Autor Subiect: Sfinxul, Babele si Valea Cerbului in pastel de toamna 2 - 4 octombrie 2020  (Citit de 6855 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline man

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
Re: Sfinxul, Babele si Valea Cerbului in pastel de toamna 2 - 4 octombrie 2020
« Răspuns #15 : Duminică, 27 Septembrie 2020, 15:28 »
Salutare tuturor, Adrian intreaba: merge cineva cu masina ( bun si autobuzul) ;D intr-acolo? poate poate exista si pentru mine un locsor?! Daca nu.....ramane cum  s-a stabilit , o alta varianta ar fi sa vin eu cu masina si atunci cine  doreste sa ma insoteasca e bine venit.....Nr meu de celular este : 0729129606.
Multumesc anticipat, o saptamana calduroasa tuturor.

Offline man

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
Re: Sfinxul, Babele si Valea Cerbului in pastel de toamna 2 - 4 octombrie 2020
« Răspuns #16 : Duminică, 27 Septembrie 2020, 15:31 »
Mda , am omis ce era mai important : Cluj-Napoca .
Asa e : graba strica treaba!

Offline mina

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Re: Sfinxul, Babele si Valea Cerbului in pastel de toamna 2 - 4 octombrie 2020
« Răspuns #17 : Luni, 28 Septembrie 2020, 09:55 »
Buna dimineata!

Offline mina

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Re: Sfinxul, Babele si Valea Cerbului in pastel de toamna 2 - 4 octombrie 2020
« Răspuns #18 : Luni, 28 Septembrie 2020, 10:04 »
Buna dimineata! Din pacate  suntem doua persoane care  nu mai putem participa la aceasta actiune. Daca exista cineva interesat,numarul meu de telefon este 0745367394.

Offline Bon Voyage

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 547
Re: Sfinxul, Babele si Valea Cerbului in pastel de toamna 2 - 4 octombrie 2020
« Răspuns #19 : Luni, 28 Septembrie 2020, 13:54 »
28.09.2020
Au aparut 2 locuri din renuntari.

Offline Augustin/Gusti

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 15
Re: Sfinxul, Babele si Valea Cerbului in pastel de toamna 2 - 4 octombrie 2020
« Răspuns #20 : Miercuri, 30 Septembrie 2020, 17:33 »
Buna seara! Dupa cum știți urmeaza sa ne întâlnim Vineri, ora 13:00 la telecabina Bușteni. Trebuie sa luați în considerare faptul ca  este vineri si o sa fie aglomerat pe drum.
Echipament obligatoriu :
   - bocanci de munte ( sunt cei care trec peste glezna),avem mult de coborât și trebuie sa tina glezna fixa.
   - pelerina de ploaie ( posibile averse de ploaie)
   - frontala/lantetna ( posibil sa facem o porțiune din traseu pe inserat)
   - geaca de vand
   - polar, bluza de schimb
   - optional bete de trekking, caciula , mănuși.
   - recipient pt apa.
Vinei in drumul nostru spre pensiunea Carina unde o sa fim cazati ( Pîraul Rece ) o sa ne oprim la un Mega Image. De aici o sa ne cumparam cate ceva pt sendvișuri, pe care o sa le luam cu noi în drumetia de Sambata.
O seara frumoasa sa aveți. :) :)
Cu drag Gusti.
PS. La "echipamentul" obligatoriu am uita sa trec:
    - distracție
    - voie buna
    -  *|* :dance: :)

Offline Mimi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 378
Re: Sfinxul, Babele si Valea Cerbului in pastel de toamna 2 - 4 octombrie 2020
« Răspuns #21 : Miercuri, 30 Septembrie 2020, 17:45 »
  Multumim , Gusti ! Abia astept sa te revad ! Azi am vazut niste poze cu zapada la Vf.Omu. Nu stiu cat sunt de adevarate , dar poate e bine de  stiut. Go Singles ! *|*

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Sfinxul, Babele si Valea Cerbului in pastel de toamna 2 - 4 octombrie 2020
« Răspuns #22 : Miercuri, 30 Septembrie 2020, 18:49 »
Important este sa aveti vreme buna, am vazut si eu ca s-a albit un pic "capul" Omului... :) Ma uit in fiecare week-end la cum va fi timpul si ma gandesc cu emotie la fiecare grup, sa aiba parte de zile insorite si frumoase. Saptamana aceasta nu a debutat tare bine, in schimb se anunta un sfarsit de saptamana foarte frumos.

