Autor Subiect: Daca as lua-o de la inceput ..?  (Citit de 16707 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Saturnianul

  • Vizitator
Răspuns: Daca as lua-o de la inceput ..?
« Răspuns #30 : Sâmbătă, 10 Aprilie 2010, 19:33 »
Am inteles,deci esti varsator...eh,n-or fi toti varsatorii la fel .Experienta mea nu e dintre cele mai fericite ,poate ascendentul era de vina

Eu aş zice că oamenii nu sunt la fel cu toţii :) Contează şi ascendentul, da. Oricum, zodiile sunt mai mult o distracţie pentru mine. Relaţia mea cu cineva nu o evaluez după aspectul ăsta, ci după altele mai importante. Mă înţeleg foarte bine cu persoane cu care, conform zodiacului, am fi incompatibili. În ce zodie eşti?

În ce fel nu a fost fericită experienţa ta? La cea cu varsătorii presupun că te refereai.

Offline Crista

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 230
Răspuns: Daca as lua-o de la inceput ..?
« Răspuns #31 : Sâmbătă, 10 Aprilie 2010, 19:36 »
Da,era varsator si tare s-a straduit sa scape de rigorile,responsabilitatile vietii in doi... Iar mie,taur,mi-a trebuit cam mult timp pana am priceput,ca asa suntem noi,mergem pe un drum si daca ne e mai greu,din varii motive - inertie,loialitate

Offline Crista

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 230
Răspuns: Daca as lua-o de la inceput ..?
« Răspuns #32 : Sâmbătă, 10 Aprilie 2010, 19:38 »
si tu tot boem,fire de artist ?

Saturnianul

  • Vizitator
Răspuns: Daca as lua-o de la inceput ..?
« Răspuns #33 : Sâmbătă, 10 Aprilie 2010, 19:48 »
Mda, pînă la urmă cred că e vorba de implicare şi de cît de mult ţinea la relaţie. Nu ştiiu cît de mult are de-a face cu zodia.

Sunt şi boem, şi realist. Caut echilibrul şi mă strădui să-l menţin. Nu mi-au plăcut niciodată extremele, fie ele rele sau bune. Deşi am trecut prin ele atunci cînd situaţia a fost de aşa natura. Dar am căutat mereu să restabilesc echilibrul. Eu am o vorbă: un ceai dulce e gustos; unul prea dulce e greţos ;)

Offline Crista

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 230
Răspuns: Daca as lua-o de la inceput ..?
« Răspuns #34 : Sâmbătă, 10 Aprilie 2010, 19:50 »
e bine de stiut,cand o sa ma apuc sa beau ceai

Offline marlen_i13

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 43
Răspuns: Daca as lua-o de la inceput ..?
« Răspuns #35 : Sâmbătă, 10 Aprilie 2010, 19:53 »
 Eu sunt tot varsator, nu consider combatibilitatile  sau incompatibilitatile dintre zodii ca fiind o problema intre doua persoane, nu din cauza zodiilor nu se pot intelege uneori ci din conceptiile fiecaruia despre viata , din gandirea negativista, influenta altor persoane sau pur si simplu nu se plac.

Offline mikyboy

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 71
Răspuns: Daca as lua-o de la inceput ..?
« Răspuns #36 : Sâmbătă, 10 Aprilie 2010, 20:09 »
@Catherinna - nu ai de unde stii daca si cat venin am strans avand in vedere ca ai analizat ce am scris intr-o fraza si atata pentru ca nu ma cunosti... hai sa ne abtinem in a caracteriza cel putin pentru inceput si doar dupa ce ne vom cunoaste mai bine si ne putem da seama de profilul uman al cuiva... si ca sa mai afli ceva despre mine... dupa o prima  relatie de 2 ani esuata mi-am promis ca nu voi mai face atatea compromisuri si atentii si voi fii mai cumpatat... si uite ca am intalnit pe cineva pentru care intr-un timp mult mai scurt (5 luni) am facut mai  mult decat pentru toate fostele  prietene... si rezultatul... SINGUR... si daca vrei sa stii detalii scrie mesaj particular si iti spun...
Asa cum spunea si Saturnianul... nu ma refeream in aceea fraza  la a fi complet opusul... ci doar a fi BUN si atata adica fara sa mai excelez la capitolele la care am facut-o... Doar sa fiu mai normal ca baietii din ziua de azi care au trecere... sa nu mai gatesc, fac curat, mesteresc, cumparaturi, masaje, flori, atentie, tandrete, romantism, pur si simplu mai rece si mai calculat ca am observat ca femeilor le plac barbatiii mai greu accesibili chiar smecheri si cand isi dau seama ca aia nu sunt cei cu care sa faci o casa sau o relatie  solida in care si ei sa sustina si sa ajute e prea tarziu... si au luat teapa trebuind sa faca una si alta si apoi sa spuna ca barbatii sunt asa si pe dincolo... dar cand au avut un barbat FOARTE BUN... nu au stiut sa ii aprecieze  bunatatea...

