Autor Subiect: Iarna pe ulita. Traditii romanesti in Marginime. 11 - 13 decembrie 2020  (Citit de 14885 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Iarna pe ulita. Traditii romanesti in Marginime. 11 - 13 decembrie 2020
« Răspuns #30 : Miercuri, 02 Decembrie 2020, 21:42 »
Mi-ar fi plăcut cu transport organizat , dar după cum se vede treaba ...
Suntem din toată țara , doar din Moldova suntem cam 7 , eu sper măcar că gazdele noastre dragi ne vor ajuta cu un transport local , dar nu este obligatoriu , mă gândesc la plecare in principal.. dacă nu stăm acolo de tot  :giggle:   ;D :kissing: :thumbup:

Offline apus de soare

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 23
Re: Iarna pe ulita. Traditii romanesti in Marginime. 11 - 13 decembrie 2020
« Răspuns #31 : Joi, 03 Decembrie 2020, 13:52 »
       Buna ziua,oameni buni ! in aceasta excursie minunata, venim si noi(2 pers.F) de la Iasi. Daca merge cineva cu masina, din Iasi sau din zona Moldovei,RUGAM sa ne luati si pe noi !!!In speranta ca ne aude cineva :worship:,asteptam...o minune ! :)

Offline Iasmina

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 120
Re: Iarna pe ulita. Traditii romanesti in Marginime. 11 - 13 decembrie 2020
« Răspuns #32 : Joi, 03 Decembrie 2020, 15:19 »
Buna ziua gasca frumoasa si vesela  *|*

la inceputul saptamanii viitoare o sa va sun si incerc sa va ajut sa va gasiti unii pe altii in functie de zona din care veniti, sper sa reusesc sa va cuplez in masini incat sa va fie si voua mai usor sa ajungeti.

Sa ne vedem cu bine si cu pofta de bunatati!   :)
„Fii fericit cât trăiești, pentru că mort o să fii mult timp.”

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Iarna pe ulita. Traditii romanesti in Marginime. 11 - 13 decembrie 2020
« Răspuns #33 : Vineri, 04 Decembrie 2020, 17:45 »
Apus de soare , luați în calcul și varianta cu autocarul in caz de rezervă , eu cred că este o soluție viabilă decât nimic  :) deși speram și eu din Roman  !
Oricum mulțumesc pentru orice idee propusă sau valabilă din partea membrilor SC.  :kissing:
Iasmina , nu ești decât un îngeraș  ;) dar nu-i bai dacă nu ne găsim noi între noi , așa cum se scrie orice problema  pe forum ar trebui să se scrie și alte răspunsuri   :tomato:

Offline Miha-ella

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 39
  • Bun gasit, tuturor!
Re: Iarna pe ulita. Traditii romanesti in Marginime. 11 - 13 decembrie 2020
« Răspuns #34 : Sâmbătă, 05 Decembrie 2020, 23:48 »
Pentru Iasmina si Gigi

Suntem 2 prietene din Constanta. Si ne-am inscris la acest eveniment pentru al treilea an consecutiv.
Daca anii trecuti am avut microbuz din Bucuresti, anul acesta se pare ca nu.
Am incercat poate ne ia si pe noi din Bucuresti cineva care vine cu masina, dar n-am avut noroc.
Mai este varianta cu trenul. Constanta-Sibiu. Am ajunge undeva pe la ora 16, vineri. Insa de la Sibiu la Gura Râului cu ce se poate ajunge? Ne puteti ajuta?
Ne auzim la telefon? 0742874509
Multumesc!
Mihaela Dumitru
Oamenii trebuie iubiti si lucrurile folosite. Haosul lumii de astazi este pentru ca iubim lucrurile si folosim oamenii. - Dalai Lama

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13225
Re: Iarna pe ulita. Traditii romanesti in Marginime. 11 - 13 decembrie 2020
« Răspuns #35 : Duminică, 06 Decembrie 2020, 06:41 »
Buna dimineata Mihaela! Iasmina este inca la Gura Raului, urmeaza ca atunci cand se intoarce sa ia lista de participanti din agentie. Se va gasi o solutie cu siguranta. Cel mai probabil ca nu toata lumea intra aici pe forum pentru grupaje si de aceea nu ai primit nici un raspuns. Stai insa linistita, cumva o sa rezolvam. Din pacate anul asta este unul diferit, iar transportul organizat a fost putin probabil, de aceea, pentru a nu crea asteptari nu m-am hazardat de loc sa-l promovez. De fapt cam tot ce am organizat in doua parte a anului, a fost gandit de la inceput pe grupaje auto.