Si eu am sa fiu plecat, merg sa vad locuri noi, cel mai probabil viitoare obiective de excursii. Trec prin zona in care veti fi voi, dar din pacate nu ne intersectam, desi mi-as fi dorit asta. Va urez gasca faina, vreme buna de drumetie si picioare tari! Sa va intoarceti cu bine, cu amintiri frumoase si prieteni noi!

Offline viorica1960

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 12
Re: Sfinxul, Babele si Valea Cerbului in pastel de toamna 2 - 4 octombrie 2020
« Răspuns #23 : Miercuri, 30 Septembrie 2020, 21:12 »
multumesc

Offline eugenandrei

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 153
Re: Sfinxul, Babele si Valea Cerbului in pastel de toamna 2 - 4 octombrie 2020
« Răspuns #24 : Miercuri, 30 Septembrie 2020, 21:31 »
Multumesc Gusti, multumesc Gigi! Sigur vom avea parte de o vreme frumoasa, abia astept.

Offline Mimi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 378
Re: Sfinxul, Babele si Valea Cerbului in pastel de toamna 2 - 4 octombrie 2020
« Răspuns #25 : Joi, 01 Octombrie 2020, 06:02 »
  Multumim , Gigi . Vremea va fi frumoasa , iar noi , minunati (ca intotdeauna) !  :)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Sfinxul, Babele si Valea Cerbului in pastel de toamna 2 - 4 octombrie 2020
« Răspuns #26 : Joi, 01 Octombrie 2020, 07:33 »
M-am uitat acum la ultima prognoza, cea mai importanta si mai avizata pentru zonele montane. Iata cum arata prognoza, sus, pe Varful Omu:



Jos, la telecabina, camera video live, arata asa: https://www.alpinexpert.ro/live/telecabina-busteni-babele (Trebuie sa dati play pe imagine)

Deci acum e ok, se pare ca joi, cel putin asa spun meteorologii va cadea un strat subtire de zapada, de 3-5 cm, dar care o sa dea de caldura din zilele urmatoare si cu siguranta o sa se topeasca. Va fi deci umezeala, asa ca tineti cont de recomandarile mele, de cele ale lui Gusti, luati si ceva de schimb ca incaltaminte.

Sunt convins ca o sa va placa, sunt peisaje panoramice de exceptie, vremea vad ca tine cu grupul, Gusti este deja experimentat pe acest traseu, gasca fiind de munte trebuie sa fie faina, rar, chiar foarte rar se intampla ca la astfel de actiuni sa mai apara si vreun meteorit mai sacait, mai cu tabieturi, mai cu razgaieli. Si oricum se pierde in mare de oameni faini...

Va urez sa ajungeti cu bine acolo, sa va bucurati de traseu, de aerul de munte, de departarea de nebunia oraselor, de intalnire, sau reintalnire. Sa ne auzim cu bine, sunt curios cu ce imagini veniti de acolo!


Offline Mimi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 378
Re: Sfinxul, Babele si Valea Cerbului in pastel de toamna 2 - 4 octombrie 2020
« Răspuns #27 : Joi, 01 Octombrie 2020, 19:19 »
  Multumim inca o data , Gigi !  *|* Am inceput incalzirea . Am luat si niste "cola"de Voluntari in bagaj ...

Adrian Nita

  • Vizitator
Re: Sfinxul, Babele si Valea Cerbului in pastel de toamna 2 - 4 octombrie 2020
« Răspuns #28 : Duminică, 04 Octombrie 2020, 18:31 »
Dragi prieteni, am avut o drumeție excelentă, cu oameni minunați, ghid priceput și atent (Gusti), cazare în condiții excelente lente. As putea continua pe două pagini. Bravo, Singles Camp! Chapeau!

Offline Mimi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 378
Re: Sfinxul, Babele si Valea Cerbului in pastel de toamna 2 - 4 octombrie 2020
« Răspuns #29 : Duminică, 04 Octombrie 2020, 20:42 »
  A mai trecut un week-end marca Singlescamp ! Ce repede si ce frumos ! Oameni frumosi si veselie multa ; miscare , bucurie , voie buna si toate-acestea in conditii excelente si mai ales de siguranta . Multumim Gusti pentru ghidaj si sfaturi competente si multumim SC pentru ca ne-ai adus (din nou ) impreuna ! :applause: