Autor Subiect: La stana, pe Colinele Transilvaniei 25 - 27 septembrie 2020  (Citit de 11423 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline eugenandrei

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 153
Re: La stana, pe Colinele Transilvaniei 25 - 27 septembrie 2020
« Răspuns #45 : Luni, 28 Septembrie 2020, 18:15 »
Multumim Gigi pentru tot! Totul a fost minunat, o excursie foarte reusita cu multa voiosie. Masa de la stana a fost delicioasa! O seara frumoasa va doresc la toti!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: La stana, pe Colinele Transilvaniei 25 - 27 septembrie 2020
« Răspuns #46 : Marți, 29 Septembrie 2020, 09:25 »
Eugen, ma bucur mult ca ne-am reintalnit, ma bucur mult ca ti-a placut! O sa mai avem ocazia sa ne vedem, inca cel putin vreo sase luni o sa haladui prin tara cam pe unde sunt si grupurile noastre. Ma motiveaza intalnirile cu voi, sunt incantat sa vad oameni activi, faini si pusi pe distractie. In ultimii ani am fost plecat mult afara din tara si chiar imi era dor de locurile de la noi si de multi dintre voi!

Imi continui seria de imagini, cu cele legate de rasfatul culinar de la stana...




































Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: La stana, pe Colinele Transilvaniei 25 - 27 septembrie 2020
« Răspuns #47 : Miercuri, 30 Septembrie 2020, 09:24 »
Sarea si piperul iesirii la stana a fost plimbarea pe care am facut-o pe pajistile Forestilor, prin paduricile de stejari seculari. Panorame superbe, un aer cald de toamna, culori incredibil de armonizate, o lumina diafana, un cer care statea sa se prabuseasca pe noi, cu nori cu tot. Gazda, un om minunat, cu povesti faine, cu amintiri din copilarie, a transformat plimbarea intr-o adevarata poveste.

Am sa va arat, in doua etape cateva din fotografiile pe care le-am facut, in emotia data de un astfel de taram...