Autor Subiect: Piatra Craiului și Bucegii. Drumetii si voie buna 18 - 20 septembrie 2020  (Citit de 11899 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 861
Salutare tuturor!
Diana, sper ca nu o sa ne alergi pe munte, ca din cate vad te cam 'catari' pe muntii in ultimul timp.  ::)



Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1482
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Ieri am revenit în Bucegi, am refăcut traseul circuit pe care îl vom parcurge împreună,  la rugămintea prietenilor cu care am fost prima oară și care au fost atât de încântați încât și-au dorit să îl repete. Cum natura este tot mai asaltată în această perioadă și locurile liniștite sunt tot mai rare, acest traseu tematic a fost, din nou, opțiunea cea mai bună. Pe tot traseul nu ne-am întâlnit cu mai mult de 10 persoane...
Cascada avea debitul mai mic, din cauza secetei, dar e la fel de impresionantă. După cum spuneam, traseul nu este dificil, până la cascadă se ajunge destul de ușor, există doar un urcuș mai susținut prin pădure care durează în jur de 20 de minute, fără prea multe opriri.
De la cascadă mai sunt câteva porțiuni mai abrupte, cel mai bine să aveți bețe de trekking.
Procurați-vă echipamentul din timp, magazinele sportive au stocurile limitate acum că vânzările au crescut.

Rodi, în niciun caz nu vom alerga pe munte, să ne și bucurăm de ceea ce vedem. Vom păstra însă un ritm constant de mers, pauzele mult prea lungi și dese obosesc organismul, cei care aleargă știu de ce. Încercați să vă mișcați cât de mult până ne întâlnim, contează mult.

Acum, că echipa este completă, vă rog să anunțati dacă mai sunt persoane care doresc să vină mai repede cu o zi să putem vorbi la pensiune.

Și câteva imagini de ieri:














Offline Serena

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 72
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Piatra Craiului și Bucegii. Drumetii si voie buna 18 - 20 septembrie 2020
« Răspuns #17 : Marți, 01 Septembrie 2020, 15:51 »
Salutare tuturor și în special iubitorilor de drumeții montane! Minunată această zonă! Am mers pe acest traseu, doi ani în urmă cu Lidia. Acum apare puțin modificat și aș vrea să am și această experiență, dar sunt în întârziere cu înscrierea. Dacă apare renunțare, eu, Dana, sunt doritoare: 0766443911. Mulțumesc!  :flori:

Offline Claudia Giurgeca

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Piatra Craiului și Bucegii. Drumetii si voie buna 18 - 20 septembrie 2020
« Răspuns #18 : Sâmbătă, 12 Septembrie 2020, 15:30 »
Buna ziua. Din pacate nu pot participa la aceasta excursie. Am trimis email agentiei dar nu am primit raspuns. Daca e cineva interesat poate sa participe in locul meu.
Am platit doar avansul de 200 ron

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1482
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Piatra Craiului și Bucegii. Drumetii si voie buna 18 - 20 septembrie 2020
« Răspuns #19 : Sâmbătă, 12 Septembrie 2020, 16:04 »
Scria Dana mai sus ca e interesata, si-a lasat numarul de telefon. Procedura este sa va intelegeti intre voi si apoi sa anuntati in agentie schimbarea de nume.

Referitor la cazarea cu o zi inainte, mai astept confirmarea de la câteva persoane din grup care si-au manifestat si ele intentia sa vina de joi. Revin de indata ce am si aceste informatii.

Offline ANCUTA66

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 58
Re: Piatra Craiului și Bucegii. Drumetii si voie buna 18 - 20 septembrie 2020
« Răspuns #20 : Sâmbătă, 12 Septembrie 2020, 16:57 »
Buna Diana, eu am fost cea care si-a exprimat dorinta de cazare cu o zi inainte. Am urmarit si asteptat sa-si exprime dorinta si altii, dar pentru ca nimeni nu a zis pe forum nimic, am facut rezervare la o alta pensiune langa Zarnesti (pensiunea "Flori de mar"). Nu erau multe variante in zona si vroiam sa fiu sigura  ca am cazare. Ne intalnim vineri la Fantana lui Botorog.

Offline Serena

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 72
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Piatra Craiului și Bucegii. Drumetii si voie buna 18 - 20 septembrie 2020
« Răspuns #21 : Sâmbătă, 12 Septembrie 2020, 20:50 »
Scria Dana mai sus ca e interesata, si-a lasat numarul de telefon. Procedura este sa va intelegeti intre voi si apoi sa anuntati in agentie schimbarea de nume.

Referitor la cazarea cu o zi inainte, mai astept confirmarea de la câteva persoane din grup care si-au manifestat si ele intentia sa vina de joi. Revin de indata ce am si aceste informatii.

Mulțumim, Diana! Am luat legătura! Este în procesare transferul.  :bow:

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1482
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Piatra Craiului și Bucegii. Drumetii si voie buna 18 - 20 septembrie 2020
« Răspuns #22 : Sâmbătă, 12 Septembrie 2020, 23:38 »
Da, Ancuța, nu uitasem, insa doar zilele trecute am aflat de celelalte fete.
Flori de Măr e in Poiana Mărului, e puțin ocol. M-am uitat acum pe booking, sunt pensiuni libere si in Zarnesti.

Dana, cu plăcere, mă bucur că s-a rezolvat.

Cine mai vine cu noi?

Offline ANCUTA66

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 58
Re: Piatra Craiului și Bucegii. Drumetii si voie buna 18 - 20 septembrie 2020
« Răspuns #23 : Duminică, 13 Septembrie 2020, 00:05 »
Noi venim de la Cluj si pensiunea este in drumul nostru. In ce priveste dorinta altora de a veni mai repede credeam ca va fi exprimata pe forum. Eu asa am inteles regulamentul. Important e sa ne intalnim cu bine si la timp vineri dimineata. Zile frumoase pana atunci...:coolsmiley:   :-\ :)

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1482
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Piatra Craiului și Bucegii. Drumetii si voie buna 18 - 20 septembrie 2020
« Răspuns #24 : Duminică, 13 Septembrie 2020, 07:55 »
Dacă veniti prin Șinca Noua, Poiana Mărului este pe traseu, intr-adevar. Ultima portiune nu era prea buna in vara, dar poate sa se fi reparat intre timp.
Altfel, sunt persoane din grup care au probleme cu logarea pe forum.
Mai revin inainte de plecare.

Offline Serena

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 72
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Piatra Craiului și Bucegii. Drumetii si voie buna 18 - 20 septembrie 2020
« Răspuns #25 : Duminică, 13 Septembrie 2020, 20:14 »
Dacă veniti prin Șinca Noua, Poiana Mărului este pe traseu, intr-adevar. Ultima portiune nu era prea buna in vara, dar poate sa se fi reparat intre timp.
Altfel, sunt persoane din grup care au probleme cu logarea pe forum.
Mai revin inainte de plecare.

Se circulă bine prin zonă. Am trecut eu prin zonă, sfârșitul lui august, cu cazare între Poiana Mărului și Zărnești. Să ne vedem cu bine! *|* 

Offline ANCUTA66

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 58
Re: Piatra Craiului și Bucegii. Drumetii si voie buna 18 - 20 septembrie 2020
« Răspuns #26 : Luni, 14 Septembrie 2020, 09:38 »
Buna ziua, din pacate a aparut o urgenta medicala in familie si nu mai pot participa la aceasta excursie. Daca cineva  doreste sa participe sa ma anunte la tel. 0741196722. Am achitat integral excursia.

Offline Bon Voyage

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 547
Re: Piatra Craiului și Bucegii. Drumetii si voie buna 18 - 20 septembrie 2020
« Răspuns #27 : Luni, 14 Septembrie 2020, 10:56 »
14.09.2020
A aparut un loc liber dintr-o renuntare.

Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 861
Re: Piatra Craiului și Bucegii. Drumetii si voie buna 18 - 20 septembrie 2020
« Răspuns #28 : Luni, 14 Septembrie 2020, 10:58 »
Buna ANCUTA66,

Cum pot lua legatura cu tine, am incercat la telefonul postat dar ....?
Am timis si un sms.

Offline Bon Voyage

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 547
Re: Piatra Craiului și Bucegii. Drumetii si voie buna 18 - 20 septembrie 2020
« Răspuns #29 : Luni, 14 Septembrie 2020, 15:31 »
Locul aparut din renuntare s-a ocupat.