Autor Subiect: Timpul se scurge prea repede  (Citit de 50359 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline nameste

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Răspuns: Timpul se scurge prea repede
« Răspuns #15 : Duminică, 11 Aprilie 2010, 18:56 »
Si eu sunt singura.De craciun,de pasti si in general tot timpul.Inainte trecea timpul repede ca munceam foarte mult.Acum...nu mai am motivatie si nu mai pot face mai nimic.Am foarte mari sperante de la acest forum.
PS.Invatatima si pe mine cum sa atasez  fotografii

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Răspuns: Timpul se scurge prea repede
« Răspuns #16 : Duminică, 11 Aprilie 2010, 19:05 »
 Pentru a atasa poze ai o casuta albastra in stanga jos a textului pe care il scrii in mesaj (Optiuni aditionale), click pe ea si ti se va deschide o fereastra unde vei gasi "Ataseaza" dai browse si inserezi poza dorita
 Urmareste in seara asta, foarte interesant ce s-a intamplat in prima tabara Singles Camp. Gasesti pe topicul "Tabara Sibiel 9 - 11 aprile 2010". Toti sunt pe drum inca dar mai au putin pana ajung in fata calculatorului...

Offline marlen_i13

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 43
Răspuns: Timpul se scurge prea repede
« Răspuns #17 : Duminică, 11 Aprilie 2010, 19:39 »
  Cand esti foarte tanar nu iti dai seama cand trece timpul dar de la o  anumita varsta ti se pare ca trece mult mai repede decat altadata si nu sti ce se va intampla maine si ce iti rezerva viitorul.

Offline gabrel

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 84
Răspuns: Timpul se scurge prea repede
« Răspuns #18 : Miercuri, 21 Aprilie 2010, 23:55 »
"Cine are timp si sta in asteptarea timpului isi pierde timpul"

Incercati Free Online Time Management Games
Universul stie lucruri pe care noi nu le cunoastem.

Offline katie

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 31
Răspuns: Timpul se scurge prea repede
« Răspuns #19 : Luni, 17 Mai 2010, 13:10 »
Problema e ca timpul trece in defavoarea noastra ! Daca alta data spuneam : lasa ca mai e timp ! acum parca timpul a luat-o razna ! Cred ca unde am schimbat prefixul si gandul la binemeritata pensionare care nu v-a mai veni niciodata iti da o stare de nesiguranta!
   o zi minunata va doresc !

carmentoma

  • Vizitator
Răspuns: Timpul se scurge prea repede
« Răspuns #20 : Luni, 17 Mai 2010, 16:19 »
Eu una nu imi doresc sa ies la pensie prea curand! Cu toate ca am multe de facut si atunci! Multe excursii, pentru care acum  nu am timp, multe DVD-uri cu filme de vizionat (pe care inca nu le-am scos din tipla!), multe carti de citit, stranse in raft si cu praful asezat (generic!) in asteptarea zilelor libere in care sa nu am altceva de facut decat sa stau in fotoliu si sa le savurez... amintiri de asternut pe hartie..... si tot asa!

iulia17

  • Vizitator
Răspuns: Timpul se scurge prea repede
« Răspuns #21 : Luni, 07 Martie 2011, 22:25 »


mie mi se pare ca daca stii sa-l pretuiesti, timpul trece cu folos, nu l-am considerat niciodata dusmanul meu. acum, poate mai mult decat in trecut, vad limpede spre ce ma indrept, cum e drumul, ce asteptari am. am trecut de faza de acumulari, acum valorific. ma bucur de ceea ce am, am invatat ca pot gasi bucurie si satisfactie in lucruri simple, daca eu sunt multumita de mine. de fapt cred ca asta e cel mai important lucru pe care l-am obtinut in anii care au trecut: sa fac pace cu mine.


silviu

  • Vizitator
Răspuns: Timpul se scurge prea repede
« Răspuns #22 : Marți, 08 Martie 2011, 00:42 »
eu nu am reusit sa fac pace cu mine :( abia am reusit un armistitiu.

