Autor Subiect: Petrecerile Toamnei in Marginime. 18 - 20 septembrie 2020  (Citit de 6919 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Florin1968

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 261
Re: Petrecerile Toamnei in Marginime. 18 - 20 septembrie 2020
« Răspuns #15 : Vineri, 18 Septembrie 2020, 11:14 »
Buna ziua. Ar mai fi timp sa achit, daca s-a renuntat la un loc, cum am vazut ca s-a postat, apoi sa pot pleca spre Marginime, sa pot ajunge pina la ora 17?

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Petrecerile Toamnei in Marginime. 18 - 20 septembrie 2020
« Răspuns #16 : Duminică, 20 Septembrie 2020, 08:12 »
🍁Am scris si pe pagina mea de facebook, o fac si aici. Am ajuns ieri la "Sarbatoarea Toamnei" la Gura Raului, un eveniment traditional in Singles Camp&Travel, la care am ajuns deja la a 11-a editie.

Am fost tare-tare fericit sa intalnesc si sa cunosc multa lume noua pentru mine, sa redescopar ca atmosfera minunata se perpetueaza, se transmite in val si se mentine in grupurile noastre. Lume faina, oameni cu care este mai mare dragul sa-ti petreci zile si clipe, o adevarata familie. Am intalnit un entuziasm extraordinar de puternic de a iesi impreuna, i-am auzit pe multi facandu-si planuri unde sa se mai intalneasca, in care dintre actiuni. Este spiritul acela de gasca faina pe care l-am intalnit cu ani in urma in grupurile din tara, este ceva despre care mi-au povestit ca este foarte pregnant acum, in ultima perioada si Lidia, si Gusti si Diana si Gabi. Ma bucur nespus!

O nota exceptionala gazdele noastre Adi si Simona, care ne-au rasfatat, la fel cum au facut-o de fiecare data cand le-am trecem pragul. Am ajuns si intr-o gospodarie, am fost primiti minunat cu cea mai buna telemea de oaie, cu carnati si pita de casa si bineinteles ca in Ardeal, cu tuica.

Marginimea Sibiului, plina de farmec, un loc special si care are atatea de aratat.


















































Cel mai important premiu in turismul mondial, "Marul de aur" atribuit Sibielului, in 2007.














































Offline simo arad

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
Re: Petrecerile Toamnei in Marginime. 18 - 20 septembrie 2020
« Răspuns #17 : Luni, 21 Septembrie 2020, 09:46 »
A fost minunat, ca de fiecare data. Mi-a fost dor de atmosfera SC, de voia buna, distractia si atmosfera prietanoasa pe care le-am ragasit din plin.  *|* :dance:. Doar...prea multa mancare, atat de gustoasa. :thumbup:!!! Surpriza in acest an a venit de la Gusti cu excursia pe poteci de munte. Desi am fost rezervata la inceput, ca am cam ruginit anul acesta, ma bucur ca am mers, a fost absolut superb. Putin cam greu urcusul dar cand am ajuns sus pe platou am uitat de tot efortul. Am avut noroc si de o vreme superba si de un grup foarte fain. M-am bucurat sa revad pensiunea Sibiel de care ma leaga atat de multe amintiri frumoase, de fapt prima actiune la care am participat cu ceva ani in urma a fost sarbatoarea toamnei organizata de Samiza si Gigi la pensiunea Sibiel. Atat de bine m-am simtit ca am devenit dependenta. Multumiri gazdelor, Adi si Simona, si lui Gusti care, asa cum de altfel ne asteptam, ne-au rasfatat. Sa ne vedem cu bine, la fel de veseli si prietenosi !

Offline mina

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Re: Petrecerile Toamnei in Marginime. 18 - 20 septembrie 2020
« Răspuns #18 : Luni, 21 Septembrie 2020, 15:20 »
Ce frumos a fost!!! Oameni minunati,distractie la maxim, drumetii minunate!
Totul la superlativ!!!
 Am totusi  de facut o reclamatie: prea multa si prea buna mancarea.  ;D ;D ;D
 Noroc ca la Gusti i s-a facut " mila "  de noi   si ne-a dus pe poteci... Multumim!!! 




Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Petrecerile Toamnei in Marginime. 18 - 20 septembrie 2020
« Răspuns #19 : Luni, 21 Septembrie 2020, 17:50 »
Am vazut ca o melodie cu dans de grup face de ceva timp incoace inconjurul lumii. Dansul in general si in special cel in pereche sau mai mult, in grup, este o stare de spirit extraordinara, euforica, ce dezvolta o energie parca magica. Dansul este dupa parerea mea nu doar veselie, nu doar exuberanta ci si o terapie. Uiti de tor si de toate, te lasi doar purtat de sunetul muzicii si de pasii in ritmul acesteia. In Africa dansul este la el acasa, oamenii au nativ miscari ritmice,  este extraordinar sa-i privesti. Pentru ca am vazut si ca multora dintre cei care ati fost la Gura Raului va place le place Jerusalema, m-am gandit sa va arat cateva clipuri cu dansuri pe aceasta melodie...






Acum imi dau seama cat imi este de dor de Africa!  :'(




Offline Dana T

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 51
Re: Petrecerile Toamnei in Marginime. 18 - 20 septembrie 2020
« Răspuns #20 : Luni, 21 Septembrie 2020, 18:31 »
Multumim Gigi! Super tari copii! Dar si noi...eram pe'acolo...Daca mai stateam o saptamana la Simona si Adi, iesea la fel! Mancare aveam, tuica la fel, chef de dans da. Totul la superlativ!  :thumbup: :thumbup: Urmeaza antrenamentul de la Sighisoara!  *|* *|*