu locuiesc la Brașov, cunosc și urmăresc permanent și situația la nivel local, vă informez dacă apare ceva important.

Pe de altă parte, știu că ne e tuturor dor să ne revedem, de atmosfera cu care ne-am obișnuit. Dar, dată fiind situația actuală, va trebui să ne adaptăm gesturile, să respectăm recomandările și normele oficiale.
Ne-am gândit și noi la câteva recomandări legate de acțiunile noastre din această vară.
Reiau linkul și aici, vă rog să citiți cu atenție.
https://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,3183.0.html

Referitor la transport, mă bucur că v-ați mobilizat, este încă un semn că se anunță un grup fain.

Pensiunea nu are restaurant, ne poate oferi doar micul dejun. Magazine alimentare sunt în centrul localității.
Mesele de prânz le vom lua la pachet, gen sandvici pe traseu. Să aveți sandviciuri/o gustare pentru vineri când mergem pe Lempeș.
Cu cinele ne vom organiza noi. Pentru vineri m-am gândit să facem un grătar iar sâmbătă să comandăm ceva cald în regim catering de la un restaurant local, cunoscut pentru preparatele tradiționale. Stabilim împreună dar vă rog să anunțați dacă aveți restricții alimentare.

Acestea fiind spuse, aștept și eu cu nerăbdare să ne (re)vedem, să ne bucurăm de natură  *|*












Offline magda68

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 24
Re: Amfiteatrul Transilvaniei. Sanpetru, Brasov 3- 5 iulie 2020
« Răspuns #55 : Luni, 29 Iunie 2020, 10:48 »
Cu drag Luminita Ciobanu. astept cu nerabdare sa ne cunoastem.
O zi frumoasa tuturor!

Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 861
Re: Amfiteatrul Transilvaniei. Sanpetru, Brasov 3- 5 iulie 2020
« Răspuns #56 : Luni, 29 Iunie 2020, 17:41 »
Doamne, ce imagini, abia astept sa le revad, multumim Diana! :smitten:
Legat de partea cu bocanci, eu va zic ca nu este de gluma, sunt zone stancoase, podete, ne cataram pe stanci (e superb ;)) si se pot intampla accidente.
Nu de alta, dar ultima data, la intoarcere, probabil ....de la atata ras ::) ... o clipa de neatentie, a facut acceptam ajutorul turistiilor intalniti pana la microbuz.... 

Am avut noi si barbati in grup, dar nu prea stiau cum sta treaba in drumtie pe munte... ..  ::)
De exemplu unul dintre participanti, tot timpul drumetiei a tinut in mana o portocala ....  :slap: astfel ca niciodata nu a putut da o mana de ajutor ca avea manile ocupate ....  oO

Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 861
Re: Amfiteatrul Transilvaniei. Sanpetru, Brasov 3- 5 iulie 2020
« Răspuns #57 : Luni, 29 Iunie 2020, 17:52 »
Inteleg de la Diana ca vineri ne autogospodarim, pastrand distantarea sociala :giggle:
Ne putem baza pe un barbat priceput care cu ajutorul nostru sa ne faca un gratar?   ^-^ Macar cate un hamburgher de romania  ;)
Sau luam fiecare o felie de branza si o rosie si muscam din ele  >:D

Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 861
Re: Amfiteatrul Transilvaniei. Sanpetru, Brasov 3- 5 iulie 2020
« Răspuns #58 : Luni, 29 Iunie 2020, 18:16 »
Doamnelor si domnilor, poate va rupeti din timpul pretios si scrieti ce fel de apa va place   >:D sa fie cu grade sau fara ... rece sau calda....:giggle:... mancarea piperata sau nu ...

CristianB,  se pare ca vom ajunge in "calesti" separate ;) .

Costi31 ,  ce ai mai facut inca astepti ??

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Amfiteatrul Transilvaniei. Sanpetru, Brasov 3- 5 iulie 2020
« Răspuns #59 : Luni, 29 Iunie 2020, 19:04 »
Rodi dragă ... Să vă distrați să plimbariti și pentru mine ...asta e....astrele sunt nefavorabile  :(( :(( :((