Offline Catherinna

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 631
Răspuns: Daca as lua-o de la inceput ..?
« Răspuns #37 : Sâmbătă, 10 Aprilie 2010, 21:24 »
@Catherinna - nu ai de unde stii daca si cat venin am strans avand in vedere ca ai analizat ce am scris intr-o fraza si atata pentru ca nu ma cunosti... hai sa ne abtinem in a caracteriza cel putin pentru inceput si doar dupa ce ne vom cunoaste mai bine si ne putem da seama de profilul uman al cuiva...



@mikyboy, am inteles,ai dreptate, nu te cunosc, ceva din ce am zis eu te-a suparat foarte tare, dar adevarul ramane valabil in orice imprejurare.
Putin mai calm, citeste inca o data ce am scris si vei intelege ca nu aveam intentia de a provoca. Am vrut sa conversez pe subiectul tau dar se pare ca nu stiu sa deschid subiectul si iata ca l-am inchis fara suparare si fara ranchiuna. OK !

Offline Crista

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 230
Răspuns: Daca as lua-o de la inceput ..?
« Răspuns #38 : Duminică, 11 Aprilie 2010, 20:46 »
marlen113,nu sunt o problema,nu ttrebuie sa iei hotarari a priori,dar exista,tine de firi deosebite,de cunoasterea celuilalt la care ajungi mai tarziu,iar firile,poti sa ma contrazici,dar nu si sa ma convingi,au legatura cu zodiile.Eu asa am constatat,pe propria-mi piele,de-a lungul a destui ani ca sa-mi pot trage o concluzie

Saturnianul

  • Vizitator
Răspuns: Daca as lua-o de la inceput ..?
« Răspuns #39 : Duminică, 11 Aprilie 2010, 20:54 »
marlen113,nu sunt o problema,nu ttrebuie sa iei hotarari a priori,dar exista,tine de firi deosebite,de cunoasterea celuilalt la care ajungi mai tarziu,iar firile,poti sa ma contrazici,dar nu si sa ma convingi,au legatura cu zodiile.Eu asa am constatat,pe propria-mi piele,de-a lungul a destui ani ca sa-mi pot trage o concluzie

Crista, tot pe propria-mi piele, de-a lungul a mulţi ani am constatat că zodiile au foarte mică legătură cu firile oamenilor. În orice caz, nu o legătură suficient de importantă cînd să conteze zodia. Deci, unde e adevărul? :) Îţi spun eu unde, în subiectivismul fiecăruia dintre noi. Dacă tu crezi în zodii, ele vor fi un factor care va influenţa mereu relaţiile cu oamenii.

Offline Crista

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 230
Răspuns: Daca as lua-o de la inceput ..?
« Răspuns #40 : Duminică, 11 Aprilie 2010, 21:00 »
Cum vad eu,adica in viata mea,mai adesea  confirma caracterul cuiva .Nu am putut ,nu se cade,sa intrebi intai zodia si apoi sa continui o relatie. Mi-o amintesc pe fiica mea,la vreo trei ani,pe atunci era tare dezghetata, aborda oamenii cu doua intrebari,spuse rapid : Ai copii? Ce zodie esti? Ei zambeau,dar cam manzeste

Offline mikyboy

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 71
Răspuns: Daca as lua-o de la inceput ..?
« Răspuns #41 : Luni, 12 Aprilie 2010, 11:52 »
@Catherinna - scuza-ma daca m-am aprins putin dar am simtit o mica acuzatie in afirmatia ta ca am strans destul venin ca sa il dau si la altii... altfel spus am inteles prin asta ca daca am fost muscat sa musc si eu sa simta si altii durerea mea... dar vreau sa iti spun ca nu sunt deloc asa... poate eram candva dar acum sigur nu mai pot fi... eu am un principiu care ma face sa analizez omul asa cum este si cu propile masuri nu prin ceea ce sunt parintii, fratii, surorile sau neamurile si mai mult sa nu ma las influentat de nimeni in aceasta analiza chiar daca ascult si parerea altora si o cantaresc...

cat despre legatura cu zodiile... la unii se vede la altii nu depinde foarte mult si de ascendent si de viata pe care a avut-o... daca nu a fost influentat de parinti, bunici sau mai stiu eu ce atunci vei vedea ca influenta zodiei este foarte mare si se observa foarte bine... eu cel putin sunt asa cum scrie in zodia mea dar am foarte mult si din alta zodie... esenta vietii noaste este influnetata de miscarea astrelor si asta a fost clar demonstrat de oamenii de stiinta si nu numai... in viata mea ultimii doi ani au fost exact asa cum a fost scris in zodiacul anual si nu e vorba aici ca am citit si am fost influentat din cauza asta... ca citesc apoi uit sau ingnor dar cand vad ca se intampla imi aduc aminte ce am citit... e daca vreti un fel de DejaVue doar ca nu atat de clar pentru ca in dejavue ai trait sau vazut aceea experienta in detaliul si exact un detaliu este cel care iti marcheaza punctul respectiv in subconstient...

Offline Crista

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 230
Răspuns: Daca as lua-o de la inceput ..?
« Răspuns #42 : Luni, 12 Aprilie 2010, 22:14 »
sau ma simt bine in preajma unor persoane iar dupa un timp descoperim ca avem zilele de nastere foarte apropiate...mi s-a intamplat de cateva ori si m-a incantat.Milkyboy,asa simpt si eu,ma recunosc in senzatia de recunoastere ulterioara in previziuni.Chiar asa e cum ai spus tu

Offline Miha

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 14
Răspuns: Daca as lua-o de la inceput ..?
« Răspuns #43 : Luni, 12 Aprilie 2010, 22:23 »
Imi place sa vad ca sunt oameni care spun ca nu ar schimba nimic in viata lor. Nici eu pana acum nu as schimba nimic daca ar fi sa o iau de la inceput. Momentele mai putin fericite ne sunt date ca sa invatam anumite lucruri, sa devenim mai intelepti, sa ne maturizam si in cele din urma sa evoluam ca oameni.
Nu uitati, ca pana la urma suntem noi cum vrem sa fim. Conteaza bagajul cu care ne nastem, oricate laturi ar avea el ( zodia, personalitatea, inclinatiile, talentele), insa nu uitati ca toata viata invatam si ne putem modela asa cum credem noi ca e mai bine. 

Offline mikyboy

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 71
Răspuns: Daca as lua-o de la inceput ..?
« Răspuns #44 : Marți, 13 Aprilie 2010, 10:11 »
@Miha - din ce scriu eu inteleg ca ai vrea sa retraiesti momentele grele, urate sau dificile ale vietii tale doar ca sa inveti ceva din ele... pai nu stiu chiar ce placere este sa simti cum sufletul iti este zdrobit cu o presa, sa ai lacrimi in ochi si sa nu poti sa le opresti, sa simti ca totul este fara importanta si ca viata ta care iti parea mai mult decat frumoasa pana in acele clipe este ca o ceata a diminetii alungata de soarele arzator... eu sincer nu as vrea sa mai trec prin acele clipe... am trecut deja de prea multe ori si inca adorm cu lacrimi in coltul ochilor asa ca daca as putea sa o iau de la capat as schimba multe momente in viata mea...