Autor Subiect: Loc de dat cu capul/OFF  (Citit de 15379 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline anamama13

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1227
Răspuns: Aratura - OFF -topicurilor noastre
« Răspuns #30 : Miercuri, 14 Aprilie 2010, 18:31 »
ihi... chiar asa... hi,hi,hi.... ;)
Soarele va rasari si maine ! Totul este sa poti rezista pana atunci....

Offline nico

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
  • priveste in sufletul tau sa vezi cat esti de singu
Răspuns: Aratura - OFF -topicurilor noastre
« Răspuns #31 : Miercuri, 14 Aprilie 2010, 19:20 »
Nu ma prea descurc in siteul asta. Poate ma ajuta cineva sa-l inteleg. Incercam sa spun ceva sa cer un sfat celor ce au trecut poate prin aceeasi experienta ca mine dar m-am oprit aici, bine sau rau nu stiu cum sa o iau.
Singuratatea este o boala tare grea. Uneori singuri suntem si intr-un cuplu. Eu am ajuns dupa 20 de ani de la casatorie sa-mi doresc pacea, nu singuratatea, nu libertatea caci acum este derizoriu sa vorbesc despre asa ceva. Sunt incarcerata intr-o casatorie in care clachez. El, o persoana dominanta si egoista care m-a mai parasit si a mai avut tentative. Daca m-a inselat? Nu-mi mai pasa, imi este indiferent. Dar stiti de ce imi este teama dupa? De sinistra singuratate.
Acum am facut pasul eu si i-am cerut o despartire amiabila in care sa ramanem in continuare prieteni, asta pentru singurul nostru copil. Acum sunt tare nefericita.
Nu stiu si nu pot face comparatie cu nefericirea de acum in cuplu in care nu am voie sa gandesc sau dupa ,cand voi gusta din abundenta din singuratate????
Ce sa fac?
Acum ca am avut eu curajul sa cer divortul, el refuza.
Ce sa fac?

Offline capsuna

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 724
Răspuns: Aratura - OFF -topicurilor noastre
« Răspuns #32 : Miercuri, 14 Aprilie 2010, 19:33 »
Eu cred ca singuratatea e mult, mult mai buna decat o "incarcerare" intr-o casatorie.
Evident ca iti va trebui timp pentru a ajunge la un echilibru, dar vei avea un echilibru, ceea ce in situatia ta nucred ca se va putea intampla vreodata.

pe_jumate

  • Vizitator
Răspuns: Aratura - OFF -topicurilor noastre
« Răspuns #33 : Miercuri, 14 Aprilie 2010, 19:47 »
e important totusi sa ai unde locui dupa divort si te poti si sustine financiar .. daca aceste lucruri se aplica, singuratatea nu e sinistra deloc, @nico.. dimpotriva, ea poate fi o sansa pe care o capeti dintr-o data
... sansa de a avea ce ai vrea tu de fapt sa ai in viata ta.. stii deja ce ai vrea pentru tine?  :-*

Saturnianul

  • Vizitator
Răspuns: Aratura - OFF -topicurilor noastre
« Răspuns #34 : Miercuri, 14 Aprilie 2010, 19:57 »
Nico bine ai venit printre noi. Eu nu sunt in masura sa te ajut cu un sfat, cele mai nimerite sunt fetele de pe-aici care au ales sa fie singure, chiar si cu un copi, decit sa fie incarcerate intr-o casatorie ca cea de care spui tu.

Ce pot sa spun e ca trebuie rabdare si ca trebuie sa faci ceva. Important zic eu ca este sa ai alaturi de tine o prietena care sa te sustina si moral in acest demers. Eu personal nu stiu cum este, dar am o prietena care s-a aflat in situatia ta si stiu de la ea ca nu e usor, dar eliberarea este vindecatoare.

E important insa si aspectul de care vorbeste @pe_jumate. Fara sustinere financiara e greu.

Cit priveste singuratatea... Poate ca e ceva ce te sperie mai ales ca, odata iesita din acea casatorie, probabil vei fi mult mai reticenta in a lega o alta relatie. Va trece si aceasta teama cu timpul dupa ce te vei linisti. Eu iti urez mult succes si curaj in actiunea ta.

pe_jumate

  • Vizitator
Răspuns: Aratura - OFF -topicurilor noastre
« Răspuns #35 : Miercuri, 14 Aprilie 2010, 20:42 »
singuratatea e buna dintr-o singura perspectiva.. te obliga sa-ti bagi mintile in cap si sa actionezi mai sistematic si mai precaut decat in timpul casatoriei..
.. sau poate iti mareste cumva perspectiva viziunii .. de unde inainte, la adapostul gandirii intelepte a barbatului.. singura mea grija era sa dau banii pe pantofi si margele cu nemiluita, acum ma uit de sapte ori pana imi iau o margica.. si mai pun si bani deoparte..  :-*
o fi bine, o fi rau? :-\

Saturnianul

  • Vizitator
Răspuns: Aratura - OFF -topicurilor noastre
« Răspuns #36 : Miercuri, 14 Aprilie 2010, 20:48 »
Am gasit aratura. Deci, ia zi. De unde stii care e placul meu la fomei? Sau ca macar am un plac?  ;D

pe_jumate

  • Vizitator
Răspuns: Aratura - OFF -topicurilor noastre
« Răspuns #37 : Miercuri, 14 Aprilie 2010, 20:58 »
ai gust..
placul tau trebuie sa fie ceva cu gust sau vocatie usor artistica, subtilitate, spirit si eternul feminin-fragil-din-otel-inox pe care il doreste sexul ala.. tarele, uratul, etc, etc..
am i wrong?

Saturnianul

  • Vizitator
Răspuns: Aratura - OFF -topicurilor noastre
« Răspuns #38 : Miercuri, 14 Aprilie 2010, 21:06 »
Are you a long range mind reader  ??? ;D Cred ca la intilnire tre sa vin cu casca de plumb pe cap sa nu-mi citesti undele cerebrale  :D :D

pe_jumate

  • Vizitator
Răspuns: Aratura - OFF -topicurilor noastre
« Răspuns #39 : Miercuri, 14 Aprilie 2010, 21:08 »
eu am intrebat deja.. venim cu pijamale casual sau cu fracul?? da' nu-mi raspunde nimeni..
tu vii cu casca si armura inteleg..
sa-mi pun si eu trena? ;)

Saturnianul

  • Vizitator
Răspuns: Aratura - OFF -topicurilor noastre
« Răspuns #40 : Miercuri, 14 Aprilie 2010, 21:10 »
Jumatatico, la intilnire nu cred ca e cazul sa ne formalizam. Ar fi un formalism sa venim la patru ace. Putem fi... eleganti si in haine casual. Nu stiu, asta parerea mea. Sa mai zica si din cei care vin ce parere au

pe_jumate

  • Vizitator
Răspuns: Aratura - OFF -topicurilor noastre
« Răspuns #41 : Miercuri, 14 Aprilie 2010, 21:13 »
whaaaaaaat? sa zica... "din cei care vin?" adicatelea te gandesti sa nu .. vii? vrei sa bocesc? :'(

Saturnianul

  • Vizitator
Răspuns: Aratura - OFF -topicurilor noastre
« Răspuns #42 : Miercuri, 14 Aprilie 2010, 21:16 »
Giiiizaz! Am zis eu ca nu vin? Uof, m-am exprimat si eu un pic mai... eliptic si gata. Trebuia sa zic "dintre ceilalti care mai vin"

pe_jumate

  • Vizitator
Răspuns: Aratura - OFF -topicurilor noastre
« Răspuns #43 : Miercuri, 14 Aprilie 2010, 21:17 »
uatariliffffffffffffffff!

qiao90

  • Vizitator
Răspuns: Aratura - OFF -topicurilor noastre
« Răspuns #44 : Joi, 15 Aprilie 2010, 09:26 »
Much meaning can be conveyed, clearly, with our eyes, so it is often said that eyes can speak.
world of warcraft power leveling,
Do you have such kind of experience? In a bus you may look at stranger, but not too long. And if he is sensing world of warcraft power levelingthat he is being stared at, he may feel uncomfortable.
world of  warcraft gold,
The same in daily life. If you are looked at for more than necessary, you will look at yourself up and down, to see if there is anything wrong with you. If nothing goes wrong, you will feelworld of  warcraft gold angry toward other’s stare with you that way. Eyes do speak, right?

Looking too long at someone may seem to be rude and aggressive. But things are different when it comes to stare at the opposite sex. If a man glances at a woman for more than 10 seconds and refuses to avert his gaze, his intentions are obvious, that is, he wishes to attract her attention, to make her understand that he is admiring her.

However, the normal eye contact for two people engaged in conversation is that the speaker will only look at the listener from time to time, in order to make sure that the listener does pay attention to what the former is speaking, to tell him that he is attentive.
maple story mesos,
If a speaker looks at you continuously when speaking, as if he tries to dominate you, you will feel disconcerted. A poor liar usually exposes himself by looking too long at the victim, maple story mesossince he believes in the false idea that to look straight in the eye is a sign of honest communication. Quite the contrary.
world of warcraft gold,
In fact, continuous eye contact is confined to lovers only, who will enjoy looking at each other tenderly forconditions.asp]world of warcraft
wedding dresses, goldwedding dresses a long time, to show affection that words cannot express.
World of warcraft gold,

Evidently, eye contact should be done World of warcraft goldaccording to the relationship between two people and the specific situation.