Anul viitor, din a doua parte, de cand lucrurile o sa revina complet la normal, o sa organizam iesirile noastre din nou ca inainte.

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Iarna pe ulita. Traditii romanesti in Marginime. 11 - 13 decembrie 2020
« Răspuns #36 : Duminică, 06 Decembrie 2020, 16:59 »
Bună Mihaela , la dus este microbuz exact de lângă gara , autogara Transmixt , că și eu mă uitasem deoarece tot pe la 16 ajung ... Merge cam din oră in ora , dar la întors duminică este doar una pe la ora 7
Mai așteptăm poate se gasesc și alte opțiuni cum spunea Gigi , Iasmina ,sau ar mai fi taxiul ...
https://www.autogari.ro/Transport/Sibiu-GuraRaului
Seară faină tuturor !  :thumbup: :flori:

Offline Miha-ella

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 39
  • Bun gasit, tuturor!
Re: Iarna pe ulita. Traditii romanesti in Marginime. 11 - 13 decembrie 2020
« Răspuns #37 : Miercuri, 09 Decembrie 2020, 07:32 »
Va multumesc!
S-a rezolvat.
Abia astept sa ne vedem cu bine!
Oamenii trebuie iubiti si lucrurile folosite. Haosul lumii de astazi este pentru ca iubim lucrurile si folosim oamenii. - Dalai Lama

Offline Marinela Grigorescu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 17
Re: Iarna pe ulita. Traditii romanesti in Marginime. 11 - 13 decembrie 2020
« Răspuns #38 : Joi, 10 Decembrie 2020, 15:20 »
Buna  ziua  !
Deci mai este un loc liber sau nu? Pe pagina de profil scrie ca nu mai sunt locuri,  pe forum scrie ca mai este un loc liber.
Multumesc!

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Iarna pe ulita. Traditii romanesti in Marginime. 11 - 13 decembrie 2020
« Răspuns #39 : Joi, 10 Decembrie 2020, 17:31 »
Drum bun, pe mâine !  :) :flori:  :kissing:

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13225
Re: Iarna pe ulita. Traditii romanesti in Marginime. 11 - 13 decembrie 2020
« Răspuns #40 : Vineri, 11 Decembrie 2020, 09:05 »
Am ajuns si la penultimul eveniment Singles Camp&Travel din 2020. Un an care chiar daca a adus atatea si atatea schimbari in vietile noastre, pentru multi a fost unul aproape normal, in care s-au adaptat asa ca au reusit sa traiasca firesc, sa se bucure, sa calatoreasca, sa se distreze.

Este aproape un an de cand a inceput nebunia si inca nu s-a terminat. In viata unui om, care nu este infinita si nici macar cat am vrea de lunga, un an inseamna foarte mult. Sa stai un an de zile departe de prieteni, de locurile in care cu adevarat poti sa te bucuri, sa nu interactionezi, sa-ti tai orice avant frenetic, asta inseamna foarte mult. Oamenii sunt fiinte sociale, asta este de fapt si motivul pentru care am ajuns cele mai importante fiinte de pe aceasta planeta. Daca nu am fi tribalizat, daca nu ne-am fi ajutat, daca nu am fi construit impreuna, am fi fost acum niste biete animalute fara par, speriate si ascunse prin pesteri.

Nu am construit impreuna doar sate, orase, poduri, ci si o bucurie colectiva. Am invatat sa cantam impreuna, sa dansam, sa ne petrecem clipe fericite in grup. Asa traim de mii de ani. Si a venit 2020 in care zilnic, zilnic ni s-a explicat printr-o picatura chinezeasca, ca trebuie sa respectam distanta. Corect si protectiv din punct de vedere medical, dezastruos insa pentru mintile noastre.

