Autor Subiect: Marginimea Sibiului. 4 - 6 decembrie 2020  (Citit de 9154 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline magda68

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 24
Re: Marginimea Sibiului si Targul de Craciun Sibiu 4 - 6 decembrie 2020
« Răspuns #15 : Duminică, 08 Noiembrie 2020, 00:00 »
Bună seara,
Si noi vrem transport din București dacă se poate asa ca mai adaug 2 persoane pe lista.

1. Cristina L.
2 Florentina N.
3 Luci S.
4 Violeta S.
5 Rodica I.
6 Elena M.
7 Cristina I.
8. Magda. I
9. Georgeta N.

Offline Gelica

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Re: Marginimea Sibiului si Targul de Craciun Sibiu 4 - 6 decembrie 2020
« Răspuns #16 : Miercuri, 11 Noiembrie 2020, 13:14 »
Din pacate, nu mai pot participa la aceasta minunata si asteptata excursie. Daca cineva doreste sa mearga in locul meu, rog sa ma contacteze la nr de telefon:  0722 238 743.
Mentionez ca  am platit integral.Toate cele bunetuturor

Offline magda68

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 24
Re: Marginimea Sibiului si Targul de Craciun Sibiu 4 - 6 decembrie 2020
« Răspuns #17 : Sâmbătă, 14 Noiembrie 2020, 11:39 »
Ținând cont de ultimele închiderii ale orașelor din cauza "pandemiei vietii" credeți ca se va face aceasta excursie ? Eu îmi doresc tare mult. Stie cineva ceva? Presupun ca nu se mai pune problema transportului în comun, este mult mai indicat sa meargă fiecare cu ce poate. Asteptam vesti bune. Va îmbrățișez pe toți,  aveți grija de voi.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13222
Re: Marginimea Sibiului si Targul de Craciun Sibiu 4 - 6 decembrie 2020
« Răspuns #18 : Sâmbătă, 14 Noiembrie 2020, 12:00 »
Magda, urmaresc si eu de aici, din fortareata asediata a Sibiului, ce se intampla in jur. Din fericire, Gura Raului nu are probleme pana acum. Sper sa ramana in aceiasi situatie. Daca apare ceva va anunt. Despre transport si eu va recomand sa veniti in grupaje auto mici. Va doresc tuturor sanatate, sa ne putem revedea cu bine.  :)

Offline magda68

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 24
Re: Marginimea Sibiului si Targul de Craciun Sibiu 4 - 6 decembrie 2020
« Răspuns #19 : Luni, 16 Noiembrie 2020, 06:15 »
Mulțumesc. Am organizat masina deja. Sper sa fie bine. Done ajuta!

Offline Iasmina

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 119
Re: Marginimea Sibiului si Targul de Craciun Sibiu 4 - 6 decembrie 2020
« Răspuns #20 : Luni, 16 Noiembrie 2020, 17:03 »
Salut gașca veselă,
va recomand sa încercați sa va grupati in mașinile personale.  Scrieți pe forum din ce localitate veniți și dacă aveți mașina, câte locuri libere mai aveți, așa ar fi cel mai ușor de organizat cu transportul.
Sa ne vedem cu bine!  :flori:
„Fii fericit cât trăiești, pentru că mort o să fii mult timp.”

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13222
Re: Marginimea Sibiului si Targul de Craciun Sibiu 4 - 6 decembrie 2020
« Răspuns #21 : Vineri, 27 Noiembrie 2020, 12:15 »

Offline pinzaru

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
  • CRED IN MIRACOLE
Re: Marginimea Sibiului. 4 - 6 decembrie 2020
« Răspuns #22 : Miercuri, 02 Decembrie 2020, 13:38 »
Buna ziua ! In speranta ca ma vede si ma aude cineva,am si eu o rugaminte:eu vin de la Cluj si inca nu am gasit o modalitate viabila de transport.Daca este printre voi cineva care ma poate pescui/racola/imbarca/tracta/ancora/agatza,acesta e nr meu de telefon:0743049230."Cer si ofer seriozitate" :)  : :crazy2:  :)    MULTUMESC!
LIV

Offline Iasmina

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 119
Re: Marginimea Sibiului. 4 - 6 decembrie 2020
« Răspuns #23 : Joi, 03 Decembrie 2020, 09:52 »
Buna dimineata gasca vesela  :)

Mai sunt cateva locuri la taierea porcului, avem destul de multi baieti asa ca mai asteptam cateva fete ;)
Ne asteapta un weekend de distractie si voie buna!  *|*

Pe maine!
Va imbratisez de la distanta!   :kissing:
„Fii fericit cât trăiești, pentru că mort o să fii mult timp.”

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13222
Re: Marginimea Sibiului. 4 - 6 decembrie 2020
« Răspuns #24 : Joi, 03 Decembrie 2020, 19:27 »
Drum bun pana la locatie, sa ajungeti cu bine. Va fi nevoie sa fiti atenti la un aspect. Chiar daca Gura Raului este in zona verde, Sibiul si Orlatul (comuna din vecinatate) sunt in carantina. Este posibil sa fiti intrebati ce faceti si unde mergeti. Este bine sa aveti pregatita o declaratie, ca va deplasati la o pensiune in Gura Raului, unde aveti rezervare si ca sunteti in tranzit prin Orlat si posibil prin Sibiu. Tranzitarea este permisa, nimeni nu poate sa spuna ceva. Oricum am inteles ca probabil din cauza alegerilor, politia s-a mai inmuiat si isi face doar simtita prezenta la intrarea in Orlat, nu insa si controleaza. Dar niciodata nu se stie si de aceea m-am gandit ca e bine sa va explic acest aspect.

La pensiunea totul numai de bine, purcelul e in trening, alearga sa faca muschi,  :). Adi lucreaza la preparatele cu care o sa va intampine. A vorbit si de o caruta, sper sa se rezolve si sa aveti o plimbare cu tuica si vin fiert la voi...Ca asa-i fain de sarbatori in Ardeal...

Sper sa ne vedem, nu promit insa pt ca la iesirea din Sibiu sunt filtre, foarte multi sunt opriti si fara sa prezinte un motiv acceptat, sunt amendati si intorsi...Maine o sa aflu mai multe...Daca nu ne vedem, va urez sa petreceti zile minunate, sa aveti parte de vreme faina! Sa va bucurati de oamenii din jur, de atmosfera, de mancarea extraordinara pe care o pregateste Adi! Iasmina este cu voi, este un om foarte vesel dar si atent, sunteti pe maini bune! Va ramane doar sa va distrati!  :dance:

Offline magda68

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 24
Re: Marginimea Sibiului. 4 - 6 decembrie 2020
« Răspuns #25 : Duminică, 06 Decembrie 2020, 22:14 »
Buna seara. Am ajuns acasă acum câteva ore dar încă ma gândesc la Gura Râului.
O ieșire foarte reusita pentru care nici nu știu cui sa multumesc mai întâi. "De vină" au fost intr-o ordine aleatorie Iasmina cu veselia ei molipsitoare, Simona si Adi care ne-au primit chiar ca la ei acasă si s-a văzut mult ca afacerea lor e trecuta întâi prin inima si nu în ultimul rand toți participanții care au sosit la Gura Raului ca "după pandemie" cu drag și chef de distracție.
Deși nu a fost o excursie cu trasee sau vizite de obiective importante am reușit chiar mai mult decât speram sa ne destindem sa ne odihnim mințile si sa ne incarcam cu energie pozitiva pentru multa vreme de acum înainte.
Știu ca sunt în asentimentul tuturor si ca toți am simțit același lucru.
Va îmbrățișez și aștept cu nerăbdare urmatoarele excursii.
Magda Ionescu

Offline Iasmina

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 119
Re: Marginimea Sibiului. 4 - 6 decembrie 2020
« Răspuns #26 : Duminică, 13 Decembrie 2020, 16:58 »
Draga Magda, cu o mică întârziere  ;) iti mulțumesc pentru cuvintele frumoase si sper sa ne revedem cât mai curând!  *|*
„Fii fericit cât trăiești, pentru că mort o să fii mult timp.”