Offline hana

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 43
  • Unde esti Iubire?
Răspuns: Timpul se scurge prea repede
« Răspuns #23 : Marți, 08 Martie 2011, 13:05 »
Eu nu sunt multumita de mine, ma sperie nesiguranta, singuratatea, stiu ca eu trebuie sa decid si sa ma schimb, imi e greu. Ciresc aici din cand in cand si sunt dezamagita de mine, parca toata viata a fost un esec. In afara de cei doi baieti ai mei, realizarile au fost trecatoare, ca si iubirea. Ce ne mai ramane? O sa incerc sa intru mai des, poate mai  trece pesimismul.
O zi buna.
La multi ani de 8 martie tuturor femeilor mai ales celor singure si multe flori. Multe flori inseamna si multa speranta.
Avem nevoie de IUBIRE

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Timpul se scurge prea repede
« Răspuns #24 : Miercuri, 09 Martie 2011, 14:18 »
Eu nu sunt multumita de mine, ma sperie nesiguranta, singuratatea, stiu ca eu trebuie sa decid si sa ma schimb, imi e greu. Ciresc aici din cand in cand si sunt dezamagita de mine, parca toata viata a fost un esec. In afara de cei doi baieti ai mei, realizarile au fost trecatoare, ca si iubirea. Ce ne mai ramane? O sa incerc sa intru mai des, poate mai  trece pesimismul.
.......

hana, am sa incerc sa dezvolt un pic ce incepusem pe topicul " Cum te simti". Sa stii ca si pe mine ma napadeste uneori singuratatea si amaraciunea dar stand de vorba cu niste amici care au ceva experianta in pshihologie ei m-au sfatuit ca atunci cand trec prin experiente placute sa imi fac o colectie de ganduri bune pe care sa le revad atunci cand imi este mai greu.
Sa stii hana, ca noi , cei de pe acest forum avem si probleme - unii financiare, altii de sanatate, altii sunt chiar singuri.
Parerea mea ~ bucura-te de baietii tai si de ceea ce este placut si armonios in viata ta.
Viata trece atat de repede si mai ales ritmul alert in care traim  ~ intro societate mereu pe fuga si in cautare permanenta de nou si senzational parca nu mai avem timp pentru nimicurile care ne pot aduce bucurie.
Ii regretam pe cei dragi ~care nu mai sunt~ si ne pare rau ca poate nu am gasit timpul sa impartasim ceva din viata noastra cu ei.

Pretuieste fiecare clipa petrecuta alaturi de cei dragi!
Iti vor aduce implinire si multumire!

adria

  • Vizitator
Răspuns: Timpul se scurge prea repede
« Răspuns #25 : Miercuri, 09 Martie 2011, 21:51 »
gabitu, frumoase cuvinte ai spus, dar, cred ca nu e de ajuns
copiii sunt mari, au deja viata lor, si tu tot singura esti (ma rog, ma refer la mine)
uneori, oricat as vrea, nu pot sa nu ma gandesc cum ar fi fost viata mea, daca... as fi imbatranit alaturi de omul iubit
si atunci, "a claca" e foarte aproape, insa, merg mai departe sperand in ceva frumos

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Timpul se scurge prea repede
« Răspuns #26 : Joi, 10 Martie 2011, 07:42 »
adria stiu ca nu este de ajuns si noi doua ne-am intalnit ~am vorbit si depanat de toate printre care si subiectul care ne aduna pe toti in aceasta comunitate ~ singuratatea.
ma gandesc ca Singles Camp ne ajuta sa mai "ostoim" dorul din sufletul nostru. cel putin eu uit de el cand ma intalnesc si vorbesc cu voi!


silviu

  • Vizitator
Răspuns: Timpul se scurge prea repede
« Răspuns #27 : Joi, 10 Martie 2011, 13:20 »
Citat din: adria
nu pot sa nu ma gandesc cum ar fi fost viata mea, daca... as fi imbatranit alaturi de omul iubit
eu as putea imbatrani linistit alaturi de femeia iubita numai daca ea, femeia iubita, ar avea vreo 25 - 30 de primaveri ;D nu m-ar deranja daca ar avea parul lung, blond si ochii de un albastru infinit. alaturi de o asa fiinta nu doar ca as imbatrani linistit, ba chiar as lua liftul cu mai putin regret... sau poate regretul de a lasa asa ceva in urma ar fi si mai mare? ??? inca nu m-am hotarat :-\

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Timpul se scurge prea repede
« Răspuns #28 : Joi, 10 Martie 2011, 13:23 »
de aici ti se trage inconfundabilul pesimism. Diastanta dintre ce (ti-)e posibil si ce doresti e foarte mare si se masoara in unitati de "frustrare" (fara numar, fara numar...);D

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Timpul se scurge prea repede
« Răspuns #29 : Joi, 10 Martie 2011, 14:20 »
iar la tine, simtul umorului are ca masura "genunchiul broashtei"... tot fara numar, fara numar... ;D de aici trag concluzia ca tu iti canalizezi energia catre vise formidabile de genul: sa beau apa cand mi-e sete, sa servesc masa cand mi-e foame si sa ma imbrac gros cand e ger :D recunosc, asa vise greu de indeplinit, mai rar :( da' si cand ti se indeplinesc... pesemne ca de aici se trage optimismul tau incurabil ;D
sa ai vise faine! :)