De aceea admir foarte mult pe cei care au respectat ceea ce s-a cerut medical, dar au si calatorit, s-au intalnit cu prietenii, AU TRAIT NORMAL. Acum cateva luni indemnam lumea sa profite de fiecare moment pentru ca e pacat sa irosim fara a umple de bucurii orice clipa din viata asta scurta. Si am vazut ca multi asta au si facut. Tot ceea ce am organizat de cand s-a redeschis posibilitatea de calatorie a fost aproape-aproape plin, semn ca lumea si-a dorit sa iasa, sa fie fericita.

In grupul de astazi majoritatea, daca nu cumva 100% din cei care sosesc la Gura Raului, au participat la minim inca o iesire anul asta. Ma bucur pentru voi, ca ati stiut sa traiti frumos chiar si acest an.

Drum bun pana aici, distractie faina, sa va bucurati unii de ceilalti si cu totii de dom'Ghita, purcelul care va asteapta... :thumbup: *|*


Viviana

  • Vizitator
Re: Iarna pe ulita. Traditii romanesti in Marginime. 11 - 13 decembrie 2020
« Răspuns #41 : Duminică, 13 Decembrie 2020, 16:02 »
Bună seara la cea mai tare gașcă! A fost un super eveniment, întâlnirea noastră. Felicitări Iasmina pentru modul în care ai organizat totul!
Au fost momente superbe și pline de surprize, aici mă refer la plimbarea cu cel mai neaoș mijloc de transport :applause:. Vă pup cu drag pe toți! :smitten:

Offline Ciaglic Alexandru

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 28
Re: Iarna pe ulita. Traditii romanesti in Marginime. 11 - 13 decembrie 2020
« Răspuns #42 : Duminică, 13 Decembrie 2020, 16:13 »
Salutare, petrecăreților!
La Gura Râului, a fost un "minirevelion" pe cinste! "Mini" pentru ca am participat doar 24 de membri, spre deosebire de Revelionul de anul trecut de la Tg. Mureș. "Revelion" pentru ca atmosfera și distracția, mâncarea condimentata cu palinca și șorici, voia bună au fost de nota 10, ca și la Revelionul de anul trecut.
Iasmina, așteptăm să redeschizi, dacă se poate de mâine, înscrierile pentru 2021!

Offline Iasmina

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 120
Re: Iarna pe ulita. Traditii romanesti in Marginime. 11 - 13 decembrie 2020
« Răspuns #43 : Duminică, 13 Decembrie 2020, 16:56 »
Mulțumesc mult Alex,  ma bucur ca te-ai simțit bine, lucru valabil zic eu pentru toată lumea!
Sa ne revedem veseli si sănătoși in 2021, si de ce nu, poate facem un after Revelion la începutul anului.

„Fii fericit cât trăiești, pentru că mort o să fii mult timp.”

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Iarna pe ulita. Traditii romanesti in Marginime. 11 - 13 decembrie 2020
« Răspuns #44 : Marți, 15 Decembrie 2020, 17:02 »
Bună oameni dragi , vin și eu cu aceeași stare de bine din această frumoasă ieșire în care m-am încărcat pozitiv cât și pentru Revelion deși nu pot participa știu sigur că va fi la fel de frumos, gașca veselă merge și acolo...  :)
Iasmina , gazda din Gura Raului , sunteți minunați !
Nu am cuvinte să vă mulțumesc pentru tot , inclusiv transportul la dus și întors din Sibiu , atenția acordată celor 3 din Iași ! :kissing: :flori:
Chiar dacă drumul a fost lung din Moldova acolo am primit mai mult decât ne așteptam , voie bună și surprizele pregătite au fost atât de distractive încă nu pot decât să zic  : "Vă iubesc și abia aștept să vă reântalnesc ! "
Revin cu ceva fotografii din plimbări , dar fără mâncarele că nu vreau să vă fac poftă  :D